"Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: "Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

#61

Post autor: domibobi »

Frey pisze:
19 sty 2023, 10:46
Osobiście jakbym bał się składania malinki na transport/streamer i przy tych cenach rozważał zakup chromecasta audio to raczej zastanowiłbym się nad Wiim Mini czy wchodzącym powoli do Europy Wiim Pro.
O Wiim Mini słyszałem i dużo się zastanawiałem nad zmianą ale brakowało mi wyjścia coax (najlepsze dla mojego DAC). Ale jak oglądam wersję Pro, o której pierwsze słyszę to, aż mi się gorąco zrobiło. Jest wyjście coax, jest chromecast, internet po kablu, asystent Google :)

https://wiimhome.com/WiiMPro/Overview

Cena 150$, pewnie z wszystkimi kosztami koło 1000 zł. Przy braku podzespołów do Malinki, wydaje się że to bardzo fajny transport będzie. Jak dobrze Frey, że się podzieliłeś tą wiedzą :) Thx.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 945
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: "Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

#62

Post autor: pablos »

domibobi pisze:
19 sty 2023, 11:06
Pro
hmm, sprzedam CHA z 300% zysku, dorzucę coś i mam :D

Sam DAC na PCM5121 w WiiMPro nie wyglada źle nawet ...
...
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: "Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

#63

Post autor: domibobi »

To będzie bardzo fajna propozycja. Pytanie, kiedy pojawi się w europejskiej dystrybucji i ile będzie u nas kosztowało. Wersję Mini obecnie na allegro można spokojnie kupić za 500 zł. Mam nadzieję, że 150$ z US (amazon) zmieni się w 150 euro na DE Amazon. Przynajmniej jest taka zależność jeśli chodzi o wersję Mini.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: "Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

#64

Post autor: domibobi »

Thanks very much for reaching out to WiiM Support.

We plan to sell it on Europe Amazon Site at the beginning of next month.

Best,
WiiM Support


a tymczasem https://www.amazon.de/-/pl/dp/B0BJDY6D1 ... 114&sr=8-4 Tymczasowo brak towaru - można już kupić i oczekiwać na wskazanie terminu dostawy.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2400
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: "Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

#65

Post autor: dale »

Panowie a co powiedzie na taki odbiornik ? https://allegro.pl/oferta/modul-bluetoo ... 1734631853 On ma działać jako wejście do wzmacniacza, bez żadnych dodatkowych funkcji - jak to się ma jakościowo do takiej malinki - przy założeniu że będzie się łączył z telefonem po kodeku LDAC i odtwarzał Tidala (tego lepszego)
Awatar użytkownika
pyszalkowaty
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 2020, 00:03
Gramofon: sl 1200 mk2
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: "Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

#66

Post autor: pyszalkowaty »

Frey pisze:
17 sty 2023, 10:37
Na forumowej rodzinie Tidala pojawił się temat chromecasta audio i braku obsługi przez niego jakości master. Jako, że było w tym temacie kilka pytań postanowiłem wrzucić dla wszystkich krótką rozpiskę co trzeba kupić i zrobić, żeby mieć audiofilski :lol: transport cyfrowy. Poniżej lista. Oczywiście zamawiamy z dowolnego sklepu, linkuję ten konkretny ponieważ akurat w nim kupowałem.

Frey, Twój temat spadł mi z nieba! ostatnie czasy szukałem / szukam dobrego rozwiązania co do transportu dźwięku / malinki, czy ją zakupić (i składać) czy pójść w inną "stronę", opinie na temat malinki są bardzo obiecujące, lecz nie wiem czy dla mnie, jaką dedykowaną nakładkę zastosować hifiberry, allo czy może jakąś inną którą można znaleźć na aliexpress, jakie zasilanie (zasilacz) zastosować czy oddzielnie do malinki jak i do nakładki czy może jest to zbyt wielka komplikacja sytuacji, czy zasilać nakładkę przez malinkę? (słyszałem że to ważne :oops: ). Wejścia wzmacniaczu mam tylko analogowe rca
Frey pisze:
18 sty 2023, 08:38
Zawsze je sobie zadajemy przy okazji zmiany kolumn, wzmacniaczy, wkładek, igieł, kabli głośnikowych, aż po kable zasilające i kucie ścian żeby zrobić sobie oddzielną linię pod audio :lol:

