BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1066

Post autor: Wojtek »

Sekcja MC Buphono jest znana z tego że jest generalnie uboższa od MM.
garymoore pisze:
26 lip 2021, 12:28
Ogólnie Buphon brzmi na wkładkach MC jakby grały bardzo dobre MM-ki.
Nie wiem za bardzo jak to interpretować, bo implikuje to jakąś wyższość jednego rodzaju generatorów nad drugim.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
garymoore
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2016, 14:55
Gramofon: JVC QL-A7

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1067

Post autor: garymoore »

Absolutnie nie miałem na myśli wyższości MM nad MC lub odwrotnie. Chodzi o to, że MC brzmią inaczej niż MM. Jeśli opisać to krótko, chociaż zawsze możemy mieć do danego opisu zastrzeżenia, to dźwięk z MC jest lekki, przejżysty,detaliczny. Natomiast z MMmek jest mocny, silny, o dużej dynamice i bardziej zbity. Tak moim zdaniem w sposób uproszczony można to ująć. I w Buphonie tak jak dla mnie to brzmi. Sam mam MMki np AT150 ale ich nie zakładałem do testów bo nie chciałem przedłużać czasu trzymania sprzętu. Sam na niego bardzo długo czekałem i chcę aby następny w kolejce dezerter dostał go jak najszybciej.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1068

Post autor: wydra »

Kto teraz ma sprzęt?
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
garymoore
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2016, 14:55
Gramofon: JVC QL-A7

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1069

Post autor: garymoore »

garymoore
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1070

Post autor: wydra »

Ok, w porządku bo zrozumiałem że już wysłałeś :) kolega 32łysy juz miał sprzet?
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
garymoore
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2016, 14:55
Gramofon: JVC QL-A7

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1071

Post autor: garymoore »

Tak
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1072

Post autor: 32lysy »

Witam wszystkich. Czas skrobnąć kilka zdań odnośnie naszego bohatera. Test starałem się wykonać rzetelnie, a będąc na urlopie nie miałem ograniczeń czasowych i ,,przeszkadzaczy,, w postaci domowników :)
Pierwsze wrażenie po uruchomieniu pozytywne i bez uwag. Scena zbudowana poprawnie. Szerokość, głębia, odległość, wszystko w jak najlepszym porządku.
Pierwszy plan bardzo blisko, a scena namacalna w zasięgu ręki co uważam osobiście za duży plus. Dżwięk czytelny i wyrazisty, wychodzący w stronę słuchacza.
Na uwagę zasługuje mocno otwarty dźwięk, bez jakiegokolwiek zamulenia. Wokale oraz instrumenty klarowne. Uważam że to największe zalety tego przedwzmacniacza. Może to kwestia gustu ale
urządzenia, które gdzieś wcześniej miałem możliwość posłuchać i uznałem za słabsze, właśnie w tym zakresie kulały najbardziej. Po pierwszych spostrzeżeniach i wnioskach przyszedł czas
na poprzerzucanie płytami, wkładkami, mieszanie w sprzęcie i szczegółową analizę podczas kolejnych godzin odsłuchów. Do testu posłużyły mi dwa gramofony, sześć wkładek, dwa dodatkowe pre i
kilka kompletów zdublowanych płyt. W moim systemie odczułem za mało dociążenia w dole pasma, Bas był dobrze kontrolowany, krótki , punktowy, taki jak lubię, ale brakowało mi ciśnienia.
Było zbyt zwiewnie a w miejscach gdzie powinno się poczuć zagęszczenie było zbyt subtelnie.
Trochę za jaskrawo, ale nie jakoś przesadnie ostro, i co nie jest bez znaczenia , nie stwierdziłem pojawiania się sybilantów, a same blachy brzmiały w zasadzie jak dla mnie referencyjnie
Podczas odsłuchów ciężkiej muzyki miałem wrażenie gorszej selektywności, rozdzielczości, separacji. Trudniej było zlokalizować pozorne źródła, przez co uznałem że ciężka muzyka
na pewno nie jest celem dla ,,Bupfono,, choć być może w zbilansowanym torze i dobrze dobranej wkładce mogło by zabrzmieć poprawnie
Zarówno niedosyt basu, jak i zbytnia jaskrawość, są na poziomie dającym się skorygować właśnie konfiguracją systemu. Sporo czasu poświęciłem wkładkom MC bo to mnie osobiście najbardziej
interesowało i mogę tylko napisać że tutaj również pre radzi sobie dobrze. Celowo nie piszę czy ten czy inny przedwzmacniacz jest
lepszy czy gorszy, ponieważ u mnie wypadł tak a w innym systemie wrażenie będzie odwrotne. Nie lubię tak generalizować, ze względu na zbyt dużo czynników wpływających na
ocenę. Ponadto, celem było przetestowanie i ocena danego urządzenia a nie stawianie subiektywnych rankingów. U mnie tor sam w sobie jest troszkę jaśniejszy i to również jest czynnikiem
powodującym takie czy inne odczucia. Jeśli ktoś zapyta czy ,,Buphono,, to dobry przedwzmacniacz to odpowiedź brzmi -tak- jest to dobre urządzenie. Wszystko jest poprawne i na miejscu, a tylko
kwestią gustu, gatunków muzycznych i zestawienia pozostałych składników systemu jest czy spodoba się bardziej czy mniej.
Na pewno warto rozważyć zakupu przy spełnieniu pewnych warunków konfiguracji, no ale przecież to dotyczy każdego elementu toru i każdego przedwzmacniacza.
Bez zastanawiania mogę polecić ,,Buphono,, do muzyki wokalnej, instrumentalnej, jazzu, w systemach ze sporą ilością basu.
Ten przedwzmacniacz zdecydowanie może być panaceum na odmulenie i z niejednych kolumn spadnie kotara, a najbardziej zaskoczy otwartym przejrzystym i czytelnym środkiem.
Będącym na etapie poszukiwania przedwzmacniacza polecam przesłuchanie ,,Buphono,, bo warto brać go pod uwagę. Dziękuję również konstruktorowi za możliwość przetestowania.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1073

