Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

Co sądzisz o forum?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

#46

Post autor: darkman »

Pominąłeś Grafomanika, ale on tu długo nie bywa. Pechowiec bidulek.
To luz :drool:
:D
bartek3033
Posty: 278
Rejestracja: 10 kwie 2016, 14:23
Gramofon: Rp 2000, 2x Rp5000
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

#47

Post autor: bartek3033 »

darkman pisze: Pominąłeś Grafomanika, ale on tu długo nie bywa. Pechowiec bidulek.
To luz :drool:
:D
Apropo, bo mnie jakiś czas na forum nie było. Spokój już z nim? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

#48

Post autor: Dragant »

kielek pisze: Chyba nie rozumiesz o co nam chodzi Dragant.
Możliwe, czasami ciężko coś wyczuć czytając tekst, a nie rozmawiając w cztery oczy ;) Po prostu wydaje mi się, że i tak wszelki wysiłek prędzej czy później zostanie zmieszany z błotem przez osoby leniwe, niedoczytane lub chcące po prostu namieszać.
Jeśli będzie potrzeba to z przyjemnością oferuję pomoc.
Poza tym, jesteście tu o wiele dłużej ode mnie i lepiej znacie środowisko forumowe i kierunek w jakim powinno się rozwijać ;)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

#49

Post autor: kielek »

darkman pisze:Pominąłeś Grafomanika, ale on tu długo nie bywa. Pechowiec bidulek.
To luz :drool:
:D
Nie wywołuj wilka z lasu :shhh: Zresztą to spec od wkładek i igieł .
P.s
Lepiej bym uważał na Waszym miejscu,gdyż z tym hamerykańskim Sony może w każdej chwili zawitać do waszego night clubu :lol: bo tam jakieś problemy z Voltami i Hz.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

#50

Post autor: Regsoft »

kielek pisze: Chyba nie rozumiesz o co nam chodzi Dragant.
A ja chyba rozumiem o co MU chodzi i popieram bo mam podobne przemyślenia. Wydaje mi się, że rozumiem też o co WAM :think: chodzi i może w jakimś zakresie też popieram :lol:
kielek pisze: Lepiej bym uważał na Waszym miejscu
Proszę nie robić jakiś sztucznych podziałów Kolego kielek :roll: :mrgreen:
Jesteśmy niemal Rodziną !!! :dance:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

#51

Post autor: darkman »

kielek pisze: :lol: bo tam jakieś problemy z Voltami i Hz.
Czytałem, czytałem ;) ale on raczej buduje atmosferę pod sprzedaż,..
a mamy takich Am-Can, kilka w stajni 'u nas', hehe.. z tymi voltami.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

#52

Post autor: kielek »

W sumie to już któreś tam podejście do założenia takiego wątku/tematu jak zwał tak zwał,ale skoro nie ma wśród nas jednomyślności poza tym osobą decyzyjną jest i tak Wojtek,który raczej jest sceptycznie nastawiony do tego pomysłu,więc nie ma co ciągnąć dalej. Z mojej strony tematu nie było :chores-mop:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

#53

Post autor: darkman »

Kielu, bo to niestety temat dość retoryczny. Ciężko coś poprawić, bowiem zasada działania ukształtowała się sama. Kwestia trzymania się pewnych i tak już naciągniętych zasad/ograniczeń w poszczególnych kategoriach.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

#54

Post autor: amrowek »

ale można też ankietą i wtedy nad danym wątkiem piszący i polecający dane kolumny ma możliwość dodania ich do ankiety a a pozostali forumowicze głosują . po jakimś czasie moderator wkleja je do tematu z ilością głosów i oceną.
po za tym można w takiej ankiecie umieścić tez zimne/neutralne/ciepłe. (co prawda tu wpływ może mieć reszta toru, ale zainteresowany moze się dopytać)
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

#55

Post autor: Wojtek »

bartek3033 pisze: Natomiast w aktualnych tematach (lub nowym) można by udzielać doraźnej pomocy, na zasadzie, że ktoś upolował przysłowiowego strzała na olxie czy allegro i sie konsultuje w sprawie konkretnego egzemplarza czy ma to ręce i nogi.
To już nie jest dyskusja zakupowa.

Dla mnie osobiście tematy o treści typu "kupiłem X, czy dobrze zrobiłem?" są z natury przygłupawe, bo takie pytania powinno się zadać przed wydaniem kasy, a nie po odbiorze.
bartek3033 pisze: bo ogłoszenia później znikają
Już wyjaśniłem wcześniej, że nie ma to żadnego znaczenia, ale widzę że nie dociera albo próbujemy jakiś "problem" przepchać na uparciucha... :)
MeqhabTion pisze: I wszyscy co zadają pytania w różnych wątkach to wiedzą i czytają wszystko od deski do deski. I nikt nie podważa opinii tych, jak to ująłeś osób, które wiedzą co piszą. I wcale nie zdarzają się notorycznie powtarzane pytania w stylu np. "czy ten nowy chiński gramofon to na pewno tak zły jest?" albo "jesteś pewny, że to dobry wybór?" :lol:
Co prawda to prawda. Ludzie są różni. Na niektóre niezbyt przemyślane pytania mam już alergię i muszę "kontrolować klawisze" by nie napisać coś ostrzejszego ;)
Dragant pisze: Ktoś musi poświęcić czas na przygotowanie takiego wątku. A czasu każdemu zawsze brakuje. Jeśli ktokolwiek ma na to ochotę, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby napisać z własnej woli wątek o jakim tutaj mowa. Jeśli się sprawdzi, to zostanie.
Tak jest.
Dragant pisze: Zawsze łatwo jest napisać: "zróbmy...", "napiszmy....".
Osobiście uwielbiam motownowe "co to dla was?" (czy coś w tym stylu) kiedy pytał dlaczego jeszcze nie ma jakiegoś kompendium...
kielek pisze: ale skoro nie ma wśród nas jednomyślności
To jest chyba bardziej kwestia różnych pomysłów/wizji.
kielek pisze: poza tym osobą decyzyjną jest i tak Wojtek
Ja decyduję o tym czy komuś chce się coś takiego zrobić? Chyba nie :)
kielek pisze: który raczej jest sceptycznie nastawiony do tego pomysłu
Też nieprawda. Przecież sam zaproponowałem swoją wizję tego typu wątku/ów.

