Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#601

Post autor: darkman »

wydra pisze:
27 lut 2019, 14:10
No wiadomo że za fantazje trzeba płacić :)
No pewnie. Za wiedzę również. I dobrze. Cenę ustalasz Ty i ona nie wymaga wyjaśnień.
Cenię fantazję i wyobraźnię. To mam constans.
Piętnuję "filozofie chłopków roztropków". To też mam constans.
wydra pisze:
27 lut 2019, 14:10
chcą jeszcze więcej pieniędzy za odprawę celna i vat... chyba jednak wrócę do China postu :P No wiadomo że za fantazje trzeba płacić :)
No niestety tu potrzrebny stosowny know how. Inaczej ciężko to ugryźć. Tania, długotrwała przesyłka i multizamówienie - może rozbite na części/podzespoły obudowy itd. No.. wiem, wiem, trzeba zainwestować. Ano trzeba.
Na tym etapie sensowne wydaje się zebranie zamówień, wyliczenie terminu Bufona "na gotowo" wraz z kalkulacją końcową. Potrzeba do tego jest moim zdaniem jakaś wersja zamknięta projektowo czyli już nie testowa. Ludzie pewnie taki konkret chętniej zamówią, a Ty będziesz miał swego rodzaju gwarancję odbioru.
Grzesiek pisze:
27 lut 2019, 14:28
Lecę na chatę, bo trzeba wygrzać nowego BuPhona v5.2 🙂.
Myślałem, że już masz od jakiegoś czasu? Wieczorami wiatr niesie muzę od Twojej strony :) Tak zrozumiałem. A no to gratulacje Sąsiedzie!! Miłego grzania. :clap:
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#602

Post autor: wydra »

darkman pisze:
27 lut 2019, 15:30
Grzesiek pisze: ↑
dzisiaj, 14:28
Lecę na chatę, bo trzeba wygrzać nowego BuPhona v5.2 🙂.

Myślałem, że już masz od jakiegoś czasu? Wieczorami wiatr niesie muzę od Twojej strony :) Tak zrozumiałem. A no to gratulacje Sąsiedzie!! Miłego grzania. :clap:
Kolega miał ale mojego na wypożyczeniu :)
darkman pisze:
27 lut 2019, 15:30
wydra pisze: ↑
dzisiaj, 14:10
chcą jeszcze więcej pieniędzy za odprawę celna i vat... chyba jednak wrócę do China postu :P No wiadomo że za fantazje trzeba płacić :)

No niestety tu potrzrebny stosowny know how. Inaczej ciężko to ugryźć. Tania, długotrwała przesyłka i multizamówienie - może rozbite na części/podzespoły obudowy itd. No.. wiem, wiem, trzeba zainwestować. Ano trzeba.
Na tym etapie sensowne wydaje się zebranie zamówień, wyliczenie terminu Bufona "na gotowo" wraz z kalkulacją końcową. Potrzeba do tego jest moim zdaniem jakaś wersja zamknięta projektowo czyli już nie testowa. Ludzie pewnie taki konkret chętniej zamówią, a Ty będziesz miał swego rodzaju gwarancję odbioru.
No wszystko się zgadza gdybym chciał zrobić produkcje masową, a nie chce :) może przez to wszystko trwa dłużej ale każde urządzenie odpowiednio dopieszczę bo nie jest to masowa produkcja jeden po drugim urządzenie robię pod kogoś od razu rozmawiam z tym kimś o tym urządzeniu konkretnym które zaczynam robić, i osoba która chce kupić może być na bieżąco podczas powstawania, powtarzam że to hobby a nie biznes :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#603

Post autor: darkman »

Jasne. To zrozumiałe w tym kontekście całkowicie. Dziękuję za wyjaśnienia. Projekt fajny. Szkoda, że nie wyjdzie poza fazę dynamicznego projektu.
Może troszkę rozszerzyć nazwę, by nie pozostawiała wątpliwości i niepotrzebnie kogoś z kolegów nie wprowadziła w błąd logiczny pod adresem komercyjnej produkcji (powtarzalność, gwarancja, serwis).
'Buphone Hobby IWJ'.

