BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3806
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#646

Post autor: mrcnoos »

Sylwek pisze:
29 sty 2020, 19:01
Super gratuluję ale skończy się muzyka o każdej porze dnia i nocy.
Dlaczego? Będziesz mógł słuchać o każdej porze, ale to dziecko będzie tę porę wybierać :lol:
Jeszcze zostaje kwestia tego czy będziesz miał siły aby posłuchać z przyjemnością... ;)
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2031
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#647

Post autor: MaciejT »

No i będą przeważać soprany :lol:
gjwp00
Posty: 109
Rejestracja: 14 gru 2017, 20:07

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#648

Post autor: gjwp00 »

poproszę o wpis na listę (Hrubieszów woj. lubelskie)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2020, 13:42 przez gjwp00, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#649

Post autor: wydra »

A ja poprosze o miasto :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
gjwp00
Posty: 109
Rejestracja: 14 gru 2017, 20:07

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#650

Post autor: gjwp00 »

Widzę że przedostatni jest kolega z Zamościa, to nawet osobiście może by wyszło
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#651

Post autor: wydra »

Jak tam testy idą? :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1577
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#652

Post autor: domibobi »

BuPhono od wtorku jest u mnie. Dzieci na feriach 😀 Wczoraj udało mi się spędzić z nim 6h. Dziś specjalnie wziąłem urlop i od 7:00 słucham płyt 😀 Przede mną jeszcze kilka godzin zanim żona wróci z pracy. Tak w skrócie - podoba mi się bardzo.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#653

Post autor: wydra »

No to fajnie, baw się :) szuiram napiszesz coś od siebie?
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
szuiram
Posty: 68
Rejestracja: 07 sty 2015, 12:22
Gramofon: Technics sl- 1600 Mk
Lokalizacja: Wrocław

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#654

Post autor: szuiram »

Spróbuję dziś lub jutro wieczorem się zebrać...
szuiram
Posty: 68
Rejestracja: 07 sty 2015, 12:22
Gramofon: Technics sl- 1600 Mk
Lokalizacja: Wrocław

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#655

Post autor: szuiram »

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, żeby nie traktować mojej opinii zbyt poważnie, z racji tego, że nie mam jakiegoś dużego doświadczenia w odsłuchiwaniu różnych sprzętów, oraz ze względu na sprzęt jaki posiadam i który był użyty do odsłuchów.
A były to: Technics SL-D303 > BUphono > Kenwood Basic C2 > Onkyo M5070 > KEF Q7; wkładki: Audio Technica 13 EaV, Shure M75 + zamiennik eliptyczny Tonnadel, Nagaoka MP 110. Do porównania służyło mi pre wew. Kenwooda... :oops:
No i po dwóch dniach słuchania (łącznie jakieś 10 h) ... nie polubiłem się z tym dźwiękiem. Nie przypadła mi do gustu ogólna prezentacja muzyki, basu jest dużo, ale moim zdanie jest on zbyt nachalnie wypchnięty do przodu i mało zróżnicowany, średnie ok., natomiast góra sucha, hałaśliwa, blachy brzmią z grubsza tak samo, brak im wybrzmienia. Ogólnie to odnosiłem takie wrażenie, jakby wokalista unosił się nad głośnikami basowymi, a perkusista walił w talerze nad jego głową, przy czym reszta zestawu grała gdzieś z tyłu... Manipulacja pojemnością i rezystancją wprawdzie pozwalała nieco na utemperowanie brzmienia, jednak ogólne wrażenie niespójności w prezentowaniu muzyki cały czas pozostawało.
Biorąc pod uwagę wiele pozytywnych opinii kompetentnych kolegów, może BUphono nie wpasował się w sprzęt, z którym przyszło mu grać, może akustyka pomieszczenia nie taka, a może nie trafia w mój mało wyrobiony gust...? Nie wiem...
Zaletą urządzenia niewątpliwie jest jego solidna budowa (o której napisano tutaj bardzo wiele) i mnogość możliwych nastaw, co jest fajnym bonusem dla posiadaczy wielu wkładek.
Bardzo dziękuję wydrze za udostępnienie urządzenia (wg mnie bardzo pozytywna akcja :clap: ) i cieszę się, że szczęśliwie dotarł do następnego użytkownika ( po ostatnich jazdach z InPostem).
Awatar użytkownika
sadziu1
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:39

