BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#1021

Post autor: Wojtek »

32lysy pisze:
20 lut 2021, 19:26
Z całym szacunkiem kolego i bez urazy ale test po łebkach. Pośpiech wskazany przy łapaniu pcheł. Miałeś do dyspozycji sporą ilość ustawień więc nie powinieneś iść na łatwiznę. Lepiej było nic nie pisać, bo ktoś zastanawiający sie nad zakupem, czytając twoją opinię może odebrać zbyt jednoznacznie.
Ja bym aż tak radykalnie w to nie szedł.

Ja osobiście nie mam porady gdzie dla OMki bym sugerował komuś inny loading preampa - Ortofon to projektował na masę i pod standard.
Obniżenie czy zwiększenie pojemności o 100pF druzgocącej różnicy nie zrobi.

Tak więc jak nie pykło w torze to nie pykło.
"Inność" to słowo kluczowe :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ny8
Posty: 12
Rejestracja: 03 lis 2014, 10:40

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#1022

Post autor: ny8 »

Chętnie zapiszę się na testy. Warszawa. Pozdrawiam
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#1023

Post autor: 32lysy »

Wojtek pisze:
20 lut 2021, 23:23
32lysy pisze:
20 lut 2021, 19:26
Z całym szacunkiem kolego i bez urazy ale test po łebkach. Pośpiech wskazany przy łapaniu pcheł. Miałeś do dyspozycji sporą ilość ustawień więc nie powinieneś iść na łatwiznę. Lepiej było nic nie pisać, bo ktoś zastanawiający sie nad zakupem, czytając twoją opinię może odebrać zbyt jednoznacznie.
Ja bym aż tak radykalnie w to nie szedł.

Ja osobiście nie mam porady gdzie dla OMki bym sugerował komuś inny loading preampa - Ortofon to projektował na masę i pod standard.
Obniżenie czy zwiększenie pojemności o 100pF druzgocącej różnicy nie zrobi.

Tak więc jak nie pykło w torze to nie pykło.
"Inność" to słowo kluczowe :)
Spoko. Może zbyt surowo do tego podszedłem ale po prostu nie lubię ,,bylejakosci ,, Dla mnie po takim porównaniu na szybko i ,,po łebkach ,, recenzja nic nie wnosi i lepiej żeby jej nie było wcale :)
bob78
Posty: 184
Rejestracja: 18 sty 2017, 23:01

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#1024

Post autor: bob78 »

ny8 pisze:
20 lut 2021, 23:54
Chętnie zapiszę się na testy. Warszawa. Pozdrawiam
Znów Warszawa chętna na test czyli dla mnie o przynajmniej tydzień więcej czekania na swoją kolejkę ,tym Wydrowym sposobem to on prędko stolycy nie opuści. :doh: :lol:
2xMpa audiophonics s250nc.Kenwood lc 07. Densen dm20 dm30Densen420. Nuda Mini. Sony ps x60. shure v15 lll. Alon Acarian II
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#1025

Post autor: 32lysy »

W takim razie ja również chętnie przesłucham preamp. Będzie w Szczecinie wiec głupio by było nie skorzystać z okazji :) Proszę o miejsce w kolejce :)
ny8
Posty: 12
Rejestracja: 03 lis 2014, 10:40

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#1026

Post autor: ny8 »

Znów Warszawa chętna na test czyli dla mnie o przynajmniej tydzień więcej czekania na swoją kolejkę ,tym Wydrowym sposobem to on prędko stolycy nie opuści. :doh: :lol:
Nie chcę wychodzić przed szereg, mogę cierpliwie poczekać na swoją kolej.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#1027

Post autor: wydra »

Bardzo dziekuje za opinie. Cyrus jakby nie patrzec to calkiem fajne CBradio jest :) wiec to ze przegral bu to chyba nie tak zle. Poza tym moze poprostu nie trafil w gust malzonki, bo on jednak ma swoja maniere grania :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#1028

