Kabel sieciowy diy.

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aarset
Posty: 529
Rejestracja: 04 cze 2015, 10:25
Gramofon: Scheu
Lokalizacja: Opole

Re: Kabel sieciowy diy.

#31

Post autor: aarset »

Maciej jako, że jesteś właścicielem ASR'a, trzeba jeszcze pomyśleć o gniazdach ściennych ;) . Pan Friedrich Schafer zaleca:

"Wzmacniacze mocy klasy naszego Emittera wyposażone w rozbudowane układy zasilania mają bardzo duży pobór prądu. Z tego względu proponujemy zastosowanie wysokiej jakości niezależnego gniazdka sieciowego zamontowanego w ścianie (proponujemy gniazdko firmy ELSO, koniecznie standardu Schuko). Średnica przewodów w instalacji doprowadzającej energię elektryczną do wzmacniacza powinna wynosić co najmniej 2,5 mm2. Najlepiej jeśli przewód sieciowy jest dodatkowo ekranowany i podpięty bezpośrednio do skrzynki bezpiecznikowej rozdzielającej zasilanie na całą instalację elektryczną. Bezpiecznik w obwodzie doprowadzającym zasilanie do wzmacniacza powinien być zwłoczny i mieć wartość 16A." *

* za instrukcją obsługi.
Scheu Premier mkII -> Ikeda IT-407 (Scheu Classic mkII) -> Transfiguration Axia (Lyra Kleos) -> ASR Basis Exclusive -> ASR Emitter II -> Klipsch Forte IV
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kabel sieciowy diy.

#32

Post autor: Myszor »

Piotrek ja sprzedaję asra bo jest nieekologiczny. Kupię sobie jakieś małe radyjko.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kabel sieciowy diy.

#33

Post autor: zbyszek1982 »

ISOPHON pisze:
14 lip 2019, 23:40
Ale może to już głuchota ???
Raczej "za mało rozdzielczy system", lub "niepodatne komponenty systemu". :morda:

Ja mam akurat osobną linię zasilającą do audio, nawet jest zrobiona drutem 2,5mm2. :mrgreen:
Wpływu na dźwięk nie stwierdziłem, może dlatego, że sygnał audio nie idzie mi po instalacji elektrycznej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41544
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kabel sieciowy diy.

#34

Post autor: Wojtek »

Myszor pisze:
13 lip 2019, 19:36
Użyłem kabla Yarbo sp 1100pw dedykowanego do zasilania i cieszącego się dobrymi opiniami także wśród użytkowników naszego forum.
To ciekawe, biorąc pod uwagę że chyba jeszcze nikt publicznie się nie chwalił :D
Wszystko w kuluarach.
Poprawcie mnie jeśli się mylę i nie kojarzę dyskusji.

Diazo trochę wykoleił wątek wspominając o jakichś podpórkach na kable.

Skoro Myszor chce się przekonać to niech próbuje.
zbyszek1982 pisze:
15 lip 2019, 10:19
może dlatego, że sygnał audio nie idzie mi po instalacji elektrycznej.
To jest pomysł :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2031
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Kabel sieciowy diy.

#35

Post autor: MaciejT »

Diazo pisze:
14 lip 2019, 12:13
charliez88 pisze: ↑wczoraj, 10:27
Wpływ kabli na brzmienie jest absolutny i niekwestionowany.
kolega charliez88 wspomniał o roli kabli. Ja tego nie kupuję, wspomniałem że temat jest dyskusyjny, choć ostatnio widziałem w sieci audiofilskie wtyczki do kabli sieciowych, a nawet podpórki pod kable, również te sieciowe:
https://avcorp.pl/product-pol-1732-Albe ... kable.html

Rozważamy cały czas kable sieciowe, gdzie tutaj wykolejenie wątku? Normalna rzecz, wątek zaczął po prostu żyć własnym życiem :lol:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kabel sieciowy diy.

#36

Post autor: Myszor »

Wojtek publicznie wiele osób tu nie pisze o różnych fajnych rzeczach bo nie chcą wszczynać niepotrzebnych jałowych dyskusji.
Ale przez pw albo telefon chętniej. I tu też jest rola forum. Łączy ludzi :)
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Kabel sieciowy diy.

#37

Post autor: charliez88 »

Diazo pisze:
15 lip 2019, 19:10
Diazo pisze:
14 lip 2019, 12:13
charliez88 pisze: ↑wczoraj, 10:27
Wpływ kabli na brzmienie jest absolutny i niekwestionowany.
kolega charliez88 wspomniał o roli kabli. Ja tego nie kupuję, wspomniałem że temat jest dyskusyjny, choć ostatnio widziałem w sieci audiofilskie wtyczki do kabli sieciowych, a nawet podpórki pod kable, również te sieciowe:
https://avcorp.pl/product-pol-1732-Albe ... kable.html

Rozważamy cały czas kable sieciowe, gdzie tutaj wykolejenie wątku? Normalna rzecz, wątek zaczął po prostu żyć własnym życiem :lol:
Są elementy toru, które mają wpływ bardzo duży i takie, które mają marginalny.
Kolumny, wzmacniacz, źródlo w tej kolejności oczywiście największe.
Kable potrafią dorzucić kilka procent, ale jak wydajesz grubsze pieniądze na sprzęt dajmy na to 15-20k za system, to powiedzmy te 10% ekstra na kable potrafi zrobić robotę.
Nie wiem jakie masz klocki, ale mogę Ci polecić 2-3 kable, które sobie wypozyczysz za kaucją i sprawdzisz.
Czy kable zmienią brzmienie w systemie za 2000zł ? nie mam pojęcia, pewnie nie ma to sensu, bo zeby to był wpływ na brzmienie zauważalny, to taki kabel min. 500zl na rynku wtórnym zazwyczaj kosztuje. 1/4 wartosci systemu za kable? nonsens. lepiej sobie kupić lepszą wkładke, czy pre.

