Jak ktoś ma coś do Admina...

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41550
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#376

Post autor: Wojtek »

Quarter pisze:
16 gru 2019, 21:04
Wojtek - to oczywiste. Natomiast zaczęło się od ciekawej i wartościowej dyskusji merytorycznej, która szybko przeszła w dyskusję...no, wiemy wszyscy w co przeszła.
Z mojej perspektywy cały czas była merytoryczna i też skończyła się na takiej nucie.
W sumie to się nie skończyła bo się jeszcze nie zdecydowałeś :D

Karolowe odwracanie kota ogonem i jawne hipokryzje nie mogę brać poważnie, wybaczcie.
Quarter pisze:
16 gru 2019, 21:04
To nie była dyskusja o honorze, ojczyźnie czy dowodach na chodzenie po wodzie. To była dyskusja o preampach i wkładkach. Kochamy te zabawki, ale kochajmy siebie nawzajem bardziej.
Myślę że jak doszły pomówienia i stereotypizacja to zrobiło się z tego "coś więcej" niż dyskusja o sprzęcie audio.
Ale rozumiem że wygodniej o tym nie wspominać kiedy chce się prawić moralitety i przekonywać że nic takiego się nie stało albo że coś było nieuzasadnione.

Mówimy o człowieku który do samego końca uparcie twierdził że nakłoniłem Ciebie do złej decyzji zakupowej, co sam wiesz że nie jest prawdą.
Przecież ja sobie tego nie wymyśliłem.

Chyba nie doczekam momentu kiedy ktoś zacznie de facto bronić popis Charliego :)
Quarter pisze:
16 gru 2019, 21:04
Wyznacznikiem samca Alfa (nawiązując do Kolegi SimonaTemplara) w stadzie ludzkim jest umiejętność wzniesienia się "ponad" i rozwiązania zbędnych napięć. Stańcie Koledzy na wysokości zadania - to proste.
Z całym szacunkiem koledzy, ale nie życzę nikomu by był ofiarą pomówień czy przykrych stereotypizacji będących wynikiem jakiejś dziwnej lustracji.
Wymowne dla mnie jest to że mało kto z Was się do tych kwestii odniósł.
To już wykracza poza nazwaniem kogoś jakimś negatywnie nacechowanym epitetem.

Ja rozumiem że wygodniej i prościej jest zrównywać moje zachowanie z Karolem, ale wybaczcie, nie sądzę bym się zniżył tutaj do jego poziomu.

Wcześniej napisałem że nie czuję się źle z tym jak nazwałem Karola, bo było to wg mnie uzasadnione.
Z tego samego też względu nie bardzo wiem za co miałbym Karola przepraszać.
Z mojej perspektywy nie przestał być burakiem.


Piszecie głośno o pojednaniu - Karol ma do mnie kontakt cały czas.
Nie skorzystał z niego do tej pory, ale też nie spodziewam się by kiedykolwiek to zrobił, przynajmniej w tym celu.

Oczywiście że ban może nie być stały, ale muszę jakkolwiek uwierzyć że nastąpi jakaś poprawa.
Kiedy nie mam ku temu żadnego sygnału czy dowodu - nic to nie da, bo jest duża szansa że sytuacja się powtórzy.

Jest na forum co najmniej jedna osoba, która po wyrzuceniu za złe zachowanie wróciła i nadal tutaj jest.

Ja wiem że wielu sobie ceni wkład Karola w to forum, nawet pomijam tutaj elementy kolesiostwa bo to naturalne, ale też dlatego moja decyzja nie była łatwa.
Rozumiem też że wygodniej jest myśleć że była i nie zastanawiałem się nad tym dłużej niż 3 sekundy - takie mam odczucie jak czytam zdanie niektórych obecnych.


Z podobną krytyką (chyba nawet nieco mocniejszą) spotkałem się parę lat temu kiedy nie wszyscy byli zgodni z moją decyzją o wyrzuceniu 3 forumowiczów, którzy w swego rodzaju zmowie zaczęli psuć atmosferę na forum, próbując narzucać pewne swoje przekonania. Dla tych co nie pamiętają tamtych akcji lub nie byli wtedy jeszcze na forum - rodziły się wojenki na temat wyższości napędów gramofonowych, ale też zaczęły pojawiać się tematy na kanwie "czego warto, a czego nie warto słuchać", nie stroniące od obrażania ad personam ludzi tylko dlatego że słuchają artysty X.

