Czym odnowić aluminium?

Klamoty domowej roboty
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Czym odnowić aluminium?

#31

Post autor: dale »

Peter007 pisze:
06 sty 2023, 21:38
Ale Adam w odniesieniu do całokształtu forum jest badziewiem
Jak masz ochotę na pyskówkę, zajrzyj do wątku z polityką, jeśli nie masz nic merytorycznego do dodania, nie wcinaj się z głupimi tekstami, jeśli możesz.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Czym odnowić aluminium?

#32

Post autor: zbyszek1982 »

dale pisze:
07 sty 2023, 10:18
Peter007 pisze:
06 sty 2023, 21:38
Ale Adam w odniesieniu do całokształtu forum jest badziewiem
Jak masz ochotę na pyskówkę, zajrzyj do wątku z polityką, jeśli nie masz nic merytorycznego do dodania, nie wcinaj się z głupimi tekstami, jeśli możesz.
Nie ma się co pieklić, prawdę napisał.

Adam to szrot. Jak masz egzemplarz do remontu to zrób go na elegancko i sprzedaj z zyskiem jakiemuś zaczadzonemu amatorowi unitry.

Jako baza do projektu DIY Adam ani żaden inny polski gramofon się nie nadaje, bo technologicznie to jest padło. Gówniane łożyska, beznadziejne talerze, a ten silnik liniowy to już w ogóle dramat. Zwyczajnie szkoda zachodu.

Pamiętam jak jeszcze za komuny pokazywali w TV jak jakiś kolo w garażu z malucha Porsche klepał. To mniej więcej tej klasy projekt będzie z tym Adamem 🤣
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Czym odnowić aluminium?

#33

Post autor: chudy_b »

zbyszek1982 pisze:
07 sty 2023, 14:44
Jak masz egzemplarz do remontu to zrób go na elegancko i sprzedaj z zyskiem jakiemuś zaczadzonemu amatorowi unitry.
A dopuszczasz opcję siedzenia pół roku, dopieszczania części, szukania brakujących lub zniszczonych elementów tylko po to, żeby potem owinąć w folię postawić na regale na strychu? Bo ja dopuszczam i wiele sprzetów tak zrobiłem. Niektóre sprzedałem za połowę poniesionych kosztów. Ot takie hobby ;)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Czym odnowić aluminium?

#34

Post autor: zbyszek1982 »

Trochę czym innym jest restaurowanie sprzętów do kolekcji, a czym innym jest budowanie customowego gramofonu na bazie dziadowskich części, a o tym drugim scenariuszu tu rozmawiamy.

Ja się osobiście wyleczyłem z wszelkiego sprzętowego kolekcjonerstwa, ale jak ktoś lubi to niech sobie zbiera.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Czym odnowić aluminium?

#35

Post autor: Merrick »

zbyszek1982 pisze:
07 sty 2023, 14:44
Gówniane łożyska, beznadziejne talerze, a ten silnik liniowy to już w ogóle dramat.
Czyli wymiana łożysk, silnika i talerza i gramofon będzie OK? Czyli warto spróbować
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Czym odnowić aluminium?

#36

Post autor: dale »

zbyszek1982 pisze:
07 sty 2023, 16:53
a czym innym jest budowanie customowego gramofonu na bazie dziadowskich części, a o tym drugim scenariuszu tu rozmawiamy.
To Twoje zdanie, wybacz ale nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem, czy nawet opinia nie wydaje się na tyle wiarygodna by uzasadniała przerwanie projektu. Ba, nauczyłem się na tym forum nie ufać opiniom - na przykład, Daniel miał być równie wielkim shitem, a spokojnie daje radę na płycie testowej, bo że muzyka mi odpowiada, to inna sprawa, a to wzmacniacz składany na specjalnie dobranych elementach, regulowany itp, obecnie jest "na warsztacie" bo okazało się że dźwięk pływa a oba kanały złożone są z różnych elementów...

A poza tym, będę miał sprzęt, który będzie dla mnie wizualnie akceptowalny.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Czym odnowić aluminium?

#37

Post autor: zbyszek1982 »

Merrick pisze:
07 sty 2023, 23:18
Czyli wymiana łożysk, silnika i talerza i gramofon będzie OK? Czyli warto spróbować
Zapomniałem wspomnieć o tym beznadziejnym ramieniu. Przepraszam :lol: To co nam zostaje?
dale pisze:
08 sty 2023, 13:44
To Twoje zdanie, wybacz ale nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem, czy nawet opinia nie wydaje się na tyle wiarygodna by uzasadniała przerwanie projektu.
Weź, bo się popłaczę. :lol:

Bycie autorytetem na forum o gramofonach nie należy do moich życiowych ambicji.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Re: Czym odnowić aluminium?

#38

Post autor: tollo »

Wracając do tematu…

Pokaż jak wyglądają te elementy, będzie łatwiej coś powiedzieć widząc to.
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Czym odnowić aluminium?

#39

Post autor: Martynka »

amrowek pisze:
06 sty 2023, 13:33
próbuj wyczyścić chusteczkami nawilżonymi od okularów
Ja proponuję mokre chusteczki do mycia obsranych bobasów. To zmywa wszystko, jak kto nie wierzy a ma problemy z domyciem szyby w kominku to niech spróbuje. Mleczka nie pomagają, spraye nie pomagają, bobochustki dają radę.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
ODPOWIEDZ