BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#286

Post autor: wydra »

Nie chodzi mi o zle czy dobre opinie :) chodzi mi o przytyczke do mnie ze ciesze sie ze nie wypadl gorzej, poprostu :) zawsze zla opinia smuci no ale trzeba sie z nia pogodzic i tyle ;) Darkman musisz wiedziec ze kazda opinia jest dla mnie mocno wazna bo ten preamp to zadna kopia czegos znanego czy dostepnego w internecie to moj pomysl. Nawet sam filtr nie jest gotowcem tylko sam go liczylem, wiec to troche osobiste :) dla tego ciesze sie z kazdej dobrej opinii , poprostu ciesze sie a to nic zlego prawda?

BlackDevil masz racje heh nie pomyslalem o tym ;)
Ostatnio zmieniony 10 mar 2019, 14:47 przez wydra, łącznie zmieniany 1 raz.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#287

Post autor: darkman »

wydra pisze:
10 mar 2019, 14:00
ze ciesze sie ze nie wypadl gorzej, poprostu :)
A to dopiero teraz napisałeś. Było tak od razu. Odwagi życzę w przyszłości.
Wcześniej usiłowałeś przemycić złotą myśl o zabarwieniu krypto pozycjonujacym własny produkt, że:
napewno duzo Shiitowi zrobil zasilacz ktory to w BUphono jest w jednym pudelku :)
Co jak się okazuje nie jest całą prawdą i tylko prawdą. Na pewno zaś, zasilacz Tomanek nie ma takiego wpływu, który pozwoliłeś sobie nazwać dużym. Chciałeś zasugerować w ów sposób, że niższa sporo cena SM jest tylko pozorna, bo trzeba do niego dokupić inny zasilacz ( a twój już ma go wewnątrz). Nie trzeba. Można jeśli ktoś zechce.
Oczywiście kategoria można jest dla ludzi i wszystko można. Można lepsze kolumny, wkładkę czy wzmacniacz, a nawet phonostage. Można też powielać opinie o nieznanym sobie preampie (SM w Twoim przypadku), ale można też go najpierw posłuchać.

Swoją drogą nie mogę się jakoś oprzeć wrażeniu, że i w Buphone można zaaplikować inny zasilacz. Zrobić zewnętrzny i na tailach według własnego uznania (domyślnie - lepszych).
Czy to coś zmieni?
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#288

Post autor: wydra »

Caly czas bylem przekonany ze shiit ma impulsowca rodem z telefonu komórkowego, dlatego uwazalem ze zasilacz duzo mu dal, skoro teraz wiem ze inaczej to wyglada to ten zasilacz moze dac suptelne roznice glownie na basie. O ile jest DC jak jest AC to raczej nic nie daje. Bo lepsze trafo sprawdzi sie w jedej obudowie mniej siejac na uklady skoro jeden i drugi "zasilacz" jest w odzielnej obudowie to lepsze trafo nic nie da, chyba ze shiit oryginalne trafo ma za malo wydajne a raczej tak nie jest.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#289

Post autor: darkman »

wydra pisze:
10 mar 2019, 14:00
Darkman musisz wiedziec ze kazda opinia jest dla mnie mocno wazna bo ten preamp to zadna kopia czegos znanego czy dostepnego w internecie to moj pomysl.
Trudno się odnosić do tych wypowiedzi, bo ciągle je edytujesz. No ale jest taka możliwość i dobrze.

No bardzo dobrze. Wielokrotnie mogłeś już przeczytać, że doceniamy Twoją pracę (plecki nie bolą :) ) i wysiłek twórczy/odtwórczy ale i kreatywny/.
Dlaczego odtwórczy i kreatywny w mojej opinii? Bo idea korekcji pphono jest znana od zarania gramofonów. Pomysł, że ktoś nie miał już wcześniej podobnego lub takiego pomysłu, jest delikatnie rzecz ujmując słaba. Zwykle opiera się też na tym, że nie dotarłeś do podobnej idei już opisanej. Wszystkie preampy są oparte na sumie doświadczeń wielu konstrukcji z tego zakresu. Samo projektowanie to praca twórcza i oryginalna, jednak korzysta z tychże rozwiązań garściami :D
I bardzo dobrze, bo po co wyłamywać otwarte drzwi?
Nie bądź Pan taki odkrywca, no i traktujmy się poważnie :D
amiku
Posty: 125
Rejestracja: 22 maja 2017, 11:57
Gramofon: Yamaha GT-2000
Lokalizacja: Legnica

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#290

Post autor: amiku »

Myszor pisze:
10 mar 2019, 13:24
Wystarczy że kolega amiku powie co ma napisane na tabliczce znamionowej tomanka
Do schiita wchodzi 16VAC.
Potwierdzam, na wejściu zasilania Shiita obowiązują parametry, jakie Myszor zacytował...
Załączniki
IMG_0917.jpg
Yamaha GT-2000, Sony PS-X4, Technics SL-1500C, EPC-205C mk3, AT33PTG/2, DL-103R, Ortofon Rondo Blue, ANK L3 Top by Misse, MaCaBRiaa, NUDAmini, Ortofon VERTO, Unison Unico Due, Denon PMA-1510AE, Shanling ET3, Opera Grand Mezza, Monitor Audio Bronze 6
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#291

Post autor: BlackDevil »

A więc wszystko jasne Z tomanka też AC wychodzi :D , a już myślałem że to jakiś fajny zasilacz no to się :crying-green: pomyliłem.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#292

Post autor: Myszor »

Amiku jakby co się chciało to podnieś budę i wrzuć fotę co tam w środku siedzi w tym tomanku.