Post autor: Tarkus »

Mam pytanie do Użytkowników, a szczególnie do Konstruktora.
Testuję właśnie egzemplarz BuPhono, którego zakup "z drugiej ręki" rozważam. Przy przełączaniu wejść zauważyłem, że przełączając wzmacniacz na wejście, do którego jest podpięty, jak i przełączając z niego na inne, mam w kolumnach/słuchawkach słyszalny stuk, który nie występuje, gdy preamp odłączyć. Nie zależy on od tego, czy BuPhono jest włączone, czy wyłączone, czy jest do niego podłączony gramofon, czy nie, a nawet czy jest podłączone do kabla zasilającego; tylko jego odłączenie od wejścia wzmacniacza likwiduje ten "efekt dźwiękowy". W związku z tym wątpię, żeby powodował go prąd stały na wyjściu samego phonostage'a (chyba że się mylę?).
Poza tym preamp przy włączaniu przez sekundę czy dwie głośno buczy, a przy wyłączaniu wydaje trzaski (jest ich kilka).
Pytanie brzmi: czy powyższe zjawiska (szczególnie chodzi o stuki podczas przełączania wejść) to "już taka uroda" tego sprzętu, czy jest w nim gdzieś zwarcie lub inna awaria?

Skądinąd jest to naprawdę bardzo dobry phonostage, a na pewno lepszy od CA 540P, bo tylko z tym mam na razie porównanie. Jeśli testowany przeze mnie egzemplarz okazałby się wadliwy, będę prawdopodobnie zainteresowany zakupem nowego, o ile nadal jest wytwarzany.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
92666jarek
Posty: 122
Rejestracja: 14 lut 2020, 22:27
Gramofon: saba psp 244
Lokalizacja: podlaskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1074

Post autor: 92666jarek »

Nie wiem jaki masz tor, ale w przypadku sprzętu bez kondensatorów separujacych w torze audio(tak mam w swojej końcówce)może być taka sytuacja, jeśli pre wysyła stałe napięcie na wyjście. Mam buphono mini, ale jak już działa to takich efektów nie ma. Za to włączenie pre przy właczonym wzmacniaczu na wejsciu pod które podpiąłem pre powoduje za każdym razem zadziałanie zabezpieczenia stałoprądowego w końcówce. Obstawiam że ten który testujesz ma jakieś stałe napięcie na wyjściu. W skrócie- coś w nim szwankuje. Ten preamp nie jest izolowany kondensatorem na wyjściu. Możesz zrobić przewód sygnałowy z kondensatorami 2,2- 10 mikro i sprawdzisz czy to rozwiązało problem... Jeśli tak to sprzęt do przeglądu...
saba psp244 Buphono nano onkyo A8670 głośniki DIY,
sansui aux301 whaferdale cristal , pioneer PL-200
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 944
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1075

