witam!

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
jacenty
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2024, 14:28
Lokalizacja: Wrocław

witam!

#1

Post autor: jacenty »

Udało się zarejestrować na forum za drugim czy trzecim podejściem. Tematy czytam tutaj już od dawna. Do tej pory słucham muzyki na starym analogowym sprzęcie z lat 70 a teraz w kierunku lampy p;
Awatar użytkownika
darksome
Posty: 132
Rejestracja: 16 maja 2020, 19:56
Gramofon: Audio Linear td 4001
Lokalizacja: Wrocław

Re: witam!

#2

Post autor: darksome »

Cześć:)
Dawid Szydełko

Cyt. "Kto walczy z potworami, Ten niechaj baczy, by sam przytem nie stał się potworem. Gdy zaś długo spoglądasz w bezdeń, spogląda bezdeń także w Ciebie." - F. Nietzsche
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 5100
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: witam!

#3

Post autor: Mawis »

Sie masz ;)
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM32 MK3, Schiit Mani, Nikko STA8080, Dual CL720
Akai CD1100, Luxman L230, Namco NSZ333
------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4764
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: witam!

#4

Post autor: MMarek »

Cześć :)
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3960
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: witam!

#5

Post autor: mrcnoos »

Czołem!
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1981
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: witam!

#6

Post autor: kukiz 30 »

Witaj
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
jacenty
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2024, 14:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: witam!

#7

Post autor: jacenty »

O, dzięki za przywitanie. Od kilku dni przemeblowuje pokój i wracam do muzyki jak za kawalerskich czasów p;
Przywiozłem dużą, niską półe, na której stawiam sprzęt. Jest ciężka i stabilna. Stare kolumny Telefunken L70 rozstawione po bokach a dźwięk wzmacniam amplitunerem Marantz 2216. Źródło-gramofon jeszcze na strychu, nie pamiętam już dokładnie modelu :oops: polski G coś tam. Za kilka dni go wygrzebie i podłącze.
Na razie zacząłem od CD, żeby czegoś słuchać.Odtwarzacz dvd/cd. Muza idzie czinczami na amplituner. I pierwszy sukces - zmieniłem kabelki z najtańszych chińskich za 10zł na takie audiofilskie i ...jest przepaść. Dźwięk od początku był jakiś taki płaski i suchy, scena nawet jakaś nawet była /stereo hehe/ ale dźwięk był nie do zaakceptowania. Po zmianie kabelka dźwięk się ożywił, stał się cieplejszy, przybyło basów i dolnego środka, na górze nie było może spektakularnej poprawy ale też zrobiło się lepiej. Poprawiła się też scena. Jak nieraz słysze, że kable nie grają to...do laryngologa proszę się udać. I nie jestem jakimś audiofilem. Po prostu od najmłodszych lat słuchałem muzyki najpierw na sprzęcie Diory /dla moich uszu dramat ale w PRL-u nie było innej opcji raczej/, troche hałasowałem w zespołach rockowych no i jakieś tam wymagania są, chociaż wcale z nie najwyższej półki.
Źródło dźwięku - na razie najtańszy dvd/cd player kupiony w markecie 30 lat temu w studenckich czasach. Podłączyłem na próbę, żeby uruchomić system. Mam już kilka upatrzonych modeli odtwarzaczy dvd/cd/. Kable głośnikowe też zmienię na dniach bo jak patrzę na te, które są teraz to wyglądają na Castorame z najniższej półki :mrgreen:

pzdr,J.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2024, 13:19 przez jacenty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6957
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: witam!

#8

Post autor: konrads0 »

Cześć ;)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6401
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: witam!

#9

Post autor: Regsoft »

Cześć :D
jacenty
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2024, 14:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: witam!

#10

Post autor: jacenty »

Cześć, dzięki za przywitanie! U mnie kolejna poprawa, wjechał trochę lepszy odtwarzacz CD Panasonika i jakieś tam audiofilskie kable głośnikowe. Jest wyraźna poprawa. Wkrótce wygrzebie mój stary gramofon ze strychu, już jestem blisko. Czytam tematy o gramofonach i przyszościowo celuję w Dual 601 albo może 701 ale to już większa kasa. pzdr, J.
ODPOWIEDZ