Lubię to

Co sądzisz o forum?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10430
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lubię to

#31

Post autor: Myszor »

Ja kompletnie nie rozumiem głosów na "nie".
Istnienie przycisku nie oznacza że musicie z niego korzystać.
To jak z pigułką dzień po.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Lubię to

#32

Post autor: darkman »

lub pieniędzmi leżącymi na ulicy, podnosić nie musicie.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Lubię to

#33

Post autor: cooledit »

Pawelec pisze: A może jakaś komisyja albo referendyjum
A ile płacą za pracę w tej komisji bo ja się zgłaszam. A w ogóle jestem na TAK. Za przyciskiem bo lubię sobie czasem przycisnąć :D
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3206
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Lubię to

#34

Post autor: Pawelec »

Myszor pisze: To jak z pigułką dzień po.
Myszor, luzik :D Tu nie widziałem głosów na NIE ;) A piguły teraz na recepture i tylko u tych bez sumienia :naughty: Łatwo nie jest i widoki niekoniecznie dobre :(
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Lubię to

#35

Post autor: zelazny »

Ja jakoś nie jestem w temacie, blackholesun skasował swojego posta. Ktoś może pokrótce przedstawić zarys?
Ostatnio zmieniony 27 sie 2017, 11:35 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lubię to

#36

Post autor: Wojtek »

blackholesun to w ogóle dziwak - nadal tu zagląda, mimo że w pewnym momencie zdecydował się ocenzurować większość swoich postów.
Powody nieznane.

Chodzi w skrócie o to by można było dać wyraz uznania dla danego posta poprzez przycisk "lubię to" (lub podobny), gdzie przy danym poście byłby licznik ile osób polubiło dany post.

Ot taki patent z facebooka przeniesiony tutaj :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Lubię to

#37

Post autor: zelazny »

Aha no luz, ta opcja byłaby przy każdym poście w całym forum? Czy tylko w wybranych działach forum? Choć dla mnie opcja zbędna.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lubię to

#38

Post autor: Wojtek »

Wszędzie. Wiesz, koledzy chcą to już od dłuższego czasu to mogę dodać. Kto będzie chciał ten skorzysta.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Lubię to

#39

Post autor: charliez88 »

coś takeigo funkcjonuje np na tym forum:
http://www.e-nba.pl/topic/5395-los-ange ... ntry533600

Generalnie ma to tylko dobre zastosowania - zamiast pisać jakieś krotkie posty, albo rezygnowac z pisania można po prostu 'zalajkować'
Przykładowo: na pytanie czy gramofon X jest warty uwagi? ktoś się fajnie konkretnie wypowie i lajkuje go kilka osob, ktore z ta wypowiedzią się zgadzaja, a to też ordzaj podziędziki - szybkie, fajne i użyteczne na forum narzędzie.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Lubię to

#40

Post autor: darkman »

Zwłaszcza, że pisanie dzisiaj jest passe. Poza tym pisać cza umić, a ta ekskluzywna umiejętność odchodzi do lamusa. W świecie hambuksa i komóry kultura obrazkowa musi wyprzeć archaiczne zachowania z minionych epok. W mojej opinii genius loci sztuki pisania był już w alfabecie Morsa. Tylko dwa znaki: Kropka i kreska. Łatwo zapamiętać.
Tak się zastanawiam, jak przenieść znak lajkowania do wzorca podpisu elektronicznego. Jednak dwóch krzyżyków stawianych odręcznie prawdopodobnie nic nie przebije.
Swoją drogą rodzi się pytanie czy w przyszłości niepiśmienny debil naciskając ten czy ów neolajek będzie wiedział co czyni? Czy też naciskając jak małpa, będzie powielał bezwiednie zachowania innych małp w konkurencji typu, kto ma więcej nacisków ten zostaje przywódcą stada lub ważną personą w cywilizacji naciskaczy?
Awatar użytkownika
folgel
Posty: 661
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:49
Gramofon: Telefunken TS 950
Lokalizacja: Jasło

Re: Lubię to

#41

Post autor: folgel »

Warto zwrócić uwagę, że postulaty o wyżej wymieniony przycisk pojawiają się głównie przy okazji wątku "Co kręcisz", gdy ktoś po prostu chcę kliknąć, że lubi daną płytę bez konieczności pisania postu. Można by spróbować wprowadzić w w/w wątku ten przycisk na próbę, bo w przypadku dyskusji na tematy sprzętowe niekoniecznie musi się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Lubię to

#42

Post autor: Regsoft »

darkman pisze:
13 wrz 2017, 07:17
Zwłaszcza, że pisanie dzisiaj jest passe
Dobre! :clap:
folgel pisze:
14 wrz 2017, 12:08
bez konieczności pisania postu
No właśnie ... najpierw pisać bez potrzeby mówienia do kogoś bezpośrednio ... potem klikać aby nie musieć nawet pisać ... czy to na pewno jest dobry kierunek? :think:
Awatar użytkownika
folgel
Posty: 661
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:49
Gramofon: Telefunken TS 950
Lokalizacja: Jasło

Re: Lubię to

#43

Post autor: folgel »

Regsoft pisze:
14 wrz 2017, 12:18
czy to na pewno jest dobry kierunek?
Chodzi raczej o to, żeby szybko wyrazić swoje uznanie i sympatię dla danej płyty. Zauważ, że w wątku co kręcisz często pojawiają się posty zawierające tylko "to lubię i emotikon" więc nie byłoby to z wielką stratą dla pisania. Ale jak pisałem wcześniej nie jestem zwolennikiem wprowadzania tego przycisku w innych wątkach.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Lubię to

#44

Post autor: Regsoft »

folgel pisze:
14 wrz 2017, 12:26
szybko wyrazić swoje uznanie
No właśnie nie lepiej zdobyć się na jakieś zdanie zamiast samego znaczka? :mrgreen:

Natomiast co do kwestii głosowania to w zasadzie można pomyśleć o jakiejś liście przebojów płytowych wszechczasów winyl.net gdzie każdy miałby powiedzmy 100 punktów którymi mógłby obdarować (ilość wg. uznania, ) 1-100 ulubionych albumów (oczywiście z możliwością edycji). Wyznacznikiem mógłby być numer z discogs (np. https://www.discogs.com/master/view/23684) ...
Awatar użytkownika
folgel
Posty: 661
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:49
Gramofon: Telefunken TS 950
Lokalizacja: Jasło

Re: Lubię to

#45

Post autor: folgel »

Regsoft pisze:
14 wrz 2017, 13:16
można pomyśleć o jakiejś liście przebojów płytowych wszechczasów
He he czytasz w moich myślach :D Właśnie ostatnio zastanawiałem się nad czymś takim, jestem jak najbardziej za, choć na podstawie obserwacji forum myślę że pierwsze miejsce już znam :D.
A co do głosowania jeszcze, to można by pomyśleć o możliwości dodawania ankiet do postów.
ODPOWIEDZ