Kabel sieciowy diy.

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Kabel sieciowy diy.

#106

Post autor: dale »

szczepan_def pisze:
04 sty 2020, 23:29
Potraktujcie to z przymrużeniem oka
Doskonałe podsumowanie całego wątku :)
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Kabel sieciowy diy.

#107

Post autor: BlackDevil »

szczepan_def pisze:
04 sty 2020, 23:29

Wojciech Pacuła High Fidelity.pl.
🤔🍻. Potraktujcie to z przymrużeniem oka🙏
Nie wiem co gość :obscene-smokingweed: ale chętnie poznam dealera :lol:
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kabel sieciowy diy.

#108

Post autor: Pawelec »

BlackDevil pisze:
05 sty 2020, 11:58
Nie wiem co gość ale chętnie poznam dealera
Z tymi kablami to zupełnie tak jak u Ciebie :D . Kilka blaszek i kawał drutu nawiniętego i wielkie mi mecyje. Po jaką cholerę wybierasz jak najlepsze kształtki na stojany i kolumny, po co dobierasz odpowiedni drut do nawijania uzwojeń ... itd. Przecież to tylko ramka i drut. Napięcia się zgadzają i jak nie bucy to dobrze :mrgreen: . Przecie bedzie grało :violin:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kabel sieciowy diy.

#109

Post autor: zbyszek1982 »

Patrząc na pomiary u Redaktura i słowną ekwilibrystykę pana mierzącego uzasadniającą 20dB spadek w zakresie 50Hz-12,5kHz, to cud że pan Redaktur w ogóle słyszy jakieś wysokie tony.
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Kabel sieciowy diy.

#110

Post autor: BlackDevil »

Pawelec pisze:
05 sty 2020, 12:27
BlackDevil pisze:
05 sty 2020, 11:58
Nie wiem co gość ale chętnie poznam dealera
Z tymi kablami to zupełnie tak jak u Ciebie :D
Nie do końca, transformator jest elementem wykonawczym a drut/kabel/bezpiecznik elementem pośrednim :shock:
Pawelec pisze:
05 sty 2020, 12:27
Kilka blaszek i kawał drutu nawiniętego i wielkie mi mecyje.
No raczej proste jak budowa cepa nie wiem po co ludzie kupują gotowe jak można samemu namotać. :evil:
Pawelec pisze:
05 sty 2020, 12:27
Po jaką cholerę wybierasz jak najlepsze kształtki na stojany i kolumny, po co dobierasz odpowiedni drut do nawijania uzwojeń ... itd. Przecież to tylko ramka i drut.
Zgadza się podoba mnie się to określenie ramka z drutem :clap:
Pawelec pisze:
05 sty 2020, 12:27
Napięcia się zgadzają i jak nie bucy to dobrze :mrgreen: . Przecie bedzie grało :violin:
I o to chodzi by grało , grało dobrze :dance:

Generalnie to chodziło mi o kwieciste opisy , 5% słyszalnych zmian no proszę cię :lol: co najwyżej 0,0000i05% zmian których ja na pewno nie usłyszę ,nie kwestionuję wpływu kabli i innych pośrednich elementów bo suma tych elementów może dać zmianę brzmienia całego układu w sposób namacalny. :twisted:
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: Kabel sieciowy diy.

#111

Post autor: szczepan_def »

kol. Myszor sklecił przewód własnoręcznie a każda taka rzecz zrobiona samemu cieszy 100x bardziej niż zakupiona prosto ze sklepu, i tu :clap: za chęci i włożony czas własny, miłego odbioru ;)

P.S. Swoją drogą taki przewód też nie może być z byle drucika 0,5mm2, musi być porządnie wykonany, taki który nie rozpada się w rękach, nie robi zwarć, ma rezystancję zbliżoną do tego co w ścianie siedzi, jeżeli tak jest to dźwięku raczej nie powinien nam popsuć, ale moim skromnym zdaniem w cudowny sposób go nie poprawi.
Too many tubes, too little time...
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: Kabel sieciowy diy.

#112

Post autor: szczepan_def »

Korzystając z wolnego popołudnia też skleciłem sieciówkę...
Załączniki
IMG_20220102_175855_compress94.jpg
Too many tubes, too little time...
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kabel sieciowy diy.

#113

Post autor: zbyszek1982 »

szczepan_def pisze:
02 sty 2022, 19:46
skleciłem sieciówkę
Akurat. Żonie od prodiża ukradłeś. :morda:
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kabel sieciowy diy.

