PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

#736

Post autor: darkman »

Najważniejsze by mroziło, bo lato idzie :)
Jaculek pisze:
15 maja 2023, 19:12
Zapytaj @Peliksa. Miał obydwa.
Hm czyli pytanie jest o Combo, bo o tym napisał Józek i o to pyta burz.
Moja sugestia Panowie by pisać konkretnie o co pytamy, bo wątek jest o kilku konstrukcjach i łatwo się pomylić.
Trany - domyśliłem się, że chodzi o tranzystory(?) :)
Tak BTW Pelix miał obie wersje Combo PrempP i Dyskretnioka przy towarzyszącej wówczas własnej Nudzie Dual Mono. Rozmawiaem z Markiem na tym etapie i omówiliśmy warunki brzegowe. Dość subiektywnie ale byliśmy dość zgodni w opiniach czy też wstępnej ocenie potencjalnej dla projektu.
U mnie Combo nie było. Za to Nuda DM jest cały czas i była wraz z Dyskretniokiem.
Tu porównanie za bardzo nie zachodzi, bo mamy wzmacniacze operacyjne w stosunku do elementów dyskretnych. A może i zachodzi? Kwestia czystego odsłuchu bez wdawania się w detale konstrukcyjne, hm? no nie wiem. Można, dlaczego nie? Zwykle elementy konstrukcyjne czy sama topologia są drugorzędne dla potencjalnego użytkownika.
Reasumując Marek wybrał dla siebie Dyskretnioka wówczas (zdaje się - już mi się myli też), rezygnując z usług Nudy. Co z Combo? nie wiem. Tu zaś porównanie ma sens, jak mi się wydaje.
Wiem, że osobiście skłaniam się do Dyskretnioka tym bardziej, że dla mnie ma być taki sam jak dla Was czyli seryjny + co tam sobie wymyślę, ale nie czuje się kompetentny do poprawiania konstrukcji konstruktora. To pewnie nic nie wymyślę. Gdy coś zdecyduję to pewnie pomarudzę Jackowi, coś może z obudową dedykowaną pod interesujący mnie gabaryt, tu jeszcze nie wiem ale planuję kolejną zmianą architektury "szafek audio" :) i pewnie to będzie decydujące.

Cholera zachęciliście mnie w sumie i jak uporządkuję czas, to pewnie poproszę Jacka o udostępnienie Combo..jak się da, ale to zdaje się ostatnia sztuka obecnie?
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1355
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

#737

Post autor: Jozi »

Dareczku to jest sens życia, niezmiennie gonić króliczka :lol: :lol: :lol: .
Ja co się odkuję to znowu ciężkie wydatki, błędne koło, jak życie rycerza z Manchy :pray: :pray: :pray: .
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1891
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

#738

Post autor: Jaculek »

darkman pisze:
16 maja 2023, 10:19
Hm czyli pytanie jest o Combo, bo o tym napisał Józek i o to pyta burz.
Chyba raczej chodzi o Dyskretnioka właśnie.
darkman pisze:
16 maja 2023, 10:19
Zwykle elementy konstrukcyjne czy sama topologia są drugorzędne dla potencjalnego użytkownika.
Zdecydowanie. Przedwzmacniacz ma (przed)wzmacniać i właściwie nic więcej, jak najwierniej oddając to, co z winyla wydrapie wkładka igłą. Niezależnie czy elektryczny sygnał wzmacniają lampy, tranzystory czy scalaki wymagania są takie same. Moim zdaniem skomplikowany scalak nie daje tego, co mogą dać prostsze rozwiązania, ze względu na stawiane mu wymagania (głównie stabilność niezależna od wpływu ogólnie rozumianego otoczenia).
darkman pisze:
16 maja 2023, 10:19
pewnie poproszę Jacka o udostępnienie Combo..jak się da, ale to zdaje się ostatnia sztuka obecnie?
No tak, ostatnia. Generalnie zostawiam scalaki tym, którzy je lubią, ja pozostanę przy elementach o niskim stopniu zintegrowania :)
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

#739

Post autor: wydra »

Jaculek pisze:
16 maja 2023, 11:30
darkman pisze: ↑
dzisiaj, 10:19
Zwykle elementy konstrukcyjne czy sama topologia są drugorzędne dla potencjalnego użytkownika.

Zdecydowanie. Przedwzmacniacz ma (przed)wzmacniać i właściwie nic więcej, jak najwierniej oddając to, co z winyla wydrapie wkładka igłą. Niezależnie czy elektryczny sygnał wzmacniają lampy, tranzystory czy scalaki wymagania są takie same. Moim zdaniem skomplikowany scalak nie daje tego, co mogą dać prostsze rozwiązania, ze względu na stawiane mu wymagania (głównie stabilność niezależna od wpływu ogólnie rozumianego otoczenia).
Odwieczny dylemat czy porównywać urządzenia lampowe z tranzystorami/scalakami. Wg mnie najważniejsze jest brzmienie i na czym najlepiej nam pasuje.
Jaculek pisze:
16 maja 2023, 11:30
pewnie poproszę Jacka o udostępnienie Combo..jak się da, ale to zdaje się ostatnia sztuka obecnie?

