Facebook

Co sądzisz o forum?
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Facebook

#46

Post autor: Acia »

Ja uważam, że to super pomysł ale tylko dlatego, że widzę co się dzieje dookoła i tu nie chodzi o to czy to dobre czy złe tylko kwestia decyzji czemu miałoby to służyć?. Ci co nie mają fejsbuka nie muszą go zakładać i tam wchodzić i nic im nie ucieknie bo nadal będzie wszystko na forum, Ci co żyją fejsbukiem rzadko wchodzą na fora bo trzeba szukać a ludzie dziś żyją szybko i nie mają czasu na poszukiwania dlatego fejsbuk tak bardzo ich wciąga, krótki przekaz i wiesz w skrócie co się dzieje na świecie, na osiedlu albo w galerii sztuki, jak chcesz wiedzieć więcej to klikasz link i przechodzisz na stronę. Fanpage mógłby posiadać tylko informacje pt " Nie wiesz jaką kupić igłę do gramofonu? Tu znajdziesz odpowiedź" i link do tematu, bez rozgrzebywania go tam, takie tylko zajawki tego co się tu dzieje. Wiem też, że jest sporo ludzi, którzy uważają, że jak nie poświecisz się czemuś i nie znajdziesz na to czasu to się nie nauczysz i tu wszyscy żyjący szybko fejsbukowicze są dla nich niemile wdziani ale co złego w edukowaniu ludzi poprzez nowe media? To tak jak z Nokią było jako jedyna uważała, że nie potrzebuje telefonów dotykowych bo jest silną marką i przeciwną trendom i gdzie jest Nokia dziś? Nie twierdzę, że forum umrze bez nowych działań bo nie, bo jest tu wielu ludzi, którzy cenią sobie rozmowy o ważnych i mniej ważnych dla nich tematach ale jako nowa osoba uważam, że czasami potrzeba czegoś nowego, odświeżenia, są tu dyskusje, które od roku ponad już są tylko archiwum i przestój, natomiast tematy o igłach posiadają milion stron i jak ktoś nie jest zdeterminowany to tego nie przeczyta( ja czytałam:)), dlaczego by nie uprościć troszkę, wprowadzić trochę ruchu na forum? Mam polubione większość fanpagy na fejsbuku o winylach ale tam niewiele się dzieje, można znaleźć dużo zdjęć z winylem w tle ale bardzo mało potrzebnej wiedzy. Jak Wojtek ma czas i chęci to czemu nie,ja polubię i wiem, że dużo młodych ludzi poszukujących informacji też polubi, kwestia tylko tego czy Wojtek chce trafić do innych ludzi niż na forum, do innych niż Ci co zawsze będą używać GG bo się przywiązują, nie lubią zmian a dzisiejszemu zbyt szybkiemu stylowi życia mówią nie. Nie neguję tu nikogo, żeby nie było, sama mam mieszane uczucia do fejsbbuka jako do portalu,który zabija relacje międzyludzkie ale jeżeli chodzi o szybkie przejrzenie informacji jest w tym najlepszy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Facebook

#47

Post autor: Wojtek »

Acia pisze:są tu dyskusje, które od roku ponad już są tylko archiwum i przestój
Czasem dyskusja potrafi się wyczerpać i nie ma już nic do dodania :)

Faktycznie, fanpage ma obecnie więcej sensu niż grupa dyskusyjna na FB. Ot takie zrzeszenie forumowiczów korzystających z FB, bez rozlazłych gadek.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Facebook

#48

Post autor: grummer »

Wojtek pisze:
Acia pisze:są tu dyskusje, które od roku ponad już są tylko archiwum i przestój
Czasem dyskusja potrafi się wyczerpać i nie ma już nic do dodania :)