:lol: :oops: w punkt, najgorzej że Ci ludzie są dla mnie w jakiś sposób przekonujący tzn daje im posłuch :lol: :lol:
Frey pisze: Fajny artykuł, sporo wyjaśnia w kontekście jakości chromecasta audio jako transportu. Co do cen to faktycznie szaleństwo. Jak kupowałem za 100 zł to miał sens i to była rewelacja w stosunku cena/jakość. Jak zaczął kosztować 300-400 zł to zaraz go sprzedałem i złożyłem malinkę za 700 zł.
Osobiście jakbym bał się składania malinki na transport/streamer i przy tych cenach rozważał zakup chromecasta audio to raczej zastanowiłbym się nad Wiim Mini czy wchodzącym powoli do Europy Wiim Pro.
Teraz (na końcu) jeszcze się pojawił ten Wiim PRO który zupełnie nie pomaga w mych rozterkach
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 502
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: "Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

#67

Post autor: Frey »

pyszalkowaty pisze:
01 lut 2023, 16:20

Frey, Twój temat spadł mi z nieba! ostatnie czasy szukałem / szukam dobrego rozwiązania co do transportu dźwięku / malinki, czy ją zakupić (i składać) czy pójść w inną "stronę", opinie na temat malinki są bardzo obiecujące, lecz nie wiem czy dla mnie, jaką dedykowaną nakładkę zastosować hifiberry, allo czy może jakąś inną którą można znaleźć na aliexpress, jakie zasilanie (zasilacz) zastosować czy oddzielnie do malinki jak i do nakładki czy może jest to zbyt wielka komplikacja sytuacji, czy zasilać nakładkę przez malinkę? (słyszałem że to ważne :oops: ). Wejścia wzmacniaczu mam tylko analogowe rca


Jak nie masz zewnętrznego DAC i nie zamierzasz kupować to kupujesz do malinki nakładkę z DAC lub kartę dźwiękową po USB. Wybór jest bardzo szeroki od Hifiberry, przez Tone Board po Audiophonics. Kwestia ile chce się zainwestować.
Co do zasilania to tutaj też wybór jest szeroki od oryginalnego zasilacza impulsowego do Raspberry, przez zewnętrzne zasilacze liniowe, np. od Tomanka do wewnętrznych zasilaczy liniowych, np. od Muzg Audio gdzie wpinasz się prosto w piny malinki. Projektów jest bardzo dużo ;)
Ja mam zestaw z pierwszego postu ale w najbliższych tygodniach będę modyfikował swoją malinkę w związku z przenosinami do nowej obudowy. Przy okazji czeka ją kilka zmian, między innymi właśnie zmiana zasilacza na liniowy. Wtedy będę mógł powiedzieć czy warto zainwestować w lepsze zasilanie ;)
pyszalkowaty pisze:
01 lut 2023, 16:20

Teraz (na końcu) jeszcze się pojawił ten Wiim PRO który zupełnie nie pomaga w mych rozterkach
Myślę, że Wiim Pro troszkę namiesza na rynku w kontekście przyzwoitego transportu cyfrowego (oraz budżetowego streamera).
Jako transport do DAC to jest bardzo fajne rozwiązanie z kompletem wyjść cyfrowych, autorską aplikacją obsługującą większość serwisów streamingowych, chromecastem, airplayem itp. Jak ktoś nie chce/nie potrafi złożyć i konfigurować malinki, a Wiim będzie działać dobrze z jego urządzeniami i w jego sieci to może być fajny wybór. Z drugiej jeżeli popatrzymy na niego jako na pełnoprawny streamer podłączony po RCA do wzmacniacza to zagra pewnie tak, jak kosztuje - tutaj cudów nie będzie.
Jakbym nie miał malinki to kupiłbym Wiim Pro - przynajmniej na testy.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 945
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: "Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