Osobiście jednak widzę takie "wskazówki" jako dodatek do tego co już istnieje i działa, a mam wrażenie że niektórzy chcieliby najlepiej wywrócić to co jest do góry nogami, tylko nie wiem jeszcze za bardzo w imię czego (nie odpowiadanie na moje komentarze nie pomaga w zrozumieniu).

Wybacz amrowek, ale ankiety zrobią tylko niepotrzebny zamęt. To nie może być tak do końca demokratyczne i otwarte.
Pewne gremium czy osoba robi selekcję i jest index. Później się tym opiekuje (dobry przykład z katalogiem logo wytwórni).

Nie tak dawno przeglądałem wątek na VE gdzie autor chciał wspólnie stworzyć listę najlepszych "złotych" wkładek, takich już nieprodukowanych ale jak najbardziej godnych polecenia i mogących startować w wyścigach z tymi obecnymi. Wątek nie pożył długo bo nie było aż takiego zainteresowania (niektórzy chyba merytorycznie go przytłoczyli, a zarazem szybko wymienili najpopularniejsze "topy" z dawnych lat), ale też wkradł się tam element gdzie ludzie po prostu wrzucali swoje ulubione modele, które obiektywnie patrząc nigdy topowe ani "złote" nie były. Zamęt gotowy, a jeszcze się obrazić kto może po drodze.

Tak więc trzeba uważać z takimi rankingami :)

M.in. dlatego zaproponowałem by oprzeć się na forumowych archiwach i wrzucić na taką listę modele które były wielokrotnie polecane.
Myślę że w ten sposób zminimalizujemy potencjalne tarcia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

#56

Post autor: Wojtek »

Tak jakoś mi się skojarzyło:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CB1GLaytzow[/youtube]
:morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

#57

Post autor: amrowek »

@ wojtek jak już to mi się raczej to kojaż z
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=T1xOmbXXfYI[/youtube]
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

#58

Post autor: Wojtek »

To swoją drogą :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
bartek3033
Posty: 278
Rejestracja: 10 kwie 2016, 14:23
Gramofon: Rp 2000, 2x Rp5000
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

#59

Post autor: bartek3033 »

Wojtek pisze: bartek3033 pisze:
Źródło posta Natomiast w aktualnych tematach (lub nowym) można by udzielać doraźnej pomocy, na zasadzie, że ktoś upolował przysłowiowego strzała na olxie czy allegro i sie konsultuje w sprawie konkretnego egzemplarza czy ma to ręce i nogi.


To już nie jest dyskusja zakupowa.

Dla mnie osobiście tematy o treści typu "kupiłem X, czy dobrze zrobiłem?" są z natury przygłupawe, bo takie pytania powinno się zadać przed wydaniem kasy, a nie po odbiorze.


bartek3033 pisze:
Źródło posta bo ogłoszenia później znikają


Już wyjaśniłem wcześniej, że nie ma to żadnego znaczenia, ale widzę że nie dociera albo próbujemy jakiś "problem" przepchać na uparciucha... :)
Upolował w sensie ma na oku, rzecz jasna przed dokonaniem zakupu i konsultuje na forum ostatecznie czy kupić czy nie:D
A jesteś w stanie poręczyć że w każdym poście jest nazwa i model? Czasami jest tylko link i dyskusja o linku i nie pada nazwa modelu
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakupy, wątki polecające kolumny za XX zł, gramofony za YY itd

#60

Post autor: Wojtek »

bartek3033 pisze: Upolował w sensie ma na oku
Nie wiem jak dla reszty, ale dla mnie "upolowanie" to już stan dokonany :morda:
Ale spoko, przecież już wiemy jak to było z słownikowym akustykiem :morda: :morda:
bartek3033 pisze: A jesteś w stanie poręczyć że w każdym poście jest nazwa i model? Czasami jest tylko link i dyskusja o linku i nie pada nazwa modelu
Osobiście w 98% przypadków podawałem nazwę modelu obok linka do aukcji, ale to tylko ja.
Jeśli chodzi o pozostałe przypadki to od dłuższego czasu też nie ma problemu, bo tytuł aukcji jest zaszyty w linku allegro. Radzę sprawdzić.
Nie dojdziemy może do 100% kompletności, ale ze względu na założenia i cel, jest to pomijalne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