Wtedy też sporo ludzi nawoływało do zmiany mojej decyzji, a w konsekwencji mojej nieugiętości zdecydowało się stąd odejść.
Część później wróciła, w tym m.in. zbyszek1982 jeśli dobrze pamiętam.

Nie żałuję tamtej decyzji, pomimo że wszystkich trzech użytkowników wnosiło też dużo do forum jeśli chodzi o doświadczenie ze sprzętem czy wiedzę muzyczną. Wiele popularnych tematów zostało przez nich zapoczątkowanych.

Generalnie chyba każdy ban w historii forum ma podłoże nieodpowiedniego zachowania, czy to tylko wobec mnie czy innych forumowiczów.


Niektórzy tutaj argumentują że ja sam swoim zachowaniem psuję swoje własne forum. Cóż, jakoś muszę z tym żyć.

Śmieszą mnie natomiast teksty że z mojego względu jakieś "ciekawe dyskusje" nie są na łamach forum poruszone.
Wybaczcie, ale za ten stan rzeczy winić możecie tylko siebie, że wolicie o czymś milczeć.
Nie zrzucajcie tego na mnie, z łaski swojej.


zbyszek1982, odmoderatowałeś się już na stałe. Dzięki za dotychczasową pomoc porządkową.
Zeroqll pisze:
17 gru 2019, 01:12
Zasady i kary powinny być jednakowe dla wszystkich.
Jestem szczerze zdziwiony że oczekujesz w takim miejscu pełnej demokracji.
Nikogo tutaj kajdankami nie trzymam.

Patrz na post wojtekf.
Zeroqll pisze:
17 gru 2019, 01:12
W związku z powyższym uważam, że powinieneś odbanować Charliego. Nie zamierzam wdawać się w polemikę, kto zawinił pierwszy, kto bardziej, kto skłamał, kto przeinaczył, kto wylał więcej gówna i jakiego na czyją głowę.
Nie dziwię się, bo jest to jednak bardzo wygodne.

Parafrazując trochę dyskurs Karola - oczywiście że jeden z nas bardziej przegiął, ale jednocześnie obaj przegięliśmy po równi, parę za czy przeciw w jedną czy w drugą nie robi różnicy ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#377

Post autor: Zeroqll »

Wojtek pisze:
17 gru 2019, 11:21
Zeroqll pisze:
17 gru 2019, 01:12
W związku z powyższym uważam, że powinieneś odbanować Charliego. Nie zamierzam wdawać się w polemikę, kto zawinił pierwszy, kto bardziej, kto skłamał, kto przeinaczył, kto wylał więcej gówna i jakiego na czyją głowę.
Nie dziwię się, bo jest to jednak bardzo wygodne.

Parafrazując trochę dyskurs Karola - oczywiście że jeden z nas bardziej przegiął, ale jednocześnie obaj przegięliśmy po równi, parę za czy przeciw w jedną czy w drugą nie robi różnicy ;)
Mylisz się, nie dlatego. Ponieważ jest to bezcelowe. Wszystko przepuszczasz przez swój system moralny i wartości. W Twoim przekonaniu Ty zachowałeś się OK, a on przeholował. Chcesz wprowadzić stopniowalność winy. Dlatego nie chcę na ten temat dyskutować, bo co z tego że w moim mniemaniu Ty również go znieważyłeś, pomówiłeś, zdyskredytowałeś, czy wręcz sprowokowałeś jako pierwszy używając argumentów ad personam, w momencie kiedy miał odmienne zdanie niż Ty i w moim odczuciu on dostosował swój "styl" do Twojego, co zresztą napisał mówiąc "Tobie wolno obrażać a mi nie?". Ty masz swój punkt widzenia na tę sprawę, a ja mam swój, który wyraziłem jasno już wcześniej. Więc nie napisałem tego z wygody, a dlatego że wyraziłem się już wystarczająco jasno na ten temat i nie chcę się wdawać w kolejną batalię na cytaty i zdania wyrwane z kontekstu.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#378

Post autor: pan_winyl »

Chyba widziałem już tyle takich historii na forum, że zaczęły mi one z wolna powiewać. Sam zresztą wpadłem kiedyś na pomysł kruszenia kopii o jakieś prawdy i wolności. Wyszło jak wyszło, chyba z kolegami Wojtkiem i zbyszkiem1982 przeszliśmy już ten etap, choć od tego czasu jakoś mniej się udzielam.

