BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#796

Post autor: Wojtek »

wydra pisze:
11 wrz 2020, 13:14
wkładka też dodaje bo jest mechaniczna
Litości... :)

Argument Zeroqll jest taki że sama obecność SUTa w teście dodaje już tyle od siebie do brzmienia że ocena na tej podstawie preampa MM ma bardzo znikomy sens, bo jest mocno utrudniona.

Z drugiej strony... nie zestawisz samego SUTa z preampem MC, bo musisz wpiąć SUT w sekcję MM.

Galimatias :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#797

Post autor: wydra »

Wojtek pisze:
11 wrz 2020, 13:24
wkładka też dodaje bo jest mechaniczna

Litości...
A nie dodaje? :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#798

Post autor: Zeroqll »

Wojtek pisze:
11 wrz 2020, 13:24
wydra pisze:
11 wrz 2020, 13:14
wkładka też dodaje bo jest mechaniczna
Litości... :)

Argument Zeroqll jest taki że sama obecność SUTa w teście dodaje już tyle od siebie do brzmienia że ocena na tej podstawie preampa MM ma bardzo znikomy sens, bo jest mocno utrudniona.

Z drugiej strony... nie zestawisz samego SUTa z preampem MC, bo musisz wpiąć SUT w sekcję MM.

Galimatias :morda:
Otóż to, dlatego SUT w takim teście powinien być wyłączony z równania, aby dać pełen obraz możliwości/brzmienia preampa.
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#799

Post autor: jogurteq »

Czyli posiadając SUT - nie ma sensu inwestować w drogie pre? Dobrze rozumiem? :think:
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#800

Post autor: Zeroqll »

Nie, zawsze lepsze pre + SUT da Ci brzmienie wyższej klasy niż gorsze pre+SUT.
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#801

Post autor: jogurteq »

:doh: Czyli test pre bez SUT'a, a słuchać potem ze SUT'em ( :lol: )? Jak rozumiem z postu Wojtka to SUT wnosi dużo od siebie, że zmiana pre to niewielkie różnice i test samego pre jest bardzo utrudniony przez SUT. I w momencie Pre przy SUT to takie dopieszczenie pod użytkownika dźwięku?
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#802

Post autor: Piterski »

Obecność SUT-a zmienia parametry elektryczne jakie widzi preamp i wkładka.
Wasze wkładki MM też maja spory rozrzut parametrów więc idąc tym tokiem myślenia nie wiele można powiedzieć o sekcji MM jak każdy używa innej wkładki. Tak więc proponuje, by zamiast się tyle produkować o wyłączaniu SUT-a z równania, lepiej sobie trochę poczytać.

https://www.avtest.pl/artykuly/technika ... ia-wkladki

Jogurteq, w dobre pre zawsze jest sens inwestować, a najlepiej takie z dużą gama możliwych nastaw. Inna sprawa, że jak przesadzisz z jednym elementem, a drugi będzie od niego znacząco odstawał to zadziała jak wąskie gardło i nie pokaże całego potencjału wkładki lub preampa.

PS. Wyślijcie mi dobrą MM to zrobię test na wkładce MM.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#803

Post autor: jogurteq »

Nic w takim razie czekam na BuPhono. Zobaczymy czy będzie jakakolwiek różnica w porównaniu z moim wbudowanym pre. Jak nie, to temat pre zamykam na długi czas, gdyż przy mojej "kolekcji" wkładek zakup Nudy, Husarii itp. wydaje się przerostem formy nad treścią. I będę musiał po prostu poczekać, aż będę miał większe pole do popisu.

Co do recki Piterski'ego to moim zdaniem jest ona poprawna, gdyż napisał na czym on słuchał. To że testował MC to chyba też dobrze, skoro BuPhono to oferuje.

Nie widzę nic w tym złego czy podpięty był SUT, kable z Manty, czy słuchał i oceniał w ogrodzie jak sąsiad kosił trawnik :D . Wolę taką reckę, bo z niej wiadomo, że dla kogoś kto posiada SUT i wkładki MC to nie dla niego i musi szukać czegoś innego. Lepiej mieć 50% informacji na temat czegoś niż 100% niczego :) .

Na liście jest jeszcze kilka osób także prób jeszcze sporo :D .
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#804

Post autor: wydra »

jogurteq pisze:
11 wrz 2020, 14:56
Nic w takim razie czekam na BuPhono. Zobaczymy czy będzie jakakolwiek różnica w porównaniu z moim wbudowanym pre. Jak nie, to temat pre zamykam na długi czas, gdyż przy mojej "kolekcji" wkładek zakup Nudy, Husarii itp. wydaje się przerostem formy nad treścią. I będę musiał po prostu poczekać, aż będę miał większe pole do popisu.