Podstawki pod kable?
Cholera wie, może w systemach za 50-100-300tys zł grają.
Generalnie na tym poziomie każde 10tys zł to zazwyczaj jakiś 0,1-1% poprawy jakości, więc jak ktoś ma zainwestowane jakieś kosmiczne pieniądze i wszystko wyśrubowane na maksa.. to może i podstawki mu zagrają. Ja jestem na etapie, że kable mi grają - i to niektóre bardzo wyraźnie.

Najbardziej głośnikowe, zasilające niektóre tak , niektóre średnio, IC chyba relatywnie najtrudniej, ale ostatnio dostałem taki, który wniósł DUŻO.
Niemniej uważam, że przy moim systemie 2k zł za komplet kabli to maks i sieciówa na razie żadna nie wniosła mi na tyle, żebym zdecydował się wybulić chocby 200zł.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kabel sieciowy diy.

#38

Post autor: Myszor »

Jedynie empiria a nie powielanie obiegowych opinii.
Parafrazując Mickiewicza "Słuch i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko".
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Kabel sieciowy diy.

#39

Post autor: Zeroqll »

charliez88 pisze:
15 lip 2019, 22:36
Podstawki pod kable?
Cholera wie, może w systemach za 50-100-300tys zł grają.
Generalnie na tym poziomie każde 10tys zł to zazwyczaj jakiś 0,1-1% poprawy jakości, więc jak ktoś ma zainwestowane jakieś kosmiczne pieniądze i wszystko wyśrubowane na maksa.. to może i podstawki mu zagrają. Ja jestem na etapie, że kable mi grają - i to niektóre bardzo wyraźnie.
Podstawki mogę się sprawdzić w połączeniu ze sztywnymi przewodami które potrafią przenosić drgania na inne elementy systemu podatne na nie, np lampy. Raczej moją wpływ taki, że nic nie zakłóca nam odsłuchu, niż dodają coś od siebie. Oczywiście kwestia ceny takich akcesoriów to inna para kaloszy.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Kabel sieciowy diy.

#40

Post autor: olsza84 »

No jakby podstawki pod kable miały grać to bym się poważnie zaczął martwić :mrgreen:
Podstawki, kable wszystko kurcze gra. A nie nikogo nie denerwuje rodzaj zastosowanego łożyska w Direct Drive albo stopień jego zużycia powodujący większy i słyszalny hałas? O szumie z płyty winylowej nie wspominając - tu nawet kable za 100k nie pomogą ;)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2031
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Kabel sieciowy diy.

#41

Post autor: MaciejT »

charliez88 pisze:
15 lip 2019, 22:36
Ja jestem na etapie, że kable mi grają - i to niektóre bardzo wyraźnie.
Nie neguję takiej możliwości. Jednak przekonałbym się dopiero wtedy, gdy rozpoznałbyś które kable grają w ślepym teście przynajmniej 9 razy na 10. Skoro kable grają wyraźnie to nie powinno być problemu. Jeśli taki test zostałby pozytywnie zaliczony, przyznałbym że masz rację. Póki co powątpiewam.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kabel sieciowy diy.

#42

Post autor: Myszor »

Diazo pisze:
16 lip 2019, 11:11
gdy rozpoznałbyś które kable grają w ślepym teście przynajmniej 9 razy na 10.
Tyle że my rozpoznajemy Diazo. Pisałem o tym przy okazji testów Shunyaty delta.
Rozpoznajemy jeśli kabel dużo zmienia. Bo jak nie zmienia to nie rozpoznajemy.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kabel sieciowy diy.

#43

Post autor: zbyszek1982 »

Jak tam Myszor, jest szersza scena, bardziej sprężysty bas i rozświetlone wysokie? :morda:
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kabel sieciowy diy.

#44

Post autor: klin »

Myszor pisze:
16 lip 2019, 11:29
Tyle że my rozpoznajemy Diazo. Pisałem o tym przy okazji testów Shunyaty delta.
Rozpoznajemy jeśli kabel dużo zmienia. Bo jak nie zmienia to nie rozpoznajemy.
No tak, tylko że ta Shunyata to był głośnikowy? To duża różnica, bo głośnikowy raczej wnosi o wiele więcej niż zasilający.
Tak w ogóle to fajnie by było w każdym poście pisać wyraźnie o jaki rodzaj kabla chodzi. Dyskusja zaczęła się o zasilających a zeszło na IC i głośnikowe. Ja bym tych rzeczy nie mieszał...
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1686
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Kabel sieciowy diy.

#45

Post autor: winylowy_luke »

olsza84 pisze:
16 lip 2019, 09:03
Podstawki, kable wszystko kurcze gra. A nie nikogo nie denerwuje rodzaj zastosowanego łożyska w Direct Drive albo stopień jego zużycia powodujący większy i słyszalny hałas?
Mi nic nie hałasuje w moim Dualu 8-) :D
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
ODPOWIEDZ