No tak, ostatnia. Generalnie zostawiam scalaki tym, którzy je lubią, ja pozostanę przy elementach o niskim stopniu zintegrowania :)
Najważniejsze żeby znaleźć sobie swoja nisze i najlepiej się w niej czuć i rozwijać temat i wiedze, nie ma sensu łapania kilku srok za ogony... Trzymam kciuki za rozwój.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1891
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

#740

Post autor: Jaculek »

wydra pisze:
16 maja 2023, 12:33
Trzymam kciuki za rozwój.
Dzięki. Ja także trzymam kciuki za Twój projekt, bo jak wiem nie spocząłeś na laurach :)
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

#741

Post autor: wydra »

Bo żadnych laurów nie ma :D To i nie ma na czym spocząć :) U mnie też będzie trochę dyskretności, będzie zasilacz częściowo dyskretny :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Etam
Posty: 47
Rejestracja: 22 kwie 2021, 18:53

Re: PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

#742

Post autor: Etam »

Jaculek pisze:
12 maja 2023, 07:06

Nie miałem w czym tego przetestować, bo ostatni PreamP na opampach pojechał już do nowego właściciela ale posłałem mu ten egzemplarz i wczoraj został przez niego sprawdzony. Działa, więc mogę ogłosić sukces :D
No tak testy się odbyły zmodowany Pump działa.
Krótka recenzja... zastosowane opampów 16xx "uczesało" wysokie tony i "przydało" brody basom :clap:
Fotka z testów
Załączniki
20230511_203052.jpg
Victor QL A7 / AT150E / Pump / Yamaha A5 / Klipsch
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1891
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

#743

Post autor: Jaculek »

Etam pisze:
17 maja 2023, 00:00
Krótka recenzja.
To ja tylko tytułem wyjaśnienia, bo wnikliwy obserwator może zauważyć niespotykany wygląd zawartości skrzynki, napiszę, że jest bardzo nietypowy "wykon" PreamPa. To jest wersja MC na przewlekanych rezystorach z dodatkowa płytką adaptującą układ do wkładek MM (zastępuje opamp w 1 stopniu).
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

#744

Post autor: Latro »

Jaculek pisze:
17 maja 2023, 08:45
wyjaśnienia
No teraz to już wszystko rozumiem :liar: ;) :mrgreen:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
burz
Posty: 58
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:48
Gramofon: Rega Planar 8

Re: PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

#745

Post autor: burz »

darkman pisze:
16 maja 2023, 10:19
Nuda DM jest cały czas i była wraz z Dyskretniokiem.
Tu porównanie za bardzo nie zachodzi, bo mamy wzmacniacze operacyjne w stosunku do elementów dyskretnych.
W Nudzie mam Staccato Audio, opampy na dyskretnych elementach. Można więc porównywać obie konstrukcje łeb w łeb ;)
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

#746

Post autor: dale »

burz pisze:
17 maja 2023, 15:32
darkman pisze:
16 maja 2023, 10:19
Nuda DM jest cały czas i była wraz z Dyskretniokiem.
Tu porównanie za bardzo nie zachodzi, bo mamy wzmacniacze operacyjne w stosunku do elementów dyskretnych.
W Nudzie mam Staccato Audio, opampy na dyskretnych elementach. Można więc porównywać obie konstrukcje łeb w łeb ;)
W konsekwencji, nie ma żadnego znaczenia, co jest w środku, liczy się efekt całościowy, czy się podoba, czy nie.
Awatar użytkownika
burz
Posty: 58
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:48
Gramofon: Rega Planar 8

Re: PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

#747

Post autor: burz »

Też prawda.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

#748

Post autor: darkman »

burz pisze:
17 maja 2023, 15:32
darkman pisze:
16 maja 2023, 10:19
Nuda DM jest cały czas i była wraz z Dyskretniokiem.
Tu porównanie za bardzo nie zachodzi, bo mamy wzmacniacze operacyjne w stosunku do elementów dyskretnych.
W Nudzie mam Staccato Audio, opampy na dyskretnych elementach. Można więc porównywać obie konstrukcje łeb w łeb ;)
Gratuluję w takim razie :D
W pozostałej części skorzystam z prawa do milczenia :D I odmawiam odpowiedzi pod nieobecność adwokata. :orcs-buttshake:
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1891
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

#749

Post autor: Jaculek »

burz pisze:
17 maja 2023, 15:32
W Nudzie mam Staccato Audio,
Staccato brzmią bardzo fajnie. Miałem je u siebie razem ze sprzętem do modyfikacji od @Merrika. Chciałem kupić ale tych wersji już nie było w sprzedaży. To pod ich wpływem powstał projekt PreamPa D vel. "Dyskretnioka". Słuchałem ich w przedwzmacniaczu Davida Haflera DH-100 i wersji scalakowej PreamPa. Na pewno bardzo wyraźnie poprawiły ich brzmienie. Wydaje mi się Dyskretniok idzie jeszcze o krok dalej ale wiadomo, że moja opinia w tym wypadku się nie liczy.
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
burz
Posty: 58
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:48
Gramofon: Rega Planar 8

Re: PreamP relacja z budowy, czyli "od pomysłu do przemysłu"

#750

Post autor: burz »

Jaculek pisze:
17 maja 2023, 19:05
Wydaje mi się Dyskretniok idzie jeszcze o krok dalej
Dzięki.
ODPOWIEDZ