Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

#1

Post autor: dale »

Może komuś się przyda... Razem z Kumplem złożyliśmy sobie odtwarzacze. Nie było najtaniej, ale jest dobrze :)
Zależało nam na jakości i uniwersalności. Zakupiłem:
- Raspberry Pi 4 B 4GB WiFi +32GB - 450pln - allegro
- Nvarcher Raspberry Pi ES9038Q2m audio DAC - 350 pln - aliexpres
- Obudowa GALAXY 2U - 1GX287N - panel 3mm - CZARNY - 226 pl (z płytą montażową) -modushop
- 7.9inch HDMI LCD - wyświetlacz LCD IPS 7,9" HDMI z ekranem dotykowym - 397pln - kamami.pl
- zasilacz meanwella - ok 50 pln - allegro
plus: taśma 2x20 pin, patchcord, 2x kabel usb 3.0 (25 cm), gniazda panelowe rj-45 i usb 3.0, śruby i kołki montażowe (dystanse) miałem z poprzednich projektów, kabel zasilający też.

Jeszcze idzie do mnie z aliexpresu płytka z filtrem zasilania, no i nie wstawiłem filtra zasilania za zasilaczem, ale nie zauważyłem by było to potrzebne, wstawię, bo w projekcie przewidziałem :). Wtedy też wstawię zdjęcia całości.

Obecnie zainstalowane tam jest Volumio, odtwarza pliki cyfrowe z sieci lokalnej, usb, tidala, radio internetowe. Co do jakości, to Volumio obsługuje ten dac jako kartę Sabre ES9028 (wcześniejszą wersję chipsetu), mimo to potrafi bez problemu wykorzystać maksymalne możliwości karty, czyli 768K 32Bit.
Za mało jeszcze się osłuchałem tego urządzenia by mówić coś więcej o dźwięku, ale pasmo wydaje się być pełne, nie ma problemów z detalami i dynamiką, o scenie będę w stanie powiedzieć więcej jak na tym torze odpalę w końcu gramofon (w trakcie zmian i konstrukcj ta część toru). Obecnie powiedział bym że daje się wyróżnić elementy sceny, ale wszystkie mieszczą się między kolumnami (odcinek ok 4 m - niestety nie jest to idealne ustawienie kolumn, ale lepiej nie będzie :( ).

Co do samego składania, zasadniczo składa się jak zestaw klocków lego, owszem pomaga dojście do cięcia wodą, czy lutownica, ale jeśli w efekcie mamy dźwięk i funkcjonalność odtwarzaczy kilka razy droższych niż powyższe części, to wydaje mi się że warto było, Frajda ze składania - w gratisie :)
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 944
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

#2

Post autor: pablos »

ale tak bez fotek ... :D

Brawo :clap: :clap: - fajny zestaw
...
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1921
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

#3

Post autor: kukiz 30 »

Bardzo przyjemny chipset dac. Mam potwierdzam. Proponuję przetestować Moode Audio. Dla mnie gra lepiej niż Volumio, i bardziej stabilne.
Dawaj foty :D nie trzymaj w napięciu. Ogólnie fajny zestaw :clap:
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

#4

Post autor: dale »

Spróbuję z fotkami, ale jeszcze kable na wierzchu :)
Awatar użytkownika
Bastech
Posty: 143
Rejestracja: 13 lis 2020, 10:34
Gramofon: Technics SL-D3
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

#5

Post autor: Bastech »

dale pisze:
05 mar 2023, 19:40
ale jeszcze kable na wierzchu :)
To nawet jeszcze lepiej, dawaj :banana-gotpics:
Technics SL-D3 | Onkyo A-8650 | Nikko NA-990 | RPi 4 + PiFi DAC+ | Quadral Tribun 120
Wzmacniacz słuchawkowy DIY hybryda ECC88 + MOSFET-y| Kilka magnetofonów CC i R2R
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

#6

Post autor: dale »

1.jpg
Tak się prezentuje z zewnątrz.
3.jpg
Niestety DAC jeszcze "na barana, ponieważ bez płytki zasilającej nie mogę wywiercić otworów pod RCA.
4.jpg
A tutaj sprzęt który jest napędzany przez odtwarzacz, pozwoliłem sobie poprawić Mistrza pod swoje preferencje wizualne i muzyczne :)
To ten z postu #9 :) viewtopic.php?f=59&t=10407&hilit=lampowych Poznajecie? :)
Do środka wleciał przedwzmacniacz chiński (mój wabił się SUCA - z kamami.pl), zmieniłem tylko opampy na wyjęte z NAD-a i lampy. Zyskałem sterowanie tonami niskimi i wysokimi (oczywiście jest by-pass). Kumpel który grawerował przód zrobił mi personalizowaną markę, ale nawet bez niej, tak gra, ze ma u mnie dożywocie.
ps. zdjęcia środka - jak skończę projekt. Kumpel wrzucił swój odtwarzacz w obudowę po CD, jak wyrazi zgodę, wrzucę fotki, u Niego wyszło super. I zostało sporo miejsca w środku na np. dyski...
Awatar użytkownika
TomekT
Posty: 214
Rejestracja: 23 lut 2023, 22:42
Lokalizacja: Koszalin, ten koło Mielna ;)

Re: Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

#7

Post autor: TomekT »

Malinka bajeczka :clap: :handgestures-thumbupright:
Pozdroofka
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens...
Obrazek
Technics SL-1600mk2 + Jogurt DL-301 II + PreamP Combo
Emotiva PT-100/A-300 -> Castle Knight 5
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

