BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
exe000
Posty: 55
Rejestracja: 17 maja 2018, 23:28

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#436

Post autor: exe000 »

Witam,
jeśli to możliwe prosiłbym o dopisanie mnie do listy oczekujących na test.
Jestem z Wrocławia.

Pozdrawiam!
Kenwood KD 550 / Grado Green2 / Nagaoka MP-110, iFi phono 2, Lector ZAX-70, Chario Academy II. :violin:
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#437

Post autor: wydra »

Ok nie ma problemu ale myślę że wprowadzę taka zasadę że poniżej 100 postów aktywności na forum będę prosił o adres i numer telefonu :)

- Wydra (Warszawa)
- SimonTemplar (UK)
- Taihenwarui (UK)
- zbyszek1982 (Kraków)
- grysza07(Kraków)
- Wojtek (Kraków)
- gerardski (Piekary Śląskie)
- koscidogitary (Warszawa)
- ingoodtone (Łowicz)
- exe000 (Wrocław)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
exe000
Posty: 55
Rejestracja: 17 maja 2018, 23:28

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#438

Post autor: exe000 »

Nie ma problemu, wysyłam informacje na prv.
Kenwood KD 550 / Grado Green2 / Nagaoka MP-110, iFi phono 2, Lector ZAX-70, Chario Academy II. :violin:
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#439

Post autor: koscidogitary »

wydra pisze:
14 cze 2019, 12:36
adres i nr telefonu
Moim zdaniem powinieneś zawsze o to prosić.
Awatar użytkownika
Taihenwarui
Posty: 1007
Rejestracja: 30 sty 2017, 16:25
Gramofon: Thorens TD 150 MK2
Lokalizacja: JuKej

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#440

Post autor: Taihenwarui »

Ok. Bohater wyladowal na '(prawie) zawsze slonecznej wyspie'. Dziala bez wystrzalow( z amplitunera) . Wiecej wkrotce..
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3981
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#441

Post autor: SimonTemplar »

Taihenwarui pisze:
20 cze 2019, 18:53
Ok. Bohater wyladowal na '(prawie) zawsze slonecznej wyspie'. Dziala bez wystrzalow( z amplitunera) . Wiecej wkrotce..
Super. Nie śpiesz się😉. Ja dopiero zaczynam wczasowanie i mogę odebrać najwcześniej 3go lipca.
Awatar użytkownika
bumbum
Posty: 118
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:27
Gramofon: PL30LII+Hana EH

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#442

Post autor: bumbum »

Tez byłbym chętny na test ponieważ mam zamiar zmienić mojego CS Blue na coś lepszego. juz miałem kupować Shiit Mani a tu kolega z grupy facebookowej podał mi namiary. Wysłałem priv do kolegi Wydra.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#443

Post autor: wydra »

Pewnie że można się zapisać obecnie przez jakiś czas preamp będzie w Anglii. Napisz jakie miasto i wpisuje Cię na listę.

Aktualizacja listy testów:

- Taihenwarui (UK)
- SimonTemplar (UK)
- zbyszek1982 (Kraków)
- grysza07(Kraków)
- Wojtek (Kraków)
- gerardski (Piekary Śląskie)
- koscidogitary (Warszawa)
- ingoodtone (Łowicz)
- exe000 (Wrocław)
- bumbum (Zbąszynek)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2019, 11:39 przez wydra, łącznie zmieniany 1 raz.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Taihenwarui
Posty: 1007
Rejestracja: 30 sty 2017, 16:25
Gramofon: Thorens TD 150 MK2
Lokalizacja: JuKej

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#444

Post autor: Taihenwarui »

Wyslalem dzis preamp do Simona.
Kilka zdan na temat odsluchu i wrazen. Mialem Bufona prawie 2 tygodnie wiec troche czasu ze mna spedzil. Pewnie bedzie wiele powtorzen i podobienstw z poprzednich opinii ale…

Pierwsze wrazenia pozytywne, obudowa solidna, dobrze spasowana, troche przeszkadza jednak, ze dipswitche sa w srodku i trzeba sie do nich dobierac. Jeden interconnect mi wypadal. Lampka troche razi po oczach i zacisk uziemnienia moglby byc lepiej spasowany i metalowy. Ale to tak naprawde drobnostki.