* IJW = I Wszystko Jasne :)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#604

Post autor: wydra »

A co to zmienia? :) jak nie jest robiony w fabryce produkcyjnie to jest gorszy? :) chyba nie, powtarzalność będzie bo od wersji 5 wszystko jest takie same a inne nie wyszły do kolegów, wersja 6 ma zmieniony rezystor na kondensator i nic nie będę zmieniał bo jak coś to już lepiej kiedyś zbudować coś innego :) chodzi mi głównie o podejście do sprawy a nie o jakość sprzętu gwarancja jest to normalne
Ostatnio zmieniony 28 lut 2019, 07:41 przez wydra, łącznie zmieniany 1 raz.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#605

Post autor: Grzesiek »

darkman pisze:
27 lut 2019, 15:30
Myślałem, że już masz od jakiegoś czasu? Wieczorami wiatr niesie muzę od Twojej strony :) Tak zrozumiałem. A no to gratulacje Sąsiedzie!! Miłego grzania. :clap:
Dzięki Sąsiedzie :)
Tak jak Wydra pisał, mialem kilka dni wypożyczenego "bufonka". A co do płynącej muzy, to nie spod mojej igly leci. Małe dziecko u sąsiadów za ścianą a i żona emerytka ciągle w domu ;). Akai ma ustawioną gałę max na 1/4 mocy ale ja tak lubię. BuPhono wygrzewa się od godziny i jest fajnie. Moje stare ucho mówi, że mu się podoba ;). Jeszcze tylko pomieszam z nastawami i będzie git. Może w weekend będzie więcej czasu.
Załączniki
IMG_2588.jpg
Technics SL-Q2; Technics SL-1710MK2; Yamaha R-N803D; Heco Aurora700; BUphonoAMP
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#606

Post autor: wydra »

Nie przesadzilem z ta jasnoscia diody? Jak bedzie za ciemno to sie poprawi ;)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#607

Post autor: Grzesiek »

Jest ok, subtelny zielony ring. Mam nadzieję, że konstrukcja preampa pozwala na ustawienie go w pionie ?
Technics SL-Q2; Technics SL-1710MK2; Yamaha R-N803D; Heco Aurora700; BUphonoAMP
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#608

Post autor: darkman »

wydra pisze:
27 lut 2019, 17:16
A co to zmienia? :)
Z tym jest jak z Jerozolimą. Dla jednych NIC , dla innych WSZYSTKO.
wydra pisze:
27 lut 2019, 17:16
jak nie jest robiony w fabryce produkcyjnie to jest gorszy :)
Nie wiem. Nie słyszałem go. Wierzę, że zły nie może być , bo mój sąsiad Grzegorz ma szlachetne ucho.
Ty nam powiedz. Przynajmniej się pośmiejemy.
A którą fabrykę masz na myśli?
wydra pisze:
27 lut 2019, 17:16
chodzi mi głównie o podejście do sprawy
Podejście, ufam masz dobre, a nawet bardzo dobre tylko PR tak chujowy, że trudno się zorientować w tej dobrości.
wydra pisze:
27 lut 2019, 17:16
a nie o jakość sprzętu
Oj to szkoda. Jakość nie mogłaby przeszkodzić. Wiele osób stawia właśnie na jakość. Często mniej na wygląd czy cenę.
wydra pisze:
27 lut 2019, 17:16
gwarancja jest to normalne
Na co jest gwarancja i na czym polega? Pytam z ciekawości. Mnie samym hasłem trudno odpędzić :) , bo ja z innego systemu i epoki, wiele już słyszałem. :lol:
Grzesiek pisze:
27 lut 2019, 17:19
wygrzewa się od godziny i jest fajnie.
Grzegorz cieszę się razem z Tobą. Fajnie wygląda na duży dość, jakoś chyba kwestia zbliżenia.
Jak się wygrzej i się osłuchasz to pogawędzimy przy okazji, czekam opinii. Pod którą wkładką grasz?
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#609

Post autor: wydra »

Oj z ta jakoscia jak napisales to wyglada zle :) a całkowicie nie o to mi chodzi :) chodzi mi o podejscie hobbystyczne do sprawy a jakosc bedzie nawet lepsza niz z fabryki bo wlozone serce do kazdej sztuki :) ja staram sie byc uczciwy czasem nawet i za bardzo trudno moja strata :) heh ... Gwarancja to właśnie kwestia tej uczciwości coś będzie się działo to pomogę poprostu...
Ostatnio zmieniony 28 lut 2019, 07:43 przez wydra, łącznie zmieniany 1 raz.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#610

Post autor: wydra »