Niemniej jedno zrozumiałem i chyba tez to warto brać pod uwagę- wielu pisze że Wojtek przyszeryfował, że wziął całość i przepuścił przez swoją moralność itd. itp. Koniec końców, warto jednak pamiętać o jednym - to nie jest publiczna przestrzeń, a nazwijmy to dla uproszczenia - salon Wojtka, do którego nas zaprasza i oczekuje że będziemy zachowywać się na tyle przyzwoicie, że nie będzie mu wstyd przed sąsiadami. To że decydujemy się dyskutować tutaj między sobą, przynosić wino i kawę to już wasza/nasza decyzja. Nikt nikogo nie zmusza. I jeśli decyzją Wojtka było kogoś wyprosić, bo poczuł że ta osoba puszcza zbyt głośne bąki - jego prawo. Jasne można na jakiś czas, ale nikt nie broni charliemu przyjść z kwiatami i flaszką do Wojtka i wyjaśnić sytuację prywatnie.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1686
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#379

Post autor: winylowy_luke »

pan_winyl pisze:
17 gru 2019, 13:32
Niemniej jedno zrozumiałem i chyba tez to warto brać pod uwagę- wielu pisze że Wojtek przyszeryfował, że wziął całość i przepuścił przez swoją moralność itd. itp. Koniec końców, warto jednak pamiętać o jednym - to nie jest publiczna przestrzeń, a nazwijmy to dla uproszczenia - salon Wojtka, do którego nas zaprasza i oczekuje że będziemy zachowywać się na tyle przyzwoicie, że nie będzie mu wstyd przed sąsiadami. To że decydujemy się dyskutować tutaj między sobą, przynosić wino i kawę to już wasza/nasza decyzja. Nikt nikogo nie zmusza. I jeśli decyzją Wojtka było kogoś wyprosić, bo poczuł że ta osoba puszcza zbyt głośne bąki - jego prawo. Jasne można na jakiś czas, ale nikt nie broni charliemu przyjść z kwiatami i flaszką do Wojtka i wyjaśnić sytuację prywatnie.
Otóż to! Już żółte światło powinno się zapalić Charliemu po tekście o za krótkich rękawkach... Trzeba umieć odpuścić, i kto ma to zrobić gość czy gospodarz? Więc już może skończmy z tym nonsensem i wróćmy do tematów audio? ;)
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#380

Post autor: kriss »

Popieram. Forum bez ludzi nie istnieje. Wszyscy się tu dobrze bawimy ale nie na swoim podwórku. Jednak w każdej chwili możemy zabrać zabawki i iść gdzie indziej, lub możemy zostać wyproszeni przez gospodarza.
A szukanie kto bardziej zawinił można uprawiać tutaj bez końca. Pytanie tylko po co? Ile osób tyle opinii.
Dwóch dorosłych ludzi się poróżniło i tyle.
Jeśli komuś nie podoba się klimat, lub to w jaki sposób ktoś prowadzi z nim dyskusję może się wylogować lub zablokować nielubianą osobę, chociaż nie wiem czy można akurat admina :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41550
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#381

Post autor: Wojtek »

Zeroqll pisze:
17 gru 2019, 12:30
Wszystko przepuszczasz przez swój system moralny i wartości.
Owszem.

Jest jeszcze jedna kwestia: Karol może też po prostu nie chcieć tutaj wracać po tym co go spotkało.
Nie wiem tego bo nie rozmawiałem z nim, ale dopuszczam taką myśl. Mam nadzieję że inni również.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1740
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#382

Post autor: jaca1970 »

Popieram Wojtka,
to jego cyrk i trzeba trzymać go w garści....
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7657
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#383

Post autor: amrowek »

A jest coś takiego jak regulamin forum ???
Bo jeśli tak to kolega x nie zastosował się do pkt 4a i dlatego ....to go spotkało.
A tak to można sobie dyskutować.
Pojęcie bezstronności i kierowanie się nim jest podobne do papieru . Papier ścierny to też papier a do dupy się nie nadaje.

