Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy (Lista do testu w 1 poście)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1885
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#31

Post autor: Jaculek »

Dobroć, czy rząd? Stromość opadania to raczej zależy od rzędu a nie dobroci. Od dobroci zależy kształt "kolanka" i właśnie ta wypadkowa dobroć jest chyba za duża i przez to w okolicy częstotliwości podziału masz te górkę.
https://www.electronics-tutorials.ws/fi ... ilter.html
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#32

Post autor: wydra »

bawiłem się i dobrocią i stromością filtra, za wiele to nie daje dobrego. Jeśli jest w miarę gładko to filtr jest zbyt płaski by działać jako subsonik a jak jest super stromy to podbicie jest większe ale krótsze. Na razie zostawiam temat może jeszcze się tym pobawię :) Problem powstaje tylko w momencie używania filtra subsonicznego, kiedy go się nie używa problemu nie ma.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#33

Post autor: wydra »

IMG_20221108_213344.jpg
Ostatnie odsłuchy. Jeszcze sobie ostatecznie w zasilaczu pomodzilem z pojemnościami za stabilizatorami. Troszeczkę lepiej jest na basie. Czekam na adres do wysyłki od Wojtka i idzie w trasę :) no chyba że Wojtek preferuje osobiste odsłuchy :)

Przedwzmacniacz trafił do Wojtka. Jeszcze do mnie nic nie napisał ale wierze że już zaczął coś słuchać. Także podróż Buphono2 się rozpoczęła. Czekam z niecierpliwością na opinie. :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#34

Post autor: wydra »

Myślę że jeszcze ze 2 osoby na rzetelny test prototypu buphono 2 mógłbym wpisać na listę zanim przedwzmacniacz trafi do mnie na pomiary po tourne i ewentualny poprawki które wynikły z waszych testów, także zapraszam.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Arkadius88
Posty: 16
Rejestracja: 20 sty 2019, 06:17

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#35

Post autor: Arkadius88 »

Jeśli jest możliwość wpisania się na listę to zgłaszam się na ochotnika ;) szukam właśnie jakiegoś solidnego przedwzmacniacza. Myślałem nad Cambridge Audio ale chętnie sprawdzę jak działa rodzima produkcja ;)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#36

Post autor: wydra »

Aktualnie nie zapisuje na testy, obecnie trwają odsłuchy prototypu i wszystko po zakończeniu biegu listy która jest na początku wątku rozstrzygnie co będzie dalej z projektem "Buphono"
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#37

Post autor: wydra »

Projekt nowej opcjonalnej płytki wyjściowej "Protect Buphono" będzie ona dodawać wyjście XLR zbalansowane. Jest to układ wg mnie najbardziej optymalny ponieważ sygnał jest puszczany na wejście opampów wyjściowych w pełni symetrycznie więc bład common mode będzie mniejszy niż w przypadku zwykłych balancerów. Jest to układ z balancera DRV134 niestety sama kość jest dość słaba parametrowo, więc go optymalizuje użyje innych opampów i go powiększę o dodatkowy układ super balancera. Narazie projekt dopracuje i zapuszczę płytkę, przyda mi się tak czy inaczej jako możliwość konwersji single end na balance.
Buphono protect 1.jpg
Buphono protect.jpg
Prace również trwają nad nowym zasilaczem, Do pracy nad nim skłoniła mnie słaba dostępność tych ultra fajnych stabilizatorów uzytych w Buphono2, byc może wyjdzie lepiej ale napewno chciałbym by wyszło tak samo. Stabilizator jest dwustopniowy typu composite. Mamy nisko szumne źródło napięciowe dla opampów które to sterują dwoma tranzystorami, zaś ich wyjścia są ze sobą wzajemnie sprzęgnięte, co ma na celu usunięciu jak najwięcej zakłóceń i uczynienie zasilania czystym i nisko szumnym.
Power Supply.jpg
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#38

Post autor: darkman »

wydra pisze:
02 lis 2022, 13:33
Aktualny test - Darkman
Melduję się już po.
Sporządziłem doku fotograficzną.
Wysłałem dziś do Piterskiego (tak ustaliliśmy z Rafałem korespondencyjnie wcześniej) paczkolotem. Komplet Buphono z zasilaczem i nastawy swiczy (chyba źle czyli odwrotnie założyłem płytę górną, ale załączyłem Piotrowi karteczkę informującą i tak od razu będzie zdejmował zapewne - słicze wyzerowałem na offy; Bo te gniazda śrubek są irytujące. Od razu -10 punktów :D :D
Pewnie coś napiszę... muszę się zastanowić i poczekać na kolegów :mrgreen:
Tymczasem dodam dla budowy napięcia, że bardzo estetycznie zbudowany i fajna obudowa, sygnalizacja diodowa itd... Nie podzielam opinii konstruktora, że kabelki niezbyt poukładane. Jest OK i najważniejsze, że nic nie przeszkadza w używaniu przełączników w bankach ustawień.
Jest to nowa w zasadzie wersja Buphono_3 już po wielu (8 rewizjach) i zarówno moim jak i Wojtka zdaniem uwzględniono w niej niemal wszystkie nasze uwagi zgłaszane przez klika lat dla poszczególnych wersji.
Kawał roboty! Małe, a gra! :obscene-smokingpimp:
Dla swoich rozważań przyjąłem dla niego nową nazwę roboczą BuPhono_3 DalBat i tego się będę trzymał.
Do usłyszenia,
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#39

