Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#451

Post autor: Wojtek »

wydra pisze:
31 sie 2018, 12:54
z tego co mi wiadomo na 5 wersje się nie pisze :)
Nie? A wydawało mi się że pisałem że chętnie sprawdzę by móc się także wyrazić jak się ma finalna wersja do nie do końca udanej IV ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#452

Post autor: wydra »

Wojtek pisze:
02 wrz 2018, 00:30
wydra pisze:
31 sie 2018, 12:54
z tego co mi wiadomo na 5 wersje się nie pisze :)
Nie? A wydawało mi się że pisałem że chętnie sprawdzę by móc się także wyrazić jak się ma finalna wersja do nie do końca udanej IV ;)
No to super będzie kolejna osłuchana osoba by porównać 4 wersje z 5 ;) zdawało mi się ze nie chciałeś ;) Wydaje mi się że w takim razie skoro Wojtek jest 1 na liście to dostanie wersje 5 i bezpośrednio porówna z wersją 4 która ma u siebie, od razu będzie wiadomo czy poszło na plus :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
nadzorca2
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2018, 22:00
Gramofon: YAMAHA PX-3
Lokalizacja: Kutno

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#453

Post autor: nadzorca2 »

Koledzy no kiedy mogę liczyc na preamp do testow ? To juz tyle miesiecy minęło...a przeciez lista nie jest dluga a ciagle jestem trzeci albo piaty
Yamaha PX-3, PrimaLuna DiaLogue Premium HP, WLM Diva, WLM Duo 15 Activ, Beyerdynamic T-1 ver.2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#454

Post autor: Wojtek »

nadzorca2:
Ogarnij że wersja 5. jeszcze nie została wyprodukowana, więc spokojnie :)
To nie jest tak że Ty zapłaciłeś komuś za możliwość sprawdzenia kolejnego prototypu, chyba że o czymś nie wiem?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#455

Post autor: darkman »

Poza tym kolego Nadzorca2@, Wydra pracuje nad ostateczną wersją tego pre i chce ją wypuścić już w wersji niejako skończonej. Wymaga to czasu, uwagi i testów własnych. Urządzenie może stanowić istotną i konkurencyjną alternatywę dla innych DIY, więc warto poczekać i nie poganiać. DIY to nie są wyścigi, a uwagi niezależnych testerów zawsze stanowią istotne informacje dla realizacji projektu.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#456

Post autor: wydra »

Przepraszam że tak długo czekacie. Ale nadal dopieszczam szczegóły. prądy spoczynkowe, napięcia. Ta wersja rożni się od poprzednich tym że ma aktywne źródła prądowe które trzeba dopieścić wcześniej tego nie było. Do tego trochę też muszę doszlifować zasilacz ponieważ nie jest już taki zwykły jak wcześniej tylko mocno rozbudowany. Płytki są już praktycznie skończone czekam jeszcze na kilka elementów które wyszły w trakcie i trzeba było domówić. Proszę o cierpliwość :)
Wojtek nikt za nic nie płacił. Wiec też i dlatego to tyle trwa bo koszta się robią już...
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#457

Post autor: Wojtek »

wydra pisze:
17 wrz 2018, 08:52
Wojtek nikt za nic nie płacił. Wiec też i dlatego to tyle trwa bo koszta się robią już...
Ja to wiem i rozumiem. Reakcja nadzorcy zaś skojarzyła mi się jakby narzekał na opóźnienia w realizacji opłaconego zamówienia ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#458

Post autor: wydra »

Może Nadzorca2 nie przeczytał całego wątku i myśli że to gotowe urządzenie które krąży już po ludziach jak inne preampy. Nie wiem. Zapewniam że robię co mogę żeby było jak najszybciej, ale też znowu nie chce mieć jakiejś wtopy jak poprzednio że znowu pre będzie wracać na poprawki. Po wyciągniętych wnioskach i opiniach do tej pory teraz ma być dobrze :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
nadzorca2
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2018, 22:00
Gramofon: YAMAHA PX-3
Lokalizacja: Kutno

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#459

Post autor: nadzorca2 »

Wiem że caly czas wprowadzane są zmiany ale chcialem tez uczestniczyc w ocenie ewentualnych tez zmian dlatego się niecierpliwilem. Parametry jakie podano na poczatku mnie powalily dlatego moja ciekawosc jest duza...
Yamaha PX-3, PrimaLuna DiaLogue Premium HP, WLM Diva, WLM Duo 15 Activ, Beyerdynamic T-1 ver.2
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#460

Post autor: wydra »

Parametry mam nadzieje ze wyjda lepsze :) znacznie lepszy bedzie zasilacz, wczesniej nie parowalem tranzystorow a to znaczaco poprawi brzmienie i CMRR, bedzie aktywne zrodlo pradowe na pomiarach wyszlo duzo lepiej niz na rezystorze, do tego wymuszona klasa A rowniez na źródle pradowym. No i do tego poprawki na ktore zwrocili uwage testujacy wczesniej :) musi byc lepiej :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
nadzorca2
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2018, 22:00
Gramofon: YAMAHA PX-3
Lokalizacja: Kutno

