BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
amiku
Posty: 125
Rejestracja: 22 maja 2017, 11:57
Gramofon: Yamaha GT-2000
Lokalizacja: Legnica

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#271

Post autor: amiku »

Testy porównawcze z Shiitem pozostawiam sobie na weekend...przyznam, iż bardzo mało do tej pory słuchałem Shiita, dostałem go mniej więcej rok temu od brata z USA, zamówiłem u Tomanka zasilacz, podpiąłem pod gramiak Sony i tak sobie leży. PS-X4 rzadko słucham, wolę jednak dźwięk z Technicsa. W najbliższą sobotę jeśli coś nie wypadnie, to podepnę pod Technicsa Shiita i porównam z pre Mr. Wydry. O wrażeniach nie omieszkam poinformować...
Yamaha GT-2000, Sony PS-X4, Technics SL-1500C, EPC-205C mk3, AT33PTG/2, DL-103R, Ortofon Rondo Blue, ANK L3 Top by Misse, MaCaBRiaa, NUDAmini, Ortofon VERTO, Unison Unico Due, Denon PMA-1510AE, Shanling ET3, Opera Grand Mezza, Monitor Audio Bronze 6
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#272

Post autor: gravediggie »

Też jestem bardzo ciekaw porównań z szitem. Nigdy nie słyszałem jak gada. Nie mogę się doczekać dnia gdy bufon trafi do mnie. Chcę zobaczyć jak będzie się sprawować w moim torze w porównaniu z Nudą mini i MMCF10 który aktualnie posiadam.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
ozii
Posty: 299
Rejestracja: 19 wrz 2017, 20:11
Gramofon: 1210 mk2
Lokalizacja: Białystok

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#273

Post autor: ozii »

Jak już wspomniałem wyżej także czekam na porównanie z schitem ;)
1210 mk2 - Nagoka MP200 - A-8450 - T-4250 - CA CP 1
łobuz
Posty: 440
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:57
Gramofon: Sansui sr-929
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#274

Post autor: łobuz »

Rafał po wielu próbach z ustawieniami w sekcji mc najlepiej zagrało na jogurcie 103r z nastawami w bufoniku 10000 0000 a takich niema na rozpisce jakie są to wartości :)
Analog Guy In A Digital World.Sansui AU-α907i MOS Limited
amiku
Posty: 125
Rejestracja: 22 maja 2017, 11:57
Gramofon: Yamaha GT-2000
Lokalizacja: Legnica

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#275

Post autor: amiku »

