Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#586

Post autor: BlackDevil »

wydra pisze:
31 gru 2018, 15:08
ja wlasnie juz mysle o wersji 6 bo tam kilka drobnych poprawek znalazlem niewplywajacych na dzialanie ukladu.
Wiesz krokiem do przodu byłaby wersja Professional :roll: czyli wszystko osobno mm jak i mc dwa trafa potężne zasilacze, regulacja nastaw na dodatkowych płytkach wymiennych (co daje multum kombinacji) dla tych mocno wymagających , ale jak chcesz dalej toczyć to samo koło to twoja sprawa w końcu ci szprychy wypadną :drool:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#587

Post autor: darkman »

wydra pisze:
31 gru 2018, 14:24
A jak ktos chce kupic to widzi co ma urzadzenie jak dziala i skoro mu pasuje to znaczy ze tego chce i musi sie z tym liczyc ze moze byc jakas poprawka za jakis czas, zeby cos bylo lepsze.
No Stary piszesz o urządzeniu, którego jeszcze i nadal nie ma na rynku. Zaś ilość jego wersji wchodzi w fazę permutacji. Te kilka sztuk czy uruchomionych płytek, które są u ludzi w tej chwili nie może świadczyć o niczym innym.
Pozostaję przy swoim zdaniu i powtórzę raz jeszcze.
"Lepsze" częstokroć jest wrogiem dobrego.
"Lepsze" częstokroć jest wrogiem dobrego.
"Lepsze" częstokroć jest wrogiem dobrego.
Brak powtarzalności w urządzeniu na tym etapie uważam za błąd. Z drugiej strony pphono będące w ciągłej fazie projektowania, broni się przed zasadniczo każdą krytyką do czasu uznania danego stanu za finalny.
Trochę śmieszne jest nadawanie wersjom de facto testowym kolejnej numeracji niejako oznaczającej jakby generację. Moją sugestią jest zejście na Ziemię. Mniej megalomanii to większa potencjalnie akceptacja normalnego użytkownika.
Rzecz jasna w rozwijaniu samego projektu nie widzę nic złego. Trudno jednak w tym obszarze zdecydować co jest już konkretną odsłoną tego preampu, a co w dalszym ciągu projektem?
To pytanie powinien sobie postawić każdy potencjalny użytkownik/nabywca przed podjęciem decyzji o chęci posiadania BUphono.
Zamawiam konkretny preamp czy jego kolejną wersję testową?
Czy ma sens kupowanie preampu, który de facto nie będzie już dystrybuowany w posiadanej przeze mnie wersji? Czekać na wersję V.11c? Zamówić 10kę czy może i po prostu brać Shiit Mani, który ma tylko 2 wersje na przestrzeni kilku lat i daje radę.. jak nie wiem co? :D
Czy kupując uruchomioną płytkę wersji przejściowej, po kosztach elementów, jestem sponsorem tego projektu? :)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#588

Post autor: wydra »

Powiem ci ze nawet kupujac gotowe urzadzenie ze sklepu nigdy nie wiesz jaka masz wersje bo tego producent nie mowi tylko na plytkach masz napisane jakies numery bo to kupujacy jest najlepszym testerem. I z czasem wychodzi jakis blad ktory jest poprawiany z czasem. Jedni maja to drudzy co innego, a najbardziej stratni sa ci co kupuja preordery bo dzieki nim producent zbiera informacje czy jest jakis blad :) ja w swoim zyciu juz troche pracowalem na produkcjach i wiem jak to wyglada. I tak naprawde moj preamp powinien byc wersja w tym momencie np 1.6 a wczesniejsze 1.5.2.bo to sa drobne zmiany nie zmieniajace projektu, no moze przejscie miedzy 4 a 5 wiec moze teraz powinna byc 2.1. Z tym ze ja nie ukrywam drobnych zmian i opisuje to zeby wlasnie nie bylo pomylek i kazdy wiedzial co ma. I naprawde jest to super optymistyczne ze powstaly tylko 2 wersje schiit mani bo napewno z czasem byly jakies poprawki produkcyjne, a to przesuniety rezystor a to zmiana jego wartosci itp to normalne, bo garstka inzynierow nie jest w stanie wszystkiego przetestowac i sprawdzic, a tym bardziej ja jeden jesli chodzi o moj preamp :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2036
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#589

Post autor: Peter007 »

Że tak się wtrącę. Wydra, zniechęcasz rynek zanim tak naprawdę coś ujrzał. Były testy, było dobrze. Skup się na v5 i czekaj na klientów. W zaciszu swojego warsztatu oczywiście możesz pracować nad kolejną wersją ale nie klep o tym w kółko. Ktoś ma to kupić teraz mając świadomość, że za chwilę może pojawić się coś lepszego? A wtedy zdecydować się na v6 nie mając pewności, że konstruktor zaraz nie wypali, że jednak robi się v7 bo dalej nie wie czego chce? Jeśli tak się chcesz bawić to puszcza w nieskończoność pre do testów ale nie oferuj niczego jako finalny produkt, bo zaraz się okaże, że będzie więcej tych numerów wersji niż klientów którzy to nabyli.
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#590