#114

Post autor: Merrick »

szczepan_def pisze:
02 sty 2022, 19:46
Korzystając z wolnego popołudnia też skleciłem sieciówkę...
Nawet wiem co to za przewód. Posiada 4 żyły po 2,5 przekroju a do tego jest ekranowany. Mam tego z 50 metrów :D nikt nie chciał mi sprzedać paru metrów
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
JAFO
Posty: 112
Rejestracja: 24 wrz 2020, 14:05

Re: Kabel sieciowy diy.

#115

Post autor: JAFO »

4 żyły 2,5mm² w ekranie.... Ho Ho...
Najlepiej sprawdza się toto w układach przetwornic zasilających trójfazowe napędy elektryczne do mocy do 11kW.
Tylko, że tam jest co zrobić z ekranem i czwartą żyłą. 😁
WYPAS!
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kabel sieciowy diy.

#116

Post autor: Merrick »

JAFO pisze:
02 sty 2022, 20:09
żyły 2,5mm² w ekranie.... Ho Ho...
Najlepiej sprawdza się toto w układach przetwornic zasilających trójfazowe napędy elektryczne do mocy do 11kW.
Tylko, że tam jest co zrobić z ekranem i czwartą żyłą.
WYPAS!
11 kW :shock: aż tyle ? :shock:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: Kabel sieciowy diy.

#117

Post autor: szczepan_def »

zbyszek1982 pisze:
02 sty 2022, 19:52
od prodiża ukradłeś
z prodiża tylko Ryż zapiekany z jabłkami ;)
Merrick pisze:
02 sty 2022, 19:55
Nawet wiem co to za przewód
ja użyłem 3x2,5 ekranowany Lapp 110CY ok 20zł/mb
wtyki z Aliexp. ok 40zł para

AP. jak już mamy ekran to łączymy go tylko z jednej strony we wtyczce od ściany z ochronnym
Too many tubes, too little time...
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Kabel sieciowy diy.

#118

Post autor: Arkadyo »

Staram się omijać wątki kablowo-przewodowe bo najczęściej są totalnym wylewem złych emocji a puenta - jak nie słyszysz różnicy to znaczy, ze albo jesteś głuchy albo masz za słaby system - albo jedno i drugie... Ja z góry zaznaczam, że należę do tych ostatnich ale akurat wpływ zasilania na pracę układu słyszę. Uważam, że zasilanie to kluczowy element pracy każdego układu audio i że słaby opamp czy tranzystor dobrze zasilany i filtrowany zagra lepiej niż dobry w gównianym środowisku.
Osobiście stawiam przewód sieciowy w całym torze zasilania za najmniej istotny - tak mało istotny przy pozostałych elementach zasilania, że nawet nie chce mi się sprawdzać jego wpływu. Przecież zaraz za nim w obudowie pojawia się zasilacz w którym prąd jest obrabiany niemiłosiernie. A dalej? Preamp, końcówka mocy... dziesiątki elementów tworzących warunki pracy dla tranów sterujących i mocy... czy tam lamp... Wystarczy popatrzeć na wątki i blogi poświęcone modom czy to wzmacniaczy czy innych układów... Czy tam ktoś kładzie nacisk na wymianę przewodu sieciowego? Czy raczej wymienia średniej lub żadnej jakości komponenty przede wszystkim zasilania ew. uzupełnia dobrej jakości filtrami, które mają wyciąć syfy z sieci czy z innych układów. A dalej? Przecież każda kostka ma w datashitach opisane optymalne środowisko pracy i wtedy ładnie widac jakie i gdzie producent poczynił oszczednosci w naszym układzie. A, że poczynił (może poza high endem choc nie zawsze) to możecie być pewni.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: Kabel sieciowy diy.

#119

Post autor: szczepan_def »

Kabelek skręciłem z myślą o minimalizacji zakłóceń 50Hz na inne kabelki sygnałowe, puszki, przełączniki, karta audio, które mi się często walają na biurku przy moich pseudo-pomiarach... Czy to pomaga, nie wiem, wkrótce sprawdzę.
Najważniejsze że się nie rozpada w rękach jak majdlam klamotami z lewa na prawo ;) No i ma wyjście kabla z wtyczki męskiej prosto a nie pod kątem, co dla mnie akurat ma znaczenie ze względu na umiejscowienie gniazdek nisko nad blatem.
Too many tubes, too little time...
ODPOWIEDZ