Oto dzisiejsi bohaterowie:
IMG_0914.JPG
No i jestem po całym dniu testów porównawczych BUphonoAMP i Shiit Mani…na wstępie pragnę uderzyć się w pierś, bowiem po otrzymaniu Shiita nie bardzo uwierzyłem, że jest to preamp godny uwagi bazując na jego więcej niż skromnych rozmiarach, niespecjalnie przykuwającym uwagę wyglądzie i ubogich nastawach. Jakże byłem w błędzie. Powiem tak, Shiit Mani to naprawdę doskonały preamp oczywiście w swojej kategorii cenowej. Jako, że otrzymałem Shiita ze standardowym zasilaczem wtyczkowym produkcji chińskiej od razu zamówiłem dedykowaną do niego elektrownię u Tomanka. I taki zestaw stanął do testów porównawczych z Pre Wydry. We wcześniejszym poście zasygnalizowałem, że BUphono najlepiej zagrał z Goldringiem 1006 (tej wkładki użyłem do testów) z obciążeniem 47k i pojemnością na wejściu 100pF. Dobrze się złożyło, bowiem Schiit ma bardzo skromny zestaw nastawów i do wkładki MM jest to standard w tym preampie. Wkładka powieszona w Technicsie SL-1401, wzmak Denon PMA-1510AE, kolumny MA Bronze 6, kabel między pre z wzmakiem to Chord Chameleon vee 3, kable głośnikowe to Chord Odyssey 2.
Nadmieniam, iż wszystkie moje wrażenia są jak najbardziej subiektywne, na innym sprzęcie, innym otoczeniu testowym mogą być zupełnie inne…
I jak to gra ? Otóż, jak wspomniałem wcześniej Shiit bardzo mnie zaskoczył dojrzałym, otwartym dźwiękiem wszystkie elementy przekazu są czytelne, nic się nie zlewa, góra pasma może nieco zbyt zadziorna, jednak jest to w granicach akceptowalnych dla ucha, nie miałem wrażenia, że jest ostra, czy też wysuwa się na pierwszy plan. Średnica utrzymana w ryzach, świetnie przechodząca w wyższy dół a ten zsynchronizowany z nisko schodzącym dolnym zakresem częstotliwości. Bardzo fajne, bardzo dojrzałe brzmienie jak na tak przystępny cenowo preamp (zaznaczam, że testowałem Shiita z zasilaczem Tomanka a to dodatkowy koszt i w sumie cena Shiita i BU staje się porównywalna).
Jak na tym tle wypadł BuphonoPRE ? Bardzo podobne brzmienie, trochę inne zestrojenie wyższego zakresu pasma, bardziej łagodne. Średnica i dół prawie identyczne w obu preampach, mam wrażenie, że dół pasma troszeczkę dłużej wybrzmiewa w Shiicie. W BU pojawia się w odpowiednim momencie i szybciej ustępuje miejsca innym zakresom pasma.
Nie podejmuję się jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który preamp jest lepszy, który gorszy…po prostu oba zabrzmiały bardzo fajnym dźwiękiem, każdy o troszeczkę innej charakterystyce, oba mogą się podobać, kwestia gustu i oczekiwań.
Oczywiście biorąc pod uwagę czynniki czysto użytkowe, to tutaj na pewno lepiej prezentuje się BU, bowiem posiada dużo większe możliwości kształtowania dźwięku poprzez zmianę wachlarza ustawień zarówno pojemności wejściowych i obciążeń stosowanych w celu dopasowania do wkładki.
To na razie tyle moich wrażeń z testów odsłuchowych…
Ostatnio zmieniony 10 mar 2019, 11:35 przez amiku, łącznie zmieniany 1 raz.
Yamaha GT-2000, Sony PS-X4, Technics SL-1500C, EPC-205C mk3, AT33PTG/2, DL-103R, Ortofon Rondo Blue, ANK L3 Top by Misse, MaCaBRiaa, NUDAmini, Ortofon VERTO, Unison Unico Due, Denon PMA-1510AE, Shanling ET3, Opera Grand Mezza, Monitor Audio Bronze 6
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#276

Post autor: wydra »

łobuz pisze:
09 mar 2019, 21:42
Rafał po wielu próbach z ustawieniami w sekcji mc najlepiej zagrało na jogurcie 103r z nastawami w bufoniku 10000 0000 a takich niema na rozpisce jakie są to wartości :)
Masz teraz MC z obciazeniem 100k :) ustaw moze na 35k moze bedzie lepiej heh. Oczywiscie w moim preampie dla mcmozna usyaeic obciazenia dla MM i widac w tymwypadku spodobalo sie to, choc to malo standardowe rozwiazanie, ale grunt ze sie podoba hehe.

Amiku dziekuje za podzielenie sie uwagami :) Shiit to bardzo dobry preamp wiec niemniej sie ciesze :) napewno duzo Shiitowi zrobil zasilacz ktory to w BUphono jest w jednym pudelku :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#277

Post autor: darkman »

wydra pisze:
10 mar 2019, 11:09
Shiit to bardzo dobry preamp
Przeczytałeś i powielasz?
Czy słyszałeś i to Twoja opinia z autopsji po przesłuchaniach?
wydra pisze:
10 mar 2019, 11:09
wiec niemniej sie ciesze
No tak. Z tego ,że fabryczny Shiit, tańszy znacząco od Buphone zagrał bez kompleksów na podstawowym i jedynym ustawieniu bez łaski i powodów do skromności? :)