Post autor: BlackDevil »

@Peter007 i o tym właśnie jest dyskusja trafiłeś w sedno sprawy @wydra pała z marketingu :cry:
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#591

Post autor: wydra »

No masz racja tutaj akurat nie ma dużych zmian układ się nie zmienia i się nie zmieni jego charakter grania ani nie zmieni się nic co wpłynęło by na dźwięk finalny. Chce zmienić po prostu jedna opcja która wg mnie z czasem użytkowania jest nie przydatna. Oczywiście 5tki tez dostana ten kondensator bo to żaden problem go wlutować.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2019, 12:03 przez wydra, łącznie zmieniany 1 raz.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2036
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#592

Post autor: Peter007 »

Zamrozisz popyt i będziesz czekał na odwilż. Oby nadeszła...
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#593

Post autor: wydra »

Oby się tak nie stało. Ja chce tylko dobrze ;) żeby każdy był zadowolony :) Tak naprawdę to powstały do tej pory 2 wersje które zmieniały coś wpływającego na układ bo wersja 1 miała zwory zamiast switchy, 2 dostała switche, 3 dostała nastawy sugerowane przez Wojtka i kondensatory w nfb 4 dostała skorygowanego lekko riaa, zaś 5 wersja no to był już przeskok jakby do faktycznej 2 wersji. 6 by dostała kondensator zamiast 10k i tyle. Z rzeczy faktycznie wartych opisu. Czyli tak naprawdę płytki nie muszę zmieniać by te zmiany wprowadzić i 5 wersja już to będzie miała.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#594

Post autor: wydra »

Obudowy ktore zamawiam nie wiem czemu ale zdrozaly. Poza tym zamawiam je teraz DHL a nie china postem i jest troche drozej ale do rak wlasnych nie musze jezdzic po pocztach no i jest w tydzien czasu a nie 1.5mies. No ale naliczyli mi clo w wysokosci 81zl. Wiec niestety kompletny preamp zdrozeje z 1000zl do 1100zl. Samaplytka i plytka z trafem bez zmian (500 i 680zl) oczywiscie Ci co zamowili teraz cene maja bez zmian. :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#595

Post autor: Wojtek »

Coś się dzieje w temacie? Z tego co pamiętam to egzemplarz testowy wrócił do wydry jakiś czas temu i to w sumie tyle.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#596

Post autor: wydra »

Tak wrócił do mnie dostanie nową płytkę by był aktualny tak jak jest teraz no i muszę wymienić złącza :) narazie trochę choruje i musiałem zrealizować to co miałem do zrobienia.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#597

Post autor: darkman »

wydra pisze:
12 sty 2019, 19:44
Poza tym zamawiam je teraz DHL a nie china postem i jest troche drozej ale do rak wlasnych nie musze jezdzic po pocztach no i jest w tydzien czasu a nie 1.5mies. No ale naliczyli mi clo w wysokosci 81zl. Wiec niestety kompletny preamp zdrozeje z 1000zl do 1100zl.
Na jedną sztukę? Sprowadzasz po sztuce? Sztuka jest sztuka :lol: Jak w wojsku :D Spoko, prawdziwa sztuka krytyk się nie boi!
Looz.. ! Szczęście, że nogi nie złamałeś przy tym bieganiu, bo pewnie byś gips z Krymu zamawiał transporterem opancerzonym i chłopaki by musieli dopłacać do tej formy transportu i fantazji chorobowej :mrgreen:

p.s. w sumie to zaraz idę na pocztę, ale może podjadę tramwajem. To wliczać koszt biletu, chłopakom w przesyłkę czy jak to wykombinowac? Podpowiesz coś?
Chociaż .. Q tramwaj tam nie jeździ. No nic może wezmę taxówkę.. bo na Okęcie mam w H daleko :mrgreen:
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#598

Post autor: wydra »

Sprowadzam po 1 szt gdy zamówię więcej zaczynają naliczać jakieś chore sumy za wysyłkę więc wole zamówić kilka razy :) choć zobaczymy jak to będzie bo teraz utknęło w urzędzie celnym i chcą jeszcze więcej pieniędzy za odprawę celna i vat... chyba jednak wrócę do China postu :P No wiadomo że za fantazje trzeba płacić :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#599

Post autor: Grzesiek »

Potwierdzam, kolega chory, ledwo na parking wyszedł 😉, a co dopiero na pocztę ... 😀
Mimo to wywiązał się z wykonania egzemplarza dla mnie w terminie. Lecę na chatę, bo trzeba wygrzać nowego BuPhona v5.2 🙂.
Technics SL-Q2; Technics SL-1710MK2; Yamaha R-N803D; Heco Aurora700; BUphonoAMP
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

#600

Post autor: wydra »

Więc może jednak będzie stara cena, tylko tutaj te gipsy z krymu mogą wtedy narozrabiać, ale ja nie wiem :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ODPOWIEDZ