Co do recki Piterski'ego to moim zdaniem jest ona poprawna, gdyż napisał na czym on słuchał. To że testował MC to chyba też dobrze, skoro BuPhono to oferuje.

Nie widzę nic w tym złego czy podpięty był SUT, kable z Manty, czy słuchał i oceniał w ogrodzie jak sąsiad kosił trawnik :D . Wolę taką reckę, bo z niej wiadomo, że dla kogoś kto posiada SUT i wkładki MC to nie dla niego i musi szukać czegoś innego. Lepiej mieć 50% informacji na temat czegoś niż 100% niczego :) .

Na liście jest jeszcze kilka osób także prób jeszcze sporo :D .
A na pierwszej stronie masz numery postów już wczesniejszych opinii :P
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#805

Post autor: jogurteq »

wydra pisze:
11 wrz 2020, 15:03
wczesniejszych opinii

Wiem wiem :D czytałem. Dlatego pokładam w nim wielkie nadzieje!
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#806

Post autor: Zeroqll »

Piterski pisze:
11 wrz 2020, 14:25
Obecność SUT-a (...)
A co ma ten artykuł do tego o czym pisałem?
Nie chodzi o to żeby zrobić test na dobrej MMce, a na jakiejkolwiek i np to odnieść do sekcji MM Sensora.
Piterski odpowiedz mi na te pytania:
-czy sut wzmacnia tylko sygnał i nie dodaje nic od siebie do brzmienia (barwa, scena, rozdzielczość, dynamika)
-jeżeli dodaje to co i w jakim stopniu
-czy jeżeli w układzie wkładka-sut-pre podmienimy transformator na inny, ale o takich samych parametrach wzmocnienia, to czy brzmienie ulegnie zmianie

Syn doradził mi żebym wkleił emotkę, więc to robię :)
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#807

Post autor: Piterski »

SUT zmienia warunki elektryczne pracy układu, a te przekładają się na pewne aspekty brzmieniowe, w tym artykule są te zjawiska naświetlone.
Parametry różnych wkładek MM też oddziałują na współpracę z preampem, bo mają inne parametry to samo z kablami i ich pojemnością.
Widzisz ja opisuje wrażenia z odsłuchu pewnego zestawienia, a Ty uparłeś się że robię to źle. To "źle" jest takie samo jak "złe" jak używanie wkładek MM o różnych parametrach.
Opisuje jak gra ta nie inna konfiguracja, bo gra najlepiej, staram się unikać odniesień w stylu np. "Sensor to gra o dwie klasy lepiej" czy tym podobnych wartościujących określeń. Odnoszę się do konkretnych płyt by łatwiej było zrozumieć o czym piszę. Jak ktoś się zainteresuje to pożyczy Buphona i sam go posłucha u siebie.
Ja się tym bawię bo napinanie się w tym hobby to prowadzi tylko do awantur, a i tak na koniec każdy zostaje przy swoim zdaniu. Najlepiej takie dyskusje się prowadzi siedząc w tym samym pomieszczeniu. Wtedy to potrafią być żarliwe spory, szczególnie jak się znamy dłużej, ale każdy z nas ma do tego dystans :D

Pytanie ogólne do zainteresowanych. Czy mam opisać swoje wrażenia na jeszcze jednym może dwóch gatunkach muzyki czy sobie odpuścić swoje wywody?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#808

Post autor: zbyszek1982 »

Pisz, od przybytku głowa nie boli. :D
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#809

Post autor: Zeroqll »

Piterski byłoby nam łatwiej prowadzić dyskusję gdybyś odniósł się bezpośrednio do moich pytań, a nie odsyłał do artykułu.
Ja rozumiem, że opisujesz wrażenia z pewnego zestawienia, i nie uparłem się że robisz to źle, już o tym wspominałem, zapewne zestawiłeś wkładkę, transformator i pre zgodnie ze sztuką i to co opisujesz jest tym co słyszysz. Uparłem się na to, że pewne cechy które słyszysz przypisujesz tylko i wyłącznie Buphonowi, jak gdyby Verto było transparentne. Nie miałbym problemu gdybyś w swoim teście pisał, że to cechy tej kombinacji (Buphono/Verto).
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#810

Post autor: wydra »

Zeroqll chcesz buphono na testy? Bo jak wspominalem jest nowy opamp.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ODPOWIEDZ