BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 576
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#661

Post autor: MDMA66 »

Sylwek pisze:
14 lut 2020, 12:40
No już nie długo będzie u mnie. Już nie mogę się doczekać. Przejdzie testy na różnych gramofonach, wkładkach i kolumnach.
Porównam go dwóch pozostałych preampów.
z czym chcesz porównywać? z ART DJ???
Awatar użytkownika
Sylwek
Posty: 180
Rejestracja: 10 lip 2019, 19:22
Gramofon: Technics SL-Q3
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#662

Post autor: Sylwek »

MDMA66 pisze:
16 lut 2020, 22:03
z czym chcesz porównywać? z ART DJ???
Też, ale i Arcam rPhono.
Technice SL-Q3 + Arcam rPhono, Unitra Daniel G 1100-fs + Art DJ Pro II, Philips AF877, Harman/Kardon AVR 460, Monitor Audio Silver RX8, Canton Quinto 540 :character-jason:
Awatar użytkownika
sadziu1
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:39

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#663

Post autor: sadziu1 »

Pre jest już w drodze do Wydry, więc kilka słów ode mnie o Buphono.

Tor wyglądał następująco: Technics SL-1600 mk1 + Shure v15 III | BUphono | Sansui AU-D9 | Canton Karat 300.
Muzyka wszelaka, od jazzu do metalu.

Jest to tak naprawdę pierwszy poważny pre w mojej karierze (dawno temu był ART DJ Pre II, ale to jeszcze na innym wzmacniaczu), więc jedynym punktem odniesienia jest dla mnie pre wbudowane w Sansui AU-D9.

Na początek pobawiłem się trochę nastawami. Zmiany pojemności nie dawały wg mnie żadnych słyszalnych zmian. Zmiany rezystancji na wyższą, powodowały, że pojawiało się więcej góry, ale nawet przy ustawieniu 100k nie była ona nachalna i nieprzyjemna w odsłuchu. Najbardziej optymalnie brzmiało to na 47-57k/320pF.

W porównaniu z pre wbudowanym w Sansui-AU-D9 jest wszystkiego trochę więcej. Pokazuje się więcej szczegółów. Bas jest szybszy, krócej wybrzmiewa, w Sansui jest bardziej rozlany. Generalnie bardzo pozytywnie, ale muszę przyznać, że jak wracałem do pre wbudowanego to po chwili słuchania i przyzwyczajenia ucha jego dźwięk też mi bardzo odpowiada. W skrócie nie odczułem jakiegoś dużego klasowego przeskoku przy przesiadce z jednego pre na drugie. Tak to słyszy moje ucho i ucho Mojej Drugiej Połowy, która częściowo współuczestniczyła w odsłuchach.

Podsumowując, był to bardzo przyjemny czas spędzony z BUphono i cenne doświadczenie z pre z możliwością zmiany ustawień, ale w porównaniu z pre sansui nie było efektu wow, na który trochę liczyłem. Ale to już może wynik ograniczeń moich narządów słuchowych :)

Dziękuję Wydra za udostępnienie BUphono. Życzę wszystkim kolejnym testującym miłych odsłuchów.
technics SL-1600 mk1 + ADC integra | sansui au-d9 | canton karat 300
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#664

Post autor: wydra »

Dzięki za test i opinie :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Sylwek
Posty: 180
Rejestracja: 10 lip 2019, 19:22
Gramofon: Technics SL-Q3
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#665

Post autor: Sylwek »

No i fajnie. Czekam na info. Bo teraz ja.
Ten serwis to powinien działać szybko :D
Bo sprzęt czeka na sprawdzenie preamp.
Technice SL-Q3 + Arcam rPhono, Unitra Daniel G 1100-fs + Art DJ Pro II, Philips AF877, Harman/Kardon AVR 460, Monitor Audio Silver RX8, Canton Quinto 540 :character-jason:
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#666

Post autor: wydra »

Preamp do mnie dotarł :) wczoraj go włączyłem pograł trochę, ale jeszcze muszę go pomierzyć. Faktycznie jest mega duża rysa na środku górnej pokrywy, aż mi się przypomniała sytuacja kiedy w firmie była afera że przysłali nam partie porysowanych szybek i wszystkie miały taką samą rysę na środku :D Kolega po kolei otwierał kartony nożem i każde były porysowane, aż w końcu się zorientowali że on tym nożem rysował te szybki :P Kilkadziesiąt w ten sposób załatwił hehe...
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#667