#68

Post autor: pablos »

https://www.audiophonics.fr/en/dac-and- ... 14562.html

Ok kusi mnie złożenie. Mam raspberry pi jako centrum multimedialne, hmm, ale teraz w sumie głównie streaming.
Do tego obudowa i będzie dobrze.
...
hamer
Posty: 10
Rejestracja: 25 mar 2020, 22:59

Re: "Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

#69

Post autor: hamer »

Podepnę się w temat.
Obecnie za transport u mnie robi tani terminal HP t610 tzw thin client czyli komputerek z pasywnym chłodzeniem. Zainstalowałem na nim wcześniej system Daphile działał super z tidal w wersji bez mqa (stratny format jednak) sterowanie apką na tel bądź przez stronę www. Korcił mnie jednak tidal master, zainstalowałem więc Volumio w wersji na procesory x86 dokupiłem pakiet premium. Terminal przez wyjście USB podpięty do dac topping e50 i wszystko śmiga aż miło , łącznie z tidal connect.
Awatar użytkownika
pyszalkowaty
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 2020, 00:03
Gramofon: sl 1200 mk2
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: "Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

#70

Post autor: pyszalkowaty »

WiiM PRO już wisi nowy na OLX za 799 złotych, więc nie jest źle, lecz jeszcze sobie poczekam :D
@Frey jaki jest u Ciebie czas uruchamiania malinki z nakładką dac?
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 502
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: "Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

#71

Post autor: Frey »

pyszalkowaty pisze:
06 lut 2023, 22:55
@Frey jaki jest u Ciebie czas uruchamiania malinki z nakładką dac?
Fajne pytanie :D Musiałem specjalnie zmierzyć, bo u mnie chodzi 24/7. Zrestartowałem malinkę w MoodeAudio i mogłem ponownie połączyć się po 40 sekundach.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Tomasz.B
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2020, 13:16
Gramofon: Denon DP-67L
Lokalizacja: Tarnów

Re: "Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

#72

Post autor: Tomasz.B »

Frey pisze:
01 lut 2023, 20:00
Myślę, że Wiim Pro troszkę namiesza na rynku w kontekście przyzwoitego transportu cyfrowego (oraz budżetowego streamera).
Jako transport do DAC to jest bardzo fajne rozwiązanie z kompletem wyjść cyfrowych, autorską aplikacją obsługującą większość serwisów streamingowych, chromecastem, airplayem itp. Jak ktoś nie chce/nie potrafi złożyć i konfigurować malinki, a Wiim będzie działać dobrze z jego urządzeniami i w jego sieci to może być fajny wybór. Z drugiej jeżeli popatrzymy na niego jako na pełnoprawny streamer podłączony po RCA do wzmacniacza to zagra pewnie tak, jak kosztuje - tutaj cudów nie będzie.
Jakbym nie miał malinki to kupiłbym Wiim Pro - przynajmniej na testy.
Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad kupnem transportu cyfrowego do obsługi Tidala, ale dostępne gotowe rozwiązania za kilka tysięcy jakoś do mnie nie przemawiały. Myślałem również o złożeniu takowego sprzętu z maliną na pokładzie, lecz jakoś zawsze łatwiej mi było wydać kasę na płyty niż komponenty, więc pomysł umarł. Niedawno przeczytałem tu wzmiankę o WiiM Pro i zdecydowałem się go kupić na niemieckim Amazonie. Przesyłka przyszła wczoraj. W środku małe, schludne pudełko nieco przypominające sposobem prezentacji i pakowania produkty z logo jabłka, kabelek optyczny, kabelek rca oraz zasilacz USB. Kilka minut konfiguracji, kilka minut aktualizacji oprogramowania i śmiga bez najmniejszych problemów. Jako, że potrzebowałem tylko cyfrowe wyjście to podłączyłem WiiM'a do DAC'a kablem COAX. Tu pojawia się jedyny fizyczny mankament - otwór wokół gniazda jest na tyle mały, że nie da się podłączyć większości "audiofilskich" wtyków, które wokół pierścienia masy mają obudowę wtyku (gniazdo nie wystaje poza obudowę). Sprzęcior ma spore możliwości współpracy z różnymi serwisami streamingowymi ale w moim przypadku skupiłem się jedynie na Tidalu. Funkcja Tidal Connect działa bez zarzutu, można obsługiwać go z poziomu aplikacji WiiM lub bezpośrednio z aplikacji Tidal. WiiM ma przydatną funkcję dla posiadaczy DAC'a bez MQA - można włączyć wewnętrzny dekoder. Czy to coś poprawia w brzmieniu nie wiem, może kiedyś się pokuszę o jakieś bardziej sensowne porównanie (podobnie jak porównanie WiiM'owego DACa). Jest jeszcze kilka ciekawych funkcji, których pewnie nigdy nie użyję (tworzenie multiroom'a, nadawanie przez BT), ale zapewne są tacy, których one ucieszą. Reasumując - za te pieniądze, dla kogoś kto nie ma smykałki lub chęci do samodzielnego zmajstrowania sobie transportu to jest bardzo ciekawa oferta.

