Czym odnowić aluminium?

Klamoty domowej roboty
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czym odnowić aluminium?

#16

Post autor: Wojtek »

Nie no jak skończysz to się pochwal Frankensteinem, bo to zawsze ciekawe tematy.
Unitra klub jakąś reprezentację lojalną ma więc będzie poklask i cmokanie na pewno, chociaż puryści mogą się obrazić.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Czym odnowić aluminium?

#17

Post autor: chudy_b »

dale pisze:
04 sty 2023, 23:26
robię - bo chcę, bo mogę. Nie dlatego żeby "robić odsłuchy" czy mieć sprzet o którym inni opowiadają "że jest doskonały". Z tego wyrosłem już. Teraz robię to co sprawia mi przyjemnośc :)
Ja to popieram. Nie wszystko zawsze musi się "kalkulować". Za to można się czegoś nauczyć, coś popsuć i naprawić. A jak się uda, to mieć satysfakcję. Nie ważne czy to Bambino, Adam czy Thorens. Ja relacje chętnie poczytam. A co do aluminium, to trudny temat. Kiedyś próbowałem wyczyścić kropki z talerza i odpuściłem. Nic delikatnego nie chciało tego brać, a agresywne metody tylko pogorszyły by sprawę.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Czym odnowić aluminium?

#18

Post autor: dale »

chudy_b pisze:
05 sty 2023, 00:42
Nic delikatnego nie chciało tego brać, a agresywne metody tylko pogorszyły by sprawę.
No właśnie też dochodze do takich wniosków po lekturze różnych for, jak również przypomniałem sobie perypetie z przed ponad 10 lat, jak czerniłem różne stopy aluminium (wiatrówki - tzw ZnAl). Domyję i zostawię, jak jest.
Wojtek pisze:
05 sty 2023, 00:12
Nie no jak skończysz to się pochwal Frankensteinem, bo to zawsze ciekawe tematy.
Ok, żeby nie było że focha strzeliłem :)
Wojtek pisze:
05 sty 2023, 00:12
Unitra klub jakąś reprezentację lojalną ma więc będzie poklask i cmokanie na pewno, chociaż puryści mogą się obrazić.
Ja purystów rozumiem, dlatego szukałęm egzemplarza który miał takie uszkodzenia, raz że cena, dwa nie niszczyłęm zabytku. Na pewno też po ustawieniu, wrzucę jakieś pliki dźwiękowe zgrane w bezstratnych formatach, choć zdaję sobie sprawę jak obnaży to wszelkie wady. Ale ciekaw ich jestem, zwłaszcza że część można będzie poprawić.
chudy_b pisze:
05 sty 2023, 00:42
Nie wszystko zawsze musi się "kalkulować". Za to można się czegoś nauczyć, coś popsuć i naprawić. A jak się uda, to mieć satysfakcję.
No właśnie to w pewnym wieku zaczyna miec znaczenie.
Maciek Zet
Posty: 20
Rejestracja: 31 gru 2022, 16:16

Re: Czym odnowić aluminium?

#19

Post autor: Maciek Zet »

Adam nie jest dla wszystkich.
Adam jest dla sentymentalnych freaków, którzy kochają "starocie" i ich nieprzebrzmiałe piękno... Nostagiczne wspomnienia i "stare analogowe brzmienie". Czasem ważniejszy jest
klimat niż odsłuch. Nie o to tu chodzi.
Dale ma rację!
Pzdr.,
M.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2047
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Czym odnowić aluminium?

#20

Post autor: Peter007 »

Maciek Zet pisze:
05 sty 2023, 21:55
Adam nie jest dla wszystkich.
Adam jest dla sentymentalnych freaków, którzy kochają "starocie" i ich nieprzebrzmiałe piękno... Nostagiczne wspomnienia i "stare analogowe brzmienie". Czasem ważniejszy jest
klimat niż odsłuch. Nie o to tu chodzi.
Dale ma rację!
Pzdr.,
M.
Przecież całe to forum kręci się wokół staroci i analogowego brzmienia. Większość ma tu jakieś sentymenty i na pewno ceni sobie klimat czarnych krążków.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Czym odnowić aluminium?

#21

Post autor: Merrick »

Maciek Zet pisze:
05 sty 2023, 21:55
Adam nie jest dla wszystkich.
Adam jest dla sentymentalnych freaków, którzy kochają "starocie" i ich nieprzebrzmiałe piękno... Nostagiczne wspomnienia i "stare analogowe brzmienie". Czasem ważniejszy jest
Mój kolega ma chyba trzy polskie gramofony (jeśli nie więcej) a do tego z 10 polskich wzmacniaczy, magnetofony i inne cuda polskiej techniki. Ostatnio kupił takie coś.... gdzieś tam już wrzucałem ale wrzucę jeszcze raz. Kolega nie zamierza kupować "zachodniego" sprzętu :D
Załączniki
signal-2022-12-29-235952_002.jpeg
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Czym odnowić aluminium?