Z reszta nie potrzebne te wylewy :) narazie każdy mam nadzieje jest zadowolony :) i o to mi glownie chodzi a sposob produkcji itp itd... Kurcze czy to wazne ;) Co do powtarzalności to wszyscy maja aktualną wersję kolega Rako wysylal mi pre na serwis i mu przerobilem. No kolega BlackDevil ma jeszcze 10k, ale on umie wladac lutownica wiec jak bedzie chciał to mu powiem ktore rezystory wymienić na kondensatory i tez bedzie miał aktual :) jeszcze sa koledzy co kupili wer 4 ale to bylo podkreślone przy sprzedaży i cena tez była odpowiednia :)
Grzesiek pisze:
27 lut 2019, 18:45
Jest ok, subtelny zielony ring. Mam nadzieję, że konstrukcja preampa pozwala na ustawienie go w pionie ?
No to cieszę sie że trafiłem z jasnością :) oczywiscie może tak stać bez problemu, wszystko jest mocno przykrecone, i miejmy nadzieję że dźwięku nie bedzie odwracać w fazie o 90* :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#611

Post autor: Grzesiek »

darkman pisze:
27 lut 2019, 18:57
Nie wiem. Nie słyszałem go. Wierzę, że zły nie może być , bo mój sąsiad Grzegorz ma szlachetne ucho.
Odbieram to jako "małą uszczypliwość" z Twojej strony. Szlachetne ucho ? Otóż nie, nie mam wyczulonego słuchu i daleko mi do forumowych ekspertów od dźwięku. Ty i ja to wiemy – Darku ;).
Co do wykonania BoPhono odnośnie elektroniki nie mam żadnych zastrzeżeń. Układ elektroniczny został wykonany bardzo ładnie. I tu akurat mogę się wypowiadać, bo pracuję w firmie gdzie przez 15 lat były produkowane elektroniczne zabezpieczenia dla samochodów i motocykli. Mam pojęcie jak powinna wyglądać płytka, montaż powierzchniowy smd i przewlekany. Mam małe zastrzeżenia od strony mechanicznej. Przeszkadzają mi wystające od spodu śrubki. Ja bym to zrobił inaczej i w wolnym czasie to zmienię. Mam nadzieję, że nie utracę gwarancji ;) .
Fonicznie gra lepiej (czyt. bardziej mi się podoba) od wbudowanego preampa w Akai AM-95. Chociaż mam wrażenie, że ciut gorzej od pożyczonego wcześniej egzemplarza. No ale jeszcze na spokojnie muszę spróbować różnych ustawień. Trzeba na to czasu ..
Technics SL-Q2; Technics SL-1710MK2; Yamaha R-N803D; Heco Aurora700; BUphonoAMP
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#612

Post autor: darkman »

Grzesiek pisze:
28 lut 2019, 11:25
Odbieram to jako "małą uszczypliwość" z Twojej strony.
Pudło. To był komplement, po prostu. Zwykła kurtuazja i niebezpodstawna.
wydra pisze:
27 lut 2019, 20:29
Oj z ta jakoscia jak napisales to wyglada zle
Nie, nie to TY to napisałeś. Nie ja. Ja tylko wyciągnąłem wnioski płynące z tej wypowiedzi.
wydra pisze:
27 lut 2019, 20:29
a całkowicie nie o to mi chodzi :) chodzi mi o podejscie hobbystyczne do sprawy
To już wiemy. "Buphone Hobby IWS"
wydra pisze:
27 lut 2019, 20:29
jakosc bedzie nawet lepsza niz z fabryki
Z której? Powtarzam pytanie.
wydra pisze:
27 lut 2019, 20:29
bo wlozone serce do kazdej sztuki
Jak czytam coś takiego to nieodmiennie przypomina mi się nick mojego kolegi z innego forum, brzmiał:
'Ojajebie@'
wydra pisze:
27 lut 2019, 20:29
ja staram sie byc uczciwy czasem nawet i za bardzo trudno moja strata
No widzisz, bo uczciwość kiedyś rzecz normalna, dziś wydaje się być luksusem. Stąd cześć osób jak TY poczytuje ją sobie za własną stratę. "Nie można tylko brać, bo aby żyć warto od siebie nieco dać", parafraza z Sojki. Przyzwoitość to nie strata.
wydra pisze:
27 lut 2019, 21:37
Z reszta nie potrzebne te wylewy
Z resztą czego, tudzież z kim? Może chodzi o synonim [skądinąd, swoją drogą]? To wtedy razem :) . Jeśli coś jest do wyjaśnienia, to dlaczego tego nie zrobić? Pytanie o gwarancję skoro o niej wspomniałeś jest "z_resztą niepotrzebnym wylewem"?
wydra pisze:
27 lut 2019, 21:37
jeszcze sa koledzy co kupili wer 4
Czyli jednak nie wszyscy mają
wydra pisze:
27 lut 2019, 21:37
aktualną wersję
wydra pisze:
27 lut 2019, 21:37
ale to bylo podkreślone przy sprzedaży i cena tez była odpowiednia :)
A jaka miała być za produkt w fazie posprojektowej? Żadna łaska Panie Kolego. Oczekiwanie, że ktoś zwróci Tobie koszty eksperymentów jest filozofią skazaną na niebyt. Chłopaki, którzy mają pojęcie o elektronice podjęli tę decyzję świadomie, gdyż potrafią sobie doprowadzić projekt do końca. W najlepszym razie taki produkt to połowa ceny elementów i niewielki procent za uruchomienie płytki z gwarancją. Tyle i aż tyle, ale to już max tego, czego można oczekiwać uczciwie. Sądzę, że to była dobra oferta dla obu stron ze wskazaniem na Ciebie z przyczyn oczywistych. Nie sugeruj zatem, że zrobiłeś komuś laskę sprzedając owe płytki bo sprzedawalność DIY jest na poziomie znikomym. Tak to działa. Przykro mi, że zmieniam Twój pogląd na świat, ale ryzyko podejmujesz Ty i tylko Ty.
Dobrych projektów życzę, choć już są i tak dobre. W filozofowaniu jesteś Pan słaby, zatem odradzam tę drogę nawet jako hobby :D Prawdą jest też i fakt, że nikt nie oczekuje byś się tłumaczył z czegokolwiek. Robisz bardzo ciekawy projekt. Po prostu nie pisz bzdur.
Dalej kibicuję projektowi, rzecz oczywista, konstruktywnie. Krytyka to nie negacja. Tak tego nie odbieraj.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#613

