Kabel sieciowy diy.

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Enkkidu
Posty: 130
Rejestracja: 21 kwie 2019, 07:31
Gramofon: Technics 1210 mk2
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kabel sieciowy diy.

#76

Post autor: Enkkidu »

Jestem dość nowy ale dziwi mnie że sporo osób uważa że graficzny equalizer jest zły i że najlepiej jechać z pure direct czy jak to tam nazwać, a próbuje zmieniać kable żeby zmienić brzmienie :morda: gdzie nie ma na to bezpośrednio wpływu. Myszor a może Ty podczas przełączania kabli przesunąłeś głośnik albo zmieniłeś punkt odsłuchowy, bardziej mi pasuje że zmienił się akustyka i tutaj zmiana basu może zostać udowodniona.

Ciekawym byłoby też zrobienie testów akustycznych z zwykłym kablem zasilajacym i tym "wypasionym".

Słyszałem pogląd który podziela że jak umyjesz samochód to też wydaje się że jedzie lepiej i jest fajniej. Więc jak mam fajny sprzęt to jakoś lepiej mieć lepsze kable niż druciaki i to może zmienić samopoczucie :D . Czy zmiana to dźwięk tutaj byłbym sceptyczny
Technics 1210 mk2 (Technics 270c i Nagaoka 110)
NudaMini
Kenwood Ka-801
Canton LE 400
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Kabel sieciowy diy.

#77

Post autor: chudy_b »

Enkkidu pisze:
22 lip 2019, 15:15
Słyszałem pogląd który podziela że jak umyjesz samochód to też wydaje się że jedzie lepiej
:!: :!: :!: :!: :!:

Coś mi skrzynia zamula ostatnio. Jadę na myjnię dzisiaj :clap:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kabel sieciowy diy.

#78

Post autor: Myszor »

Enkkidu no właśnie miałem kabelek komputerowy i zamieniłem na dobrą sieciówkę więc test mam online źe tak powiem.
Co do nawiązań motoryzacyjnych to powiem tak: rozmawia kierowca F1 z kierowcą malucha i ten drugi mu się żali że domontował w Fiacie 126p fajny spojler na tyle ale nie zauważył różnicy w prowadzeniu. Sorry za dosłowność ale tak to działa trochę.
Enkkidu
Posty: 130
Rejestracja: 21 kwie 2019, 07:31
Gramofon: Technics 1210 mk2
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kabel sieciowy diy.

#79

Post autor: Enkkidu »

Myszor, ależ oczywiście jak bym próbował zmieniać kable zasilające w swoim zestawie to Twoje porównanie jest jak najbardziej na miejscu :morda:. Raczkuje w temacie audio i bardzo chce uniknąć audio vooduu. Jestem bardzo ciekawy Twoich eksperymentów ale sceptyczny z punktu widzenia fizyki itp.

Widziałem wypowiedzi gdzie autorzy twierdzą ze są w stanie usłyszeć materiał z którego jest zrobiony kabel cyfrowy (to jeden z nielicznych tematów gdzie się znam) i z góry powiem że nie ma to żadnego sensu choćby był zrobiony z czystego światła :D

Natomiast sprawdzając budowę np NudyMini i innych urządzeń nie widzę żadnego logicznego wyjaśnienia żeby jakość tego kabla mogła mieć wpływ na dźwięk.

Natomiast tez nie jestem w 100% pewien ze takiej różnicy bym nie usłyszał, wiec dyskutujemy :D
Technics 1210 mk2 (Technics 270c i Nagaoka 110)
NudaMini
Kenwood Ka-801
Canton LE 400
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kabel sieciowy diy.

#80

Post autor: Myszor »

Ciężko też znaleźć logiczne wyjaśnienie na wiele innych spraw związanych z audio. Ja tam nikogo nie chce przekonywać bo nie mam w tym żadnego interesu. Mówię co słyszę i tyle. Natomiast dziwi mnie że ludzie negują coś czego nie spróbowali. Dlatego nie neguję np wzmacniaczy impulsowych bo nie testowałem (jeszcze) choć dziwi mnie brak porządnego zasilania. Najuczciwiej jest pisać o tym czego się doświadczyło. No i nie bać się eksperymentów bo tu leży sedno zabawy.
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Kabel sieciowy diy.