Sluchalem na:
Thorens TD150 MK2/Sony PS-X6
Denon DL-110
Nagaoka MP15 - JNP150/JNP110
Shure M97x/ - SAS/B,
Philips GP401 MK3 - orginalny eliptik
Empire 2000X ( z tania syczaca igla)
Sansui 2000A/Creek Destiny 2
Acoustic Research AR18s/Tandberg TL5010

Po podlaczeniu i pierwszych dzwiekach ( nie pamietam jaka plyta poszla pierwsza , prawdopodobnie Frankie Goes To Hollywood ‎– Welcome To The Pleasuredome) bufonik wrecz zaprasza do sluchania. Dzwiek bardzo przestrzenny , dynamiczny, z dokladnie zarysowana scena i dobra separacja instrumentow. Bas wybrzmiewa bardzo punktowo, jest szybki , pojawia sie tam gdzie powinien. Niestety po tygodniu sluchania przestal mi sie podobac odbior wysokich tonow, i to niezaleznie od ustawian i wkladki. Troche, dziwnie to moze zabrzmiec, jakby sztuczne i takie….hmmm…cyfrowe( kolorowe?). Troche do konca nie moje granie, ale to tylko moje, bardzo subiektywne odczucia , moj tor i byc moze nie wycisnalem z tego preampa wszystkiego co najlepsze. Porownywalem tylko do Yaqina MS-23 ‘LesBox’ i brakowalo mi tych naturalnych wokali i subtelnych, wywarzonych wysokich. Moze nie powinenem porownywac, lampy to troche inne granie ale chcialem sie do czegos odniesc. Szkoda, ze sie pozbylem Shiit Mani, bo tam tez wysokie mi nie podchodzily, ale nie wydaje mi sie, a uzywalem go kilka lat, ze Maniek jest na tym samym poziomie. Kultura grania, przestrzen , dynamika i bas na pewno na korzysc Bufona.
Dziekuje Rafal za mozliwosc odsluchu.
Bufonik prezentuje sie na bardzo wysokim poziomie i jest doskonala inwestycja ale jezeli chodzi o pre to moje ucho skradly lampy, chociaz jakbym mial miesce na drugi tor, do muzyki elektronicznej i nowych brzmien to kto wie :)
Ostatnio zmieniony 04 lip 2019, 10:02 przez Taihenwarui, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#445

Post autor: wydra »

Dzięki za opinie :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3981
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#446

Post autor: SimonTemplar »

Pre dotarł do mnie. Wygląda cało i zdrowo.
Mam dzisiaj tylko małą chwilkę żeby mu się przyjrzeć. Dumam właśnie nad DIPkami :think: co by tu ustawić.
Jutro będę miał więcej czasu na podłączenie i pierwsze nastawy/testy. W niedzielę planuję mocno się osłuchać ;)

xxxx EDIT xxxxxxx
Ok minęło trochę czasu, pre już w drodze do Polski. Winien jestem parę słów jak to wypadło u mnie :)
Na wstępie chcę bardzo podziękować kol. Wydra za udostępnienie bufonika do testów i jednocześnie że zdecydował się "nie olać" kolegów z UK :handgestures-thumbupright:
Mój zestaw testowy pozwolił mi na sprawdzenie tylko sekcji MM:
Dwie mocno odmienne stylem jazdy wkładki: Nagaoka MP-150 & AT 440 Mlb.
Wzmak z epoki Kenwood KA-9800 i kolumny B&W DM602 S3.

BUDOWA
Nic tu specjalnie nowego nie wniosę czego by nie napisali poprzednicy.
Solidna, wręcz pancerna obudowa z utrudnionym dostępem do dipów. Taka ilość ustawień aż się domaga łatwego dostępu ;)
Przycisk na froncie wizualnie mi bardzo pasuje. Niestety ciężko się go obsługuje mimo że mam smukłe i sprytne paluszki :lol:
Potwierdzam - RCA zbyt luźne oraz zacisk GND widziałbym z metalową, solidniejszą nakrętką.
Koniec końców każdy może sobie wcisnąć bufona w obudowę jaka mu się podoba. To jest duży plus.
Moje uwagi "in minus" to tylko małe detale, które można łatwo dopieścić.
W środku wszystkie elementy pre są poukładane, przymocowane i połączone ze sobą bardzo schludnie. Podzespoły SMD na PCB są polutowane profesjonalnie. Wiem co mówię ;) Podejrzewam że luty z drugiej strony też są pico bello! Trochę ciasno na tych PCB ale konstruktor tak to widział ;)

