Warsztat Martynki

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Warsztat Martynki

#706

Post autor: Martynka »

Naprawdę fajny projekt od chińczyka. Jakość PCB wysoka, co dobrze wróży przy wymianie elementów bo z tymi już nie tak kolorowo. Szczególnie elektrolity, wszystkie do wymiany.

Regulacja napięć też dobrze i stabilnie zrobiona, zasilania dla TDA1541 :
-15V ma - 15,01V
+5V ma + 4,97V
a najważniejsze dla układu -5V ma - 5,01V

To naprawdę dobre wyniki.

A czy brzmienie przekona właściciela?? To już jego zmartwienie :lol: oczywiście żart taki niewybredny. Jak zawsze przed pierwszym odsłuchem jestem cały w nerwach. Przekonamy się za parę dni.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Warsztat Martynki

#707

Post autor: Arkadyo »

Martynka pisze:
14 lut 2022, 11:50
A czy brzmienie przekona właściciela?? To już jego zmartwienie :lol: oczywiście żart taki niewybredny. Jak zawsze przed pierwszym odsłuchem jestem cały w nerwach. Przekonamy się za parę dni.
Nie no daj spokój... Jakich byś lamp nie wsadził to od opampów zagra wszystko lepiej :) Nawet chyba chiskie lampy zagraja lepiej od chińskich opampów :D
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Warsztat Martynki

#708

Post autor: Martynka »

Arkadyo pisze:
16 lut 2022, 18:13
Jakich byś lamp nie wsadził to od opampów zagra wszystko lepiej
Jak mówił klasyk: Dobry opamp to usunięty opamp :lol: ale są różne gusta i guściki. Druga sprawa Arcam Alfa CD5Plus oraz Nakamichi CDP-2E na opach po modach grały tak dobrze, że lampy szkoda było wkładać.

Ja już pierwszą relację z grania mam, robota doceniona.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Warsztat Martynki

#709

Post autor: Arkadyo »

Martynka pisze:
16 lut 2022, 18:21
Arkadyo pisze:
16 lut 2022, 18:13
Jakich byś lamp nie wsadził to od opampów zagra wszystko lepiej
Jak mówił klasyk: Dobry opamp to usunięty opamp :lol: ale są różne gusta i guściki. Druga sprawa Arcam Alfa CD5Plus oraz Nakamichi CDP-2E na opach po modach grały tak dobrze, że lampy szkoda było wkładać.

Ja już pierwszą relację z grania mam, robota doceniona.
No wiesz lampa lampie też nie równa. Mam obecnie pcma 61 z lampami ecc81 (nowe filipsy) i obok delta sigmę 1794 z opoampami 5532/34 i... dół wolę z półprzewodników :P. Pewnie skończy się na poszukiwaniu nos'ów w cenie całej reszty... Co zrobić taki los taniofila :D
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Warsztat Martynki

#710

Post autor: Martynka »

Arkadyo pisze:
16 lut 2022, 18:57
z lampami ecc81
Jak założyłem NOS'y Siemensa to dół mnie zabił na moim Krell'u i Infinity Kappa. Zresztą właściciel napisał:
Cichy5000 pisze:
16 lut 2022, 10:35
bas mocniejszy chociaż już wcześniej mi nie brakowało, ale nie męczący i kontrolowany
ale spróbuj 6N2P zabija środkiem a dół też ma mocny i zwarty. Tylko musisz przerobić grzanie, jak masz grzałki na 6,3V to w ECC łączysz 4 i 5 z 9, w 6N2P grzanie masz na 4 z 5 a na 9 ekran czyli podajesz masę, przeróbka 5 minut a jakość grania zupełnie inna, zresztą można adaptery kupić jakby co. Sama cena rusków to też koszt 1/5 ceny dobrego NOS'a ECC.