A wydajność prądowa lepsza niż we wtyczkowcu jest bez znaczenia ?
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#293

Post autor: BlackDevil »

Myszor pisze:
10 mar 2019, 17:25

A wydajność prądowa lepsza niż we wtyczkowcu jest bez znaczenia ?
Odbiornik pobierze tyle ile mu potrzeba bez znaczenia czy prąd zasilacza będzie 1A czy 20A bo to pre pobiera zero nic prądu ,ale to cudo może mieć filtry i wyłapywać szpilki z sieci a może nawet ma filtr składowej stałej tylko tyle albo aż tyle . Potrzebna sekcja :mrgreen:

Niech @amiku założy temat Sekcja Tomanka bo to Miejsce na opinie BuphonoAMP.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2019, 20:12 przez BlackDevil, łącznie zmieniany 1 raz.
amiku
Posty: 125
Rejestracja: 22 maja 2017, 11:57
Gramofon: Yamaha GT-2000
Lokalizacja: Legnica

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#294

Post autor: amiku »

BlackDevil pisze:
10 mar 2019, 18:20
Niech @amiku założy temat Sekcja Tomanka bo to Miejsce na opinie BuphonoAMP.
Raczej nie chciałbym przeprowadzić sekcji mojego Tomanka z racji tego, iż jest on jeszcze na gwarancji, choć sam jestem ciekaw co ma w środku...może kiedyś.
Wróćmy do tematu wątku.
Yamaha GT-2000, Sony PS-X4, Technics SL-1500C, EPC-205C mk3, AT33PTG/2, DL-103R, Ortofon Rondo Blue, ANK L3 Top by Misse, MaCaBRiaa, NUDAmini, Ortofon VERTO, Unison Unico Due, Denon PMA-1510AE, Shanling ET3, Opera Grand Mezza, Monitor Audio Bronze 6
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#295

Post autor: BlackDevil »

Ok fajnie będzie zobaczyc co tam w środku siedzi kiedyś , też bym nie rozbierał skoro na gwarancji ;)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#296

Post autor: Myszor »

amiku pisze:
10 mar 2019, 19:24
BlackDevil pisze:
10 mar 2019, 18:20
Niech @amiku założy temat Sekcja Tomanka bo to Miejsce na opinie BuphonoAMP.
Raczej nie chciałbym przeprowadzić sekcji mojego Tomanka z racji tego, iż jest on jeszcze na gwarancji, choć sam jestem ciekaw co ma w środku...może kiedyś.
Wróćmy do tematu wątku.
Chodziło tylko o zdjęcie pokrywki ale ok.
Wracając do tematu....swoją reckę oparłeś na wkładce mm. A jak mc wypadło ?
amiku
Posty: 125
Rejestracja: 22 maja 2017, 11:57
Gramofon: Yamaha GT-2000
Lokalizacja: Legnica

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#297

Post autor: amiku »

Niestety, na razie posiadam same MM-ki. powoli dojrzewam do zakupu MC, lecz to dopiero za jakiś czas.
Yamaha GT-2000, Sony PS-X4, Technics SL-1500C, EPC-205C mk3, AT33PTG/2, DL-103R, Ortofon Rondo Blue, ANK L3 Top by Misse, MaCaBRiaa, NUDAmini, Ortofon VERTO, Unison Unico Due, Denon PMA-1510AE, Shanling ET3, Opera Grand Mezza, Monitor Audio Bronze 6
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#298

Post autor: wydra »

Moze tam jest cos typu kondycjonera lub UPSa i robi stabilizacje sinusa taki AC-DC-AC ale nie wiem.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#299

Post autor: BlackDevil »

wydra pisze:
11 mar 2019, 08:39
Moze tam jest cos typu kondycjonera lub UPSa i robi stabilizacje sinusa taki AC-DC-AC ale nie wiem.
Nie ma co gdybać najważniejsze że kolega jest zadowolony z obu pre chyba. :) . Jeśli ktoś chce sprawdzić czy jest sens inwestowania w zasilacz z bajerami to może wykonac prosty test koszt 20pln ,trzeba zakupić dwie baterie 9V połączyć w szereg i super zasilacz gotowy :o
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#300

Post autor: wydra »

BlackDevil pisze:
11 mar 2019, 09:30
wydra pisze:
11 mar 2019, 08:39
Moze tam jest cos typu kondycjonera lub UPSa i robi stabilizacje sinusa taki AC-DC-AC ale nie wiem.
Nie ma co gdybać najważniejsze że kolega jest zadowolony z obu pre chyba. :) . Jeśli ktoś chce sprawdzić czy jest sens inwestowania w zasilacz z bajerami to może wykonac prosty test koszt 20pln ,trzeba zakupić dwie baterie 9V połączyć w szereg i super zasilacz gotowy :o
Tak :) i tym możemy zakończyć rozmowę o zasilaczu do shiita w tym wątku :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ODPOWIEDZ