Post autor: wydra »

Dzieki za wpis, ale chyba nie tylko ty czekasz na pierwszy wpis o samym brzmieniu :D
darkman pisze:
05 kwie 2023, 20:08
Bo te gniazda śrubek są irytujące. Od razu -10 punktów :D :D
Cos tam myślę w tym temacie, ale faktycznie jest to słabo przemyślane przez modushop. Dałem dłuższe śruby by łatwiej wcelować, ale też bawiłem się w gwintowanie boków i wkręcanie śrub 14mm, myślę tez nad rozwierceniem boków u góry nagwintowanie i wkręcenie tulei, temat otwarty.
darkman pisze:
05 kwie 2023, 20:08
sygnalizacja diodowa itd
Miga jeszcze? trochę się pobawiłem z moim "analogowym procesorkiem" ogólnie to jest sygnalizator ustabilizowania składowej stałej na wyjściu, w momencie pojawienia się takiego uszkodzenia wyłączy się przekaźnik wyjściowy i dioda będzie migać.
Także czekamy na kolejne wpisy. Jeszcze raz dzieki. :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#40

Post autor: darkman »

wydra pisze:
06 kwie 2023, 09:31
ale chyba nie tylko ty czekasz na pierwszy wpis
Na kolegów owszem. Na swój jakoś mniej, bo owe brzmienie znam :) i to całkiem dobrze. Własciwie to ostatni ponad tydzień na nim grałem w różnych konfiguracjach i na wielu płytach. Zatem dość gościa wymęczyłem.
BTW - knefelki słiczy banków przełączają się standardowo, jednak miewają moment załączenia już w połowie przesunięcia i wymaga to uwagi czy na pewno ustawiliśmy to co chcemy.

Oczywiście, zrobię to ale nawet jeszcze nie przerzuciłem fotek do laptoka. Tak, że "czekać spokojnie - idziemy!" jak mawiał Mariusz Zaruski (pierwszy naczelnik GOPR z legendarnym Klimkime Bachledą w teamie). Muszę ułożyć sobie opinię na sposób nie spontaniczny lecz dojżały na moją wyobraźnię.

Co do brzmienia, to jeszcze na odchodne przełączyłem na pełne wzmocnienie, bo zwykle tego nie robię. Specjalnie na życzenie dodatkowego słuchacza, a raczej słuchaczki zrobiłem to pod płytę o dużej rozpiętości dynamicznej i detalicznej z wielorakimi efektami samej aranżacji - Zappa, Ship arriving too late to save a drowning with, płyta zagrana z trzema basistami, trzema gitarzystami i trzema vokalami.
Well.. była ściana dźwięku ,ale bez przerysowań i dość klarowna, co np mojej słuchaczce się bardzo podobało, a zwłaszcza brak utraty detaliczności w takim przesłuchaniu. To duży plus dla testowanego urządzenia, bo przecież wiemy: głośno nie musi znaczyć dobrze i zwykle nie znaczy. Tu jest bardzo, ale to bardzo dobrze. Detal nie kole w uszy ale jest diabelnie czytelny i podany na tacy, bez łaski.
Na Technicsie pewnie bym tego nie usłyszał :) :), ale moja Cielęcina 2.01 to Sony PSX, jeńców nie bierze to i karmić nie ma potrzeby. Powiem krótko, tak zagrana muzyka ściągnęła mi z głębi domu jeszcze jednego słuchacz z pytaniem: O! A co to?
Po pierwszej stronie wróciłem do normalniejszych ustawień, które wolę standardowo zazwyczaj.
wydra pisze:
06 kwie 2023, 09:31
Dałem dłuższe śruby by łatwiej wcelować,
Łapałem cieniutki wkrętakiem pod pozycję, ale to upierdliwe.
wydra pisze:
06 kwie 2023, 09:31
myślę tez nad rozwierceniem boków u góry nagwintowanie i wkręcenie tulei, temat otwarty.
To wydaje się dobry pomysł.
wydra pisze:
06 kwie 2023, 09:31
Miga jeszcze?
Owszem i to jest bardzo fajne i sugestywne. Po zasileniu gość od razu mnie poinformował, że działa i mam poczekać. Fajne.
Poza tym przełącznik on/off główny na panelu też fajnie rozwiązany i kolor nawet nie oślepia jak to zwykle bywa (niebieski jest), ma taki kołnierz osłony jakby, który powoduje, że pod różnymi kątami widać tylko część sygnalizacji i nie wali po oczach.