Można przykłady kierowania się bezstronnościa czy też obiektywizmem mnożyć. Ale to do niczego już nie prowadzi. A dyskusja teraz skupia się na tych za adminem i tych przeciw niemu. Jest to bez sensu bo nie prowadzi do niczego. Lepiej skupić się na jakimś regulaminie np10 pkt lub mniej czy więcej uchwalonym przez większość. Wtedy nikt by nie miał nic do nikogo
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1334
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#384

Post autor: lopek3 »

Regulamin jako taki chyba nie istnieje, ale są zasady viewtopic.php?f=28&t=2.
Jedną z nich jest
Jakiekolwiek obrażanie innych NIE będzie tolerowane.
Czyli określenia typu "cebulactwo", "pachnie cebulą" lub "buractwo" NIE powinny być tolerowane.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#385

Post autor: gravediggie »

amrowek pisze:
17 gru 2019, 19:54
A dyskusja teraz skupia się na tych za adminem i tych przeciw niemu
Myślę że nikt tu nie występuje przeciwko Adminowi, po prostu dzielimy się zdaniem. Nie zawsze musimy się zgadzać ze sobą, co nie znaczy że jesteśmy "przeciw sobie".

Co ma być to będzie. Rozwiązanie spraw między zwaśnionymi stronami, o ile będzie na to chęć, np przez PW to zawsze dobra opcja do rozważenia. Czas pokaże w którą stronę to pójdzie.

pozdr.
k.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7657
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#386

Post autor: amrowek »

Taa
Prawda leży za zwyczaj po środku i bez nagrobka J.S Lec

No to na czym stanęło ?

Ja zgłaszam wprowadzenie ostrzeżeń dla każdego użytkownika i żeby były widoczne a nie na PW cz innych takich tam.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2019, 21:28 przez amrowek, łącznie zmieniany 1 raz.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#387

Post autor: Peter007 »

Ale Wam się chce...
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7657
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#388

Post autor: amrowek »

Peter007 pisze:
17 gru 2019, 21:27
Ale Wam się chce...
Święta idą to się chce ......😁
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
łobuz
Posty: 441
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:57
Gramofon: Sansui sr-929
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#389

Post autor: łobuz »

amrowek pisze:
17 gru 2019, 21:29
Święta idą to się chce ......
To do sklepu na zakupy świąteczne admin podjął decyzje i tyle
Analog Guy In A Digital World.Sansui AU-α907i MOS Limited
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#390

Post autor: tuczi77 »

Poczytałem sobie i w mojej ocenie wina leży po środku i rozkłada się niemal równomiernie na Was obu, jednak z minimalnym wskazaniem na Ciebie Wojtku (zaraz wytłumaczę). Karol zawinił tym, że w odpowiednim momencie nie ugryzł się w język sam i nie "wyszedł na fajkę" żeby przewietrzyć zwoje, a Twoja wina Wojtku polega na tym, że będąc Adminem, ciągnąłeś tę jałową dyskusję na otwartym forum, zamiast pokasować posty i napisać Karolowi parę słów na PW lub nawet dać mu bana na dzień, dwa, ewentualnie siedem żeby odpoczął i ochłonął. Nawet jeśli napięcie między Wami budowało się od dawna, a tamta dyskusja była po prostu pęknięciem wrzoda, sam powinieneś być ponad to. Po to jesteś Adminem żeby właśnie takie rzeczy robić. No chyba, że zaistniała sytuacja była dla Ciebie po prostu wygodnym pretekstem do zablokowania go na "forever"...
Tego typu tarcia są nieuniknione, a najlepiej rozładowuje się je podczas Zlotów albo Spotów forumowych przy kieliszku, szklance albo kuflu. Sam jestem Moderatorem z 10-letnim stażem na dość sporym, ogólnopolskim forum motoryzacyjnym. Nie raz i nie dwa, musiałem podobne spory rozstrzygać. Ludzie którzy na forum skakali sobie do gardeł, na Zlocie dogadywali się i nawiązywały się bliższe znajomości, które trwają do dziś. Są oczywiście od tego wyjątki, bo buc zawsze pozostanie bucem i choćby wypił beczkę piwa to swojej bucowatośći nie zmieni, natomiast ani Ciebie, ani Karola za buców nie uważam, więc jestem przekonany, że to tylko kwestia chęci i przełamania urażonego ego, z obu stron. Trzymam kciuki :handgestures-fingerscrossed:
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
ODPOWIEDZ