Tapatalk dla winyl.net

Co sądzisz o forum?

Czy według Ciebie Tapatalk jest potrzebny na forum?

Tak
49
64%
Nie
28
36%
 
Liczba głosów: 77

Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Tapatalk dla winyl.net

#61

Post autor: kriss »

Mimo, że osobiście nie korzystam z tapatalka, dalem na tak. Nie widzę powodu, aby osoby chcące go używać miały by nie mieć takiej możliwości. A kto wie, być może sam zobaczę z ciekawości jak to śmiga :)
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Tapatalk dla winyl.net

#62

Post autor: dale »

Peter007 pisze:
16 maja 2018, 21:06
To, że są osoby negatywnie nastawione to nie znaczy, że nic nie to nic nie nic nie zmieni (czy jakoś tak).
Ale spróbuj może wypowiedzieć się bardziej zrozumiale - bo nie rozumiem co chcesz wyrazić, więc nie mogę się odnieść.
Peter007 pisze:
16 maja 2018, 21:06
Możliwość korzystania nie oznacza konieczności. No chyba, że olałeś temat i wywnioskowałeś, że opinie negatywne są wiążące (w tylko dla ciebie zrozumiały sposób).
Możliwość korzystania oznacza że będą osoby które będą używały TT, no i pojawi się problem polskich znaków, skrótowych form, powiększonych stopek z du(r/m)nie brzmiącymi wpisami z jakiej to galaktyki wysłano, że o ułatwieniu dla wszelkiej maści zbanowanych userów wchodząch oknami i innymi opłotkami nie wspomnę.
Peter007 pisze:
16 maja 2018, 21:06
W innym wątku zarzuciłeś swój temat, gdzie założyłeś, że wszyscy będą zgodni z twoim zdaniem. Rzeczywistość okazała się brutalna dla twoich poglądów i tu też uważasz, że twoje zdanie jest jedyne słuszne?
Nie zarzuciłem, tylko w chwili kiedy zszedł na gusta i guściki (co jest dziełem a co nie), jako dobrze wychowany, przestałem dyskutować, natomiast co do zasady, jestem przeciwny cenzurze twórczości i gdyby chodziło tylko o kasę, słowem bym nie wspomniał. Natomiast zamykanie kanału to co innego.
Ocenę moje rzeczywistości i jej odbioru pozostaw proszę mnie.
Peter007 pisze:
16 maja 2018, 21:06
Otóż nie! Jeszcze można w tym kraju wyrazić swoje zdanie, nawet odmienne! Oby tak zostało, chociaż nadzieje nikną.
Jasne że można. Trzeba tylko umieć przyjąć tego konsekwencje, co wiąże się z odpowiedzialnością i ogólnie - dorosłością - czyżbyś miał jakieś problemy z tym? I kto Ciebie tak ogranicza w wypowiedzi że tracisz nadzieję (wzruszyła mnie ta historia, więc pytam...)?
Chciałbym zapytać przeciwników Tapatalk:
1. Czy korzystaliście w ogóle z niego kiedykolwiek na jakimś forum?
2. Jeśli tak, to jaki bezpośredni wpływ ma Tapatalk na jakość treści na forum?
Ad. 1 Tak korzystałem.
Ad. 2 Wchodząc na forum z TT przez urządzenie mobilne, od razu się przełącza taka strona na widok i formę TT - ja osobiście nie preferuję takiego przeglądania, wolę tradycyjne - taką formę, jaką znam z www. Dodatkowo, na takich forach pojawiają się posty mocno skrótowe, bez polskich znaków, pisane niegramatycznie i bez interpunkcji. Pojawia się dodatkowa stopka.

Owszem, można pisać starannie i poprawnie, można stopkę wyłączyć, ale z doświadczenia wiem że robi to nikły odsetek użytkowników TT.

Ta forma, dla mnie, bardziej zbliżona jest do systemu komentarzy na FB, czy messangera... I mnie osobiście zniechęca do używania for wyposażonych w te mechanizmy - właśnie z uwagi na zmianę stylu forum - wywołaną często pojawieniem się większej ilości postów pisanych przez "młodych, gniewnych".
P.S. Wiem że wyniki ankiety na górze nie są wiążące, ale chyba mówią same za siebie...
Tak, mówią za siebie. Ale najpierw trochę danych:
Temat założono: 21 cze 2014, 15:10
Od tego czasu głosowało: Liczba głosów: 65
Użytkowników zarejestrowanych jest: Liczba użytkowników: 8492
Obecnie i maksymalnie (było, gości i zarejestrowanych): Jest 43 użytkowników online :: 8 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 35 gości (wg danych z ostatnich 5 minut), Najwięcej użytkowników (781) było online 21 gru 2015, 17:04.
Odpowiedzi :61
Odsłon : 6918
Dlatego, sam powiedz, co może oznaczać w takiej skali stosunek głosów 39 do 26, nawet biorąc pod uwagę drobny % bootów i spamerów logujących i rejestrujących się na forum.
Wobec powyższego uważam iż zarzut braku reakcji Admina na wyniki ankiety jest chybiony i nie do obronienia. Jak dla mnie wyniki pokazują że bardzo niewiele osób jest zainteresowanych tapatalkiem. Oczywiście, można posunąć się dalej i zrobić analizę głosów w przełożeniu na wniesiona treść, ale obawiam się że mogło by to wypaść również niekorzystnie dla "apki".
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tapatalk dla winyl.net

#63

Post autor: tuczi77 »

dale pisze:
17 maja 2018, 12:21
Dodatkowo, na takich forach pojawiają się posty mocno skrótowe, bez polskich znaków, pisane niegramatycznie i bez interpunkcji. Pojawia się dodatkowa stopka.

