BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#961

Post autor: wydra »

Próbowałeś bawić się ustawieniami? myślę że to można by było się z tym pobawić :) A mówią że od przybytku głowa nie boli :) a tu jednak boli na słuchawkach szczególnie :) Oczywiście dziękuje za test i mam nadzieję że przedwzmacniacz chodzi z ustawieniami 47k 220pF MM żeby każdy zaczynał z takimi samymi ustawieniami :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#962

Post autor: Bacek »

Tak było ale u mnie się nie przyda na starcie bo na początku popędzi LO MC konkretnie Benz ACE. Na początek poszło neutralne 150Ohm.
Jak starczy czasu to będzie jeszcze na DL-110. Ale chwilowo jeszcze walczę z ustawieniami Benza więc nic na razie nie napiszę.

W każdym razie dziękuje za możliwość zapoznania się ze sprzętem.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
mrz
Posty: 291
Rejestracja: 07 mar 2018, 14:17

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#963

Post autor: mrz »

wydra pisze:
24 lis 2020, 10:59
Próbowałeś bawić się ustawieniami?
Tak - w granicach mojego rozeznania i czasu (kierowałem się wątkiem z działu wkładek). Zwiększałem pojemność i choć dawało to dobre efekty z tym co mi przeszkadzało to chyba inne problemy się pojawiały. Wtedy przestałem dalej zmieniać. Chyba za dużo zmiennych na raz :D Dla mnie cenne była możliwość zmiany i zobaczenia jak zmienia się dźwięk bo nigdy wcześniej nie miałem możliwości właściwie.
Główny tor: Luxman PD-291+ AKAI AM-2400 + IFI Zen Phono + AKAI GX 725D + Chario Syntar 200
W pracy: Akai AP-B20 + Infinity RS 10b
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#964

Post autor: wydra »

Super, dziękuje za test i za opinie :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
piknik
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2015, 13:16
Gramofon: Thorens Td 320
Lokalizacja: Poznań

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#965

Post autor: piknik »

Dzisiaj odebrałem BUphona, na razie rozgrzewka, zapowiada się dobrze :)
Załączniki
IMG_20201127_205227.jpg
Yamaha MC-9, Thorens Td 320, MaCaBRiaa, Wzmak od Misse na Kt77, Chromecast + Mytek 192 DSD
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#966

Post autor: Bacek »

Dziękuję wydrze za możliwość posłuchania jego konstrukcji i kolegom z kolejki przed których tak niegodnie się wepchnąłem.
Pre przekazany dalej więc wypadało coś napisać.

W wątku jest dużo opisów brzmienia jako takiego a ja do poezji nie mam zacięcia więc ograniczę się do opisu porównań.

Ogólnie całość testowana w dwóch setach "MM" a właściwie MC HO i drugim MC LO.

Część wspólna całości, za gramofonem i pre to cyfrowa zwrotnica (tak wiem bleee), sześciokanałowa końcówka mocy a na końcu Klispch La Scala ogołocone ze zwrotnic.

Zacznę od pierwszego wariantu który u mnie był drugi i któremu poświeciłem ze względów czasowych mniej energhii. Czyli Denon DL-110 i VSPS vs BuPhono.
W zasadzie tu ciężko coś napisać bo BuPhono w zasadzie od średnicy w górę był zauważalnie lepszy od Vspsa, bardziej szegółowy i miał bardziej angażującą średnicę.
Grał z większym "blaskiem", Vsps trochę nadrabiał w dolnych rejestrach ale koniec końców runda należała do bohatera testu.

Drugi set to Benz Micro Ace Sl i iFi iPhono 2 vs BuPhono. iFi ustawiony na 175 Ohm BuPhono na 150. Nie wiem w którą stronę to napaść bo można w obydwie, iFi miał lekko, ale naprawdę lekko wypchnięte skraje pasma lub BuPhono w porówaniu do iFi cofnięte.
Dolna średnica lekko bardziej szczegółowa i bardziej angażująca z BuPhono. Natomiast wyższa średnica i wysokie tony lepsze były w iFi, bardziej realistyczne i szczegółowe.
Na korzyść iFi różnica był większa na wyższych rejestrach, niżej minimalna. Do wokali męskich brał bym BuPhono a do talerzy, gitar i kobiet iFi.