Najwięcej możliwości daje rzecz jasna opcjonalność dla wkładek MM. I tu mamy wielorakie wybory, ale to na inny wpis zostawiam. Podobała mi się również współdzielność ustawień XX dla MM/MC.
Dodać koniecznie należy, że Buphono_3 DalBat (nazwę roboczą wyjaśnie BTW) :) w samej odsłonie zewnętrznej jest bardzo dobrze i sugestywnie opisany, ciężko się pomylić lub zastanawiać co to takiego, bo sprawa jest oczywista. Front panel też bardzo estetyczny z delikatnym i nie nachalnym logo. No klasa pod tym względem. A.. pmiętam jak 5 lat temu się opierałeś przed dobrą obudową :) .. czas czyni cuda ;) Bardzo dobry kierunek moim zdaniem, bo jednak wizual robi kolosalną różnice przy wprowadzeniu produktu, było nie było to nowa całkiem wersja i to wymaga podkreślenia nie tylko opisem ale i właśnie bezpośrednim designem. Jest na prawdę dobrze.
By poprzestać już na zewnętrznych aspektach dodam, że bdb wtyk zakręcany na zasilaniu i ważna dla mnie rzecz - długi kabelek od transformatora, nic nie musiałem kombinować czy przesuwać u siebie, ot podłączyłem sobie do podłogowej Tagi bez cudów i pyk przełączniczkiem - zagrało puszczając rzecz oczywista najpierw oko do mnie tym sygnałem stabilizatorka. To bardzo fajne i pobudza wybraźnię dając od razu pewne być może pozorne (moim zdaniem nie) wyobrażenie o klasie sprzętu - ktoś tu myślał o tym co robi! Gadget? Powiecie. Tak. Jednak bardzo fajny.
No tyle na wstępie i na dziś. Wrócę do tematu, nie będzie samych pochwał. Bez obawy. Do czegoś trzeba się przywalić dla sportu i dla równowagi. :lol:
Już wczoraj na sam koniec zarzuciłem jeszcze Brubecka, bo byłem ciekaw sceny w basie. Płyta ze sporym setem perkusyjnego solo i potem rytmicznymi oklaskami w aranżacji. To poszło pod wkładkę MC saute czyli bez SUT i na MC bezpośrednio. Pogrzebałem z karteczką w ręku - jasno i oczywiście opisane. No fajnie, ciszej, spokojniej z głębokim detalem i świetnie budowaną sceną nagrania, które znam doskonale. Tu było nawet coś nowego i z pozytywnym uniesieniem brwi, ocząt moich zmęczonych. Generalnie bdb urządzenie i nie ma wstydu w stawaniu w szranki z innymi. Kwestia wyboru. Dla każdego coś miłego.
Dobra robota Rafał i jestem pełen uznania dla pracy, którą wykonałeś. Zwłaszcza dla umiejętności słuchania uwag i ich transpozycji pod swoje rozwiązania.
cdn.. nastąpi .. za jakiś czas :sci-fi-beamup:
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#41

Post autor: Bacek »

Będzie jeszcze jakaś tura obwoźna? Ciekawi mnie co zmieniał nowy zasilacz. W pierwszej wersji w moim dziwacznym setupie, podatnym na taki efekt, całość bardziej szumiała od iPhono2.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#42

Post autor: darkman »

U siebie wpinałem obecny w komplecie tylko pośrednio przez Taga PF500 akurat, było na czysto/blok gniazd filtrowanych, wzmak mam przez gniazda bezpośrednie Tagi/. A dodam, że moja Cielęcina jest dość podatna na brumy, nie mam tego rezystorka w układzie, który poleca @Regsoft w przypadkach szczególnych.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#43

Post autor: wydra »

Bacek pisze:
06 kwie 2023, 10:52
Będzie jeszcze jakaś tura obwoźna?
Oczywiście, ale najpierw beta testy muszą dobiec końca, wtedy przedwzmacniacz do mnie wróci ja go sprawdzę,itd.
Bacek pisze:
06 kwie 2023, 10:52
Ciekawi mnie co zmieniał nowy zasilacz. W pierwszej wersji w moim dziwacznym setupie, podatnym na taki efekt,
Zastosowałem kilka ciekawych rozwiązań w moim systemie jest ciszej jeśli chodzi o szum a także i o brum z trafa, ponieważ teraz trafko jest na zewnątrz.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1149
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#44

Post autor: Piterski »

BuPhono_3 DalBat do mnie dotarł, podłączyłem pomrugał do mnie, w środku się świeci ale z odsłuchami muszę poczekać na okres poświąteczny.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1352
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#45

Post autor: Jozi »

Piterski pisze:
07 kwie 2023, 18:43
BuPhono_3 DalBat do mnie dotarł, podłączyłem pomrugał do mnie, w środku się świeci ale z odsłuchami muszę poczekać na okres poświąteczny.
Pewnie placki pieczesz :lol: :lol: :lol: :lol: .
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
ODPOWIEDZ