BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1081

Post autor: Tarkus »

wydra pisze:
03 sie 2021, 09:08
sprawdź może przedłużacz bez uziemienia może różnica potencjałów robi się na masie.
kukiz 30 pisze:
03 sie 2021, 09:28
U mnie taka sytuacja była. Buczenie przydźwięk. Problem rozwiązany przedłużaczem bez uziemienia.
Będę musiał takowy dokupić - mam nadzieję, że ciągle są dostępne przedłużacze z wąską wtyczką, dające się podłączyć do gniazdka z uziemieniem. Jak nie, to kupię kostkę bez uziemienia, kabel z wtyczką i sam taki przedłużacz zrobię.
Zastanawiałbym się, czy wobec tego wyposażenie samego preampu w uziemienie w ogóle było dobrym pomysłem. Ale być może ten problem dotyczy tylko gniazdek zerowanych.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1082

Post autor: wydra »

Nie ma fajnych filtrów sieciowych bez uziemiania. A dzięki temu filtrowi mamy spokój z zakłóceniami od pralek komputerów czy innych zasilaczy impulsowych.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1083

Post autor: Tarkus »

wydra pisze:
03 sie 2021, 09:55
Nie ma fajnych filtrów sieciowych bez uziemiania. A dzięki temu filtrowi mamy spokój z zakłóceniami od pralek komputerów czy innych zasilaczy impulsowych.
W porządku, jeśli - tak jak pisałem - problem dotyczy tylko gniazdek zerowanych. Gdyby natomiast występował również przy faktycznym uziemieniu (nie mam jak tego sprawdzić, bo musiałbym w tym celu podłączyć sprzęt w łazience lub kuchni, a nie mam tak długiego kabla), na mój chłopski rozum znaczyłoby to, że konstrukcja jest niedopracowana.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1084

Post autor: wydra »

Niestety to jest znany problem odkąd zaczęto uziemiać wzmacniacze. Gdy wzmacniacz nie ma uziemienia problemu nie ma. wystarczy że masz uziemiony wzmacniacz i podłączysz do niego komputer. będziesz mieć to samo. A nie w przypadku gdy jest starego typu uziemienie czyli tak zwane zerowanie i podłączysz odwrotnie jedna z wtyczek możesz spalić sobie cały sprzęt, lub mieć połowę napięcia z sieci na obudowach. Są tak zwane ground lifty, ale tego jeszcze nie testowałem. ale gdy zasilacz jest w środku w postaci transformatora to warto te uziemienie mieć w buphono nano przy zewnętrznym zasilaniu tego problemu nie ma bo nie jest on uziemiony.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1085

Post autor: Tarkus »

wydra pisze:
03 sie 2021, 10:36
Gdy wzmacniacz nie ma uziemienia problemu nie ma.
Mój nie ma. To stary Luxman L-190. Problemy mogą się pojawić przy L-5, w którym ktoś "ambitnie" to uziemienie dorobił. Czy byłoby wyjściem "odzerowanie" gniazdka?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1086

Post autor: Tarkus »

Podłączyłem BuPhono przedłużaczem bez uziemienia.
Przydźwięk znikł całkowicie. Natomiast wejście, na którym preamp BuPhono jest podłączony, nadal przełącza się (i "z niego", i "na nie") z wyraźnym, choć mniejszym stukiem. Po wyłączeniu BuPhono przyciskiem sieciowym stuk podczas przełączania wejścia robi się głośny. Po odłączeniu wtyczki BuPhono od gniazdka sieciowego po dłuższej chwili stuk maleje mniej więcej (jeśli wierzyć wskaźnikom magnetofonu) do poziomu takiego, jak przy włączonym BuPhono, jednak pozostaje. Po kilku - kilkunastu minutach całkowicie znika.
Wydaje się, jakby na wyjściu BuPhono występował jakiś prąd stały, który po odłączeniu od zasilania kondensatory jeszcze przez jakiś czas "oddają".
W żadnym razie nie podejrzewam Producenta o "wadę fabryczną". Natomiast czy jest możliwe, że wskutek wadliwego elementu w obwodzie pojawiła się usterka, której nie było pierwotnie, tj. bezpośrednio po wykonaniu testowanego egzemplarza BuPhono?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1087

Post autor: wydra »

Coś mogło pójść nie tak. Albo układ redukcji składowej stałej albo opamp albo to jakiś stary jeden z pierwszych gdzie nie parowwlrm elementów i punkty pracy się rozjeżdżały. Napewno jest do przeglądu.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1088

Post autor: Tarkus »