Post autor: IVAN »

wydra pisze:
19 lut 2020, 11:24
aż mi się przypomniała sytuacja kiedy w firmie była afera że przysłali nam partie porysowanych szybek i wszystkie miały taką samą rysę na środku Kolega po kolei otwierał kartony nożem i każde były porysowane, aż w końcu się zorientowali że on tym nożem rysował te szybki Kilkadziesiąt w ten sposób załatwił hehe...
Znajomy z pracy zamówił 3 pałatki bo wybieraliśmy się na ryby i przy rozpakowywaniu jedna pociął konkretnie nożem i w nagrodę ją dostał. Cały czas się łudził że będzie ładna pogoda na rybach a ja ze znajomym modliliśmy się aby była ulewa. Niestety nie miał szans winowajca bo 2 modlących się ateistów przekonało kogoś tam na gorze i była zajebista ulewa i kolega od nożyka przemókł doszczętnie bo pocięta pałatka przeciekała na karku :lol:
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
Sylwek
Posty: 180
Rejestracja: 10 lip 2019, 19:22
Gramofon: Technics SL-Q3
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#668

Post autor: Sylwek »

IVAN pisze:
19 lut 2020, 13:50
wydra pisze:
19 lut 2020, 11:24
aż mi się przypomniała sytuacja kiedy w firmie była afera że przysłali nam partie porysowanych szybek i wszystkie miały taką samą rysę na środku Kolega po kolei otwierał kartony nożem i każde były porysowane, aż w końcu się zorientowali że on tym nożem rysował te szybki Kilkadziesiąt w ten sposób załatwił hehe...
Znajomy z pracy zamówił 3 pałatki bo wybieraliśmy się na ryby i przy rozpakowywaniu jedna pociął konkretnie nożem i w nagrodę ją dostał. Cały czas się łudził że będzie ładna pogoda na rybach a ja ze znajomym modliliśmy się aby była ulewa. Niestety nie miał szans winowajca bo 2 modlących się ateistów przekonało kogoś tam na gorze i była zajebista ulewa i kolega od nożyka przemókł doszczętnie bo pocięta pałatka przeciekała na karku :lol:
No i wszystko i na temat.
Wojtek reakcja z Twojej strony. Nie zaśmiecajmy tematu prośba wielka.
Technice SL-Q3 + Arcam rPhono, Unitra Daniel G 1100-fs + Art DJ Pro II, Philips AF877, Harman/Kardon AVR 460, Monitor Audio Silver RX8, Canton Quinto 540 :character-jason:
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#669

Post autor: IVAN »

Sylwek pisze:
19 lut 2020, 14:20
No i wszystko i na temat.
Wojtek reakcja z Twojej strony. Nie zaśmiecajmy tematu prośba wielka.
A zafundujesz właścicielowi wymianę obudowy na nową ? Chyba lepiej uczyć się na cudzych błędach niż je samemu popełniać ? My sie tu pośmiejemy pożartujemy ale utrwali sie w głowie że z cudzym sprzętem to ostrożniej niż z jajkiem, bo jak se kupisz i zapłacisz to otwieraj paczkę czym chcesz nawet flexem.
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
Sylwek
Posty: 180
Rejestracja: 10 lip 2019, 19:22
Gramofon: Technics SL-Q3
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#670

Post autor: Sylwek »

Post Wydry ok. Ale po co dalsze dywagacje.
Ale Ivan masz rację jak ktoś uszkodził bo nie umiał zapewne "zapakować" to powinien mieć cywilną odwagę i się przyznać i oddać za obudowę.
Technice SL-Q3 + Arcam rPhono, Unitra Daniel G 1100-fs + Art DJ Pro II, Philips AF877, Harman/Kardon AVR 460, Monitor Audio Silver RX8, Canton Quinto 540 :character-jason:
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1171
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#671

Post autor: Piterski »

Sylwek pisze:
19 lut 2020, 19:35
[...] jak ktoś uszkodził bo nie umiał zapewne "zapakować" [...]
W tym wypadku to raczej nie umiał rozpakować ;)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#672

Post autor: wydra »

No i buphonik dzis wyruszyl w kolejna podroz :) Za zadna obudowe nie trzeba oddawac to jednostka testowa :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Sylwek
Posty: 180
Rejestracja: 10 lip 2019, 19:22
Gramofon: Technics SL-Q3
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#673

Post autor: Sylwek »

wydra pisze:
04 mar 2020, 21:46
No i buphonik dzis wyruszyl w kolejna podroz :) Za zadna obudowe nie trzeba oddawac to jednostka testowa :)
Tak, tak.
Dziś będą pierwsze odsłuchy.
Dzieki za spotkanie, użyczenie i miłą rozmowę o sprzęcie audio.

Pozdrawiam
Technice SL-Q3 + Arcam rPhono, Unitra Daniel G 1100-fs + Art DJ Pro II, Philips AF877, Harman/Kardon AVR 460, Monitor Audio Silver RX8, Canton Quinto 540 :character-jason:
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#674

Post autor: wydra »

Jak tam testy? Idzie dalej? Na kwarantanne jak znalazl :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2033
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#675

Post autor: MaciejT »

Kolega Sylwek jak odebrał Bufonika to już się później nie zalogował, kurka może chory? :think:
U mojej córki w klasie chłopak leży z koronawirusem na zakaźnym :shock: , odcięty od świata. Mam nadzieję że to nie to :pray: .
ODPOWIEDZ