Shure M95

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dongregorio
Posty: 99
Rejestracja: 26 gru 2014, 09:56
Gramofon: Technics SL-Q2
Lokalizacja: Chełm

Re: Shure M95

#46

Post autor: dongregorio »

o widzisz, a ja o tym nic nie słyszałem
a wracając do tematu - możliwa wysyłka do Polski
Gramofon: Technics SL-Q2
Wzmacniacz: Pioneer A-119
Equalizer: Pioneer GR-555
CD-Player: Pioneer PD-4500
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Shure M95

#47

Post autor: yamahafan »

Więc się stało, wydałem ponad trzy stówki :o na igłę ... czad. Ale będę miał JICO :lol: i pozostaje mieć nadzieję, że moja M95, na którą dość długo polowałem razem z porządną jak wynika z Waszych sugestii i doświadczeń igłą przywróci leciwego Duala do muzycznego życia! Wstyd się przyznać ale przerwę w słuchaniu winyli miałem sporą ... zatem czas nadrobić zaległości.

JICO potwierdziło zamówienie, czekamy na realizację. Oczywiście dam znać jak tylko przesyłka dotrze na miejsce.
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Shure M95

#48

Post autor: Regsoft »

A tak z ciekawości to duża będzie różnica pomiędzy igłą ze sklepu JICO za $66 od tej za 25 EUR z Thakkera?
https://www.thakker.eu/en/needles/n-95- ... us/a-5548/
Pytam bo ostatnio włożyłem taką do swojej wkładki Denon DL-60 i zagrywa całkiem smakowicie ...
Przynajmniej jak na moje krzywe zmysły ;)
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Shure M95

#49

Post autor: yamahafan »

Regsoft pisze:A tak z ciekawości to duża będzie różnica pomiędzy igłą ze sklepu JICO za $66 od tej za 25 EUR z Thakkera?
https://www.thakker.eu/en/needles/n-95- ... us/a-5548/
Pytam bo ostatnio włożyłem taką do swojej wkładki Denon DL-60 i zagrywa całkiem smakowicie ...
Przynajmniej jak na moje krzywe zmysły ;)
Nie wiem - ale są tutaj tacy, którzy twierdzą że Thakker ma i owszem, dobre igły ale nie tak dobre jak oryginały JICO. Miałem swego czasu M75ED własnie od niego i muszę uczciwie przyznać, że grało to fajnie. W każdym razie do Stylus Co. z Wamat`u szkoda było porównywać - na korzyść tego pierwszego oczywiście.

Sam jestem ciekaw czy te ponad trzy stówki, które wydałem są warte całej zabawy z "genialnym wyrobem z kraju kwitnących wiśni" :)
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure M95

#50

Post autor: Wojtek »

Regsoft pisze:A tak z ciekawości to duża będzie różnica pomiędzy igłą ze sklepu JICO za $66 od tej za 25 EUR z Thakkera?
Teoretycznie powinna być żadna :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Shure M95

#51

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:Teoretycznie powinna być żadna
Praktycznie to jest różnica prawie 200 zł ... :roll:
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Shure M95

#52

Post autor: yamahafan »

Wątpię żeby igły Thakkera były robione przez Jico. Wówczas żaden z forumowiczów z Adminem włącznie ;-) nie polecałby zakupów z Japonii które są droższe i ogólnie bardziej kłopotliwe. Ale nie mam możliwości aby porównać obie te igły więc napiszę jedynie czy ta made by Jico podoba się moim uszom ;-) Z czymkolwiek innym poza tym będzie gorzej.
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Shure M95

#53

Post autor: Regsoft »

yamahafan pisze:Wątpię żeby igły Thakkera były robione przez Jico.
Thakker twierdzi, że to są faktycznie eliptyki od JICO ale też nie wiem jak to sprawdzić ...
yamahafan pisze:Wówczas żaden z forumowiczów z Adminem włącznie ;-) nie polecałby zakupów z Japonii które są droższe i ogólnie bardziej kłopotliwe.
Ja nie polecam :oops:
Ale ze mnie całkiem nowy forumowicz o niewielkiej wiedzy ...
... JESZCZE ! :twisted:

A co ważniejsze nie zwróciłem uwagi na ten wątek. Szkoda, że nie dałeś JICO w wyszukiwarce forum bo byś od razu trafił na mój post z ceną Thakkera na eliptyki ...
Może by to nic nie zmieniło ale może byś jednak się wstrzymał ... :think:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure M95

#54

Post autor: Wojtek »

yamahafan pisze:Wątpię żeby igły Thakkera były robione przez Jico.
Dlaczego?
yamahafan pisze:Wówczas żaden z forumowiczów z Adminem włącznie ;-) nie polecałby zakupów z Japonii które są droższe i ogólnie bardziej kłopotliwe.
Bzdureczki.

Prawda jest taka, że nie zawsze JICO od Thakkera wychodzi taniej niż JICO ściągane z Japonii (np. igły SAS). Stąd czasem radzi się kierunek na zachód, a innym razem na wschód.
Nie wspominając już o tym, że ceny z czasem się zmieniają, jak i kursy walut. To samo można powiedzieć o ofercie i dostępności danego modelu.


Już wcześniej były na forum omawiane wątpliwości co do tego czy igły od Thakkera to JICO czy nie JICO, skoro prawie wszystkie ma oznaczone właśnie jako JICO.
Wysłałem w tej sprawie list do JICO. Firma potwierdziła że znają Thakkera i jest to jeden z ich hurtowych kontrahentów.

Z tego względu, nie widzę powodu by twierdzić że Thakker kantuje.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Shure M95

#55

Post autor: Regsoft »

http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=46 ... co#p108154
Jak widać na załączonym zdjęciu mojej igły przywalają wielki napis JICO więc trudno sądzisz aby ściemniali bo raczej krótko by na tym pojechali ... :?
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Shure M95

#56

Post autor: yamahafan »

Wojtek pisze:
yamahafan pisze:Wątpię żeby igły Thakkera były robione przez Jico.
Dlaczego?
yamahafan pisze:Wówczas żaden z forumowiczów z Adminem włącznie ;-) nie polecałby zakupów z Japonii które są droższe i ogólnie bardziej kłopotliwe.
Bzdureczki.
Wojtku, gdzie są te bzdureczki ? Zanim zarzucisz coś komuś, przeczytaj to co napisałem. Fakty są takie że większość z tu obecnych twierdzi / zaleca / sugeruje - wybierz sobie określenie - jakoby JICO z Japonii było lepsze od igieł LPGear, Thakkera i innych. Nawet w tym wątku sam odpowiedziałeś, że LPGear to nie JICO. Nie jest tak ? Pokaż proszę gdzie - przynajmniej raz - jest napisane, że zamiennik od Thakkera to dokładnie TO SAMO co zamiennik od JICO. Ja takiego wątku nie znalazłem, przynajmniej w temacie igieł nie-SAS - czyli tych, które użytkuje zdecydowana większość z forumowiczów. Tylko tyle i nic więcej.
Wojtek pisze:Prawda jest taka, że nie zawsze JICO od Thakkera wychodzi taniej niż JICO ściągane z Japonii (np. igły SAS).
Prawda jest taka - jeśli tylko to policzymy - że każde poza SAS`em JICO - jeśli rzeczywiście jest to to samo - od Thakkera - wyjdzie taniej niż import z Japonii.