Post autor: Merrick »

wydra pisze:
21 lut 2021, 22:20
CBradio jest wiec to ze przegral bu to chyba nie tak zle. Poza tym moze poprostu nie trafil w gust malzonki, bo on jednak ma swoja maniere grania
Hehe rzeczywiście wygląda jak CB radio:) Cyrus zawsze był topowy. Zerknąłem do wnętrza Cyrusa One a tam takie coś. Widzę jakieś Burr-Browna i Wimy. Toroida audio. Chyba nie tak źle
Załączniki
cyrus u-1.jpg
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
zaworhc
Posty: 185
Rejestracja: 27 lut 2013, 00:08
Lokalizacja: Hämeenlinna

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#1029

Post autor: zaworhc »

Merrick pisze:
20 lut 2021, 19:33
Mobiqu pisze:
20 lut 2021, 19:01
Nie sprawdzałem innych ustawień (brak czasu). Zerknąłem tylko na szybko czy "fabryczne" nastawy Buphona (47k 220pF) łapią się w zakres rekomendowany przez Ortofona.
Warto zmieniać ustawienia BUphona. Może po jakimś radykalnym przestawieniu ustawień zabrzmiałby lepiej. Zastanawiam się teraz jaki preamp wbudowany jest w Cyrusie i na jakich podzespołach.
Przed chwilą wyczytałem "Jest też wejście gramofonowe (dla wkładek MM) doposażone w trzpień uziemiający. Cyrus zapewnia, że w tej sekcji część rozwiązań przejęto z referencyjnego, samodzielnego przedwzmacniacza Phono Signature."
link do artykułu:
https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmac ... -cyrus-one
Sam byłem ciekaw co w tym "maleństwie" siedzi.
Mobiqu
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2020, 23:05
Gramofon: Thorens TD 190-2

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#1030

Post autor: Mobiqu »

wydra pisze:
21 lut 2021, 22:20
Bardzo dziekuje za opinie. Cyrus jakby nie patrzec to calkiem fajne CBradio jest :) wiec to ze przegral bu to chyba nie tak zle. Poza tym moze poprostu nie trafil w gust malzonki, bo on jednak ma swoja maniere grania :)
"CBradio", dobre określenie... :) Niektórzy mówią na niego też "pudełko na buty".
Co do "przegrania" mała korekta z mojej strony - nie przegrał, zagrał trochę inaczej i to było po prostu za mało, żeby został u mnie na stałe.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#1031

Post autor: koscidogitary »

Ciekawe jaki byłby odbiór Buphono po tym, jakby mu zapewnić równie kwieciste opisy na łamach 'renomowanej' prasy? ;)
92666jarek
Posty: 122
Rejestracja: 14 lut 2020, 22:27
Gramofon: saba psp 244
Lokalizacja: podlaskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#1032

Post autor: 92666jarek »

koscidogitary pisze:
22 lut 2021, 14:56
Ciekawe jaki byłby odbiór Buphono po tym, jakby mu zapewnić równie kwieciste opisy na łamach 'renomowanej' prasy?
Ja tam bardzo się cieszę że na łamach prasy nie ma recenzji...Musiałbym na swojego czekać nie 5 tygodni a 5 miesięcy... Na dzień dobry buphono zjadł pre w sansui i onkyo... Chodzi o MC w tych sprzętach które mam w podpisie. MM Zostało na deser... Będzie porównanie do kilku innych pre... Zintegrowanych, zewnętrznych... i bu chodzącego w ramach testów. Mam tańszą wersję BUphono... Wkładek kilka... Pioneer 110 z sasem, 330 eliptyk, atvm95 ml i pare innych mm. MC tylko jedna i słaba, ATF2 Co nie znaczy że te MM uważam za wybitne...
saba psp244 Buphono nano onkyo A8670 głośniki DIY,
sansui aux301 whaferdale cristal , pioneer PL-200
92666jarek
Posty: 122
Rejestracja: 14 lut 2020, 22:27
Gramofon: saba psp 244
Lokalizacja: podlaskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#1033