Post autor: pablos »

Tarkus pisze:
02 sie 2021, 17:01
pytanie
U mnie nic takiego nie występuje. Jedynie w przypadku wyłączania Bufonika po kilku sekundach słychać lekkie "pyknięcie" w kolumnach - dlatego też włączam zawsze w pierwszej kolejności pre, a później wzmacniacz-w wyłączając zaczynam od wzmacniacza.
...
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1076

Post autor: Tarkus »

92666jarek pisze:
02 sie 2021, 20:58
Obstawiam że ten który testujesz ma jakieś stałe napięcie na wyjściu.
Hm, ale skąd się biorące, skoro efekt występuje również wtedy, gdy BuBhono jest odłączone od kabla sieciowego?
92666jarek pisze:
02 sie 2021, 20:58
sprzęt do przeglądu
Tak jak mówiłem, nie jestem jeszcze właścicielem. Gdybym był, przegląd i naprawę zamówiłbym w miarę możności u producenta. :) Ale w zaistniałej sytuacji raczej zamówię nowy egzemplarz (o ile takowy jest dostępny) albo poszukam czegoś innego.
Przewodu z kondensatorami nie posiadam, ani warunków do jego wykonania.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1077

Post autor: wydra »

Uderzenie i dziwne rzeczy przy włączaniu i wylaczaniu urządzenia to normalna sprawa wszędzie gdzie jest napięcie symetryczne . Są to tak zwane stany nie ustalone. W buphono nie ma przekaźnika opóźniającego włączenie ani tranzystorów mutujacych, więc trzeba poprostu go włączać i wyłączać z przyciszonym potencjometrem lub dorobić sobie przekaźnik z opóźnieniem. Czemu się tak dzieje bez włączenia to dziwne może jakaś pętla masy po uziemieniu przedwzmacniacza.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1078

Post autor: Tarkus »

wydra pisze:
02 sie 2021, 22:36
Uderzenie i dziwne rzeczy przy włączaniu i wylaczaniu urządzenia to normalna sprawa wszędzie gdzie jest napięcie symetryczne . Są to tak zwane stany nie ustalone. W buphono nie ma przekaźnika opóźniającego włączenie ani tranzystorów mutujacych, więc trzeba poprostu go włączać i wyłączać z przyciszonym potencjometrem lub dorobić sobie przekaźnik z opóźnieniem. Czemu się tak dzieje bez włączenia to dziwne może jakaś pętla masy po uziemieniu przedwzmacniacza.
Hm, tak, ale to nie wyjaśnia (przynajmniej mnie, laikowi) "głośnego" przestawiania przełącznika wejść. Brzmi to tak, jakby faktycznie na wyjściu phonostage'a był prąd stały, tylko wydaje się to nie mieć sensu w kontekście występowania tego zjawiska również przy preampie całkowicie odpiętym od zasilania. Zresztą zacytuję sam siebie:
Tarkus pisze:
02 sie 2021, 17:01
Przy przełączaniu wejść zauważyłem, że przełączając wzmacniacz na wejście, do którego jest podpięty, jak i przełączając z niego na inne, mam w kolumnach/słuchawkach słyszalny stuk, który nie występuje, gdy preamp odłączyć. Nie zależy on od tego, czy BuPhono jest włączone, czy wyłączone, czy jest do niego podłączony gramofon, czy nie, a nawet czy jest podłączone do kabla zasilającego; tylko jego odłączenie od wejścia wzmacniacza likwiduje ten "efekt dźwiękowy". W związku z tym wątpię, żeby powodował go prąd stały na wyjściu samego phonostage'a (chyba że się mylę?).
Co innego mogłoby to być? Zwarcie?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1079

Post autor: wydra »

sprawdź może przedłużacz bez uziemienia może różnica potencjałów robi się na masie. ale to jest dziwne bo tak to chyba nie miał nikt.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1921
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1080

Post autor: kukiz 30 »

wydra pisze:
03 sie 2021, 09:08
sprawdź może przedłużacz bez uziemienia może różnica potencjałów robi się na masie. ale to jest dziwne bo tak to chyba nie miał nikt.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2022, 19:39 przez kukiz 30, łącznie zmieniany 2 razy.
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
ODPOWIEDZ