Przykład - proszę bardzo:

M95 @ JICO (?) od Thakkera za 24,50 EU

https://www.thakker.eu/en/needles/n-95- ... us/a-5548/

vs. M95 @ JICO z Japonii za 66,00 USD (około 47 EU)

http://www.jico-stylus.com/product_info ... ts_id=1031

Różnica w cenie: 95% taniej jest kupić JICO u Thakkera niż JICO u JICO ... szczerze wątpię. Dziś standardowy opust dealerski (skoro Thakker jest ich dealerem to zapewne z takowych korzysta) to 25 - 30%. Więc zwyczajnie nie wierzę, że to ten sam towar.
Wojtek pisze:Nie wspominając już o tym, że ceny z czasem się zmieniają, jak i kursy walut. To samo można powiedzieć o ofercie i dostępności danego modelu.
Obserwowałem akurat te igły od ponad pół roku zanim ostatecznie dokonałem zakupu i ceny - przynajmniej na JICO - przez ten czas nie uległy zmianie. Igła kosztuje 66 USD, natomiast cena USD w tym czasie - masz rację - znacząco się zmieniła. Ale przede wszystkim w relacji do PLN. Relacja USD - EU jest na zbliżonym poziomie.
Wojtek pisze:Z tego względu, nie widzę powodu by twierdzić że Thakker kantuje.
Napisałem coś takiego ? Wcale nie twierdzę że Thakker kantuje, po prostu różnica w cenie + porównanie do branży, w której pracuję nie pozwala mi z całą pewnością napisać, że Dealer oferuje towar Producenta w cenie niemal 1/2 ceny tegoż drugiego.
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Shure M95

#57

Post autor: Regsoft »

yamahafan pisze:Obserwowałem akurat te igły od ponad pół roku zanim ostatecznie dokonałem zakupu
Jeśli widziałeś wcześniej ofertę Thakkera na oryginalne eliptyki JICO za połowę Japońskiej ceny, a jednak zdecydowałeś się na import ze wschodu to przecież Twoja decyzja. Tym bardziej, że miałeś swoją motywację. Ja się jedynie martwiłem, że nie widziałeś tej oferty lub przegapiłeś nazwę producenta w ofercie :?

Ja po 30 minutach obserwacji podjąłem inną decyzję i w ciągu tygodnia z haczykiem mogłem się podzielić radością jaką mi ona sprawiła. Pewnie, że istnieje możliwość, że za 2x większą kwotę uzyskałbym lepszy efekt ale ja w sam raz prawdopodobieństwo takiego zdarzenia oceniłem znacznie niżej niż Ty i chyba się nie rozczarowałem :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure M95

#58

Post autor: Wojtek »

yamahafan pisze:Wojtku, gdzie są te bzdureczki ? Zanim zarzucisz coś komuś, przeczytaj to co napisałem.
W Twoich słowach. Czytam ze zrozumieniem. Bądźmy poważni.
yamahafan pisze:Fakty są takie że większość z tu obecnych twierdzi / zaleca / sugeruje - wybierz sobie określenie - jakoby JICO z Japonii było lepsze od igieł LPGear, Thakkera i innych.
Napisałeś nawet, że w tej większości znajduję się ja :) Bardzo odważna teza. Trzeba by uznać że jestem niepoczytalny skoro nie zgadzam się z tym co piszesz, bo zaprzeczam sam sobie.
Chyba za bardzo upraszczasz równania.

LPGear i Thakker to sprzedawcy/handlarze, a nie producenci igieł, tak więc można co najwyżej pisać o igłach "kupionych u" LPGear czy Thakkera, a nie "zrobionych przez".
Jeśli jeden i drugi ma w ofercie igły produkcji JICO to na jakiej zasadzie logiczny byłby wniosek, że igły JICO są lepsze od igieł JICO?
yamahafan pisze:Nawet w tym wątku sam odpowiedziałeś, że LPGear to nie JICO. Nie jest tak ?
Razem z blispx zasugerowaliśmy taką tezę, zgadza się :) Problem polega na tym, że nie ma dowodu na to żeby akurat ta igła oferowana przez LPGear była faktycznie produktem JICO. Przynajmniej sklep się tym nie chwali. Wobec tego, trudno tu mówić o jakimś argumencie :) Widocznie nie zrozumieliśmy się.

