[Kolumny] DIY SONIDO

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
gjozwiak
Posty: 16
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:35

Re: [Kolumny] DIY SONIDO

#196

Post autor: gjozwiak »

Kupiłem gotowe. Bywam choć rzadko
Rozmawiam teraz z tym sprzedawcą o zakupie poniższego sprzętu - nie mam przedwzmacniacza wiec on może mi założyć wewnatrz gramofonu dualowski przedwzmacniacz tvv47 i wyprowadzić przewody chinch. myślicie ze to dobry pomysł ?
https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-du ... KcV9e.html
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Kolumny] DIY SONIDO

#197

Post autor: Wojtek »

gjozwiak pisze:
16 wrz 2021, 06:43
Rozmawiam teraz z tym sprzedawcą o zakupie poniższego sprzętu
Pomyliłeś zarówno dział jak i wątek.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: [Kolumny] DIY SONIDO

#198

Post autor: BlackDevil »

A już myślałem że Wódz jest na wakacjach :lol:
gjozwiak
Posty: 16
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:35

Re: [Kolumny] DIY SONIDO

#199

Post autor: gjozwiak »

sorki - porządek musi być :)
bpiotrow13
Posty: 34
Rejestracja: 10 kwie 2022, 16:11

Re: [Kolumny] DIY SONIDO

#200

Post autor: bpiotrow13 »

Witajcie,

Odkopuję wątek. Kupiłem Sonido SWR 145A i chciałbym zrobić do nich obudowy ze sklejki 18 mm. Czy ktoś mógłby podać namiar, gdzie mógłbym zamówić docięte sklejki na wymiar (najlepiej okolice Warszawy)? W tym oczywiście frezowanie otworu na głośnik..

Ewentualny namiar na kogoś, kto robi obudowy na zamówienie też byłby super. Dokładny projekt od Sonido mam.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [Kolumny] DIY SONIDO

#201

Post autor: darkman »

bpiotrow13 pisze:
28 lut 2023, 11:54
zamówić docięte sklejki na wymiar (najlepiej okolice Warszawy)? W tym oczywiście frezowanie otworu na głośnik..

Ewentualny namiar na kogoś, kto robi obudowy na zamówienie też byłby super. Dokładny projekt od Sonido mam.
Da się pomóc. Jak DIY i chcesz sam kleić, wygłuszać i fornirować, składać taile, konektory itd.. to cięcie CNC pod projekt - potrzebny rysunek techniczny, ale jak masz od Istvana dobry to wystarczy.
Jak chcesz całość zlecić, to też znam albo Paweł może przyjmie zlecenie.
Zdecyduj.
Zapraszam też poglądowo do swojego wątku w tym dziale - robiłem DIY na Sonido 096 projekt 'Eclipse', masz tam opisany rodzaj wygłuszenia itd..będziesz miał jasność o czym jest rozmowa. Paweł też wiele poradzi i profi, dla mnie jego projekt stanowił inspirację, a zrobiłem nowy projekt na podstawie konsultacji z Istvanem pod zdjęcie , które on miał jako realizację jednego ze swoich klientów z tym, że projekt, pojemnoś∂ć, wyliczenia wymiarowanie robiłem sam, formatki, cięcie zlecałem i to jest bdb rozwiązanie choć oczywiście przy licznych konsultacjach i z pomocą kolegów za którą do dziś jestem niezwykle zobowiązany.
Fajna sprawa. Kibicuję.
bpiotrow13
Posty: 34
Rejestracja: 10 kwie 2022, 16:11

Re: [Kolumny] DIY SONIDO

#202

Post autor: bpiotrow13 »

darkman pisze:
28 lut 2023, 12:47
Da się pomóc. Jak DIY i chcesz sam kleić, wygłuszać i fornirować, składać taile, konektory itd.. to cięcie CNC pod projekt - potrzebny rysunek techniczny, ale jak masz od Istvana dobry to wystarczy.
Jak chcesz całość zlecić, to też znam albo Paweł może przyjmie zlecenie.
Dzięki, rysunek techniczny mam od Istvana oczywiście konkretnie pod sklejkę 18 mm. Pierwotnie myślałem, żeby zamówić formatki i samemu skleić, ale po rozmowie z producentem, który mówi o szpachlowaniu i nietrzymaniu wymiarów przez formatki to sam nie wiem.. Do tego formatki trochę też kosztują. dlatego pomyślałem o zleceniu całości.