#8

Post autor: dale »

kukiz 30 pisze:
05 mar 2023, 18:35
Proponuję przetestować Moode Audio
A chętnie, chętnie, zwłaszcza że instalacja nowego systemu nie kasuje starego (o ile mamy dwie karty :) ). Czy Twój system poprawnie rozpoznaje kartę i chipset? Jakiego DAC-a wybrałeś w konfiguracji? No i jak wygląda sprawa z Tidalem?
........edycja.......
Doczytałem już - oficjalnie Moode nie wspiera Tidala, są mozliwości doinstalowania wtyczek z innych pakietów, ale "mocno odradzane" przez twórców Mooda. To mi wyklucza ten odtwarzacz :(((
......koniec edycji......
Na stabilność na razie nie narzekam - nie miałem przypadku zawieszenia czy przycinki.
TomekT pisze:
05 mar 2023, 20:18
Malinka bajeczka :clap: :handgestures-thumbupright:
A dziękuję bardzo, miałem silną motywację, Kumpel wsadził sporo pracy i serca w przeróbkę wzmacniacza, więc nie mogłem przy odtwarzaczu iść na skróty, poprzeczka była wysoko... :)
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

#9

Post autor: Frey »

dale pisze:
06 mar 2023, 06:20

Doczytałem już - oficjalnie Moode nie wspiera Tidala, są mozliwości doinstalowania wtyczek z innych pakietów, ale "mocno odradzane" przez twórców Mooda. To mi wyklucza ten odtwarzacz :(((
Tidal na MoodeAudio działa poprzez UPnP z użyciem np. aplikacji mConnect (działa Master) lub poprzez BubbleUPnP (działa HiFi).
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 794
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

#10

Post autor: Cichy5000 »

dale pisze:
05 mar 2023, 20:12
1.jpg
Tak się prezentuje z zewnątrz..
Fajnie to wygląda :clap: ja czekam ciągle na swoją malinkę ;)
Technics SL-1610MK2, 205C-II L/205ED B-SAS od Jico, .Qed 40i,PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

#11

Post autor: dale »

Frey pisze:
06 mar 2023, 07:38
dale pisze:
06 mar 2023, 06:20

Doczytałem już - oficjalnie Moode nie wspiera Tidala, są mozliwości doinstalowania wtyczek z innych pakietów, ale "mocno odradzane" przez twórców Mooda. To mi wyklucza ten odtwarzacz :(((
Tidal na MoodeAudio działa poprzez UPnP z użyciem np. aplikacji mConnect (działa Master) lub poprzez BubbleUPnP (działa HiFi).
O popatrz... a pisali że przestało działać, ale jak działa, to i ja spróbuję zainstalować. Jak by co, będę prosił o pomoc przy konfiguracji :)
Cichy5000 pisze:
06 mar 2023, 07:49
Fajnie to wygląda :clap: ja czekam ciągle na swoją malinkę ;)
Trzymam kciuki za szybką dostawę. Faktycznie obecnie straszna posucha jeśli chodzi o nowe egzemplarze - przynajmniej była jakieś trzy tygodnie temu...

Wygoda urządzenia skłania mnie do zrobienia kopii elektronicznej wszystkich swoich płyt CD (sukcesywnie, w niedalekiej przyszłości), muszę tylko ogarnąć nowy serwer plików bo stare Synology się już zapełniło, a nowy jeszcze nie przyszedł. W sumie to fajne rozwiązanie bo zarówno malinka z niego odtwarza, jak i Synology ma własny soft do audio i przez DAC-a po USB tez odtwarza - dla mnie to plus, bo serwer stoi w sypialni a malinka w drugim pomieszczeniu, więc mam dwa tory zasilone :)
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

#12

Post autor: tuczi77 »

Malinka fajna sprawa ;) I potwierdzam, że frajda ze składani jest :P
Załączniki
malina.jpg
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

#13

Post autor: dale »

Fajne klocuszki :) To jednak prawda że mężczyźni to dalej dzieci, tylko zabawki mają droższe :))) Niesamowita frajda jak się składa coś samodzielnie i to potem działa...
Dajesz może jakieś chłodzenie na malinkę? Pamiętaj tylko, żebyś się nie naciął - jak ja, że są dwa rodzaje radiatorów, różnią się wysokością i brakiem przelotu śrub montażowych, przy aktywnym chłodzeniu możesz potrzebować lutowania do pinów albo przelotki z wyjściem zasilania.
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

#14

Post autor: Frey »

Pamiętajcie tylko o jednym. Jak mamy chłodzenie aktywne to dajemy radiatory, jak pasywne to nie dajemy radiatorów. Radiatory bez nadmuchu podnoszą temperaturę zamiast ją obniżać ;) Przynajmniej tak wychodziło na testach w przypadku 4B.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Odtwarzacz sieciowy na bazie malinki

#15

Post autor: dale »

Frey pisze:
06 mar 2023, 12:11
Przynajmniej tak wychodziło na testach w przypadku 4B.
Mogło tak wychodzić, ale jeśli dasz prawilną pastę termiczną, albo termopad dobrej firmy, a jeszcze przeszlifujesz papierkiem wodnym powierzchnię styku, wtedy działa, jak trzeba. U mnie odprowadza OK :) Ale, zasadniczo, jak się założy taśmę dwustronną dołączaną do radiatorów, to tak może być.
Z resztą, jak ktoś składał pecety, to i z chłodzeniem malinki sobie poradzi.
ODPOWIEDZ