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#461

Post autor: nadzorca2 »

Takie konstrukcje sa bardzo dobre bo zawierają zmiany, które są na bieżąco wprowadzane... finalnie moze powstać preamp jakosciowo duzo lepszy od bardzo drogich firmowych konstrukcji...powodzenia
Yamaha PX-3, PrimaLuna DiaLogue Premium HP, WLM Diva, WLM Duo 15 Activ, Beyerdynamic T-1 ver.2
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#462

Post autor: wydra »

Ja już po pierwszych odsłuchach :) w końcu... Parowanie i ustawianie źródeł prądowych to jakaś masakra :) ale się udało :) Pierwsze odsłuchy są mało miarodajne bo była już 3 rano a o 7 do pracy :D Na pewno jest więcej szczegółów i dźwięk jest bardziej poukładany , zwróciłem uwagę na to co mi się wcześniej nie podobało, że jak jest duże natężenie różnych dźwięków , jest zróżnicowany to nie gubi się jest nadal do zrozumienia, wcześniej miałem wrażenie że się gdzieś to rozmywało. Nowy zasilacz sprawił że bas jest potężniejszy, nie jest go więcej nie wylewa się nie dominuje ale czuć go bardziej nawet przy cichym słuchaniu. Takie moje pierwsze spostrzeżenia. Jeszcze czekają mnie większe odsłuchy no i pomiary nim rzucę go do was na pożarcie :D

...

Odsłuchy wypadly bardzo dobrze. Pomiarów jeszcze nie robiłem niestety nadmiar zajęć mnie od tego odsuwa. Ale mam jedna zaglostke mianowicie prąd spoczynkowy. Przy dużym prądzie na opampie jest mega dużo szczegółów dźwięk jest pełny miękki duży ale przy mniejszym wszystkiego jest mniej dźwięk jest szczuplejszy ale za to dynamika przeze mnie postrzegana jest chyba lepsza dźwięk zdaje się być szybszy, być może dlatego ze nie ma się wrażenie zapchania, nadmiar informacji w pewnym momencie wciska w fotel z mniejszym prądem dźwięk jest lżejszy ale chudy. Co wybrać...

...

Po dłuższych odsłuchach jednak podoba mi się granie z większym prądem w układzie, dźwięk jest porostu czysty, pełny, ciekawy.

...

Wyszło że jest jeden mały błąd ze wzmocnieniem teraz na MC jest książkowo ale na MM jest deko za cicho przy przełączaniu preampów nie zauważyłem, ale nagrałem sobie kilka kawałków z wersji 4 i wersji 5 i przeskakując z plików wyszło że jest ciszej więc będzie mała korekcja. Wszystko na to wskazuje że w przyszłym tygodniu przekazuje egzemplarz do was na testy. :)

....

Taka ciekawostka dla plikolubnych. Plik z oryginalnego CD zgrany do flaca ma bitrate 1430kb, a nagrany z gramofonu dobrym ADCem ma bitrate 3410kb ta sama piosenka tylko jedna z winyla a druga z cd :) CD oczywiście to zripowana a winyl nagrywany na żywo.

...

Udało się dobrać rezystor i wzmocnienie dla MM jak i dla MC jest juz książkowe :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#463

Post autor: wydra »

Pozwole sobie napisac post pod postem. Wersja 5 jest gotowa takze jak umowilismy sie idzie ona do Wojtka na odsluchy i pozniej dalej do was wg listy kilka zdjec jak wyglada plytka. Wojtku prosze o kontakt w celu omowienia dostarczenie do Ciebie preampu.
Załączniki
DSC_0008.JPG
DSC_0006.JPG
DSC_0007.JPG
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#464

Post autor: Wojtek »

wydra pisze:
25 wrz 2018, 09:24
Taka ciekawostka dla plikolubnych. Plik z oryginalnego CD zgrany do flaca ma bitrate 1430kb, a nagrany z gramofonu dobrym ADCem ma bitrate 3410kb ta sama piosenka tylko jedna z winyla a druga z cd :) CD oczywiście to zripowana a winyl nagrywany na żywo.
Takie porównania (bitrate przy zgrywie CD kontra winyl do skompresowanego formatu) są nic nie warte, z całym szacunkiem :)
wydra pisze:
01 paź 2018, 21:53
Wojtku prosze o kontakt w celu omowienia dostarczenie do Ciebie preampu.
OK. Oddam wersję 4. i odbiorę 5. :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#465

Post autor: wydra »

Cos warte jest bo co da upsamplowanie cd ktory ma juz z gory jakis bitrate, inna sprawa jesli nagramy materiał z jakiegoś wybitnie dobrego CDeka z dobra analogówka przez jakiegoś ADCa w wysokiej rozdzielczości wtedy wszystkie smaczki z tego CDeka będą nagrane no i bedzie wysoka rozdzielczość. A Sygnal analogowy z winyla bitrate nie ma. No to Wojtku jak sie umawiamy?
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ODPOWIEDZ