Witam !!!

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
lukiramone
Posty: 48
Rejestracja: 11 lip 2018, 12:22
Gramofon: Grundig PS 4500
Lokalizacja: Gdańsk

Witam !!!

#1

Post autor: lukiramone »

Witam !!!
Wszystkich zainfekowanych dźwiękiem ponadczasowej czarnej płyty . Mam na imię Łukasz , urodziłem się w Gdańsku i nadal tam mieszkam od ponad 41 lat . Z płytami winylowymi mam styczność praktycznie od urodzenia , już ojciec gdy byłem małym brzdącem nakładał mi na uszy słuchawki i puszczał mi swoje płyty Beatelsów , Presleya i wielu innych artystów celem uśpienia mnie :D . Lecz nie za bardzo mu to wychodziło , gdyż po zakończeniu jednej strony otwierałem oczy i domagałem się kontynuacji doznań muzycznych ;) . Z początku lat osiemdziesiątych ze starszym bratem biegaliśmy po księgarniach i kupowaliśmy sporo winyli polskich zespołów nowofalowych i rockowych ( ale całą kolekcję zawinął brat wyprowadzając się z domu pod koniec lat 80-tych ;) ) już wtedy zacząłem jeździć na rynki i chodzić na Jarmark Dominikański celem kupna płyt angielskich i amerykańskich artystów sceny Punkrockowej która wtedy liczyła się dla mnie najbardziej i zresztą jest tak do dzisiaj ;) . Nie chcę za bardzo na początku się rozpisywać bo nie wiem na jakiej zasadzie działa forum , nigdy płytami nie handlowałem profesjonalnie ani w ich sprawie nigdzie się nie udzielałem na szerszą skalę ( czasem korzystając z komputera kupiłem lub sprzedałem jakiegoś winyla , nigdy nie miałem sklepu ani nie uczestniczyłem w świecie forum ) . Na dzień dzisiejszy moja kolekcja sięga ponad 2000 tytułów , nie jest to tylko oczywiście sam angielski i amerykański Punkrock z lat 70-tych i 80-tych ( ale około 1/4 to właśnie ten gatunek ) . Moje płyty są w stanach od EX po MINT , czasem zdarzy się jakaś ciężko dostępna płyta w trochę gorszym stanie ale to jakieś wyjątki :) . Posiadam też bardzo dużą płyt z autografami polskich i zagranicznych artystów , mogę się pochwalić okładkami z podpisami między innymi : Polskich wykonawców : Dżemu łącznie z podpisem Ryśka Riedla , Czesława Niemena , Maanamu łącznie z Korą i Markiem Jackowskim , Oddziału Zamkniętego z Jarym , Kaliber 44 i oczywiście Po Prostu ze Szczepanem na czele :D itd itd... oraz zagranicznych Uk.Subs , Cockney Rejects , Chelsea , Toy Dolls , Jesus and Mary Chain ale mam też Marillion z Fishem itd,itd ... Proszę poinstruujcie mnie czy mam rozpoczynać nowy temat jeżeli mam jakieś pytanie odnośnie wydań które mam na półce a nie do końca znam ich pochodzenie i wartość , a brak ich na Discogs . Jestem pewien że na pewno będziecie w stanie służyć mi pomocną ręką , pomimo że płyty zbieram ładnych parę lat nie uważam się za Alfę i Omegę ogromnego świata czarnej płyty a świat forum to dla mnie zupełna nowość . Mam nadzieję że będę godnym kompanem w tym magicznym muzycznym świecie forum .

Z poważaniem
Łukasz
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2334
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Witam !!!

#2

Post autor: Peliks »

Witaj Łukaszu, pozdrawiam z Wejherowa. Marek.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Witam !!!

#3

Post autor: SimonTemplar »

Witaj Łukasz :)
lukiramone pisze:
11 lip 2018, 17:10
Proszę poinstruujcie mnie czy mam rozpoczynać nowy temat jeżeli mam jakieś pytanie odnośnie wydań które mam na półce a nie do końca znam ich pochodzenie i wartość , a brak ich na Discogs
Możesz pisać w dziale: Strona główna > Płyty > Ogólne > Kolekcje Płyt Forumowiczów.
Co do wartości to uprzedzam że nie wycenia się tu płyt.
lukiramone
Posty: 48
Rejestracja: 11 lip 2018, 12:22
Gramofon: Grundig PS 4500
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witam !!!

#4

Post autor: lukiramone »

