Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#481

Post autor: wydra »

Dlaczego? Oczywiście super jak ludzia się spodoba i będą chętni, z wielka przyjemnością stworze te urządzenia i będę się cieszyć jak będą zadowoleni z urządzenia. Chodzi mi o to że nie mam prace ktora lubie i nie mam zamiaru jej rzucać i trzaskac preampy :P traktuje to jak cos dodatkowego taka przygodę. Oczywiscie pełny serwis i gwarancja będzie popsuje sie, bo zawsze moze bo to tylko sprzęt to naprawie i odesle, zeby ktoś przypadkiem nie pomyślał że zrobie 3 szt i oleje temat hehe :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10455
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#482

Post autor: Myszor »

Podziwiam cie na maxa.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#483

Post autor: wydra »

Rozwiń proszę bo spać nie będę mógł :D
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10455
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#484

Post autor: Myszor »

Rozwinę jak pre przyjdzie do mnie i posłucham 20 płyt :)
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#485

Post autor: decu »

wydra pisze:
15 paź 2018, 22:20
Nie traktuje tego jako biznes kto będzie chciał to zamówi u mnie i taki preamp dopiero powstanie, nie będzie stało ich kilka na półce i nie będzie marketingu. Więc jeśli ktoś się do mnie zgłosi to już będzie wiedział co robić z dipswitchami. ;)
Rozumiem. Sądziłem że forum traktujesz raczej jako poligon doświadczalny i stąd te dylematy w rodzaju ile wersji itd. Skoro docelowo ma być dla maniaków i bez "stocku" to problemu ni ma.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#486

Post autor: wydra »

decu pisze:
16 paź 2018, 00:09
wydra pisze:
15 paź 2018, 22:20
Nie traktuje tego jako biznes kto będzie chciał to zamówi u mnie i taki preamp dopiero powstanie, nie będzie stało ich kilka na półce i nie będzie marketingu. Więc jeśli ktoś się do mnie zgłosi to już będzie wiedział co robić z dipswitchami. ;)
Rozumiem. Sądziłem że forum traktujesz raczej jako poligon doświadczalny i stąd te dylematy w rodzaju ile wersji itd. Skoro docelowo ma być dla maniaków i bez "stocku" to problemu ni ma.
Od początku było takie założenie :)
Myszor pisze:
15 paź 2018, 23:11
Rozwinę jak pre przyjdzie do mnie i posłucham 20 płyt :)
No to trochę będę chodził niewyspany :P hehe
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#487

Post autor: Wojtek »

wydra pisze:
14 paź 2018, 22:10
Co do opcji tylko MC musiałbym to przemyśleć. Bo zastanawia mnie jakie pojemności i rezystancje były by pożądane bo wzmocnienie to wiadomo 80 i 83dB
Musisz zgłębić temat. Pojemność nie ma znaczenia przy MC.

Rozdzielenie pudełka MC/MM na oddzielne MM i MC z większymi możliwościami moim zdaniem ma sens, tylko nie wiem czy już na ten moment.
W zamyśle (jak rozumiem) to pudełko MC/MM będzie "eko", a osobno MM i MC bardziej w stylu Nudy czy Husarii, bardziej na wypasie.
wydra pisze:
14 paź 2018, 22:10
Mój preamp który używam przejdzie małe modyfikacje gdyż mam tylko MM przerobie go tak że będzie miał tylko MM Loadingi jakie będę miał teraz to 30k 47k 50k 57k 70k 100k 100p 150p 220p 250p 320p 370p 470p, będzie więcej manewru do zabawy w pomiary wkładki AT95EX
Haha, widzę że ktoś wsiąkł w temat :)
decu pisze:
15 paź 2018, 21:30
Przyznam że dalej do końca nie rozumiem czemu trzeba złożyć MC na ołtarzu bardziej rozwiniętego MM. O miejsce na płytce chodzi?
Przede wszystkim.
decu pisze:
15 paź 2018, 21:30
ale to wszystko może być na nic jeśli będziesz chciał wejść z produktem na rynek gdzie wygląd i marketing są "king"
W środowisku konstrukcji DIY ? :think: No nie wiem...
decu pisze:
15 paź 2018, 21:30
a użytkownicy popukają się w głowę jeśli każesz im otwierać obudowę i wsadzać paluchy do środka w celu majstrowania przy dipswitchach :D .
Nikt im nie każe grzebać ;)

Myślisz że wszyscy właściciele Nud czy Husarii wiedzą co robić z dip switchami? :D :D :D
Zapewniam że dla większości to nadal czarna magia, niestety.