W takim razie pytanie brzmi: czy można zamówić nowy i ile to aktualnie kosztuje? Bowiem poza wspomnianą usterką ogromnie mi się ta maszynka "zapodobała". Jedyne, czego mi w niej brak, to możliwość ustawienia "gain". Przy wkładce Philips to nie problem, natomiast już przy Szczurze musiałem trochę mocniej rozkręcać głośność (ale podobnie było i przy "wewnętrznym" phonostage'u wzmacniacza, i przy Cambridge'u).
Zastanawiałem się też nad kwestią "pojemności wejściowej", czy jakkolwiek to się po polsku nazywa. Np. taki Philips w instrukcji miał podane "250pF lub mniej", a u mnie satysfakcjonujące brzmienie uzyskał przy 150 pF. Z kolei instrukcja do Shure M97xE podaje "od 200 do 300pF", a moim zdaniem przestał mulić dopiero przy 100! Domyślam się, że to kwestia indywidualnych upodobań brzmieniowych (i/lub założonej igły oraz ustawionego VTF).
Poza tym sprzęcik jest... Cóż, na pewno lepszy od wszystkiego, z czym dotychczas się zetknąłem w dziedzinie wzmacniania / korekcji sygnału płynącego z wkładki MM. Dość powiedzieć, że np. słuchając "W jakim obcym domu" Prońko, po raz pierwszy dosłyszałem, że chór, zanim zaczyna powtarzać za solistką "i pojadę", wcześniej robi w tle delikatne "uuuuuuuuuuuu", o czym dotąd nie miałem pojęcia. :) Z mniej wesołych odkryć: zauważyłem, że m.in. przy podnoszeniu (i trochę przy opuszczaniu) windy ramienia, a także przy automatycznym nastawianiu / powrocie, gramofon dostaje cichych, ale słyszalnych trzasków. Wskutek tego na razie poszedł do serwisu. :(
"Dla spokoju sumienia" podłączę jeszcze BuPhono do innego wzmacniacza i sprawdzę, czy tam będą te same stuki, co przy 190-ce.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
amator_dźwięku
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2020, 11:36

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1089

Post autor: amator_dźwięku »

Cześć. Gdzie jest teraz preamp? Byłem następny w kolejce, ale troszeczkę się zagapiłem ;)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1090

Post autor: wydra »

Wg moich wiadomości to jedzie lub jest u Pro
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
amator_dźwięku
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2020, 11:36

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1091

Post autor: amator_dźwięku »

Ok. Mogę zatem wrócić do kolejki?
Latro
Posty: 1921
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1092

Post autor: Latro »

Kilka dni temu przede mną w kolejce było kilka osób, a teraz okazuje się, że moja kolejka minęła...o co kaman?!
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1698
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1093

Post autor: winylowy_luke »

Tarkus pisze:
03 sie 2021, 23:01
Zastanawiałem się też nad kwestią "pojemności wejściowej", czy jakkolwiek to się po polsku nazywa. Np. taki Philips w instrukcji miał podane "250pF lub mniej", a u mnie satysfakcjonujące brzmienie uzyskał przy 150 pF. Z kolei instrukcja do Shure M97xE podaje "od 200 do 300pF", a moim zdaniem przestał mulić dopiero przy 100! Domyślam się, że to kwestia indywidualnych upodobań brzmieniowych (i/lub założonej igły oraz ustawionego VTF).
To kwestia przede wszystkim używania oryginalnych igieł do tych wkładek.
Jeżeli jedziesz na współcześnie sprzedawanych zamiennikach to nie ma sensu sugerować się zalecaną pojemnością od producenta, który mierzył swoje wkładki na swoich igłach:)
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1094

Post autor: Tarkus »

Spróbowałem "odziemić" cały sprzęt, włączając przedłużacz bez uziemienia pomiędzy gniazdko a listwę zasilającą. Zyskałem tyle, że chyba znikły problemy z odtwarzaczem CD, które miałem "od zawsze" (więc pewnie tak zostawię), ale wejście z podłączonym BuPhono nadal włączało się i wyłączało (przełącznikiem wejść) ze stukiem. Wypróbowałem też z innym wzmacniaczem, ale z nim też były te same symptomy. Tak, że preampik będzie do zwrotu właścicielowi - szkoda, bo polubiłem! :(
PS. Dla pewności podłączyłem jeszcze CA, jednak podobne zjawisko nie wystąpiło. Stwierdziłem tylko, że szumi on głośniej od "wewnętrznego" phonostage'a we wzmacniaczu. Być może jest to kwestia większego "gainu" na wejściu.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

#1095

Post autor: wydra »

Latro pisze:
05 sie 2021, 20:08
Kilka dni temu przede mną w kolejce było kilka osób, a teraz okazuje się, że moja kolejka minęła...o co kaman?!
Sprawdź wiadomości podobno były pisane do Ciebie maile :(
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ODPOWIEDZ