Post autor: wydra »

Dzieki krytyce akurat mamy to co mamy wiec nie odbieram tego zle a konstruktywnie :) juz dawno w tym watku zostalo stwierdzone ze komunikatywnisc i pisanie postow to nie jest moja mocna strona heh :)

Grzesiek zapewniam ze to co miales ode mnie jest takie samo co masz teraz :) musi troche pograc :) moj juz pare ladnych godzin ma za soba :) co do mocowania wkretow to ciekaw jestem jakbys to zrobil :) teraz jest wiercone i gwintowane na wkrety M3 a pcb trzyma sie na mosiężnyh dystansach również M3. Trzyma sie to pewnie a od spodu to nikt nie patrzy :) Wiem o istnieniu pemow ale w warunkach domowych to ciezkie to zrobienia zeby to bylo trwale... Chyba ze o czyms nie wiem :) pewnie ze gwarancji nie stracisz mozesz tez jak chcesz i cos ci nie pasuje wymieniac bez problemu czy to kable sygnalowe czy cokolwiek innego jak cos to pomoge ;)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#614

Post autor: Grzesiek »

darkman pisze:
28 lut 2019, 13:07
Grzesiek pisze:
28 lut 2019, 11:25
Odbieram to jako "małą uszczypliwość" z Twojej strony.
Pudło. To był komplement, po prostu. Zwykła kurtuazja i niebezpodstawna.
:oops: Zarumieniłem się ;).

@Wydra, tak się składa, że mam dostęp do różnych maszyn i mogę coś tam sobie podłubać. Jeżeli chodzi o mocowanie płytki to ja bym to zrobił odwrotnie. Słupek przykręcony śrubką do obudowy, a płytka przymocowana za pomocą nakrętki od góry. Dzięki temu na spodzie obudowy będą tylko łby śrubek. Równie dobrze można zastosować słupek z gwintowanym otworem na wylot, inaczej tulejka gwintowana i śrubkami przykręcamy płytkę i obudowę do tej tulejki (dystansu). Dzięki takiemu rozwiązaniu nie pierdzielisz się z gwintowaniem otworów w obudowie. No i cienka aluminiowa obudowa jako nakrętka to słabe trochę.
Technics SL-Q2; Technics SL-1710MK2; Yamaha R-N803D; Heco Aurora700; BUphonoAMP
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#615

Post autor: darkman »

Sąsiedzie musi się ułożyć w torze i wygrzać jak to się powiada. Ostatnio wygrzewałem co prawda wzmak ale 60 godzin zaordynowane.
ODPOWIEDZ