Owszem, można pisać starannie i poprawnie, można stopkę wyłączyć, ale z doświadczenia wiem że robi to nikły odsetek użytkowników TT.

Ta forma, dla mnie, bardziej zbliżona jest do systemu komentarzy na FB, czy messangera... I mnie osobiście zniechęca do używania for wyposażonych w te mechanizmy - właśnie z uwagi na zmianę stylu forum - wywołaną często pojawieniem się większej ilości postów pisanych przez "młodych, gniewnych".
Czyli uważasz, że obecni użytkownicy forum nie potrafią dostosować się do panujących tutaj reguł, a każdy z nas, w jakiś przedziwny (Tobie tylko chyba znany) sposób, po wejściu przez TT przemieni sie w forumowego trola?
P.S. Zdajesz sobie chyba sprawę, że TT nie zmienia treści, ani stylu posta, a jedynie przedstawia go w telefonie w sposób bardziej czytelny dla tego nośnika?
dale pisze:
17 maja 2018, 12:21
Odsłon : 6918
Wiesz o tym, że odsłony są generowane z każdym razem kiedy ktoś wejdzie w ten wątek? Ja np. wszedłem w niego już ze 30 razy. Pomnóż to sobie przez liczę uczestników dyskusji i współczynnik czasu, w którym oni do tej dyskusji dołączyli (ci co dołączyli wcześniej mają tych odsłon znacznie więcej niż 30). Że o grupie Adminów i Modów, którzy wchodzą tu z obowiązku, nie wspomnę...
dale pisze:
17 maja 2018, 12:21
zarzut braku reakcji Admina
Nie wiem skąd wyciągnąłeś sobie że ja coś komuś zarzucam...

Ta ankieta nie była wiążąca, bo była raczej dodatkiem do dyskusji, a nie ankietą, która miałaby coś przesądzać (przynajmniej ja tak to rozumiem). Proponuję utworzyć osobny i zamknięty na dyskusję wątek jedynie z ankietą o tytule:
CZY CHCIAŁBYŚ KORZYSTAĆ Z TAPATALK NA FORUM WINYL.NET?
Wyniki ankiety dadzą jasną odpowiedź i zamkną tę dyskusję i przerzucanie się argumentami.

Z drugiej strony - wciąż nie rozumiem co komu przeszkadza funkcja, z której sam korzystać nie będzie, nie wpłynie na korzystanie z forum, ale ułatwi ona korzystanie z forum innym użytkownikom. Czy to musi sprowadzać się do przysłowiowego "psa ogrodnika"?
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Tapatalk dla winyl.net

#64

Post autor: dale »

Czyli uważasz, że obecni użytkownicy forum nie potrafią dostosować się do panujących tutaj reguł, a każdy z nas, w jakiś przedziwny (Tobie tylko chyba znany) sposób, po wejściu przez TT przemieni sie w forumowego trola?
P.S. Zdajesz sobie chyba sprawę, że TT nie zmienia treści, ani stylu posta, a jedynie przedstawia go w telefonie w sposób bardziej czytelny dla tego nośnika?
Nie.
Uważam że osoba wchodząca przez TT może chcieć odpisać na post. I uważam że niewielki procent użytkowników zada sobie trud pisania poprawnie gramatycznie i ortograficznie - wynika to z telegraficznego sposobu pisania i budowy klawiatury ekranowej w telefonach.
Widziałem co się działo na forach, gdzie było sporo osób starszych, przyzwyczajonych do formy i szacunku, i co się działo po wejściu w użycie TT.
Zawsze były negatywne efekty, tylko nie wszystkim one przeszkadzają.
Czy to musi sprowadzać się do przysłowiowego "psa ogrodnika"?
Proszę, nie udowadniaj że należysz do "statystycznego elektoratu łaskawie nam panującej, jedynej słusznej partii" ... może jednak nie obniżajmy poziomu dyskusji....
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tapatalk dla winyl.net

#65

Post autor: tuczi77 »

dale pisze:
17 maja 2018, 13:17
Nie.
Ale to właśnie można wywnioskować, bo (powtórzmy to jeszcze raz):
"Włączenie wtyczki TT na forum nie spowoduje przypływu idiotów"
Zła wiadomość jest taka, że niestety odpływu tychże również nie spowoduje. :?
Tapatalk to nie jest zabawa zapałkami stojącego w benzynie. Ci co lubią i korzystają będą chętnie korzystać. Ci co nie lubią lub nie korzystali albo się przekonają, że to jednak wygodne albo utwierdzą się w przekonaniu, że to nie dla nich i korzystać nie będą. W obu przypadkach nie stanie się NIC :idea: :whistle:
dale pisze:
17 maja 2018, 13:17
Proszę, nie udowadniaj że należysz do "statystycznego elektoratu łaskawie nam panującej, jedynej słusznej partii" ... może jednak nie obniżajmy poziomu dyskusji
Naprawdę (!!!) musimy mieszać politykę do dyskusji nt. Tapatalk'a??? :doh:
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Tapatalk dla winyl.net

