BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1156

Post autor: Tarkus »

wydra pisze:
17 lis 2021, 10:36
Może położyć jakiś gruby blat na komodę szafkę pod ten granit ?
To też jakiś pomysł. Z czego radzisz zrobić ten blat, z MDF?
Przede wszystkim planuję zredukować rezonans ścianek segmentu od BR przez wstawienie granitowych płytek za kolumny i przy ściankach bocznych. Płytki musiałyby być amortyzowane gumowymi nóżkami od strony blatów i ścianek. Myślę jeszcze, jak by je umocować, żeby stały. Najprościej byłoby zagiętymi gwoździami, tylko z kolei metal przenosiłby wibracje z powrotem na ścianki.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1157

Post autor: wydra »

ja bym kupił ładny gruby blat kuchenny na wymiar i jeszcze od niego dał nóżki gumowe oddzielając go od twojego mebla.
Tarkus pisze:
17 lis 2021, 10:50
Przede wszystkim planuję zredukować rezonans ścianek segmentu od BR przez wstawienie granitowych płytek za kolumny i przy ściankach bocznych.
ja bym wyciął ścianki z gąbki stożkowej takiej głośnikowej i przykleił ja do sklejki, tworząc taki ala ustrój akustyczny. granit będzie odbijał i może być jeszcze gorzej. może wytłumi ale stworzy takie trochę echo czy jakieś dudnienie.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1158

Post autor: Tarkus »

wydra pisze:
17 lis 2021, 11:18
ja bym wyciął ścianki z gąbki stożkowej takiej głośnikowej i przykleił ja do sklejki, tworząc taki ala ustrój akustyczny. granit będzie odbijał i może być jeszcze gorzej. może wytłumi ale stworzy takie trochę echo czy jakieś dudnienie.
Tak, tylko że mnie chodzi o tylny BR. Obawiam się, że w wytłumionym otoczeniu nie będzie działać prawidłowo i nie będzie basu w ogóle (tak było przy zatkanych BR-ach). Notabene eksperymentowałem z różnymi kolumnami z przednim BR lub zamkniętymi, ale jak dotąd nic mi dźwiękowo nie przypasowało tak jak te M1 (może się uda z jakimś innym wzmacniaczem?). Dlatego myślałem o zrobieniu jakby "zastępczej ściany" ;) za kolumnami.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
92666jarek
Posty: 122
Rejestracja: 14 lut 2020, 22:27
Gramofon: saba psp 244
Lokalizacja: podlaskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1159

Post autor: 92666jarek »

Pomysł z gąbkami z tyłu jest bardzo dobry, na allegro mozna kupić samoprzylepną matę wygluszającą. Mi sie sprawdziła jako wygłuszenie wnetrza kolumn :)
saba psp244 Buphono nano onkyo A8670 głośniki DIY,
sansui aux301 whaferdale cristal , pioneer PL-200
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1160

Post autor: wydra »

Masz tannoy M1? Mam i ja bardzo przyjemne monitorki :)
Tarkus pisze:
17 lis 2021, 11:34
Tak, tylko że mnie chodzi o tylny BR. Obawiam się, że w wytłumionym otoczeniu nie będzie działać prawidłowo i nie będzie basu w ogóle (tak było przy zatkanych BR-ach)
To zależy czy chcesz słuchać kolumn czy odbić :) jak go zatkasz to w ogóle nie będzie promieniował, a z otwartym będzie, ale w wygłuszonym otoczeniu nie będzie odbić .
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1161

Post autor: Tarkus »

wydra pisze:
17 lis 2021, 12:48
Masz tannoy M1? Mam i ja bardzo przyjemne monitorki
Tak, Tannoy Mercury M1. Istotnie bardzo przyjemne, choć niekoniecznie do segmentu... Sprawdzały się z Kenwoodem KA-60, jeszcze lepiej sprawdzają się z Luxmanem L-190. :) Niestety już z (lepszym skądinąd) Luxmanem L-5 szybko zmęczyły mnie natarczywe wysokie tony. Nie chodzi o ich ilość, tylko o zbyt ostrą barwę. Do tego wzmacniacza potrzebowałbym kolumn bardziej łagodzących, powiedzmy: zmiękczających czy zaokrąglających górę. Ale to już chyba temat na inny dział! ;)
wydra pisze:
17 lis 2021, 12:48
To zależy czy chcesz słuchać kolumn czy odbić jak go zatkasz to w ogóle nie będzie promieniował, a z otwartym będzie, ale w wygłuszonym otoczeniu nie będzie odbić .
Nie jestem fizykiem, ale czy dźwięk ze źródła odwróconego ode mnie może dotrzeć do mnie inaczej niż poprzez odbicie?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1162