LPGear nie oferuje tylko igieł JICO. Ściągają zamienniki również od innych producentów. Ci producenci nie zawsze są wskazani w ofercie.
U Thakkera jest podobnie, choć większość zamienników ma właśnie od JICO i tym się chwali.
yamahafan pisze:Pokaż proszę gdzie - przynajmniej raz - jest napisane, że zamiennik od Thakkera to dokładnie TO SAMO co zamiennik od JICO.
Czego Ty konkretnie oczekujesz? Fizycznego porównania przez forumowicza? :)
Mnie to czeka, bo będę miał niedługo sytuację gdzie te same igły sprowadzane kiedyś z Japonii (bo było taniej) teraz będę kupował u Thakkera.

Co do większości użytkowników to powiem że większość szukających igłę boi się importu (nawet z Unii) albo są jakieś inne powody ku temu i po prostu kupują od lokalnych dostawców.
Zdecydowana mniejszość z nas faktycznie buli za igły nieco więcej i ściąga je z zagranicy.
yamahafan pisze:że każde poza SAS`em JICO - jeśli rzeczywiście jest to to samo - od Thakkera - wyjdzie taniej niż import z Japonii.
To również nie jest prawda.

Przykład pierwszy z brzegu: VN45HE.

Droższe igły z pewnością schodzą Thakkerowi rzadziej, stąd nie importuje tego aż tyle, w wyniku czego nie opłaca mu się bardziej schodzić z ceny.

Z tego co wiem, SASy oferowane przez Thakkera nawet nie są przepakowywane tylko wysyłane w tym samym opakowaniu co te zamówione od JICO.
Ma to sens gdyż JICO chyba nie ma hurtowej oferty dla SASów i robi je za każdym razem na zamówienie.
Tak więc w wypadku SASów, Thakker jest tylko prostym pośrednikiem.
yamahafan pisze:Przykład - proszę bardzo
Ten przykład już znamy ;)

Ta relacja wygląda jeszcze ciekawiej przy Shure V15 III. Eliptyk u Thakkera również za 25 ojro, a u JICO $78.
yamahafan pisze:Obserwowałem akurat te igły od ponad pół roku
Krótko. Przez ten czas chyba nic się nie zmieniło w cenach detalicznych.
Ja patrzę na ten rynek od lat, więc mam nieco szerszą perspektywę :)
yamahafan pisze:Napisałem coś takiego ? Wcale nie twierdzę że Thakker kantuje
Stary, na początku poleciłeś mi czytać ze zrozumieniem to co napisałeś, ale czy Ty rozumiesz co piszesz? :)

Próbujesz udowodnić, że igły oznaczone jako "produkcja JICO" u Thakkera tak naprawdę nie są produkcją JICO. Ergo, Thakker oszukuje, wprowadzając ludzi w błąd.
Jak to się ma do Twoich słów? Ne wiesz co to kant? :)

Ta dyskusja przypomina mi pojawiające się co jakiś czas głosy jakoby Wamat oszukiwał ludzi, bo oferuje oryginalne wkładki taniej niż oficjalni dystrybutorzy.
Tu również koronnym argumentem są różnice w cenie.

Jak to robi Thakker i Wamat, że opłaca im się ustalać takie ceny? Mnie nie pytaj, jest coś takiego jak tajemnica handlowa.
Co do Wamatu jednak wiemy, że po prostu ściąga swoje towary od hurtownika niemieckiego, który po prostu jest tańszy niż nasi krajowi odpowiednicy.

Jeszcze nikomu ani w kraju ani na zachodzie chyba nie udało się udowodnić Thakkerowi, że oszukuje ludzi na tym polu.

Możemy spróbować być pierwszymi. Zapłać stówkę Thakkerowi i zrób własne porównanie. Masz świetną okazję. Drugą igłę możesz sobie zostawić albo sprzedać z zyskiem/po kosztach.
Piszę całkiem serio. Możemy nawet umówić się, że dorzucę się do wydatku. Ot dla dobra sprawy (sam niestety nie posiadam M95).