Wiem, że to nie pasuje już do wątku o malinkowym transporcie, ale pomyślałem, że może komuś się przyda kilka słów oceny ;)
Denon DP-67L / AT150Ea (+ATN150SA) / DIY Ear834p / Denon 301 MKII / Iskra 1
Accuphase E-480 / Accuphase MD-450 / Monitor Audio PL300 II
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: "Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

#73

Post autor: domibobi »

Tomasz.B pisze:
08 lut 2023, 10:55
Wiem, że to nie pasuje już do wątku o malinkowym transporcie, ale pomyślałem, że może komuś się przyda kilka słów oceny ;)
Dzięki wielkie za te kilka słów wprowadzenia :) Jak już prawie jestem zdecydowany zamienić ChromecastAudio na WiimPro. Czekam tylko, aż pojawi się na allegro - obecnie tylko opcja rat tam dostępnych (allegro pay) jest w granicach moich możliwości :) Pojawił się już w polskiej dystrybucji (widoczny w niektórych sklepach z nieokreślona wysyłką) w cenie 799 pln - mam nadzieję, że się taka utrzyma.
Fajnie, że wspominasz o wyjściu coax i jego "problemach". Też planuję takie połączenie z DAC więc może od razu uda się zakupić kabel z właściwym wtykiem :) Ale rozumiem, że w zestaw już taki zawiera, a Twoja uwaga tyczyła się innych "audiofilskich" kabelków.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
rafikdm
Posty: 1159
Rejestracja: 14 lip 2013, 09:01
Gramofon: Sony ps x65c
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: "Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

#74

Post autor: rafikdm »

Czy jest w nim wyjście optyczne?
Sony PS-X65
AT- OC9MLII
MaCaBRiaa
Proton AA1150
Yamaha CX2
Dac (mod by Martynka)
Cyrus CDT
Toshiba SS-810

Proton D1200
Onkyo TX-4500
Arcam Alpha 5 Plus (mod by Martynka)
B&W Matrix 2 s2
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 945
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: "Audiofilski" transport cyfrowy na bazie Raspberry pi

#75

Post autor: pablos »

Tomasz.B pisze:
08 lut 2023, 10:55
wczoraj
sprawdzałeś brzmienie DAC'a w Wiim Pro? Jakieś porównanie do aktualnego CD lub chromecast'a ?
...
ODPOWIEDZ