Post autor: Merrick »

wydra pisze:
17 lis 2021, 12:48
To zależy czy chcesz słuchać kolumn czy odbić jak go zatkasz to w ogóle nie będzie promieniował, a z otwartym będzie, ale w wygłuszonym otoczeniu nie będzie odbić .
Dokładnie.
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1156
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1163

Post autor: Piterski »

Tarkus pisze:
17 lis 2021, 14:09
Nie jestem fizykiem, ale czy dźwięk ze źródła odwróconego ode mnie może dotrzeć do mnie inaczej niż poprzez odbicie?
Dla niskich częstotliwości może bez kłopotu, odbicia mogą tylko go wzmacniać i zmieniać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1156
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1164

Post autor: Piterski »

Wątek jest o produkcie kolegi Wydry, który od kilku dni jest ponownie u mnie. na razie podpiąłem go i włączam nie zobowiązująco rożne płyty. Co mi tam przyjdzie do głowy. Mam już takie wrażenie, że ta wersja gra lepiej ale o szczegółach napiszę jak się osłucham i go poważniej przetestuje.
Załączniki
P1010190.jpg
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1165

Post autor: Tarkus »

Jak nadmieniłem w innym wątku, właśnie słucham:

Mike Oldfield - Tubular Bells
(Virgin 1973, wyd. ~1989 UK)


Po raz pierwszy mam tak realistyczną scenę z winyla. Muszę jutro posłuchać tego z CD i porównać.
Szczurek, trzeba to przyznać, ma bardzo dobry bas, ale co do górki - to... przydałaby mu się lepsza szpilka! :)
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1166

Post autor: Tarkus »

W weekend spróbowałem z Philipsem, ale jakoś mi "nie leżał". Nie mogłem znaleźć właściwych ustawień, żeby wyeliminować ten dudniący bas... samodzielnie doszedłem do 320pF/49k, próbowałem też 70k/100pF, jak radził Pablos.
Albo ta wkładka jest wrażliwsza na rezonans od Shure'a, albo nie zgrywa się z ramieniem, a może "to już taka uroda" wkładek MI? Tak czy owak, nad dalszą redukcją rezonansu popracuję w miarę posiadanych funduszy.
Na razie wróciłem do Shure i do ustawienia 150pF/100k. W tej chwili wydaje się optymalne. Nie wiem, może pozostanę przy Shure i gdy będzie za co, dokupię do niej szpilkę SAS?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1167

Post autor: Wojtek »

Tarkus pisze:
29 lis 2021, 21:35
a może "to już taka uroda" wkładek MI?
Philips GP400 nie jest wkładką MI.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1156
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1168

Post autor: Piterski »

Miałem Tanoy M2 i to ich specyficzne strojenie powodowało, że grały mi szyby w drzwiach do pokoju, więc może to nie kwestia wkładki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1887
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1169

Post autor: Jaculek »

Tarkus pisze:
29 lis 2021, 21:35
Nie mogłem znaleźć właściwych ustawień, żeby wyeliminować ten dudniący bas..
No i nie dziwne, bo ustawienia obciążenia nie wpływają w ogóle na zakres niskich częstotliwości. One służą tylko i wyłącznie poprawieniu liniowości w zakresie wysokich tonów.
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1170

Post autor: Wojtek »

Jaculek pisze:
30 lis 2021, 08:47
No i nie dziwne, bo ustawienia obciążenia nie wpływają w ogóle na zakres niskich częstotliwości. One służą tylko i wyłącznie poprawieniu liniowości w zakresie wysokich tonów.
Czemu takie rzeczy piszesz? Szczególnie jeśli chodzi o pojemność sygnałową.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