[Inny Sprzęt] Myjka do płyt DIY

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Myjka DIY

#76

Post autor: klin »

Jak tylko to ustrojstwo uruchomię to na pewno nakręcę film i wrzucę jakoś na forum. Tu chyba filmu tak o nie załaduję tylko będę musiał sie posiłkować jakąś stroną hostującą filmy (?).
Myślę, że w sobotę ją odpalę :)
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Myjka DIY

#77

Post autor: bluegi »

Super, z góry bardzo dziękuję staropolskim "thank you from the mountain" :) No tak sądzę, że jakiś youtube czy coś w ten deseń ;)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myjka DIY

#78

Post autor: Myszor »

darkman pisze:Chrom jest plebejski zasadniczo 8-) Ruła tylko Wans & Hines i to w macie black metal.
Może do rury się nada bo na autach wygląda jak brak funduszy na lakiernika ;)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Myjka DIY

#79

Post autor: klin »

Skończyłem :) Ale nie obyło się bez problemów. Okazało się oczywiście, że Ahaja miał rację z tymi rurami. Za duży przekrój. Po wycięciu szczeliny rurka "się wklęsła". Przy próbie odsysania ściągąła płyn tylko z poączątku i końca płyty a w środku nic.
myjka33.jpg
Zakupiłem w leroy rury pcv 1/2 calowe i to jest to! Dzięki mniejszemu przekrojowi rura jest sztywniejsza i po wycięciu szczeliny utrzymała swój kształt.
myjka35.jpg
Musiałem ponownie wyciąć deseczki pod nową średnicę rury. Musiałem tez dodać uszczelkę pomiędzy wiekiem a skrzynią. Wygląda to teraz tak:
myjka34.jpg
Aaaa no i oczywiście odpadły/połamały się zawiasy więc zamontowałem nowe.

Postarałem sie pouszczelniać wszelkie szpary wewnątrz, z boku wyciąłem wejście na rurę odkurzacza i wpasowałem tam gumową kryzę (wrzucę potem zdjęcie jeszcze). Włączyłem i ssie jak diabli! :) Wystarczy jedno okrążenie płyty i praktycznie płyta jest sucha. Wieczorem nagram film i wrzucę linka.
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Myjka DIY

#80

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 11:19 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Myjka DIY

#81

Post autor: klin »

Dzięki!! :) Udało się tylko dzięki opisom i rysunkom Ahaji!! No i uratowała mnie możliwość wykonania tego w drewnie bo to jestem w stanie samodzielnie zrobić przy pomocy wiertarki.
Zakupy, lutowanie, dłubanie, wizyta u mechanika...ze 20 godzin może było.
Jeszcze pewnie to pociągnę jakimś olejem a żona chce jeszcze wypalić jakąś nazwę/logo na froncie. Będzie chyba "Celina" :D
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Myjka DIY

#82

Post autor: blackholesun »

Lubię to! :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Myjka DIY

#83

Post autor: Myszor »

W sklepie AGD:
- Czy ten odkurzacz dobrze ssie ?
- Panie, aż łzy lecą....

A tak na poważnie to jak oceniasz efekt umycia płyty odkurzaczem w porównaniu do knosti ?
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Myjka DIY

#84

Post autor: klin »

Nie wiem jeszcze - zupełnie czasu nie miałem w ostatnich dniach. Udało mi się ją odpalić i umyć jakieś dwie testowe płyty i upewnić się, że działa poprawnie. Pewnie w tygodniu coś więcej pomyję i odsłucham...
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myjka DIY

#85

Post autor: klin »

Myszor pisze:A tak na poważnie to jak oceniasz efekt umycia płyty odkurzaczem w porównaniu do knosti ?
Ok...trochę się namyłem i osłuchałem i muszę przyznać że jestem zachwycony!! Największą zaletą jest to, że teraz myję płytę zaraz przed odsłuchiwaniem. Płytę prosto z myjki kładę na talerz i zapuszczam :)
Druga sprawa to znacznie mniej trzasków na płycie i ogólnego szumu. Wysysanie jednak robi swoje. Mimo tego, że w knosti używałem zawsze świeżego płynu i myłem maksymalnie 5 - 7 płyt jednym płynem (te co brudniejsze jeszcze wycierałem na mokro przed myciem) to jak widać i tak ten syf się mieszał z płynem a potem sobie wysychał i częsciowo zostawało to wszystko w rowku.
Jest naprawdę super i polecam wszystkim!! Nagram ten flm w końcu wieczorem i wrzucę.
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Myjka DIY

#86

Post autor: bluegi »

Rewelacja:D Tak, wrzucaj filmik :D To i ja chyba sobie coś takiego zmontuję w takim razie 8-)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Inny Sprzęt] Myjka do płyt DIY

#87

Post autor: klin »

Wczoraj w nocy nagrałem ale już nie miałem siły wrzucić. Niestety nadal nie doszedł przełącznik zmiany kierunku obrotów...już 2 tygodnie do mnie wędruje pocztą ;)

Tutaj nakładanie płynu na szybkich obrotach (ok 20 na minutę):
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jZXuCzMgdIU[/youtube]
...a tutaj odsysanie na o wiele wolniejszych obrotach:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uqqrrndHmvU[/youtube]
A tak wygląda kryza do której wpinam odkurzacz:
myjka36.jpg
Kurcze...pierwszy raz coś udostępniam na youtube. Mam nadzieję, że nie ma tam też jakichś moich prywatnych danych. Jakbyście coś zauważli to dajcie znać proszę.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2018, 21:30 przez klin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
starypierdziel
Posty: 159
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:20
Gramofon: Blaupunkt P-110

Myjka DIY

#88

Post autor: starypierdziel »

Rewelacja!! :clap:
Blaupunkt P-110 + Ortofon 2m Red
Kenwood KA 4040R
Kenwood DPF 2010

Pylon Opal Monitor
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myjka DIY

#89

Post autor: bluegi »

Kurcze :) No super sprawa, brawo brawo + dzięki za poradnik i filmik. Zbuduję sobie taki odkurzaczyk 8-)
ahaja
Posty: 1207
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Myjka DIY

#90

Post autor: ahaja »

Gratulacje Klin. :clap:
ODPOWIEDZ