Audio-Technica AT13EaV

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pkosela
Posty: 94
Rejestracja: 13 wrz 2013, 12:39

Audio-Technica AT13EaV

#61

Post autor: pkosela »

Dziękuję, poczytam i rozejrzę się po sklepach / aukcjach...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41581
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Audio-Technica AT13EaV

#62

Post autor: Wojtek »

Zależy do jakiej kasy pkosela, a igłę do AT13EaV można dostać chyba nawet u Wamata, od ręki :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pkosela
Posty: 94
Rejestracja: 13 wrz 2013, 12:39

Audio-Technica AT13EaV

#63

Post autor: pkosela »

Właśnie czytam wątek, gdzie polecałeś Shure M97xE Audiophile... I nabrałem apetytu... Chociaż ~450 zł, to sporo... Liczyłem na wydatek maks. w okolicach 300 zł...
Wolałbym może nieco dołożyć, ale raczej coś zyskać niż stracić brzmienie, które mi się (nie od razu, co prawda) spodobało...
Nie wiem czy usłyszę różnicę na igle od Wamata (opinie, z którymi się spotkałem na ich temat są skrajne). Może rzeczywiście spróbuję ~ 60 zł to niewielkie ryzyko... Chociaż teraz jakoś nie mogę jej u nich znaleźć...
Natomiast czytając o Shure M44, że jest to wkładka DJ-ska, lekko się zniechęciłem, bo (nie wiem, czy słusznie) obawiam się podbicia basów i wysokich kosztem środka...
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Audio-Technica AT13EaV

#64

Post autor: Winters »

pkosela pisze:Natomiast czytając o Shure M44, że jest to wkładka DJ-ska, lekko się zniechęciłem, bo (nie wiem, czy słusznie) obawiam się podbicia basów i wysokich kosztem środka...
Ja to chyba w końcu napiszę do Shure żeby przestali robić taki czarni PR własnym produktom!

Ta wkładka weszła na rynek w 1964, byli wtedy DJe i muzyka disko?
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
pkosela
Posty: 94
Rejestracja: 13 wrz 2013, 12:39

Audio-Technica AT13EaV

#65

Post autor: pkosela »

Wróciłem, przeczytałem jeszcze raz fragment wspomnianego wątku... i chyba się położę...
Masz rację, za szybko przeczytałem i wyciągnąłem błędny wniosek.
No to mam o czym myśleć...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41581
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Audio-Technica AT13EaV

#66

Post autor: Wojtek »

Powiem tak, nie chciałbym dalej gadać o innych wkładkach w wątku poświęconym konkretnemu modelowi :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pkosela
Posty: 94
Rejestracja: 13 wrz 2013, 12:39

Audio-Technica AT13EaV

#67

Post autor: pkosela »

Na razie zamówiłem zamiennik z Wamatu, a w niedzielę wybiorę się jeszcze na Wolumen - może ktoś będzie miał oryginał w fajnej cenie.
Sprawę wymiany wkładki na razie odkładam.
A miał być wzmacniacz, ech...
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Audio-Technica AT13EaV

#68

Post autor: andre »

Na razie zakończyłem poszukiwania dobrze grającej wkładki bo stałem się posiadaczem AT13EaV ...za 70 pln + gramofon Tensai 861B do Którego była przypisana z tym że ten gramofon to mam tam gdzie kura jajko :D .Musze powiedzieć że bardzo fajnie gra ta wkładka.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2014, 19:22 przez andre, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Audio-Technica AT13EaV

#69

Post autor: Tyrystor »

Witamy w klubie :D
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
Awatar użytkownika
muuhau
Posty: 61
Rejestracja: 05 gru 2013, 18:22
Lokalizacja: Wrocław

Audio-Technica AT13EaV

#70

Post autor: muuhau »

Do tej wkładki polecam również igłę ATN15 Jico.
Można takie całkiem niedrogo kupić na ebayu.
Np. od sprzedawcy "stereoneedleslady" udało mi się taką kupić za 70zł z przesyłką.
Polecam.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Audio-Technica AT13EaV

#71

Post autor: misienka2008 »

Mam tez wkladke AT 13 EaV. Kupilem ja za grosze razem z Pioneerem PL 200. Oryginalna igla funkcjonuje jeszcze, ale wiadomo, trzeba zmienic. Znalazlem jednak inny sposob niz kupno zamiennika od LP Gear. W sklepie HI-FI-phono-house.com mozna kupic oryginal ATS 13. Koszt " tylko " 67 Euro. Okazuje sie, ze mozna ja dopasowac do body AT 13 EaV na dwa sposoby. Mozna spilowac od gory boczne scianki tak aby plastik wszedl glebiej lub przeflancowac igle do starej obsady. Jest to mozliwe poniewaz igla umocowana jest za pomoca malej srobki w pionowej tulejce. Po odkreceniu jej igla wychodzi bez oporu. Pierwszy sposob jest troche niebezpieczny, mozna uszkodzic igle, drugi wymaga troche zrecznosci i wlasciwego ustawienia " V " igly idealnie w pionie. Wybralem drugi sposob. Moge tylko wstepnie powiedziec, ze bedzie to chyba moja najlepsza wkladka. Podchodzilem do tego jak pies do jeza, ale wymiana okazala sie duzo latwiejsza niz przypuszczalem. Namawiam do rozwazenia tej mozliwosci; badz co badz to oryginal.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 06 lip 2014, 14:18 przez misienka2008, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Audio-Technica AT13EaV

#72

Post autor: Waluch »

misienka2008, świetnie info, powiedz mi jeszcze, ile kosztowała przesyłka do PL i czy sklep akceptuje PayPal ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41581
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Audio-Technica AT13EaV

#73

Post autor: Wojtek »

ATS-13 nie jest igłą przeznaczoną do AT-13EaV, więc cały ten plan jest bardziej adaptacją aniżeli zakupem oryginalnej i kompatybilnej igły.
misienka2008 pisze:Znalazlem jednak inny sposob niz kupno zamiennika od LP Gear.
To brzmi tak jakby to było jedyne miejsce z dobrymi zamiennikami do tej serii wkładek :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Audio-Technica AT13EaV

#74

Post autor: misienka2008 »

Waluch, niestety tego nie wiem. Moja kupilem przez znajomych bez tych oplat za 79 Euro u Thakkera zanim znalazlem taniej w HI-FI-phono-house.com :doh: :evil:

Wojtku, sam twierdzisz, ze oryginaly sa lepsze niz najlepsze zamienniki. Adaptacja polegajaca na wymianie osady nie dyskwalifikuje wartosci igly. Z tego co sie orientuje, oryginaly ATS-13 i ATN 13 sa lepsze niz oryginaly EaV i EaX. W kazdym razie pobieznie oceniajac ATS 13 bije na glowe oryginalna igle. I to juz; bez 50-godzinnego " rozgrzewania ". :D
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Audio-Technica AT13EaV

#75

Post autor: MISSE »

Jeśli to Shibata to może i jest to coś ciekawego, ale jeśli to eliptyk to nie widzę jakiegoś super ulepszenia.

AT13 to fajna wkładka i na max swoich możliwości zagra z igła ATN 14(oryginalna Shibata)

Najważniejsze jest dla konstruktora jest własne spełnienie (tak działa DIY)

Jeśli jest naprawdę dobrze to efekt tej podmiany powinien być porównany albo z oryginałem z LP Gear albo z zamiennikiem z JICO ;)
ODPOWIEDZ