USTAWIANIE
Układ dipów może na początku zaskoczyć ale nie jest to Enigma.
Sporo czasu straciłem na dopasowanie ustawień do mojej Nagaoki MP-150. Przerobiłem mnóstwo nastaw aby znaleźć to prawie idealne 35k 100pF.
Mniejszy problem był z AT440. Wojtek zasugerował dla niej okolice 35k 320pF i tak wyszło najlepiej.
Podłączenie i odsłuchy poszły gładko bez żadnych technicznych niespodzianek. Pre nie generował żadnych ekstra szumów, brumienia czy strzelania z głośników. Jedyne co zauważyłem to to że pre wzmacniał sygnał dużo bardziej niż wbudowany pre w Kenie czy jak dobrze pamiętam Schiit Mani.
Po prostu było głośno. Gała volume na godz 9-10 to było maks. Na ogół słucham cichutko.

JAK TO ZAGRAŁO W MOIM TORZE:
Przesłuchałem z pół metra płyt :lol: Na koniec odsłuchów miałem na dywanie z pięćdziesiąt porozkładanych LP. Głównie Jazz, Rock, Pop...
Od samego początku rzuca się w uszy duża stereofonia. Dźwięk był mocno przestrzenny, oderwany od kolumn (aż za mocno) i atakował detalami. Muzyka rozlewała się po całym pokoju (5mx6m) Zachłysnąłem się tym na początku. Taki rozmach grania, analitycznego, szczegółowego i ostrego bardzo może się podobać. Może to być wielką zaletą. No był efekt wow na starcie :o
Średnica niestety zdominowana górą. Szkoda. Wokale w natłoku dźwięków były dość wycofane.
Po parunastu z przerwami godzinach słuchania nie byłem fanem głównie jednej rzeczy. Bez względu na ustawienia pre czy rodzaj użytej wkładki, delikatnie ale stale słyszałem tak jakby jakiś pogłos? Efekt echa? Taki pusty pokój i w nim grająca muzyka. Nie było to dominujące ale jednak po czasie upierdliwe.

Basssss. To dla mnie największa i niezaprzeczalna zaleta Bufonika. Nisko :shock: schodzący, miękki. Nie pierdzący nie dudniący. Oj, to jest to co lubię. Z AT440 miałem ubaw jak nigdy przedtem. Z tą właśnie wkładką bufonik wypadł u mnie wyśmienicie. Kind of Blue Milesa odsłuchałem z wielką przyjemnością. Mimo przerysowanej góry dostałem dosłownie wiadro detali mocne uderzenie i latające instrumenty w koło. Świetne to było :clap:.
Podobnie rzecz się miała z prawie każdą płytą z gatunku Jazz. W takim układzie bufon wymiatał. Tu przeskoczył Mańka i pre z Pionka SA-9800.
Niestety nie przypadło mi do gustu granie Rocka i ogólnie ostrzejszej, szybszej muzyki. Przy tak dużym upakowaniu dźwięków wszystko mi się mieszało/zlewało. Za duży misz masz. Winię po części za takie granie zwalam na mojego Kenwooda.
Dodatkowo nie zdążyłem reanimować Pioniera SA-9800 bo ten prezentuje z zgoła inne, cieplejsze i mniej ostre granie. Oj to się mogło zgrać bajecznie. Co potwierdza troszkę test wodza Wojtka ;)

Podsumowując. Bardzo udana konstrukcja. Godna polecenia. Nie dziwię się że niektórym kolegom Bufonik zawrócił w głowie i zgrał się z torem.
Dzięki Wydra. Good jop :clap:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#447

Post autor: zbyszek1982 »

Melduję, że po dalekich włajażach globtrotuar Bufon wylądował na ojczystej ziemi. ;)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#448

Post autor: wydra »

Przywiozl cos z podrozy na obczyzne? :D
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#449

Post autor: zbyszek1982 »

Pięćdziesiąt warstw taśmy klejącej i naklejkę "Fragile" :)
(Pewnie lubi Stinga)
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3981
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#450

Post autor: SimonTemplar »

Miałem wrzucić wiskacza :lol: ale nie wierzę kurierom :lol:
ODPOWIEDZ