Witam kolegów.

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Axle
Posty: 16
Rejestracja: 03 kwie 2021, 16:50
Lokalizacja: Kołobrzeg

Witam kolegów.

#1

Post autor: Axle »

Pierwszy raz zarejestrowałem się na forum i nie do końca wiem od czego zacząć.
Na początek cieszę się, że istnieją tacy ludzie którzy służą bezinteresowna pomocą i pomagają odnaleźć światło tym wszystkim biegnącym gdzieś w ciemnościach 😉
Z góry dziękuję.

Z muzyką tak na poważnie to zaczęło się pod koniec lat 80. Był to rock, metal i jak to w tych czasach muzyka disco ale to już raczej na tak zwanych dyskotekach.

W domu już jako nastolatek posiadałem sprzęt do słuchania muzyki składający się z kilku segmentów. Wzmacniacze, kolumny, odtwarzacze na kasety później płyty CD. Miało być głośno i tyle. Oczywiście jakość CD wiele zmieniło w słuchaniu muzyki porównując do kaset nagrywanych z radia😉 ale i tak mało kto na to patrzył.
Człowiek kiedyś cieszył się kolorowym telewizorem i nikt wtedy nie myślał, że może być obraz HD czy 4K i każdemu pasowało. Z dzisiejszej perspektywy się zastanawiamy jak to możliwe, że ten obraz nam pasował?
Z muzyka było podobnie, mało kto miał dostęp do sprzętu lepszej klasy i słuchaliśmy muzyki na sprzęcie przywiezionym z Niemiec z wystawek czy innych źródeł.
Tak minęło trochę latek, szkoła, żona, dzieci....że zacząłem szukać gdzieś spokoju od tego pędu i coraz częściej siadamy wspólnie wieczorem i słuchamy muzyki. Proszę nie pomyśleć, że ze mnie kanapowiec. Mam dość intensywny harmonogram w życiu i jak mam tę godzinę czy dwie to szukam czegoś co nie będzie mi ranić uszów😉

Mam w domu kino domowe, amplituner, kolumny i puszczamy muzykę z serwisów streamingowych. Do jakiegoś momentu to starczało ale zrobiłem kiedyś ten błąd i wdepnąłem do sklepu z sprzętem muzycznym, trochę posłuchałem, pooglądałem i stało się.
Wróciłem do domu, słucham i nie wierze. Mój sprzęt się popsuł, kolumny źle grają, masakra co jest? Ustawiam z dwa dni, sprawdzam kable No nic nie pomaga. On tak gra!!!
Męczę się tak już z dwa lata i nadeszła chwila na zmiany.
Jestem takim trochę konserwatystą, mam sentyment do starych czasów i szanuje postęp technologiczny.
Przeanalizowałem trochę możliwości jakie mamy z muzyka strumieniową, CD i jednak moje kroki idą w kierunku płyt winylowych. Jakoś dziwnie się czuje jak taką płytę oglądam, dotykam, jakiś taki szczęśliwszy jestem, że tyle lat upłynęło a to dalej tak pięknie brzmi. Nigdy nie posiadałem gramofonu i tak naprawdę szukam jakiegoś pułapu cenowego by wejść w zakup takiego cuda a nie chciałbym jednocześnie kupować czegoś co za pół roku będę chciał sprzedać.

Mam nadzieje, że mi coś doradzacie. Muszę tylko znaleźć odpowiedni dział by założyć temat.

Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3758
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Witam kolegów.

#2

Post autor: mrcnoos »

Czołem!
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Witam kolegów.

#3

Post autor: Regsoft »

Cześć !
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Witam kolegów.

#4

Post autor: RadTang »

Cześć :)
Awatar użytkownika
Zbyszek 1963
Posty: 864
Rejestracja: 25 kwie 2019, 19:11
Gramofon: Sansui SR-838
Lokalizacja: Żory

Re: Witam kolegów.

#5

Post autor: Zbyszek 1963 »

Cześć ;)
Sansui SR-838,Sansui SR-212,Sansui SR-535,Sansui 7000,Sansui SD-7000,Sansui SC 700,Sansui A-80,Sansui T-80,Sansui D-100,Sansui LM-330,Sansui HS-200
Nakamichi BX-300E,Nakamichi CDP-2E - mod by Martynka,Dual CD 5150 RC - mod by Martynka.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6636
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Witam kolegów.

#6

Post autor: konrads0 »

Cześć ;)
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Witam kolegów.

#7

Post autor: MMarek »

Cześć :)
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Witam kolegów.

#8

Post autor: SimonTemplar »

Witaj :)
Felix1988
Posty: 3443
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Witam kolegów.

#9

Post autor: Felix1988 »

Axle pisze:
06 kwie 2021, 22:04
(...)Nigdy nie posiadałem gramofonu (...)
Na to nigdy nie jest za późno, witamy w klubie :)
szogoon
Posty: 38
Rejestracja: 29 mar 2021, 14:06
Gramofon: WEGA P550SH
Lokalizacja: Łódź

Re: Witam kolegów.

#10

Post autor: szogoon »

Cześć
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Witam kolegów.

#11

Post autor: amrowek »

cześć
no to następny zaczął gonić króliczka........ :lol:
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Axle
Posty: 16
Rejestracja: 03 kwie 2021, 16:50
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Witam kolegów.

#12

Post autor: Axle »

Witam
Z tym króliczkiem to serio? Nie złapię go tak szybko? Mam nadziej, że mi pomożecie by się chociaż trochę zbliżyć ;)
Awatar użytkownika
Dziadek
Posty: 5056
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35
Lokalizacja: Hamm
Kontakt:

Re: Witam kolegów.

#13

Post autor: Dziadek »

Hej :)
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam kolegów.

#14

Post autor: Quarter »

Axle pisze:
07 kwie 2021, 22:32
Witam
Z tym króliczkiem to serio? Nie złapię go tak szybko? Mam nadziej, że mi pomożecie by się chociaż trochę zbliżyć ;)
Witaj! Już chyba coś wymieniliśmy w Twoim wątku o drapaku :) Sporo tu osób, które zaczynały przygodę z muzyką w latach 80. (i wcześniej też), tak więc dobrze trafiłeś :) Nie martw się, masz rozsądny bardzo budżet, więc będziesz zadowolony. A potem zacznie się gonienie królika, który jest cwany jak diabli i ni diabła nie daje się złapać :D Ale po drodze odwiedzisz sporo magicznych, dżwiękowych światów.
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
ODPOWIEDZ