Co do technikaliów obudowa sympatyczna i solidna. Chinche za luźne ale to problem łatwy do naprawy.

Switche też wolał bym w tą samą stronę. Jakoś nie widzę korzyści z robienia układu lustrzanego, jak dla mnie dwa razy ta sama płytka była by ok a masa nie była by raczej problemem do złożenia.
I na koniec sprawa dla mnie ważna ale z drugiej strony też pewnie specyficzna dla mojego systemu.
W takiej konfiguracji gdzie głośniki idzą sote i np średniotonowy w zasadzie wtedy ma 108dB/W wszystkie brudy które pojawiają się w ścieżce zaczynają być uciążliwe.

W trybie cyfrowym mój zestawik po odciągnięciu na max wszystkich gałek generuje tylko delikatne świerszczenie (od "zwrotnicy") gdy głowa znajduje się przy samym głośniku.
Po podpięciu iFi ale przy poziomie głośności zmniejszonym na w miarę głośne ale normalne słuchanie to się nie zmienia.
VSPS produkuje już humm i szumy które są głośniejsze i pewnie słyszalne gdzieś do 0.5-1m od głośnika. Nie zawsze tak było bo początkowo przy złym prowadzeniu mas w obudowie potrafił nieźle hałasować.
Ale teraz jest jak jest. Najgorzej wypada tu BuPhono. W zasadzie słyszalnmość humu jest na prawie na granicy miejsca odsłuchowego, inne szumy z mniejszej odległości.
Oczywiście mówimy tu o sytuacji gdy igła jest w powietrzu. Wrzucenie jej na placek i tak wszystko zamaskuje.
Co do innych technikaliów Vsps w moim specyficznym wypadku zaletę jawnego wybierania wzmocnienia, oddzielonego od ustawienia obciążenia. Umożliwia mi to dobranie napięcia wyjściowego z pre tak żeby nie przeciążało ADC zwrotnicy.
BuPhono i w sumie iFi (bo są tylko dwa stopnie wzmocnienia różniące się aż o 12dB) już nie.
W iFi z koleji gniazda wejściowe i wyjściowe są po przeciwnych stronach urządzenia co jest trochę irytujące, choć w sumie aż tak bardzo to nie przeszkadza.


Także podsumowując VSPS zamienił bym na BuPhono bez zastanawiania, iFi raczej nie. W drugą stronę BuPhono na iFi nie wiem (choć poziom szumów mógł by przeważyć szalę), pewnie szukał bym czegoś jeszcze lepszego.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#967

Post autor: wydra »

Bardzo dziekuje Ci za opinie. Czyli najbardziej niepodoba Ci sie poziom szumu. Do tego slaby bas tak?
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#968

Post autor: Bacek »

Z basem nie jest źle. Najbardziej pasowało by mi pewnie coś pośredniego między nim a ifi. Jak póbowac coś ulepszać to detaliczność góry. To się w sumie może nawet składać z szumami, mogą maskować drobniejsze niuanse.
Koszty różnie są kalkulowane i nie zawsze ma to uzasadnienie ale jednak iFi jest zauważalnie droższe w wersji 2. W wersji 3 jak na zakres zmian to już zupełnie opłynęli.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#969

Post autor: Bacek »

Bacek pisze:
28 lis 2020, 14:14
To się w sumie może nawet składać z szumami, mogą maskować drobniejsze niuanse.
Z drugiej strony vsps miał mniejsze szumy a był mniej detaliczny od BuPhono w każdym rejonie, więc co ja tam wiem.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Misiek1233
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2020, 16:04

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#970

Post autor: Misiek1233 »

Witam i jako nowy serdecznie pozdrawiam.
Szybkie pytanko, chętnie zakupiłbym kit lub samą płytkę preampu.
Mogę poprosić o link, jeżeli takowa opcja istnieje.