#81

Post autor: StarRock »

Od jakiegoś czasu słyszę brumienie wzmaka. Wcześniej pewnie miało to miejsce (blokowisko), ale sam nie wiem dlaczego, nie zwracałem nań uwagi :? Postanowiłem kupić tomankowego tapa ósemkę z blockerem i gniazdami filtrującymi, a on bez kabla zasilającego, więc słysząc tyle dobrego o ich „magii”, pomysł na zrób to sam. I to dwóch :doh:
Gorszy do tapa, lepszy do wzmaka, no i bez żadnych wypasów, ot taka budżetówka. Zamówiłem i dzisiaj przyszła pierwsza paczka. Zwykłe wtyki i pierwszy z kabli (gorszy), belden jakiś tam. Zmontowałem całość (manualność, już nie ta) i dla lepszego efektu wcisnąłem w oplot.
Nawet nieźle się prezentuje, jak na te swoje, dokładnie 76 złociszy.
DSC_0007.JPG
Na kabel (supra) do wzmaka trza, jeszcze poczekać, to wpiąłem weń ten zarobiony, ciekaw efektów :) Te po godzinie (rozgrzanie wzmaka), gdy zapodałem sidika, spowodowały we mnie wzrost ciśnienia, ale w tym dobrym znaczeniu, jeśli o takowym można powiedzieć. Rozgorączkowany, na szybko posłuchałem kilka utworów, w tym jeden na placku i w tym stanie mogę rzec, że poprawa brzmienia, jak dla mnie jest, bardzo słyszalna :D (o dziwo).
Góra się bardziej wyostrzyła z większą detalicznością szczegółów (ale składnia), dół zszedł "mięsiście" na podłogę i snuł się niczym mgła na smoleńskim lotnisku. Szczególnie w Five Miles Out (winyl), ale tutaj, jakby wokal lekko się wycofał otoczywszy wszechobecnym instrumentarium.
Nie będę się wymądrzał, ani przekonywał do tego com napisał, a zwłaszcza wchodził w polemikę. Napisałem, to niejako impulsywnie, a czas, jak to się ładnie mówi zweryfikuje, to to in +/-.
Teraz niecierpliwie czekam na dostarczenie tapa i supry.
Tom się rozpisał, a chciałem krótko :mrgreen:
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 982
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Kabel sieciowy diy.

#82

Post autor: cobra »

Jaki przewód zastosowałeś?
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Kabel sieciowy diy.

#83

Post autor: StarRock »

cobra pisze:
08 sie 2019, 17:44
Jaki przewód zastosowałeś
Taki oto.....Belden 19364 made in USA
StarRock pisze:
08 sie 2019, 16:04
czekam na dostarczenie tapa i supry
Supra dotarła, trza będzie majstrować następny kabelek. :D
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kabel sieciowy diy.

#84

Post autor: Myszor »

:clap:
petro74
Posty: 171
Rejestracja: 11 gru 2010, 17:07

Re: Kabel sieciowy diy.

#85

Post autor: petro74 »

Te kable to fajna zabawa - ja też zrobiłem kilka sieciówek do swojego sprzętu i ...wg mnie mają mały wpływ na dźwięk, szczególnie na dynamikę, bas i tło. Jest to oczywiście raczej niuans, ale w końcu cały czas próbujemy coś szlifować w systemie.
Ze wszystkich, które mam najfajniej (tu nie żartuję) zagrał zrobiony ze starych przewodów elektrycznych z lat 20-tych. Pewnie "lepsza" miedź :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Kabel sieciowy diy.

#86

Post autor: dale »

Ale instalacje w ścianach macie oczywiście tej samej klasy kable ;) ?
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Kabel sieciowy diy.

#87

Post autor: Zeroqll »

Lepsze.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Kabel sieciowy diy.

#88

Post autor: MaciejT »

I oczywiście audiofilskie bezpieczniki. Zdecydowanie poprawiają scenę i separują instrumenty.
petro74
Posty: 171
Rejestracja: 11 gru 2010, 17:07

Re: Kabel sieciowy diy.

#89

Post autor: petro74 »

Pewnie, że lepsze.. :lol: Przecież tu chodzi o hobby a nie o dorabianie wielkich teorii.
...ale instalację elektryczną do gniazdek w pokoju odsłuchowym mam osobną. Gniazdka zaś zwykłe - tak dalece jeszcze się nie posunąłem :snooty:
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Kabel sieciowy diy.

#90

Post autor: dale »

:) Ważna jest świadomość, żeby oddzielić bzdury marketingowe od rzeczywistości. Ja np. sam mam wiele gadżetów dla samego mania, niż z logicznego uzasadnienia :)
ODPOWIEDZ