Odbudowa zwrotnic Quadral Titan

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odbudowa zwrotnic Quadral Titan

#136

Post autor: Myszor »

No dworek by się przydał ale nie jest źle. Na filmie jest jakieś 40% salonu. Dywan się zaczyna dopiero a ja stoję w połowie między kolumnami a biblioteczką. A lewo jest otwarta przestrzeń.
Nowe zwrotki wprowadziły pewien ład. I te dajmondy też swoją robotę zrobią. Jak się towarzystwo poukłada względem siebie to dopiszę erratę do recki. Problem z titanami jest taki że jak się przełączy na mniejsze kolumny to czegoś brak. Brak obcowania z muzyką na wyciągnięcie dłoni.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1147
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odbudowa zwrotnic Quadral Titan

#137

Post autor: Piterski »

zbyszek1982 pisze:
04 mar 2019, 19:52
Linia transmisyjna z wylotem do góry.
No to pozazdrościć, bo z tego się uzyskuje fajny bas. Też się do przymierzałem do linii transmisyjnej ale nie wyszło.
Myszor pisze:
04 mar 2019, 20:08
Różnie ustawiałem.
Przy ustawieniu w bardziej otwartej przestrzeni uzyskał byś zapewne lepszą scenę.
Jak je opisywałeś to mogę prosić o link?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odbudowa zwrotnic Quadral Titan

#138

Post autor: Myszor »

Chyba w kolumnach wintydżytsu opisywałem ale i tak muszę opis zmodyfikować po ostatnich zmianach.
Ty lepiej spakuj rodzinę i wbijajcie do Wrocławia. Wiesz mamy fajne zoo, hydropolis i katedrę :)
No i sam posłuchasz jak to chodzi.
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Odbudowa zwrotnic Quadral Titan

#139

Post autor: Zeroqll »

I krasnoludki ;)
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Odbudowa zwrotnic Quadral Titan

#140

Post autor: charliez88 »

Najlepsze jest to, że na tym filmiku te Quadrale wygladaja na wielkie....
... ale na zywo i tak są dużo większe :lol:
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1147
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odbudowa zwrotnic Quadral Titan

#141

Post autor: Piterski »

Myszor pisze:
04 mar 2019, 22:48
[...]
Ty lepiej spakuj rodzinę i wbijajcie do Wrocławia. Wiesz mamy fajne zoo, hydropolis i katedrę :)
[...]
Dziękuje za zaproszenie i nie wykluczam, że może skorzystam :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odbudowa zwrotnic Quadral Titan

#142

Post autor: Myszor »

Proces wygrzewania się zakończył.
Przyznam, że nie wierzyłem kiedy pisaliście o tak długim potrzebnym czasie no ale tak jest.
Na początku kopały basem i sopranem. Potem był okres mulenia. Chciałem je wynieść do ogrodu, porąbać i spalić.
A potem wszystko się wyprostowało i znormalizowało. Uff.
W międzyczasie przejrzałem głośniki. Jeden szerokopasmowiec miał klejone terminale lutownicze.
Jakimś cudem namierzyłem gościa który miał dwa identyczne isophony (ten sam model i seria) i nie wiedział co z nimi zrobić.
Dosłownie za flaszkę zmieniły właściciela. Fuks. Wszystkie grają tak samo więc mam 2 zapasowe szerokopasmowce :)
Wytłumiłem też skrzynkę zwrotnic i isophona. Nie wiem czy w oryginale tłumili ale myślę że tak bo to potencjalne zamknięte pudła rezonansowe.

Jak grają ? Sygnatura dźwięku jest identyczna jak w Vulkanach: szczegółowo, neutralnie i wiernie. Tyle że Titany grają jak dwie pary Vulkanów plus subwoofer. Dźwięku jest więcej, ma większą masę, wypełnia chatę, daje poczucie obcowania z muzyką, bycia na koncercie. Grandy też potrafiły tak tłoczyć ale bardziej "chamsko" , bez finezji. Coś jak Pudzianowski w tańcu. Titany tę finezję mają. Dają oddech, oddają niuanse, poruszają się z gracją. Jak każdy dobry sprzęt są czułe na realizację płyt. Ze starymi płytami nie ma problemu, w większości grają super, ale w niektórych nowszych produkcjach realizatorzy podkręcają bas bo 90% ludzi słucha na głośniczkach do ajfona. I wtedy zbyt mocno mi dudni. Musiałem ogarnąć lepsze kable by bas się nie rozlewał i nie rozwalił mi domu. Ulepszyłem też adaptację akustyczną pokoju i będę to rozwijał.
Scena siadła na wysokości uszu, nie krzyczą już na mnie z góry. Z bliska lepiej się słuch niż z daleka. Ucywilizowałem je, a raczej przywróciłem im normalność. Nie trzeba mieć szlacheckiego dworku by cieszyć się ich dźwiękiem.
No i tyle. Myślę, że trochę u mnie zostaną bo włożyłem w to sporo wysiłku, jestem bardzo zadowolony z efektu no i pewno trudno będzie mi je kiedyś odsprzedać bo niewiele osób zaakceptuje takie kolubryny. Tak że flirty z Cabasse, Infinity , Thiel itd muszą poczekać.
Załączniki
q2.JPG
q1.JPG
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Odbudowa zwrotnic Quadral Titan