Amiku@ nie wskazał na żaden z tych phnostage jako wiodący, tak to wygląda:
amiku pisze:
09 mar 2019, 23:38
Nie podejmuję się jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który preamp jest lepszy, który gorszy…po prostu oba zabrzmiały bardzo fajnym dźwiękiem, każdy o troszeczkę innej charakterystyce, oba mogą się podobać, kwestia gustu i oczekiwań.
wydra pisze:
10 mar 2019, 11:09
napewno duzo Shiitowi zrobil zasilacz ktory to w BUphono jest w jednym pudelku :)
Na pewno, dużo nie! :) Rozwiązanie zasilania i samej jego lokalizacji, to inna bajka. Nie można uznać za zaletę tego, że w BU jest ono w tej samej obudowie, jak i nie można uznać za tę samą, że SH ma zasilacz zewnętrzny (taki czy siaki; o czym niżej).
Zdania co do zasilania SH są podzielone, a w każdym razie budzą wątpliwości. Osobiście stałem i stoję na stanowisku, że może być tylko lepiej, choć wcale nie musi.
Oto opinie [cyt. moje] kolegów parających się elektroniką z wątku testowego SH i w mojej opinii warto je przytoczyć dla jasności poglądu:

źródło - temat testowy Shiit Mani:
viewtopic.php?t=10080&start=60

klin@
No i właśnie, z tego co widzę na Shiita wchodzi zasilanie AC i DC jest dopiero robione w środku - tu już nie ma pola do popisu i poprawy czegokolwiek, tak?
klin@ cd
Ale serio Panowie, co Wy tu chcecie zapgrejdować, Przecież na Shiita wchodzi 16 V AC... To co ten zapgrajdowany zaasilacz będzie robił? Jakoś lepiej to nasze 230 V AC z gniazdka będzie zmieniał na 16 V AC dla Shiita. Myślałem, że cała zabawa i jakość pre to twki właśnie w prostowaniu i stabilizacji...a ta część w Shiicie jest na płytce więc dupa...
(No to jestem bardzo ciekaw, na czym to ma właściwie polegać...może ktoś to wyłoży jakoś ładnie.)

zbyszek1982@[tu chodzi o porady z for US - przypis mój`darq.]
Czasami warto zweryfikować, czy te porady są oparte na uzasadnionych przesłankach, czy są to tylko wyssane z palca teorie i wiara w audio voodoo.

ahaja@
Też mi się tak wydaje jak pisze Klin.
Na pcb przy wejściu zasilania widać mały mostek, czyli musi wchodzić AC.
Wtyczkowce to z reguły tragiczne impuslówki rodem z telefonów.
Możliwe - bo nie wiem jak by to miało wyglądać inaczej - że to po prostu trafo toroidalne i to wszystko w sensie tego upgrad'u.
Stabilizacje są na pcb zatem ich ominięcie jest 'robotą dla roboty'. Trzeba by kupić jakieś trafo i podpiąć do niego i sprawdzić - to jakieś 50-75zł.
..cyt.)

konkluzja:
Zasilacz Tomanek zastosowany przez MMarek@ sprawdził się w czasie przesłuchań i według publikowanych opinii miał wpływ na efekt finalny przesłuchań. Trudno jednak uznać, że aż taki by konieczne było wliczanie jego ceny w SH standard. Wymiana chińskiego wtyczkowca na zasilacz lepszy jest uzasadnione, jednak to jedynie opcja.

Jako elektronik kol. Wydra@ ufam, powinieneś to wiedzieć. Czyż nie?

p.s.
BTW, Mieciu bardzo Ci dziękuję za przesłuchania i poświęcony czas wraz z wyrażeniem obiektywnie opinii. :clap:
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#278

Post autor: wydra »

Nie koniecznie musi wchodzic AC :) dajac DC na mostek nic sie nie stanie poniewaz prad i tak przeplynie przez diody w odpowiednim kierunku, tyle ode mnie. Z reszta to troche dziwne bo po co ten wtyczkowiec, jakis zasilacz impulsowy one zawsze daja DC nie AC wiec raczej do shiita wchodzi DC nie AC ;) Nie do konca rozumiem w czym jest problem do mnie :( kolega Amiku ma Shiita z dodatkowym zasilaczem i kosztuje wtedy podobnie jak moj, ogolnie ja ciesze sie dlatego ze shiit uwazany jest za dobrze grajacy preamp i duzo ludzi go chwali. To chyba jednak jest powod do radosci, nie?
Ostatnio zmieniony 10 mar 2019, 13:23 przez wydra, łącznie zmieniany 1 raz.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#279