Post autor: 92666jarek »

Po przegranych 30 godzinach buphono mini mogę na początek napisać ze przy MC jest bardzo dobrze. Lepiej niż z sansui, które moim zdaniem wypada trochę lepiej niż onkyo. Teraz o testach nie standartowych. Onkyo na pre MC z wkładką mm- brak przesteru, buphono- brak przesteru. Sansui przesterowane.Jakość dzwieku wkładka MC... onkyo- sansui- buphono. Wielkiego doświadczenia z MC nie mam, ATF2 raczej nie jest wybitna, ale trafiła się w cenie poniżej rynkowej... Nówka sztuka za 850 zł. Jak na moje ucho gra poprawnie, nie brak jej ani niskich, ani wysokich tonów. Środek też na miejscu, Może troszkę sie gubi na dole w przypadku dużego zagęszczenia instrumentów. Słychać to zwłaszcza na pre z onkyo... Chyba że to wina pre nie wkładki. Buphono z tą wkładką brzmi bardzo przyjemnie, szczegułowo i detalicznie. Nie mam porównania do innych pre zewnętrznych obsługujących wkładki mc. 30 godzin odsłuchu na buphono chyba wystarczy żeby określić te pre jako fajną alternatywę dla pre wbudowanych w onkyo 8670 i sansui AUX 301. Może nie są to wybitne wzmacniacze, ale mi najlepiej pasują z głośnikami które posiadam. Ciąg dalszy będzie jak przyjdzie pre z tematu
EDIT
Buphopno na MC jest super, niestety 2 wady wyszły po dłuższym odsłuchu.
1. Szumi dużo bardziej niż to co mam w integrze czy sansui. Za to jednak jak gra, to i tak mu to wybaczam :)
2. Po przełączeniu onkyo z innego zrudła na bu i załączeniu zasilania w buphono automatycznie wywala mi zabezpieczenie stałoprądowe we wzmaku. Onkyo nie ma w torze sygnałowym kondensatorów, a w stanach nieustalonych pre przez chwilę wysyła stałe napięcie na wyjście... Trzeba pamiętać o kolejności odpalania, najpierw buphono, potem 10 sekund odczekac, i dopiero wybrać właściwe wejscie.
Porównany z pre MoFI studio phono. Szumi bardziej niż mofi, choć i ten bardziej niz sansui. DZwięk na moje stare uszy bardzo podobny, niczego nie brak, nic się nie wychyla za bardzo. MOfi kolegi, słuchane razem... Pół dnia spędzone i według jego opinii jednak mofi jest nieco mniej kontrolowane w dole, częściej niskie się zlewają niz na buphonoSrodek i góra w obu na bardzo dobrym poziomie. Wydra żeby nie ten szum na niskonapięciowej wkładeczce już byś miał następnego klienta... :)
Ostatnio zmieniony 04 mar 2021, 22:36 przez 92666jarek, łącznie zmieniany 1 raz.
saba psp244 Buphono nano onkyo A8670 głośniki DIY,
sansui aux301 whaferdale cristal , pioneer PL-200
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#1034

Post autor: szczepan_def »

Cze, kto ma plytki i czemu takie drogie :think:
Too many tubes, too little time...
92666jarek
Posty: 122
Rejestracja: 14 lut 2020, 22:27
Gramofon: saba psp 244
Lokalizacja: podlaskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#1035

Post autor: 92666jarek »

szczepan_def pisze:
27 lut 2021, 22:55
Cze, kto ma plytki i czemu takie drogie
Podana cena to at a nie pre. Pre zakupione od Wydry, kompletne, zmontowane z obudową i zasilaczem cena z przesyłka 720 złotych polskich. Mówię o buphono nano, z zewnętrżnym zasilaczem wtyczkowym
saba psp244 Buphono nano onkyo A8670 głośniki DIY,
sansui aux301 whaferdale cristal , pioneer PL-200
ODPOWIEDZ