Z góry dzięki
piknik
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2015, 13:16
Gramofon: Thorens Td 320
Lokalizacja: Poznań

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#971

Post autor: piknik »

Moja krótka opinia po dosyć długim odsłuchu ;)
Przegrałem sporo płyt różnej jakości od nowych tłoczeń po starocie których nie dawało się słuchać na Art DJ PRE II. Słuchałem na gramofonie Thorens TD 320 z wkładką Nagaoka MP-110, reszta systemu to odsłuchiwany BUphono ,wzmacniacz Primare i21 i dwudrożne kolumny podłogowe własnej konstrukcji.
Mój obecny przedwzmacniacz Art DJ nie stanowił dla Buphono żadnej konkurencji więc nie będę go porównywał, jedynie przedstawię moją subiektywną opinię.

PLUSY
Przestrzeń, oddech, szerokość sceny, rozdzielczość - od początku zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie
Dynamika, rytm - bardzo na plus, (nóżka sama chodzi ;)
Bas jest ok tyle ile potrzeba i we właściwym czasie
Średnica dosyć gęsta i przyjemna
Profesjonalne wykonanie

MINUSY
Wysokie tony - tu mi trochę zabrakło, może samego skraju pasma wybrzmień blach, taki mały niedosyt... nie żeby były jakieś złe, ale chciałbym żeby grało lepiej. Zmniejszając nacisk igły do 1,5g udało mi się poprawić wysokie ale kosztem basu...
Drobne mankamenty techniczne - to co koledzy wcześniej zauważyli (za luźne gniazda rca, za gruby bolec uziemienia)

Podsumowując,
jak dla mnie świetny przedwzmacniacz, zagrał angażująco, przestrzennie, czysto i głośno :)
potrafi wyciągnąć z płyty różne smaczki chociaż czasami brakuje mu finezji na samym skraju wysokich tonów.
Gratulacje i jeszcze raz dzięki za wypożyczenie sprzętu do odsłuchu.
Yamaha MC-9, Thorens Td 320, MaCaBRiaa, Wzmak od Misse na Kt77, Chromecast + Mytek 192 DSD
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#972

Post autor: wydra »

Hej. bardzo dziękuje za opinie :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 945
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#973

Post autor: pablos »

Po ponad rocznej przygodzie z winylem przyszedł czas na wymianę preamp'u w moim systemie z Art'a na Buphono. Art jest jednym z bardziej popularnych przedwzmacniaczy,
gdzie w cenie ~200 zł oferuje bardzo fajne brzmienie. Patrząc na mój tor chciałem sprawdzić, czy rzeczywiście zmiana preampu przyniesie wymierny efekt odnośnie poprawy brzmienia.
Niestety porównanie mam tylko z Art'em, ale może komuś się ta opinia przyda gdy będzie rozważał zmianę.

Recenzentem nie jestem, więc raczej kwiecistych opisów tutaj nie będzie. Zaznaczam, że jest to moja subiektywan opinia, a jeżeli zmiany nastaw i efekt który słyszałem nie będzie
pokrywał się z teorią - no cóż, zawsze chętnie przeczytam uwagi bardzej doświadczonych kolegów.
Przy sprawdzaniu/ustawianiu przyjąłem raczej zasadę, że dane nastawy sprawdzam minimum przez 1h i na 2-3 płytach - chyba, że ewidetnie nie od początku dzwięk dyskfalifikował je.

Sprzęt: Wzmacniacz Hegel H70, Victor QL-A7,Pylon Diamon Monitor oraz wkładki Nagaoka MP-110 oraz JVC Z1-S (eliptyk DT-Z1E Nivico)
Testy na: Dire Straits - Private investigation, Thomas Newman American Beauty, Kiwanuka, Warhaus, Pink Floyd (Dark Side of the moon, Division bell)
Czyli płytki, które albo dobrze znam albo ostatnio częściej są na talerzu

Start:
Zaraz po podłączeniu i zapuszczeniu płyty słychać było, że jest to sprzęt o klasę przynajmniej lepszy od Art'a. Ogromna różnica jeżeli chodzi o szczegółowość oraz przeztrzeń, którą można usłyszeć.
Sam Buphono jest sporo głośniejszy od Art'a, ale również bez porównania bardziej dynamiczny. Szczegółowość wysokich tonów jest niesamowita. Bas bardzo energiczny i głębszy.

