Kolumny do lampy - na jakich głośnikach max. 3k pln

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolumny do lampy - na jakich głośnikach max. 3k pln

#46

Post autor: koscidogitary »

szczepan_def pisze:
02 sty 2022, 16:09
27.5Hz
Ok, rozumiem.
Pozdro
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kolumny do lampy - na jakich głośnikach max. 3k pln

#47

Post autor: Arkadyo »

szczepan_def pisze:
30 gru 2021, 19:54
rozkrój na paczki MLTL 175 litrów - będą Wielkie :shock: ale koledzy z forum mają większe w mieszkaniu, w razie czego wyniosę na łąkę :lol:

idealnie wchodzi na płytę MDF-22
Szczepan ruszyłeś coś w temacie?
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: Kolumny do lampy - na jakich głośnikach max. 3k pln

#48

Post autor: szczepan_def »

Arkadyo pisze:
27 sty 2022, 12:29
Szczepan ruszyłeś coś w temacie?
tia... urlop świąteczny się skończył i dupa...
tyle co mdf-a zdążyłem pociąć, a teraz mnie przytłacza rozmiar tychże elementów :shock:
ciekawość doprowadzi do tego ze poskładam te paczki wielkości małego fiata i uda się chwilę ICH posłuchać zanim $zanowna K$ięgowa spakuje mnie do tych PUDEŁ :lol:
Too many tubes, too little time...
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kolumny do lampy - na jakich głośnikach max. 3k pln

#49

Post autor: Latro »

Dwie wąskie szafy z wieszakami tzw słupki, dorobić tył, głośniki w drzwi, żona zadba o wytłumienie i jakoś to bedzie :think: :D
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kolumny do lampy - na jakich głośnikach max. 3k pln

#50

Post autor: Arkadyo »

szczepan_def pisze:
27 sty 2022, 21:23
Arkadyo pisze:
27 sty 2022, 12:29
Szczepan ruszyłeś coś w temacie?
tia... urlop świąteczny się skończył i dupa...
tyle co mdf-a zdążyłem pociąć, a teraz mnie przytłacza rozmiar tychże elementów :shock:
ciekawość doprowadzi do tego ze poskładam te paczki wielkości małego fiata i uda się chwilę ICH posłuchać zanim $zanowna K$ięgowa spakuje mnie do tych PUDEŁ :lol:
Na pewno małe nie są. Wiesz masz czas żeby jeszcze zareagować i przekminić na coś mniejszego a może i lepiej grającego. Nie wiem jak Ty ale ja się już tak nasłuchałem wszelkiej maści basiorów z obudów otwartych, że zaczyna łazić za mną coś z mniejszym basem ale szybszym z lepszym kopem i lepiej wybarwionym bo w clozecie. Patrzę w kierunku jednego z glośników stxa - W.25.200.8.MC. Tani a "wszystkomający" do 45L closed. Można go nawet pożenić z tym Twoim full range visatonem. Stxa zapiąć aktywnie na jakimś fajnym tranzystorze z filtrem 6/db do 200-250 hz - trzeba przesymulować front kolumny i zobaczyć gdzie baffle step visatona się zaczyna i do tego ustawiać filtr stxa. A nad nim w bi ampingu visatona z lampy z lekką korekcją linearyzujacą żeby coś górnego pasma wydobyć.
Ja się coraz bardziej do takiego projektu przymierzam u siebie tylko, że całość na pasywce (bo i tak wszystko pod tranzystor) i jeszcze nie podjąłem decyzji czy każde pasmo osobno czy średnio wysokie na linearyzowanym full range.
Narazie zanosi sie na wszystko osobno bo alu kopułki seasa, które uwielbiam mam, debeściarskie średniaki też (faital pro 3") a tylko stxy kupić i siadać do pomiarów. To byłoby 3 way dla prawdziwego taniofila :) w takim układzie:
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
ODPOWIEDZ