ANK L3 TOP - albo mega absurd

Klamoty domowej roboty
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: ANK L3 TOP - albo mega absurd

#31

Post autor: ebola1972 »

MISSE pisze:
07 kwie 2021, 20:03
po wakacjach
Marek pamiętasz tego piesojka?
https://drive.google.com/file/d/1pTv ... rivesdk

może odwiedzisz mnie trochę wcześniej niż po wakacjach :D
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: ANK L3 TOP - albo mega absurd

#32

Post autor: MISSE »

Dobra wiadomość dla oczekujących.

Zadzwonił Pan Leszek w piątek i dławiki są gotowe i dojadą po niedzieli

Gotowe klocki jadą do 1. Klaus; 2-Mietek Legnica.
Przepraszam za opóźnienia ale mam nadzieję, że warto było czekać :pray:

Czekamy na opinie potencjalnych właścicieli :mrgreen:
Awena
Posty: 317
Rejestracja: 10 maja 2020, 22:33

Re: ANK L3 TOP - albo mega absurd

#33

Post autor: Awena »

Czy kolega Klaus mógłby udostępnić logo konstruktora Misse?
Konstruktor wyraził zgodę, przynajmniej mojej osobie :D
amiku
Posty: 125
Rejestracja: 22 maja 2017, 11:57
Gramofon: Yamaha GT-2000
Lokalizacja: Legnica

Re: ANK L3 TOP - albo mega absurd

#34

Post autor: amiku »

Dziękuję Marku... :D
Yamaha GT-2000, Sony PS-X4, Technics SL-1500C, EPC-205C mk3, AT33PTG/2, DL-103R, Ortofon Rondo Blue, ANK L3 Top by Misse, MaCaBRiaa, NUDAmini, Ortofon VERTO, Unison Unico Due, Denon PMA-1510AE, Shanling ET3, Opera Grand Mezza, Monitor Audio Bronze 6
amiku
Posty: 125
Rejestracja: 22 maja 2017, 11:57
Gramofon: Yamaha GT-2000
Lokalizacja: Legnica

Re: ANK L3 TOP - albo mega absurd

#35

Post autor: amiku »