#143

Post autor: zbyszek1982 »

Myszor pisze:
26 maja 2019, 20:52
W międzyczasie przejrzałem głośniki. Jeden szerokopasmowiec miał klejone terminale lutownicze.
Pewnie ten sam fachowiec lutował, co uciął te blachy z cewek transformatorowych :mrgreen:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odbudowa zwrotnic Quadral Titan

#144

Post autor: Myszor »

Pewnie tak. Ale na szczęście nic nie uszkodził poza terminalami. Podpinałem po kolei wszystkie trzy i grają identiko.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odbudowa zwrotnic Quadral Titan

#145

Post autor: Myszor »

Niedawno w rozmowie z Aarsetem bąknąłem, że może sprzedam Titany i zakupię te jego piekielne Klipsche. Ale kurde już wiem, że raczej tego nie zrobię. Mam większą powierzchnię domu, a swoboda z jaką Titany nagłaśniają mi chatę jest niesamowita. Bez wysiłku, pełna selektywność. Siedząc w aneksie kuchennym czuję się jak na koncercie ;)
https://vimeo.com/360015894

Oczywiście kot się wydarł na początku i łaził po mnie jak nagrywałem. Ale za to wyczaiłem, że Vimeo nie blokuje nagrań jak YT. Charliez coś dla Ciebie ;)
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Odbudowa zwrotnic Quadral Titan

#146

Post autor: charliez88 »

Myszor pisze:
14 wrz 2019, 22:12
Oczywiście kot się wydarł na początku i łaził po mnie jak nagrywałem. Ale za to wyczaiłem, że Vimeo nie blokuje nagrań jak YT. Charliez coś dla Ciebie
no, ale forum nie pokazuje okienka z filmikiem :(
Co do Titany vs. Klipsch...
Myslę że u Ciebie spokojnie takie Forte III lub Cornwalle weszłyby na dole, poniżej Titanów :mrgreen:
Wiem, ze teraz pewnie nie myslisz o tym poważnie, ale zrobi się zimno, wieczory się wydłużą i .... 8-)
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
aarset
Posty: 529
Rejestracja: 04 cze 2015, 10:25
Gramofon: Scheu
Lokalizacja: Opole

Re: Odbudowa zwrotnic Quadral Titan

#147

Post autor: aarset »

Myszor pisze:
14 wrz 2019, 22:12
Niedawno w rozmowie z Aarsetem bąknąłem, że może sprzedam Titany i zakupię te jego piekielne Klipsche. Ale kurde już wiem, że raczej tego nie zrobię.
Nie słuchałeś ich jeszcze z ASR'em a to może wiele zmienić ;)
Scheu Premier mkII -> Ikeda IT-407 (Scheu Classic mkII) -> Transfiguration Axia (Lyra Kleos) -> ASR Basis Exclusive -> ASR Emitter II -> Klipsch Forte IV
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odbudowa zwrotnic Quadral Titan

#148

Post autor: Myszor »

Trzeba będzie to nadrobić. Jak tylko Karol lampkie ogarnie to wbijamy do Ciebie.
Awatar użytkownika
aarset
Posty: 529
Rejestracja: 04 cze 2015, 10:25
Gramofon: Scheu
Lokalizacja: Opole

Re: Odbudowa zwrotnic Quadral Titan

#149

Post autor: aarset »

Zapraszam.
Scheu Premier mkII -> Ikeda IT-407 (Scheu Classic mkII) -> Transfiguration Axia (Lyra Kleos) -> ASR Basis Exclusive -> ASR Emitter II -> Klipsch Forte IV
ODPOWIEDZ