Cześć Simon
Dzięki za info . N
Na początek mam kilka pytań odnośnie pieczątek ( a tak na prawdę ich braku ) na label-ach polskich płyt . Mam kilka szt płyt z pieczątką " Płyta Wzorcowa do użytku służbowego " wiem że są to test press-y ale mam też kilka płyt kupionych od tej samej osoby ale bez pieczątek . Wszystkie są w bez okładek i z normalnie opisanymi label-ami , mają tylko białe tekturowe opakowania niektóre z nadrukiem "Muza " i "Polskie Nagrania " a niektóre czyste . Całość wygląda na niesłuchane lub przesłuchane po jednym razie . Koleś który mi to sprzedawał mówił że to wszystko Test Press-y a on sam pracował na początku lat 90-tych w Warszawie w Wydawnictwie Muzycznym które wypuszczało na rynek na winylach PROMO Dj-skie składanki muzyczne , płyty Top-One i różnego rodzaju podróby zagranicznych i polskich zespołów zespołów takich jak : ZZ Top , AC/DC ,Deep Purple , Twinkle Brothers i wiele innych ( niektóre pod szyldem Tonpress , Polskie Nagrania czy Warner Bros ) zdaje się że nawet Kazik " Spalam się "( którą zresztą też posiadam , tylko z innego źródła ) wyszedł wydany przez nich pod szyldem Arston . Poza tymi płytami trafiłem jeszcze od niego kilka szt płyt z okładkami jak on mówił ich produkcji : Wolf Spider , druga płyta Małego WU-WU czy Big-Cyc " Z partyjnym Pozdrowieniem" . Jest też tam płyta Muzy z czerwonym Label-em Procol Harum "Procol's Night" z zagadkową pieczątką " PŁYTA UZNANIA" , z tego co mówił jest to też "Test Press" tylko z czasów kiedy pracował jeszcze w " Polskich Nagraniach". Czy ktoś może ma większą wiedzę na ten temat i mógłby się nią ze mną podzielić . Byłbym bardzo wdzięczny .

Czy tak mogę tam zapytać gdzie napisałeś ?
Pozdrawiam
Łukasz
lukiramone
Posty: 48
Rejestracja: 11 lip 2018, 12:22
Gramofon: Grundig PS 4500
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witam !!!

#5

Post autor: lukiramone »

A może ty masz jakąś wiedzę na ten temat ?
lukiramone
Posty: 48
Rejestracja: 11 lip 2018, 12:22
Gramofon: Grundig PS 4500
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witam !!!

#6

Post autor: lukiramone »

Cześć Marku z Wejherowa :D
Pozdrawiam również
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2036
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Witam !!!

#7

Post autor: Peter007 »

Cześć,
W jednym temacie próbujesz umieścić wszystko. Są odpowiednie działy, w których możesz zaspokoić swoją ciekawość i rozwiać wątpliwości. Ten temat pozostaw temu do czego służy, oprócz powitania nie spodziewaj się innej reakcji w tym wątku.
lukiramone
Posty: 48
Rejestracja: 11 lip 2018, 12:22
Gramofon: Grundig PS 4500
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witam !!!

#8

Post autor: lukiramone »

Peter007 pisze:
11 lip 2018, 20:32
Cześć,
W jednym temacie próbujesz umieścić wszystko. Są odpowiednie działy, w których możesz zaspokoić swoją ciekawość i rozwiać wątpliwości. Ten temat pozostaw temu do czego służy, oprócz powitania nie spodziewaj się innej reakcji w tym wątku.
Siemanko
Jestem pierwszy raz na Forum internetowym i jeszcze jestem z lekka zagubiony , odpisałem do koleżki który wcześniej mnie trochę pokierował czy tak mogę napisać tam gdzie mnie odesłał . Ale skumałem że powinienem z tym pytankiem odezwać się do niego na Priv a nie na tej stronie . Cóż błędy nowicjusza ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2036
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Witam !!!

#9

Post autor: Peter007 »

Nie musisz pisać na priv. Powinieneś założyć temat w odpowiednim dziale. Wtedy w przyszłości inni mający podobne dylematy trafią na ten temat a na pewno nie będą szukać odpowiedzi w tematach powitalnych. Tak działa każde forum, wszystko ma swoje miejsce i jest poukładane. Przywitania nie umieściłeś w dziale giełda, więc chyba rozumiesz, że jakiś porządek panuje na forach. Przejrzyj jakie są działy na forum i oceń gdzie najlepiej pasują Twoje pytania.
Pozdrawiam
lukiramone
Posty: 48
Rejestracja: 11 lip 2018, 12:22
Gramofon: Grundig PS 4500
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witam !!!

#10

Post autor: lukiramone »

Ok , dzięki za rady . Na pewno się dokładnie rozejrzę po Forum . Na priv do Simona napisałem z pytaniem czy to o co chcę zapytać , mam na pewno umieścić tam gdzie mi powiedział .
Jeszcze raz pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Witam !!!

#11

Post autor: -Wolf- »

Cześć! :D
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
lukiramone
Posty: 48
Rejestracja: 11 lip 2018, 12:22
Gramofon: Grundig PS 4500
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witam !!!

#12

Post autor: lukiramone »

-Wolf- pisze:
11 lip 2018, 21:59
Cześć! :D
Siemanko Wolf :)
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Witam !!!

#13

Post autor: SimonTemplar »

lukiramone pisze:
11 lip 2018, 20:03
A może ty masz jakąś wiedzę na ten temat ?
@Peter007 dobrze prawi. Zapoznaj się z regulaminem (warto!). Przeglądnij strukturę forum, używaj "lupy" i będzie git ;)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Witam !!!

#14

Post autor: Regsoft »

Cześć ! :D
Awatar użytkownika
Dziadek
Posty: 5056
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35
Lokalizacja: Hamm
Kontakt:

Re: Witam !!!

#15

Post autor: Dziadek »

Hej :)
ODPOWIEDZ