Dzięki uprzejmości Marka ostatnio miałem przyjemność przetestować kilka preampów lampowych stworzonych przez Misse. Kilka dni temu trafił do mnie preamp ANK L3 w wersji Top, czyli konstrukcja złożona „na bogato”. Jako, iż poprzednio miałem do czynienia z innymi konstrukcjami lampowymi miałem mniej więcej rozeznanie jak brzmią w mojej konfiguracji sprzętowej (patrz stopka). ANK jest gabarytowo znacząco większy od AN, Marantza czy Shure’a, które u mnie gościły. Czarna wersja kolorystyczna powoduje, że większe wymiary nie rzucają się bardzo w oczy, tym bardziej, że resztę sprzętu też posiadam w tej tonacji. Pierwsze uruchomienie przedwzmacniacza…do odsłuchu na pierwszy ogień użyłem płytę Rosy Passos z basistą Ronem Carterem Entre Amigos (Chesky Records), którą doskonale znam jako, że jej także słuchałem z wpiętymi w tor poprzednimi preampami do Marka. Od razu pierwsza uwaga, ANK jest bardzo wrażliwy na niedoskonałości (zakłócenia) sieci elektrycznej, słabości toru i gramofonu. Sporo czasu zajęło mi np. zdiagnozowanie dlaczego mam nieprzyjemny przydźwięk w głośnikach przy mocniejszym rozkręceniu gałki głośności dużo większy niż standardowy, wynikający z uwarunkowań konstrukcyjnych preampa lampowego. Winowajcą okazał się zasilacz impulsowy do zasilania lampki LED-owej. Druga uwaga to ANK musi mieć mocny sygnał z wkładki (na co zwrócił z resztą uwagę Marek podczas naszych pogadanek telefonicznych). Na pierwszy ogień, nieświadomy tej cechy preampa podłączyłem wkładkę Technics EPC-205 mk3 której napięcie wyjściowe to 2 mV, czyli niewiele jak na MM-kę. Mocniejsze podkręcenie gałki głośności, naturalne w przypadku tak małego napięcia wkładki spowodowało wzmocnienie także szumów tła, nie było to jakieś drastycznie przeszkadzające, lecz słyszalne. Zmieniłem wkładkę na Nagaokę MP-200 (napięcie wyjściowe 4 mV) i jest dużo lepiej. Co do jakości dźwięku ANK Top…niby gra normalnie, kulturalnie, delikatnie ciepło i miło, bas schodzi nisko (bardzo mocna strona ANK), jest go tyle ile potrzeba i wtedy, kiedy trzeba, równowaga tonalna jest jak najbardziej zachowana, średnica i wysokie tony na swoim miejscu. Jednak ma coś w sobie w porównaniu do ww. wymienionych, testowanych przeze mnie pre, coś nieuchwytnego, trudnego do zdefiniowania coś takiego, że wiedziałem, że ANK zagości u mnie na dłużej. Do głowy przychodzi mi zestawienie wszystkich wymienionych przeze mnie przymiotów a to wszystko razem wzięte owiane jest mgiełką wyrafinowanej muzykalności, percepcji dźwięków poprzez pryzmat swego rodzaju wytworności, dostojności i elegancji. I najważniejsze, daje niesamowitą frajdę ze słuchania muzyki. Proszę wybaczyć, lecz nie jestem mocny w opisywaniu subiektywnych wrażeń, w każdym razie według mnie jest to świetna konstrukcja nie mniej wydaje się, że jest wymagająca w aplikacji, raczej nie dla początkującego audiofila/melomana o ile nie dysponuje odpowiedniej klasy sprzętem i stosowną wiedzą.
Serdeczne podziękowania dla Misse za dostarczenie ANK , za cierpliwość o objaśnianiu niuansów budowy i eksploatacji konstrukcji lampowych i za możliwość posłuchania fajnych sprzętów a także dla Kolegów, którzy do mnie przesłali pozostałe preampy.
Załączniki
IMG_0248.jpg
Yamaha GT-2000, Sony PS-X4, Technics SL-1500C, EPC-205C mk3, AT33PTG/2, DL-103R, Ortofon Rondo Blue, ANK L3 Top by Misse, MaCaBRiaa, NUDAmini, Ortofon VERTO, Unison Unico Due, Denon PMA-1510AE, Shanling ET3, Opera Grand Mezza, Monitor Audio Bronze 6
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: ANK L3 TOP - albo mega absurd

#36

Post autor: Myszor »

amiku pisze:
11 maja 2021, 15:02
zasilacz impulsowy
Najgorsze gówno. Kupę kasy musiałem wydać by się pozbyć różnych bzyczeń powodowanych przez takie zasilacze.
Awena
Posty: 317
Rejestracja: 10 maja 2020, 22:33

Re: ANK L3 TOP - albo mega absurd

#37

Post autor: Awena »

Muszę powiedzieć, że gra AN absurd, nie będę się rozpisywal
Ale jest super, fortepian kontrabas trąbka palce lizać
Tylko poznański Rozsądek mówi mi nie kupuj
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: ANK L3 TOP - albo mega absurd

#38

Post autor: MISSE »

Awena pisze:
12 maja 2021, 17:23
Tylko poznański Rozsądek mówi mi nie kupuj
na moje szczęście rozsądek nie idzie w parze z .... :drool:
Awena
Posty: 317
Rejestracja: 10 maja 2020, 22:33

Re: ANK L3 TOP - albo mega absurd

#39

Post autor: Awena »

Nawiasem, sluchalem kolumn sonda u Misse i ten dźwięk mam cały czas w uszach. Szok na plus i ciut minus
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: ANK L3 TOP - albo mega absurd

#40

Post autor: blispx »

Q.wa to co ANK absurd zrobił z moim torem to jest poezja, już driver na JJ pokazał pazur ale to co usłyszałem na TFK spowodował opad szczęki, do tej pory zębów szukam po podłodze, ładnie wszystko siadło z Sylvania na wzmacniaczu :dance:
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: ANK L3 TOP - albo mega absurd

#41

Post autor: szczepan_def »

Too many tubes, too little time...
ODPOWIEDZ