A co do 5532 to bardzo lubię stary a ma brzmienie
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3292
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warsztat Martynki

#711

Post autor: bms01pl »

Marcin, sorry bo nie zapisałem - jakie mi lampy do filipa wsadziłeś? i na co polecałeś ewentualnie zamienić jak się znudzą?
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Warsztat Martynki

#712

Post autor: Martynka »

bms01pl pisze:
16 lut 2022, 19:13
Marcin, sorry bo nie zapisałem - jakie mi lampy do filipa wsadziłeś? i na co polecałeś ewentualnie zamienić jak się znudzą?
U Ciebie właśnie the best 6N2P, jakbyś chcał coś innego jak ECC81 to musiał bym zrobic zmianę żarzenia, ale to nie problem.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Warsztat Martynki

#713

Post autor: Arkadyo »

Martynka pisze:
16 lut 2022, 19:08
Jak założyłem NOS'y Siemensa to dół mnie zabił na moim Krell'u i Infinity Kappa.
ale spróbuj 6N2P zabija środkiem a dół też ma mocny i zwarty. Tylko musisz przerobić grzanie, jak masz grzałki na 6,3V to w ECC łączysz 4 i 5 z 9, w 6N2P grzanie masz na 4 z 5 a na 9 ekran czyli podajesz masę, przeróbka 5 minut a jakość grania zupełnie inna, zresztą można adaptery kupić jakby co. Sama cena rusków to też koszt 1/5 ceny dobrego NOS'a ECC.
Taki mam plan tym bardziej, że kumpel ma mi podrzucić kilka starych fajnych ecc83 także chcąc nie chcąc czeka mnie przeróbka hajcungu.
A co do 5532 to bardzo lubię stary a ma brzmienie
Stosunek cena/jakość nie do przebicia :) ale u siebie wymieniłem chińskie JRC na stare segneticsy. Jest lepiej choć docelowo i tak wsadzę sekcje lampową tylko szczuje mnie wk+wa na mieszanych lampach... Czasu nie mam. Ledwie znalazłem chwile żeby system pomiarowy polutować bo potrzebuję do innych projektów nie dla siebie :)
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Warsztat Martynki

#714

Post autor: Martynka »

Arkadyo pisze:
16 lut 2022, 19:29
chińskie
Ja mam jeszcze trochę oryginałów z wylutow. Kupując chińczyka to w zasadzie kupujesz różny napis a w środku zawsze to samo. Mam zdjęcia spod mikroskopu ori OPA604 i chińskich które w środku po rozpruciu na matrycy mają zupełnie inne oznaczenia.

Zresztą przypomina mi się jak kolega kupował w Chinach duża partię oryginalnych kondensatorow i sprzedawca się go pytał czy oprócz Nichicona potrzebuje coś jeszcze. Kumpel więc odpisał czy sprzedawca ma jakieś znajomości a on mu odpowiedział że, nie, po prostu da inny nadruk na folii i wysłał mu cały możliwy zestaw :lol:
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Warsztat Martynki

#715

Post autor: Arkadyo »

No wiem jak to u nich wyglada dlatego z marszu wymieniłem co się dało na nie chińskie :)
Kurcze fajnie, że mi podpowiedziałeś z tym adapterem do lamp - raczej skorzystam z tego bo odkręcać płytek nie będę musiał :) a sobie pożongluje różnymi lampami. Dzięki wielkie
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Warsztat Martynki

#716

Post autor: Martynka »

Arkadyo pisze:
16 lut 2022, 19:55
Dzięki
Nie ma za co. Zajmują trochę miejsca ale działają.

https://allegro.pl/oferta/ecc83-6n2p-ad ... 0815876270
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Warsztat Martynki

#717

Post autor: Arkadyo »

Martynka pisze:
16 lut 2022, 20:08
Nie ma za co. Zajmują trochę miejsca ale działają.
Sluchaj, gdzies wczesniej w wątku zachwalałeś zasilacz Muzga a miałes może doczynienia z jego płytką do lampizacji CD? Ma dwa lampowe układy na stronie - jeden symetryczny a ta mała druga na jednej lampie pędzonej tranzystorem? Strasznie mi się podoba ten układ i parowanych lamp szukać do tego nie trzeba. Tylko nim wywalę 3,5 stówki chciałbym usłyszeć jakąś opinię.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Warsztat Martynki