#22

Post autor: dale »

Polska w wielu wypadkach wzorowała się na rozwiązaniach zachodnich, elektronika często była projektowana bezkompromisowo, natomiast potem, na etapie wykonania były oszczędności i zastępowanie elementów, ale teraz mając zaplecze sprzętowe i dostęp do dobrej elektroniki, można to wszystko doprowadzić do właściwego stanu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czym odnowić aluminium?

#23

Post autor: Wojtek »

Merrick pisze:
06 sty 2023, 02:43
Kolega nie zamierza kupować "zachodniego" sprzętu :D
Unitra klubowicz aż do grobu!
Powiedz jeszcze że jeździ polskim Fiatem :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Czym odnowić aluminium?

#24

Post autor: Merrick »

dale pisze:
06 sty 2023, 09:11
Polska w wielu wypadkach wzorowała się na rozwiązaniach zachodnich, elektronika często była projektowana bezkompromisowo, natomiast potem, na etapie wykonania były oszczędności i zastępowanie elementów,
Dokładnie. Dawno temu miałem magnetofon Etiudę i mimo iż często się psuła brzmiała dobrze
dale pisze:
06 sty 2023, 09:11
teraz mając zaplecze sprzętowe i dostęp do dobrej elektroniki, można to wszystko doprowadzić do właściwego stanu.
No właśnie. Namawiam od dłuższego czasu kolegę na ostry eksperyment z Radmorerm ( bo ma ich 3 sztuki) aby do jednego z nich wstawił nową elektronikę bo coś mi się wydaje że tak zrobiony Radmor mógłby zaskoczyć brzmieniem no ale on nie lubi ingerować :(
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Czym odnowić aluminium?

#25

Post autor: zbyszek1982 »

Widzę, że propaganda czasów PRL była wyjątkowo skuteczna. :lol:
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Czym odnowić aluminium?

#26

Post autor: amrowek »

spróbuj wyczyścić chusteczkami nawilżonymi od okularów , dobrze tym poleruje się ramie gramofonu :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Czym odnowić aluminium?

#27

Post autor: dale »

amrowek pisze:
06 sty 2023, 13:33
dobrze tym poleruje się ramie gramofonu :D
Bardzo przydatna informacja :)
zbyszek1982 pisze:
06 sty 2023, 12:06
Widzę, że propaganda czasów PRL była wyjątkowo skuteczna. :lol:
Jasne, to przez fartuszki w szkole :) Dorastałęm w okresie kiedy Polskę zaczęła zalewać fala plasticzanej chińszczyzny i dlatego teraz mam alergię na wszelkie technicsy czy inne odlewki z plastiku :)
Maciek Zet
Posty: 20
Rejestracja: 31 gru 2022, 16:16

Re: Czym odnowić aluminium?

#28

Post autor: Maciek Zet »

Nie dziwię się człowiekowi :)
Na zdjęciu magnetofon Marcin - kolejne marzenie z dawnych czasów - biały kruk albo nawet jednorożec, który widziałem na żywo tylko raz ;)
Na marginesie - jest masę takiego sprzętu i polskiego i zagranicznego z lat minionych, który najchętniej zgromadziłbym w pokoju odsłuchowym.
Codziennie włączałbym muzę z czego innego :D

Pzdr,.
M,
Maciek Zet
Posty: 20
Rejestracja: 31 gru 2022, 16:16

Re: Czym odnowić aluminium?

#29

Post autor: Maciek Zet »

Peter007 pisze:
05 sty 2023, 22:04
Maciek Zet pisze:
05 sty 2023, 21:55
Adam nie jest dla wszystkich.
Adam jest dla sentymentalnych freaków, którzy kochają "starocie" i ich nieprzebrzmiałe piękno... Nostagiczne wspomnienia i "stare analogowe brzmienie". Czasem ważniejszy jest klimat niż odsłuch. Nie o to tu chodzi.
Dale ma rację!
Pzdr.,
M.
Przecież całe to forum kręci się wokół staroci i analogowego brzmienia. Większość ma tu jakieś sentymenty i na pewno ceni sobie klimat czarnych krążków.
Sie wie, nie trzeba o tym mówić - napisałem to w odniesieniu do krytyki Adama i określenia go mianem badziewia a w uzupełnieniu i poparciu Kolegi Dale'a :)
Taka uwaga na marginesie, bez dodatków - po prostu.
Lekki patosik i tyle - Adam forever :) :) :)

Pzdr.,
M.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2047
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Czym odnowić aluminium?

#30

Post autor: Peter007 »

Ale Adam w odniesieniu do całokształtu forum jest badziewiem i gloryfikowanie go na siłę można porównać do wynoszenia pod niebiosa poloneza. Auto niby sentymentalne i pożądane kolekcjonersko ale użytkowo to szrot
ODPOWIEDZ