Anodować czy wymienić?

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Anodować czy wymienić?

#1

Post autor: dale »

Potrzebuję porady. Mam trzy fronty z Modushop - dwa w nudzie mini i jeden w lampie od Misse. Wszystkie srebrne, a chciałbym czarne...
Co będzie lepsze pod względem estetyki, czy zamówić nowe fronty i frezować/wiercić je czy oddać te co mam do profesjonalnego czernienia u mnie w Lublinie?
No i jak to może wyjść kosztowo ? Czy ktoś zna orientacyjne ceny usług? Bo ja nawet ni w ząb, a do poniedziałku trochę czasu jest, więc mógłbym coś podziałać już.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Anodować czy wymienić?

#2

Post autor: Pawelec »

Najprościej wymontuj i zawieź do punktu to powiedzą czy to zrobią i za ile :D . Mądrala ze mnie co? ;) U mnie za minimalny wsad płaci się ca 140 PLN netto (tak było w zeszłym roku). Piszę abyś zawiózł bo nie każdy chce anodować używane elementy. Tym bardziej, że pewnie one już były anodowane na srebro więc będą musieli wytrawić anodę pierwotną. Może w Lublinie nie są tak rozpuszczeni i policzą Ci zdecydowanie mniej bo jest to mała ilość. Pamiętaj też, że anoda uwydatnia wszelkie mikro zarysowania a także daje różne odcienie czerni w zależności od rodzaju stopu aluminium.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Anodować czy wymienić?

#3

Post autor: dale »

:) Nie wiedziałem o tym uwydatnianiu mikrorys i anodowaniu na srebrno. W takim razie prościej będzie kupić nowe fronty i albo powiercić otwory samemu (porządną kolumnową wiertarkę mam, albo nawet zaprojektować i do Kumpla na frezarkę wrzucić.
Wyjdzie jednolicie i pewnie ekonomicznej bo jak znam życie, to stare fronty by chcieli od nowa szczotkować, żeby to wyglądało :)
ODPOWIEDZ