Za wszystkie namiary będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: [Kolumny] DIY SONIDO

#203

Post autor: mrcnoos »

Na dużych formatkach ściśle spasowanych szpachlowanie to nic niezwykłego. Na pewno znaczenie ma jakość użytej sklejki. Aczkolwiek nawet najniższej jakości sklejka jest materiałem drzewnym, który został zaprojektowany po to aby trzymać wymiar... Także chętnie bym tego producenta posłuchał osobiście :lol:
Polecam poszukać cięcia laserowego, jest bardzo dokładne, dużo dokładniejsze niż frezowanie na CNC.
Osobiście nie korzystałem z usług cięcia sklejki 18 mm, ale 10 mm już tak. Takie usługi wykonują np. usługowo firmy robiące ozdoby ze sklejek.
Jedna uwaga, krawędź może być popalona. Ale to zawsze można zeszlifować.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [Kolumny] DIY SONIDO

#204

Post autor: darkman »

Robiłem z MDF, a fronty prawie 2 x grubsze klejone podwójnie.
bpiotrow13
Posty: 34
Rejestracja: 10 kwie 2022, 16:11

Re: [Kolumny] DIY SONIDO

#205

Post autor: bpiotrow13 »

mrcnoos pisze:
28 lut 2023, 20:48
Polecam poszukać cięcia laserowego, jest bardzo dokładne, dużo dokładniejsze niż frezowanie na CNC.
Cięcie laserowe przy 18 mm nie wchodzi w grę, tylko CNC niestety.

Wolę zrobiuć ze sklejki, bo chcę tylko polakierować, nie będę nakładał forniru.

Będę wdzięczny za namiary na firmę/kogoś kto zrobiłby takie formatki ze sklejki 18 mm, w tym cięcie i frezowanie.
bpiotrow13
Posty: 34
Rejestracja: 10 kwie 2022, 16:11

Re: [Kolumny] DIY SONIDO

#206

Post autor: bpiotrow13 »

mrcnoos pisze:
28 lut 2023, 20:48
akże chętnie bym tego producenta posłuchał osobiście :lol:
No tak niestety mówił. Minus też taki, że nie docina pod kątem innym niż 90 stopni...
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: [Kolumny] DIY SONIDO

#207

Post autor: mrcnoos »

bpiotrow13 pisze:
01 mar 2023, 10:59
mrcnoos pisze:
28 lut 2023, 20:48
akże chętnie bym tego producenta posłuchał osobiście :lol:
No tak niestety mówił. Minus też taki, że nie docina pod kątem innym niż 90 stopni...
Tu nie rozumiem.
Formatki mają być w prostokącie/kwadracie? Czy mają mieć zacięte krawędzie?
Masz projekt, skontaktuj sie zatem z Kimś lokalnie ktoś ma CNC. Dostaniesz wycenę. To nie musi być firma, która tylko głośniki robi.
Szczerze, to nawet bym odradzał mówienie, że o głośniki chodzi, bo Ci domiar zrobią ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [Kolumny] DIY SONIDO

#208

Post autor: darkman »

No ja też nie rozumiem. A jaki kąt chciałbyś mieć? To składanka będzie obudowy na kąt właśnie. Czyli po 45 na styk..klejone.
bpiotrow13
Posty: 34
Rejestracja: 10 kwie 2022, 16:11

Re: [Kolumny] DIY SONIDO

#209

Post autor: bpiotrow13 »

Dzięki wielkie, formatki mają mieć krawędzie 90 stopni (nie 45), ale półka w środku ma kąt ostry. Kiedyś były gotowe formatki do szerokoasmowców do nabycia na amerykańskich stronach, ale już nie ma...
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: [Kolumny] DIY SONIDO

#210

Post autor: mrcnoos »

bpiotrow13 pisze:
01 mar 2023, 14:48
Dzięki wielkie, formatki mają mieć krawędzie 90 stopni (nie 45), ale półka w środku ma kąt ostry. Kiedyś były gotowe formatki do szerokoasmowców do nabycia na amerykańskich stronach, ale już nie ma...
Wrzuć może rysunek tych formatek, bo pisanie bez rysunku to ciężka sprawa w tym temacie :) To nie jest żadne roket sajens, każdy stolarz z ostrą piłą da radę.
ODPOWIEDZ