Cześć wszystkim

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
zp14
Posty: 81
Rejestracja: 12 sty 2012, 03:37

Cześć wszystkim

#1

Post autor: zp14 »

Na imię mam Zbyszek, jestem z Warszawy, i mam 40+ latek

Przeglądam forum od pewnego czasu i czytam, czytam i jeszcze raz czytam ... ciekawe informacje oraz interesujące dyskusje.

Cieszę się winylami od dłuższego czasu; niestety był etap, że zachłysnąłem się CD, ale winyli się nie pozbyłem - a nawet powiększyłem kolekcję. Długo zajęło mi znalezienie nowego sprzętu do odtwarzania (po tym jak padł mi prawie 20 lat temu czerwony gramofon z dołączanymi głośnikami i przedwzmacniaczem - chyba to była unitra). 3 lata temu nabyłem clearaudio emotion wraz z ortofonem no 2. Grało to do niedawna z technicsem SU-VX500 oraz kolumnami SB-CS95. Obecnie technicsy przekazałem córce, a na rozpakowanie czeka marantz pm15s2, czeka bo potrzebuję czasu na zbudowanie stolika na sprzęt (mieszczącego kino domowe, 2 gramofony, wzmacniacz i inne dodatki). Projekt już mam teraz szukam elementów składowych i nie mogę się doczekać uruchomienia tego zestawu :)

Od stycznia jestem posiadaczem duala cs-5000 z wkładką ortofon omb-20, kupiłem bo szukałem czegoś na 78 rpm (gra on z marantzem sr6006 i kolumnami monitor audio rx8). Szczerze mówiąc zaskoczyła mnie jakość dźwięku - nie spodziewałem się, aż tak dobrej (pasującej do mego ucha) od gramofonu ok. 25 letniego. Obecnie czekam na wkładkę grado 78 rpm c; mam trochę starych płyt 78 mono i chętnie je odsłucham, ale nie wiem czy pójdę w tym kierunku (pewnie się skończy na okazjonalnym słuchaniu 78).

No i na koniec - mam kolekcję ok. 150 winyli: głównie klasyka (gro to wydania niemieckie, trochę demoludów), a pozostałe to rock/pop (polska i zachodnie) oraz różne ciekawostki (tzn. głównie polskie i radzieckie, np. pocztówka dźwiękowa ze statku Batory, czy odgłosy ryb [pomysł i realizacja radziecka]). Z kolekcji widać, że słucham właściwie wszystkiego, jedynie ciężko wczytuję: rap, techno, house i tym podobne.

Pozdrawiam Wszystkich Użytkowników Forum
Zbyszek
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Cześć wszystkim

#2

Post autor: kaZ »

Cześć :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41637
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Cześć wszystkim

#3

Post autor: Wojtek »

Cześć Zbyszek. Fajnie że do nas wpadłeś :)
zp14 pisze:Szczerze mówiąc zaskoczyła mnie jakość dźwięku - nie spodziewałem się, aż tak dobrej (pasującej do mego ucha) od gramofonu ok. 25 letniego.
Witamy w kręgu oświeconych :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cześć wszystkim

#4

Post autor: wojciech06 »

Witaj :)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Cześć wszystkim

#5

Post autor: pan_winyl »

Fakt, gramofony z lat 80 są najlepsze :) mają nie tylko niesamowite wykonanie ale były przeznaczone do użytku a nie jak dzisiejsze produkcje do przegrywania płyt na mp3.

Witaj!
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Cześć wszystkim

#6

Post autor: Sindsoron »

pan_winyl pisze:Fakt, gramofony z lat 80 są najlepsze
e, nic nie pobije sprzętu z lat '70 :3 mimo wszystko w 80 ten sprzęt wychodził już mniej solidny i już zaczynano na wszystkim oszczędzać
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Cześć wszystkim

#7

Post autor: JacK »

Cześć :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Cześć wszystkim

#8

Post autor: Kusma »

hej
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Cześć wszystkim

#9

Post autor: kielek »

Witam
ODPOWIEDZ