Zacząłem od domyślnych nastaw (47k/220pF) i z MP110 - i tak poleciał Thomas Newman oraz Private Investigation.
Drugi utwór na American Beauty (Arose) no, tutaj muszę napisać że dzwięk zrobił na mnie wrażenie. Nietylko jakość wysokich tonów, ale to ile więcej szczegółów się pojawiło.
Tutaj postanowiłem pobawić się trochę nastawami - szczególnie przy AB brakowało mi trochę energi w dolnych niskich tonach,by trochę głębiej dzwięk schodził.
Zmiana nastaw na 35k/100pF - jest znaczna poprawa jeżeli chodz o bas, ale trochę męczące były dla mnie wysokie tony (metaliczne). Przerzuciłem się na 35k/250pF. I na tych nastawach przesłuchałem kilka płyt- było naprawdę dobrze, prawie idealnie.
Zmiana na 40k/250 - tak te ustawienia zagrały dla mnie najlepiej.
Do testów przyłączyła się żona, która ma znaczenie lepsze ucho i wszystko słyszy ;) . Oj nawet wywiązała się dyskusja, czy 40k, a może 320 pF ;)
Na zmianach nastaw i odsłuchach spędziłem 2 dni - fajnie było sprawdzać również skrajne nastawy, ale raczej efekt rownież był skrajny :D

Nadszedł czas na drugą wkładkę, którą zacząłem męczyć dzisiaj - sama w sobie bardzo fajna i przyjemnie grająca, ale w porównaniu z MP-110 nie tak jasna i szczegółowa (shibata powinna w niej się znaleźć) i nie schodząca tak nisko.
Na Art pomiędzy MP-110, a Z1-S była spora różnica na korzyść MP-110.
Ustawienie JVC już dużo szybciej poszło. Zapuściłem Z1-S na 40k/250 - nie , to nie są właściwe nastawy.
Zmiana na 57k/320pF - duża poprawa, pojawiła się dużo więcej szczegółów, ale miałem wrażenie że jednak wysokie tony są zbyt natarczywe. Zmiana na 57k/100pF - tak. To są dobre nastawy dla niej. I tak sobie teraz ta wkładka
gra już trochę (z przerwą na zakupach w Biedronce :D)

W ogromny skrócie:
Zalety:
- dużo lepsza jakość dzwięku
- przestrzeń
- szczegółowość
- możliwości nastaw pod konkretną wkładkę i za to ogromny plus
- wykonanie

Wady:
- przełączeniki zamontowane na odwrót, co wymaga chwili skupienia, a po dwóch kieliszkach wina jest z tym trudniej i raz przełączyłem błędnie na jednym kanale :)
- Opinia żony - "Jakby było jedne ustawienie , to nie byłoby problemu :)"

Dzięki Wydra jeszcze raz za Buphono. Mam masę frajdy :)
Najważniejsze, że kupując preamp uzyskałem co chciałem, czyli skok jeżeli chodzi o jakość dzwięku, możliwości jakie daje, podnoszą jego walory przynajmniej o jeszcze pół klasy.
...
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#974

Post autor: wydra »

Bardzo dziekuje za opinie :) super ze preamp sie podoba :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
bumbum
Posty: 118
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:27
Gramofon: PL30LII+Hana EH

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#975

Post autor: bumbum »

Mam buphono i zastanawiam się nad zmianą wkładki z 2M blue na MC Hana. Nie wiem tylko którą wybrać, czy do buphono lepsza będzie wysokopoziomowa czy niskopoziomowa wersja?
ODPOWIEDZ