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#656

Post autor: sadziu1 »

BuPhono przed chwilą u mnie wylądował
technics SL-1600 mk1 + ADC integra | sansui au-d9 | canton karat 300
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#657

Post autor: 32lysy »

Czy można do kolejki oczekujących na test wskoczyć ?
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#658

Post autor: wydra »

szuiram pisze:
09 lut 2020, 13:07
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, żeby nie traktować mojej opinii zbyt poważnie, z racji tego, że nie mam jakiegoś dużego doświadczenia w odsłuchiwaniu różnych sprzętów, oraz ze względu na sprzęt jaki posiadam i który był użyty do odsłuchów.
A były to: Technics SL-D303 > BUphono > Kenwood Basic C2 > Onkyo M5070 > KEF Q7; wkładki: Audio Technica 13 EaV, Shure M75 + zamiennik eliptyczny Tonnadel, Nagaoka MP 110. Do porównania służyło mi pre wew. Kenwooda... :oops:
No i po dwóch dniach słuchania (łącznie jakieś 10 h) ... nie polubiłem się z tym dźwiękiem. Nie przypadła mi do gustu ogólna prezentacja muzyki, basu jest dużo, ale moim zdanie jest on zbyt nachalnie wypchnięty do przodu i mało zróżnicowany, średnie ok., natomiast góra sucha, hałaśliwa, blachy brzmią z grubsza tak samo, brak im wybrzmienia. Ogólnie to odnosiłem takie wrażenie, jakby wokalista unosił się nad głośnikami basowymi, a perkusista walił w talerze nad jego głową, przy czym reszta zestawu grała gdzieś z tyłu... Manipulacja pojemnością i rezystancją wprawdzie pozwalała nieco na utemperowanie brzmienia, jednak ogólne wrażenie niespójności w prezentowaniu muzyki cały czas pozostawało.
Biorąc pod uwagę wiele pozytywnych opinii kompetentnych kolegów, może BUphono nie wpasował się w sprzęt, z którym przyszło mu grać, może akustyka pomieszczenia nie taka, a może nie trafia w mój mało wyrobiony gust...? Nie wiem...
Zaletą urządzenia niewątpliwie jest jego solidna budowa (o której napisano tutaj bardzo wiele) i mnogość możliwych nastaw, co jest fajnym bonusem dla posiadaczy wielu wkładek.
Bardzo dziękuję wydrze za udostępnienie urządzenia (wg mnie bardzo pozytywna akcja :clap: ) i cieszę się, że szczęśliwie dotarł do następnego użytkownika ( po ostatnich jazdach z InPostem).
No szkoda że nie przypadł do gusty :( Dlatego jest tyle grających różnie sprzętów żeby każdy znalazł coś dla siebie :)
32lysy pisze:
09 lut 2020, 22:09
Czy można do kolejki oczekujących na test wskoczyć ?
Jasne Dodaje.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1577
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#659

Post autor: domibobi »

Kilka refleksji po kilkunastogodzinnej przygodzie z BuPhono:

Jako że moja przygoda z gramofonem dopiero co się zaczęła (pół roku temu rodzina sprawiła mi prezent na 40 urodziny), będzie to wywód dla osób zupełnie świeżych, stojących na początku czarnej ścieżki :)

BuPhono trafił tym razem do paczki razem z:

Gramofon: Daul CS 435 (z talerzem od 455)
Wkładka: Dual DMS 249
Igła: Dual DN 249 E
Wzmacniacz: Onkyo a-8850 (wbudowany preamp)
Kolumny: fornty od Quadral Quintas 6500 LE

Jak widać mocno budżetowy zestaw z kolumnami dedykowanymi do kina domowego, które jakoś radzą sobie w stereo... z naciskiem na jakoś :)