#718

Post autor: Martynka »

Arkadyo pisze:
17 lut 2022, 07:35
wczesniej w wątku zachwalałeś zasilacz Muzga

Dla mnie Konrad jest wyrocznią, jeżeli coś zaprojektował i sprzedaje to znaczy że jest po prostu dobre. Ja preferuję akurat SRPP i do tego pajączka bo mam większą możliwość rozlokowania elementów ale... znam jego zasilacze w wersji premium i lite i nie używam innych. Znam w praktyce jego bufor diamentowy bo miałem zanim na analogu pojawiły się 6N16B, mam jego dyskretne regulatory, i znam jego dyskretne wzmacniacze operacyjne. Płytek do lampizacji CD nie używałem ale są bardzo chwalone przez osoby z doświadczeniem. Mogę Ci parę opinie podrzucić. Druga sprawa nie ma problemu z doradzeniem co i jak a gdy masz problem to po rozwiązaniu jest feedback czy pomogło i czy nie występują problemy. Nie, Muzg mi nie płaci za reklamę ale zamawiam parę zasilaczy w miesiącu i nigdy nie było problemu a i moje spersonalizowane prośby też są realizowanego. Układy są składane na bieżąco więc czasem trzeba poczekać parę dni. Ja polecam.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Warsztat Martynki

#719

Post autor: Arkadyo »

Martynka pisze:
17 lut 2022, 07:45
Arkadyo pisze:
17 lut 2022, 07:35
wczesniej w wątku zachwalałeś zasilacz Muzga

Dla mnie Konrad jest wyrocznią, jeżeli coś zaprojektował i sprzedaje to znaczy że jest po prostu dobre. Ja preferuję akurat SRPP i do tego pajączka bo mam większą możliwość rozlokowania elementów ale... znam jego zasilacze w wersji premium i lite i nie używam innych. Znam w praktyce jego bufor diamentowy bo miałem zanim na analogu pojawiły się 6N16B, mam jego dyskretne regulatory, i znam jego dyskretne wzmacniacze operacyjne. Płytek do lampizacji CD nie używałem ale są bardzo chwalone przez osoby z doświadczeniem. Mogę Ci parę opinie podrzucić. Druga sprawa nie ma problemu z doradzeniem co i jak a gdy masz problem to po rozwiązaniu jest feedback czy pomogło i czy nie występują problemy. Nie, Muzg mi nie płaci za reklamę ale zamawiam parę zasilaczy w miesiącu i nigdy nie było problemu a i moje spersonalizowane prośby też są realizowanego. Układy są składane na bieżąco więc czasem trzeba poczekać parę dni. Ja polecam.
Nie no wierzę na słowo - zresztą ma dobry pijar na forach audio ale chciałem usłyszeć coś o tym konkretnym pacjencie bo takich hybrydek za wiele nie ma na rynku. Jak wyżej pisałem szukam czegoś co na dole zagra jak tranzystor a górę jak lampa :). Powalczę jeszcze z róznymi ecc81 oraz adapterami do 6n2p. W obecnych filipsach basu jest dużo ale przy dobrym tranzystorze jednak bardziej misiu...
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Warsztat Martynki

#720

Post autor: Martynka »

Arkadyo pisze:
18 lut 2022, 18:43
W obecnych filipsach basu jest dużo ale przy dobrym tranzystorze
Ja osobiście u siebie używam 6N16B i mam bas precyzyjny jak z tranzystora a na podłodze mi się panele od niego rozchodzą tak przypierdziela. Góra za to analityczna i wysoka, zero gumowatości i zero ciepłych kluch z przyjemnym wokalem i calą średnicą. To zdecydowanie moja lampa, Co ciekawsze brzmi tak, że nikt nie wie że to lampa za to nie znajdziesz w dźwięku cyfry, czysty analog. Polecam Ci tą sprawdzić. Będę teraz składał na nich kolejnego L1541DAC Gold z chin i wiem, że zabrzmi tak samo. Jeżeli będzie za mało lampowy dla właściciela wtedy zmienię na 6N2P.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
ODPOWIEDZ