Oczywiście, jakiś rodzaj przełącznika wyprowadzonego na zewnątrz to byłby niezły bajer, ale to znów by podniosło cenę sprzętu.
Opcja kompromisowa to taka konfiguracja żeby dip switche były dostępne z zewnątrz.
Nawet komercyjne preampy tak miewają, więc nie widziałbym w tym nic zdrożnego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#488

Post autor: wydra »

Wojtek pisze:
16 paź 2018, 09:25
wydra pisze:
14 paź 2018, 22:10
Co do opcji tylko MC musiałbym to przemyśleć. Bo zastanawia mnie jakie pojemności i rezystancje były by pożądane bo wzmocnienie to wiadomo 80 i 83dB
Musisz zgłębić temat. Pojemność nie ma znaczenia przy MC.
Zagłębiałem temat właśnie i widzę że seryjne preampy z epoki miewają kondensator dla sekcji MC 1nF czasem 2.2nF więc myślę że warto go dodać skoro by było miejsce nikt nie musi go włączać, ale w razie czego by był :) w konstrukcji wszystko w jednym ALLinONE tego kondensatora nie będzie.

Każde urządzenie po kupnie trzeba skonfigurować, ci co mają jeden gramofon i jedną wkładkę to pewnie ustawią raz lub nawet nie i będzie grało, a ci co maja kilka gramofonów wkładek, zestawów to już myślę że wiedzą gdzie palucha wetknąć. A przecież to tylko 4 śrubki i wszystko dostępne bez konieczności rozłączenia zestawu. Ale uczulam że do odsłuchu warto pokrywę zamykać i złapać chodź jedna śrubka bo zbiera z otoczenia. Ale przy konfiguracji to na inne rzeczy się patrzy :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#489

Post autor: darkman »

Rozwinę jak pre przyjdzie do mnie i posłucham 20 płyt :)
Masz tyle? Czy kokieujesz? :D
Rozumiem. Sądziłem że forum traktujesz raczej jako poligon doświadczalny i stąd te dylematy w rodzaju ile wersji itd. Skoro docelowo ma być dla maniaków i bez "stocku" to problemu ni ma.
yyy, bo ja wiem czy dla maniaków? Konkretny ma być i uniwersalny. To dobrze. Uważam, że to świetna idea. Na rynku jest nadal sporo miejsca na różne klasowe konstrukcje od prostgo powielenia uznanych rozwiązań ze złotej ery audio przez lampowe klocki oparte na niebanalnym strojeniu po wielorakie hybrydy i nawet izolacyjne rozwiązania specyfikowane tylko pod pewną, ograniczoną grupę wkładek. Bo czemu nie?
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#490

Post autor: wydra »

No i do tego przypominam że to urządzenie będzie dostępne tylko pod zamówienie wiec kupujący będzie mógł wybrać co chce. zawsze może kupić dwa :P Jeden full MC i drugi full MM :P jeden z zieloną diodą a drugi z czerwoną... a co... :P
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#491

Post autor: decu »

Wojtek pisze:
16 paź 2018, 09:25
decu pisze: ↑
wczoraj, 21:30
ale to wszystko może być na nic jeśli będziesz chciał wejść z produktem na rynek gdzie wygląd i marketing są "king"

W środowisku konstrukcji DIY ? :think: No nie wiem...
Myślałem tutaj o trochę innym rynku niż DIY :D . Przyznam że nie udało mi się przeczytać wątku od deski do deski i cały czas sądziłem że te wersje Bufona są do testów, a produkt ostateczny powstanie po zweryfikowaniu konstrukcji przez użytkowników forum. Teraz już wszystko jasne.
darkman pisze:
16 paź 2018, 09:41
yyy, bo ja wiem czy dla maniaków? Konkretny ma być i uniwersalny.
Z perspektywy forum można na to patrzeć w ten sposób, że regulacje o których mowa są absolutnie niezbędne i ich uwzględnienie w projekcie to oczywista oczywistość.
Z drugiej jednak strony jaki procent użytkowników gramofonów w sposób świadomy zmienia ustawienia preampu przy zmianie wkładki? Niewielki- dla mnie to są właśnie maniacy :D .
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#492

Post autor: Wojtek »

decu pisze:
16 paź 2018, 10:48
Myślałem tutaj o trochę innym rynku niż DIY :D
No to fajnie bo nie o to tutaj chodzi.
decu pisze:
16 paź 2018, 10:48
Z perspektywy forum można na to patrzeć w ten sposób, że regulacje o których mowa są absolutnie niezbędne i ich uwzględnienie w projekcie to oczywista oczywistość.
Przesada. Czuję że kompletnie nie rozumiesz tematu i piszesz to z perspektywy "czarnej magii".
decu pisze:
16 paź 2018, 10:48
Z drugiej jednak strony jaki procent użytkowników gramofonów w sposób świadomy zmienia ustawienia preampu przy zmianie wkładki? Niewielki- dla mnie to są właśnie maniacy :D .
Jw.

