SUT by-pass

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: SUT by-pass

#46

Post autor: Regsoft »

ahaja pisze:
29 mar 2018, 18:26
Ahaja nie lubi po prostu kolorowania i tyle.
Schorzeniem jest również monochromatyzm :think: :lol:
ahaja pisze:
29 mar 2018, 18:26
Nie neguję, że może się to podobać
To dobrze. Dla mnie wzbogacanie dźwięku dodaje indywidualny, niepowtarzalny element, który w głównym stopniu wywołuje emocje. Może dlatego właśnie lubię DL-103 czy SUT, a denerwuje mnie lampa. To wszystko właśnie koloryzuje lub jak ktoś woli wzbogaca. Najgorsza wydaje mi się obojętność lub nijakość. Najwyraźniej nie szukam w winylach perfekcji 8-)

Natomiast w związku z tym, że nie ja jeden (sprawdziłem to) mam takie poglądy wiec nie dajcie sobie ludzie wmawiać, że lubicie jakiś niezjadliwy dźwiek, że Wasz zestaw ma dolegliwości, że musi być kontrola, że to tylko sztuczne wrażenie, że jesteście gorsi, bo w to uwierzycie i nie sprawdzicie co tak na prawdę daje wam frajdę. Nic nie jest z góry ustalone i nie ma żadnego kanonu obiektywnego piękna. To Wam ma to sprawiać frajdę a nie miłośnikom czegoś zupełnie innego. Szukajcie własnej drogi. Howgh :morda:

PS. A SUT jest super :mrgreen:
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: SUT by-pass

#47

Post autor: charliez88 »

Prawda jest taka, że wszystkiego warto spróbować i wtedy można mówić co się lubi, czego nie. Systemy są różne - wzmaki, kolumny - jedne potrzebują lekkiego brzmienia inne gęstego - nie ma reguły. To że u jednego sprawdziło się Nuda + SUT nie znaczy, że u drugiego nie zagra lepiej sama Nuda, a do tego jest jeszcze coś takiego jak gust. 8-)
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: SUT by-pass

#48

Post autor: Myszor »

blispx pisze:
29 mar 2018, 16:51
Był ale się zmył, usunąłem bo cena kosmos no i wkradł mi się tam jeden bluzg :D to lepsze

http://www.theanalogdept.com/bd_sut.htm
Eee tego bym za darmo nie chciał. Tamten faktycznie fajny był i na dobrych wkładkach testowany.

Wszyscy sutowcy pytają zgryźliwie „a pre to nie koloruje, a wzmak, a te kolumny ajwaj panie drogi kolorujo te cholery”.
Jasne, że każdy element toru zmienia dźwięk. Rzecz w tym by zmienial jak najmniej. Więc im mniej klockow i kabli w torze tym...no ?

Sens suta widzę w tym że nie jest wzmacniany szum.
A sama idea powstała chyba wraz z wkładkami mc i brakiem wówczas dobrych i w miarę tanich pre mc.
Tym niemniej dostrzegam wygodę tego rozwiązania. Coś jak nuda mini. Czlowiek se obciążeniem głowy nie zawraca ino podłącza i gra. :violin:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15110
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: SUT by-pass

#49

Post autor: darkman »

charliez88 pisze:
29 mar 2018, 20:45
że wszystkiego warto spróbować i wtedy można mówić co się lubi, czego nie.
charliez88 pisze:
29 mar 2018, 20:45
a do tego jest jeszcze coś takiego jak gust. 8-)
Dokładnie Czarsie. Nic dodać nic ująć. Bawmy się po prostu dobrze.

Coś w tym jest co napisałeś wyżej niewątpliwie i w sąsiednim watku, bo skłaniam się do koncepcji, że kluczowym elementem mogą tu być kolumny. Zarówno, odnoszę wrażenie w kwestii gdy za dobre jak i w drugą stronę bardziej typowo, gdy za 'słabe' pod względem jakości, charakterystyki, gabarytu.. pomieszczenia-ustawienia itd..itp.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: SUT by-pass

#50

Post autor: blispx »

Heh, mówisz że taniość nie radość? W sumie może i tak bo istny wysyp gotowych na tym projekcie widzę w granicach $100 :?
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15110
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: SUT by-pass

#51

Post autor: darkman »

Regsoft pisze:
29 mar 2018, 20:15
a denerwuje mnie lampa.
Oj, mamy zatem coś do nadrobienia. Jadę na chińczyku już 8 miesiąc. 3 marki lamp. Okrzepłem. W międzyczasie osłuchałem drugi taki sam model i powiem Ci, wstydu nie ma. Jest radocha i zabawa. To na inną okazję temat.
Regsoft pisze:
29 mar 2018, 20:15
Najgorsza wydaje mi się obojętność lub nijakość.
Ano tak, czyli bylejakość. Fajnie się nie zanudzić na śmierć.
ODPOWIEDZ