#66

Post autor: dale »

Ty pierwszy zacząłeś wyzywać od psów ogrodników, nie dostrzegając że mogę mieć jakieś argumenty. Swoją wypowiedzią, nawet nie odniosłeś się do ich merytoryki, tylko po prostu stwierdziłeś że ich nie ma - co określiłeś mianem psa ogrodnika, dlatego skojarzyło mi się to z powyższym.
Potraktuj to proszę jako mocniejszy akcent mający za zadanie zwrócenie uwagi.

Zauważ również że ja piszę o realnych zjawiskach jakie zaszły na forach, gdzie TT został włączony, a które długi czas były bez tego dodatku.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2045
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Tapatalk dla winyl.net

#67

Post autor: Peter007 »

dale pisze:
17 maja 2018, 12:21
Ale spróbuj może wypowiedzieć się bardziej zrozumiale - bo nie rozumiem co chcesz wyrazić, więc nie mogę się odnieść.
Szkoda, że nie zauważyłeś, że to cytat z Ciebie:
dale pisze:
16 maja 2018, 20:31
... ale oczywiście czytałeś uwagi osób negatywnie nastawionych do tapatalka? I nadal uważasz że nic nie to nic nie zmieni? Czy po prostu olałeś temat?
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tapatalk dla winyl.net

#68

Post autor: tuczi77 »

dale pisze:
17 maja 2018, 14:06
Ty pierwszy zacząłeś wyzywać od psów ogrodników
Jest mi przykro, że identyfikujesz się z psem ogrodnika. Tym bardziej, że "pies ogrodnika" (o którym pisałem) nie miał nikogo obrazić, a był jedynie figurą retoryczną, mającą zobrazować m.in. Twoje podejście do tematu. Człowiek wolny od emocji zrozumie co za tym nieszczęsnym "psem ogrodnika" się kryje i nie będzie doszukiwał się tam drugiego i trzeciego dna...
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
shrack
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2018, 10:04

Re: Tapatalk dla winyl.net

#69

Post autor: shrack »

Czy zapadła już jakaś decyzja odnośnie TT.
Czytanie tego forum na ekranie smartfona jest bardzo uciążliwe.
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Tapatalk dla winyl.net

#70

Post autor: Biogon »

shrack pisze:
28 lis 2018, 08:59
Czytanie tego forum na ekranie smartfona jest bardzo uciążliwe.
Okulary lub większy smartfon! :lol:
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tapatalk dla winyl.net

#71

Post autor: tuczi77 »

shrack pisze:
28 lis 2018, 08:59
Czy zapadła już jakaś decyzja odnośnie TT.
No zgadnij...
shrack pisze:
28 lis 2018, 08:59
Czytanie tego forum na ekranie smartfona jest bardzo uciążliwe.
Dla mnie również, ale niestety jesteśmy w mniejszości, bo reszcie użytkowników to nie przeszkadza.
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
shrack
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2018, 10:04

Re: Tapatalk dla winyl.net

#72

Post autor: shrack »

Z okularów już korzystam w moim wieku o chyba normalne i nie widzę w tym nic śmiesznego.
@Biogon a przecież TT miał być wrotami piekieł które prowadzą do niestosownych zachowań.

Z wielkim trudem pisane mobilnie!
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tapatalk dla winyl.net

#73

Post autor: Myszor »

A nie jest tak że TT jest zaśmiecony reklamami albo płacisz co miesiąc haracz ?
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tapatalk dla winyl.net

#74

Post autor: tuczi77 »

Myszor pisze:
28 lis 2018, 10:56
A nie jest tak że TT jest zaśmiecony reklamami albo płacisz co miesiąc haracz ?
Są reklamy, ale tylko dla tych, którzy z TT korzystają, więc "chcącemu nie dzieje się krzywda". Sama implementacja wtyczki do silnika forum nie pociąga za sobą prawie żadnych konsekwencji dla forum ani dla tych którzy z TT nie korzystają.

Jedyną niedogodnością mogą być podpisy w postach w stylu "wysłane z mojego SBCD977 za pomocą Tapatalk", który pozostawiają mało doświadczenie z TT użytkownicy. Można ich jednak zmusić do wyłączenia tego durnego podpisu.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2018, 11:14 przez tuczi77, łącznie zmieniany 1 raz.
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Tapatalk dla winyl.net

#75

Post autor: Biogon »

shrack pisze:
28 lis 2018, 10:50
@Biogon a przecież TT miał być wrotami piekieł które prowadzą do niestosownych zachowań.
Ooooo! To szbko zajrzę do mojego TT! :)
ODPOWIEDZ