"Niemaniacy" raczej nie są targetem tego typu konstrukcji, a mimo to - kupują.

Rola forum może pomóc w uświadamianiu ludkom że można inaczej przy względnie niedużych pieniądzach i ma to sens ;)
Produkcja maniaków :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#493

Post autor: decu »

Wojtek pisze:
16 paź 2018, 12:34
decu pisze: ↑
dzisiaj, 10:48
Myślałem tutaj o trochę innym rynku niż DIY :D

No to fajnie bo nie o to tutaj chodzi.
Wojtku, czy mam teraz 3 raz napisać że nie wiedziałem że Wydra nie planuje przejść ze sprzedażą wzmacniacza poza forum? Założyłem że skoro pyta o poradę dotyczącą różnych wersji produkcyjnych to nie na potrzeby forum :roll: . Wiem że byłem w błędzie, ale czy to naprawdę jest tak ważne?
Wojtek pisze:
16 paź 2018, 12:34
Przesada. Czuję że kompletnie nie rozumiesz tematu i piszesz to z perspektywy "czarnej magii".
Co wywołało Twoją nieuprzejmość i brzydki (bo nie postawiony wprost) zarzut? Naprawdę nie rozumiem. Bądź tak konkretny jak tego często w dyskusji wymagasz od innych a nie pozostawiasz jakieś niedopowiedzenia. Czujesz?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#494

Post autor: Wojtek »

decu pisze:
16 paź 2018, 13:28
Wojtku, czy mam teraz 3 raz napisać że nie wiedziałem że Wydra nie planuje przejść ze sprzedażą wzmacniacza poza forum? Założyłem że skoro pyta o poradę dotyczącą różnych wersji produkcyjnych to nie na potrzeby forum :roll: . Wiem że byłem w błędzie, ale czy to naprawdę jest tak ważne?
Ważne tylko z perspektywy celności (lub niecelności) Twoich wcześniejszych argumentów :)
Nie musisz się powtarzać rzecz jasna.
decu pisze:
16 paź 2018, 13:28
Co wywołało Twoją nieuprzejmość i brzydki (bo nie postawiony wprost) zarzut? Naprawdę nie rozumiem. Bądź tak konkretny jak tego często w dyskusji wymagasz od innych a nie pozostawiasz jakieś niedopowiedzenia. Czujesz?
Jeśli się mylę to przepraszam.
Ale może jednak się nie mylę?
Jesteś więc "maniakiem" czy nie? :morda:

Bo jeśli nie to jednak bardziej zrozumiałe dla mnie jest to, że nie widzisz jakiejś wielkiej potrzeby by skupiać się na tym czy owym aspekcie konstrukcji preampa wydry.

Tylko tyle i aż tyle.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#495

Post autor: decu »

Wojtek pisze:
16 paź 2018, 13:35
Ważne tylko z perspektywy celności (lub niecelności) Twoich wcześniejszych argumentów :)
:roll: Myślałem że mamy to już odhaczone...
Wojtek pisze:
16 paź 2018, 13:35

decu pisze: ↑
25 min temu
Co wywołało Twoją nieuprzejmość i brzydki (bo nie postawiony wprost) zarzut? Naprawdę nie rozumiem. Bądź tak konkretny jak tego często w dyskusji wymagasz od innych a nie pozostawiasz jakieś niedopowiedzenia. Czujesz?

Jeśli się mylę to przepraszam.
Ale może jednak się nie mylę?
Jesteś więc "maniakiem" czy nie? :morda:

Bo jeśli nie to jednak bardziej zrozumiałe dla mnie jest to, że nie widzisz jakiejś wielkiej potrzeby by skupiać się na tym czy owym aspekcie konstrukcji preampa wydry.
Nie widzę potrzeby żeby się skupiać? W ogóle nie wiem o czym piszesz.
Dalej nie wiem jaki zarzut został mi postawiony. Gdybyś wskazał czego dokładnie dotyczy Twoje "przeczucie"
Może priv? Ten temat i tak już dość wycierpiał.
Nie chciałem żeby moja wypowiedź sprowadziła wątek na boczny tor.
ODPOWIEDZ