Post autor: darkman »

wydra pisze:
10 mar 2019, 13:05
tyle ode mnie.
To tyle co nic.
Pytanie zasadnicze było czy słyszałeś i widziałeś SManii? Odpowiesz?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10453
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#280

Post autor: Myszor »

Wystarczy że kolega amiku powie co ma napisane na tabliczce znamionowej tomanka :)
Do schiita wchodzi 16VAC.
https://schiit.eu.com/index.php?route=p ... load_id=20
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#281

Post autor: wydra »

Ja nie slyszalem Shiita odnosze sie do innych opiniii a ona jest dobra, gdybym slyszal pewnie dalbym opinie albo nie bo pewnie by byla zle odebrana, jak zwykle :)
Myszor pisze:
10 mar 2019, 13:24
Wystarczy że kolega amiku powie co ma napisane na tabliczce znamionowej tomanka :)
Do schiita wchodzi 16VAC.
https://schiit.eu.com/index.php?route=p ... load_id=20
No to w sumie nie wiem co by miala dac wymiana zasilacza. Chyba ze dokladany zasilacz jest DC. Ciekawe czy mamy w preampie +/- 9V bo po wyprostowaniu 16V da nam kolo 18V czy mamy przetwornice.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#282

Post autor: BlackDevil »

Jeśli z tomanka nie wychodzi ponad 20VDc jego użycie nie ma sensu a wręcz szkodzi obniżając napięcie na podzespołach shiita jak by miał ponad 20 VDc to by była podwòjna filtracja a to zawsze na plus :mrgreen:
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#283

Post autor: wydra »

Nie no nie przesadzajmy dioda zabiera 0.7V :) no sa dwie brane pod uwage wiec 1.4V
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#284

Post autor: darkman »

wydra pisze:
10 mar 2019, 13:24
Ja? Nie slyszalem, odnosze sie do opinii innych a ona jest dobra.
A to sporo wyjaśnia.
Pewnie, opinie są faktycznie pozytywne.
wydra pisze:
10 mar 2019, 13:05
shiit uwazany jest za dobrze grajacy preamp i duzo ludzi go chwali. To chyba jednak jest powod do radosci, nie?
Dla posiadaczy Shiit Mani na pewno.
Zwłaszcza, że tańszy. By był podobny wcale nie trzeba dopłacać do zasilacza lecz można. To opcja.
wydra pisze:
10 mar 2019, 13:05
Z reszta to troche dziwne bo po co ten wtyczkowiec
Zresztą taka topologia całości skierowanej do produkcji finalnej. Co w tym dziwnego?
wydra pisze:
10 mar 2019, 13:05
Nie do konca rozumiem w czym jest problem do mnie
Nie ma problemu. Są opinie i uwagi dotyczące testu/ów. To taki wątek. Jeśli oczekujesz tylko opinii pełnych entuzjazmu, to załóż sobie wątek o tytule " Klepanie Wydry po pleckach oraz pupci jak ktoś lubi i ma taka fantazję" :mrgreen:

Ta opinia (a raczej wątpliwość natury wnioskującej) wskazuje na to by nie przewartościowywać kosztów Shiit`a koniecznością wymiany zasilania. Nie jest to obligatoryjne dla poprawnej pracy owego phonstage. Zatem sumowanie jego kosztu podstawowego z kosztem zasilacza DIY jest pozbawione logiki.
Nikt nie udowodnił do tej pory, że Buphone gra gorzej niż Shiit z oryginalnym zasilaczem lub innym DIY, choć być może to kwestia czasu.
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#285

Post autor: BlackDevil »

wydra pisze:
10 mar 2019, 13:49
Nie no nie przesadzajmy dioda zabiera 0.7V :) no sa dwie brane pod uwage wiec 1.4V
Wydra do Shiita Wchodzi 16VAc czyli po wyprostowania ponad 20Vdc Za mostkiem wiec jak podasz z tomanka 16Vdc to ile będziesz miał za mostkiem w shiitcie :lol: :lol: ogarniasz, to nie powielacz :roll:
ODPOWIEDZ