Dopuszczam myśl, że Thakker może kantować przy najtańszych igłach, oferując np. to samo co Wamat u nas albo kupować igły od europejskich producentów. Wtedy cenowo by się to już bardziej zgadzało :)
Problem w tym, że nie mamy na to dowodu :( A póki nie mamy, nie chcę uprawiać dalszych spekulacji na ten temat i sugerować że Thakker to niepoważna firma.

Żeby nie było, nigdzie nie twierdzę, że źle zrobiłeś kupując N95ED od JICO :)

Jeśli ktoś chce robić szersze śledztwo to niech spojrzy na inne sklepy które również oferują towary JICO w konkurencyjnych cenach (np. turntableneedles.com, igła N95HE tańsza niż u JICO), a także na japoński front detaliczny JICO: http://shop.jico.co.jp/makers/
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Shure M95

#59

Post autor: yamahafan »

Rozumiem co czytam i piszę. A Ty dalej udowadniasz mi że stwierdzam, że ktoś inny kantuje. Totalnie bez sensu dyskusja, niestety nie po raz pierwszy. Jeśli chodzi zwyczajnie o to kto nad kim ma racje to wybacz, nie zamierzam się przepychać.

Jeśli pół roku czasu w transakcjach międzynarodowych to zbyt krótki czas na zaobserwowanie zmian w kursach walut wo wybacz proszę, ale na to nie rzeczowego kontrargumentu. Przeprowadzam transakcje międzynarodowe średnio kilka razy w miesiącu i ceny zmieniają się znacząco. Można obserwować latami tyle że w tym przypadku liczą się fakty.

Nie mam ani nie miałem JICO od Thakkera. Ale zgodnie z Twoją sugestią zakupię i sprawdzę obie - i napiszę co usłyszałem. Tyle że za jakiś czas.

Kropka ode mnie :)
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure M95

#60

Post autor: Wojtek »

yamahafan pisze:A Ty dalej udowadniasz mi że stwierdzam, że ktoś inny kantuje.
To jak inaczej określisz stwierdzenie, że to co ktoś oferuje pod szyldem X nie jest tak naprawdę produktem X?
Pytam poważnie.

Jeśli nie zarzucasz Thakkerowi oszustwa to cała ta dyskusja o tym czy igły Thakkera pochodzą od JICO jest zupełnie bezcelowa :)
yamahafan pisze:Jeśli pół roku czasu w transakcjach międzynarodowych to zbyt krótki czas na zaobserwowanie zmian w kursach walut
Pisałem o cenach detalicznych, czyli cenach sprzedawców, a nie o kursach walut :)
Jak przez rok sklep oferuje dany towar po tej samej cenie to jego cena przez ten rok nie zmieniła się.
Niezależnie od tego, czy Ty zapłaciłbyś za ów towar inną cenę końcową rok temu bądź dzisiaj, z tytułu różnic w kursach walut (i innych opłat po drodze).

Wybacz że tłumaczę Tobie rzeczy oczywiste, ale w sytuacji kiedy sugerujesz, że nie mam pojęcia o zmieniających się kursach wymiany walut, poczułem się zobligowany :morda:
Bądźmy poważni, naprawdę.
yamahafan pisze:Przeprowadzam transakcje międzynarodowe średnio kilka razy w miesiącu i ceny zmieniają się znacząco.
Proszę Cię, odróżnij kwotę jaką Ty płacisz po przewalutowaniu od ceny sprzedawcy. To nie jest to samo. Ja od początku piszę o tym drugim.
yamahafan pisze:liczą się fakty.
Pełna zgoda. Trzymajmy się ich. Spekulacje to nie fakty.
yamahafan pisze:Tyle że za jakiś czas.
Ale czemu za jakiś czas? Ja znajdę stówę w kieszeni. Możemy zadziałać :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