Faktycznie, fanpage ma obecnie więcej sensu niż grupa dyskusyjna na FB. Ot takie zrzeszenie forumowiczów korzystających z FB, bez rozlazłych gadek.
Jako fanpage, żeby promować stronę, to dość dobry pomysł. Dużo osób pewnie jest na grupie i nie ma pojęcia o istnieniu tego forum. A co do dyskusji politycznych, to faktycznie to jest głupota w takiej grupie. Co innego jak są tematy wydzielone na forum, a nie taki worek jak na fb. Ja tam zaglądam, żeby uciec od polityki, kościoła i ełrowizji, ale jak widać się nie da.
Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 127
Rejestracja: 02 sty 2014, 09:53

Re: Facebook

#49

Post autor: Boguś »

grummer pisze:
Boguś pisze:Myślę, że można traktować ją jak wizytę u kumpla w akademiku: wypijecie browarka i zajaracie szluga na parapecie, w międzyczasie jakieś fajne dziewczyny się dosiądą, popieprzycie trochę głupot, spróbujecie je poderwać
Ja tam podrywam pana Zbycha. Lecę na jego płytę nagrobkową pod gramofon i złote przewody. Ach, no i nie śmiałbym nie wspomnieć o legendarnej już i jedynej słusznej macie korkowej z wgłębieniem na label. Fajne dziewczyny to tam można na jednym palcu policzyć. Ja bym to bardziej porównał do spotkań entuzjastów kucyków Ponny ;) Ostatnio furrorę robi ełrowizja. Niektórzy po prostu uwielbiają się biczować pod publikę ;)
Mi raczej chodziło o to, że ta grupa to takie miejsce trochę do pieprzenia głupot, trochę do robienia sobie żartów, trochę do połechtania swojego ego, ale nic na poważnie, stąd nawiązanie do sytuacji z jaraniem szlugów i zerowaniem browarka na parapecie, mniej więcej ten sam poziom odprężenia i zrelaksowania.
Odwiedziny forum to jednak jest trochę większy wysiłek intelektualny ;).
A co do facebuka, to ja go traktuję jako niekończącą się imprezę: można dołączyć kiedy się chce, wyjść kiedy ma się na to ochotę, ktoś się z kimś zaręczył, ktoś się z kimś rozstał, jeden wielki fun.
(∞).
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Facebook

#50

Post autor: eenneell »

Winyle są na FB, a Facebook na winylach jest?
DrizztSiedlce
Posty: 41
Rejestracja: 04 lut 2021, 14:56

Re: Facebook

#51

Post autor: DrizztSiedlce »

Trochę stary temat ale z ciekawości szukałem czy rozważaliscie temat Facebooka :p szczerze to fb ma ogromne zasięgi i przyznam się że najbardziej cenię wiedzę jaka zdobyłem na tym forum, jednak zagładam tu rzadko bo muszę jakby tu specjalnie wejść ;) a tablice na FB przewijam codziennie czasem z nudów i mam polubionych kilka grup o gramofonach i ludzie często szukaja odpowiedzi na pytania które mogą znaleźć na tym forum . Uważam że fajnie jakby była na FB grupa w ramach promocji i takiej luźnej dyskusji , a do szczegółów można by odsyłać już na forum . Nie wiem tylko czy ktoś ma na to czas bo na FB jest dużo roboty ;) jest jedną fajna grupa , jest dużo osób , tylko tam jest jeden admin trochę kontrowersyjny pewnie tu znany , nie wiadomo kiedy ci posta zablokuje :p i fajnie jakby byłaś jakąś alternatywa ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Facebook

#52

Post autor: Wojtek »

Z perspektywy czasu - myślę że już jest przesyt tego typu grup na FB, a ja i tak nie miałbym czasu na sensowne adminowanie i tu i tam. Ba, byłoby to chyba bardziej angażujące niż samo forum.

A formuła grupy FB jest zgoła inna od forum gdyż jest to jedna wielka ściana i nowszy temat zasypuje starsze, a potem ciężko cokolwiek archiwalnego odnaleźć, przez co tematy się w kółko powtarzają i ciężko winić użytkowników że nie szukają starszych wpisów...