Po kilku słowach wstępu dla zobrazowania mojego zaawansowania sprzętowo - muzycznego chciałem powiedzieć, że głównym celem wypożyczenia i odsłuchu BuPhono było potwierdzenie, iż posiadam drewniane uszy :)

Poskładane do kupy, zaczynamy:
01.jpeg
W czwartek udało mi się spędzić kilka godzin z preampem, skupiając się na zabawie pojemnością i rezystancją. Przeszedłem przez wszystkie możliwości poczynając od 40k 0pF dochodząc do 57k 320pF. Momentami wydawało mi się, iż np. gitary w poszczególnych kawałkach w odniesieniu do wokalu były bardziej lub mniej uwydatnione. Jednakże, zmiany te były dla mnie na tyle znikome, nie wpływające na ogólny odbiór muzyki, iż na kolejny dzień testów dałem już sobie z tym spokój.
W piątek pożegnałem tylko żonę wychodzącą do pracy (sam wziąłem urlop, dzieci na feriach) i od samego rana skupiłem się na porównaniu różnicy między wbudowanym preampem w Onkyo a-8850 a zewnętrznym BuPhono (47k 100pF). Udało mi się przesłuchać większość z mojej malutkiej kolekcji winyli. W celu upewniania się, niektóre kawałki słuchałem po kilka razy. Jedynym wnioskiem z tego odsłuchu jest to (wydaje mi się, iż chyba tak było), iż w przypadku BuPhono poszczególne instrumenty były bardziej, lepiej (dla mnie) wyeksponowane. Natomiast różnica ta znowu nie była tak wielka, żeby stanowiła dla moich uszu efekt "wow".
W ramach jeszcze drobnych wyjaśnień - kupując gramofon był w nim wbudowany preamp (esDarek) - na początek było to podłączone do 4 letniego budżetowego amplitunera kina domowego Denon i musiało grać w trybie stereo (z ingerencją), żeby według mnie dało się tego słuchać. Znaczącą różnicą było wylutowanie przedwzmacniacza i zastąpienie go przedwzmacniaczem od esDarek. Natomiast dopiero zakup Onkyo a-8850 (początkowo używanego z preampem od esDarek, a po serwisie z wbudowanym) wywołał efekt "wow". Pierwszy raz dźwięk stał się przestrzenny, odczuwalny w całym salonie, wyszedł z linii kolumn, fajny dla mojego ucha.
Podsumowując. Z BuPhono spędziłem bardzo miły czas. Zdecydowanie pasuje mi sposób w jaki gra. Tu trzeba znaczyć, iż nieznacznie mniej pasuje mi się również preamp wbudowany w Onkyo czy peamp od esDarek podłączony do Onkyo. Przykro mi, że potwierdził się fakt, iż odznaka drewnianego ucha należy mi się jak psu buda ;) Bardzo żałuję, że nie jestem w stanie usłyszeć wszelkich możliwości BuPhono jakie dają mi zmiana pojemności i rezystancji. Na pocieszenie, przeczytałem kiedyś, gdzieś: Błogosławieni Ci, którzy nie słyszą różnic. Ich portfele będą pełniejsze. Uświadomiłem sobie więc po tym teście, że czas skupić się na słuchaniu muzyki. Ręką pewnie będzie swędziała i kiedyś poszukam innej wkładki, innych kolumn... przyznając sobie pewnie po czasie kolejne odznaki drewnianego ucha :)

A na koniec kilka fotek:
02.jpg
03.jpg
04.jpg
P.S. Wielkie dzięki @wydra za możliwość odsłuchu BuPhono. Pozdro.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
Sylwek
Posty: 180
Rejestracja: 10 lip 2019, 19:22
Gramofon: Technics SL-Q3
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#660

Post autor: Sylwek »

No już nie długo będzie u mnie. Już nie mogę się doczekać. Przejdzie testy na różnych gramofonach, wkładkach i kolumnach.
Porównam go dwóch pozostałych preampów.
Technice SL-Q3 + Arcam rPhono, Unitra Daniel G 1100-fs + Art DJ Pro II, Philips AF877, Harman/Kardon AVR 460, Monitor Audio Silver RX8, Canton Quinto 540 :character-jason:
ODPOWIEDZ