Gdyby nie parę kwestii zawodowo-służbowych to prywatnie już bym chyba zrezygnował z FB. Natłok reklam/postów sponsorowanych w ostatnim czasie strasznie wzrósł, a nawet technicznie robi się z tego bolączka kiedy coś nie chce się wyświetlić albo wczytać.

Czasami na zasadzie "kamery wśród zwierząt" zerkam sobie na popularne grupy winylowe. To prawda że jedna z nich stała się ostatnio mocno "folwarczna" w złym znaczeniu tego słowa i jak nie trzymasz się linii to masz kasowane posty czy blokowane komentarze, a adminami i moderatorami stali się "znajomi królika" co prowadzi do wielu wesołych sytuacji. O dziwo w gronie administracyjnym jest nawet banita Karol/charlie, ale chyba zdystansował się już nieco od różnych grupowych afer albo nie ma po prostu większego wpływu na kolegów.

Stąd "alternatywnych" grup powstało już wiele, każdy ma wybór, jak mu towarzystwo odpowiada to siedzi i się udziela.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Andy05
Posty: 805
Rejestracja: 08 lut 2019, 12:20

Re: Facebook

#53

Post autor: Andy05 »

Parafrazując Słowa Wieszcza (p. Sikorowskiego) :whistle: "nie przenoście nam Foruma do Fejsbooka ..." :naughty:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15145
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Facebook

#54

Post autor: darkman »

Dajcie pse z dwa linki do tych grup, też bym zerknął, bo zupełnie nie znam tej platformy.
Zwłaszcza ta z banitą mnie zaciekawiła, "no bo jakie one mają być te studentki jak one mają takich moderatorów" :roll:
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Facebook

#55

Post autor: MMarek »

darkman pisze:
02 lut 2022, 13:53
Zwłaszcza ta z banitą mnie zaciekawiła
Proszę:
https://www.facebook.com/groups/moj.gramofon
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Facebook

#56

Post autor: olsza84 »

Tam jest co najmniej dwóch banitów :mrgreen:
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Facebook

#57

Post autor: Wojtek »

olsza84 pisze:
02 lut 2022, 13:57
Tam jest co najmniej dwóch banitów
W sumie to większość :morda:
Niektórzy złagodnieli inni... niespecjalnie (esdarek np.)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook

#58

Post autor: Quarter »

Błagam, tylko nie FB :hand: :hand: :hand: FB to zabójca forów internetowych - bo wygodniej, bo pod ręką, bo nie trzeba specjalnie wchodzić. Tylko jak potrzeba znaleźć jakiś konkret albo tutorial jak coś zrobić, to na forum znajdziesz wpis kolegi XXX z 2011 roku i masz. Nie ma większej skarbnicy wiedzy niż fora internetowe - dotyczy to zwłaszcza wszelkich tematów, które mają swoje aspekty techniczne (audio, instrumenty, video, samochody, renowacje, fotografia itp.). Kilka świetnych forów, na których w różnych okresach chętnie się udzielałem, a jeszcze chętniej korzystałem z wiedzy bardziej doświadczonych kolegów, niestety umarło śmiercią szybką po odpaleniu fanpage'u na FB. Z wielką stratą dla procesu gromadzenia wiedzy dostępnej później przez lata. To szczególnie ważne w przypadku naszym czy np. forów samochodowych, gdzie duża część sprzętu jest wiekowa. Jak ktoś 6 lat temu rozkminił problem w gramiaku XYZ, to ta wiedz dziś jest w 100% użyteczna.

Więc ponawiam błagalne prośby - jak ktoś lubi FB, to jest tam, jak sami wspomnieliście, masa grup. Ale to forum zostawmy jako....forum.
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4730
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Facebook

#59

Post autor: Mawis »

Ja nie miałem fejsa, nie mam i nie zamierzam mieć. Nigdzie się stąd nie wynoszę :D
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Facebook

#60

Post autor: Wojtek »

Raczej nie chodzi o wynoszenie, a o prowadzenie dwóch frontów tak jakby :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