Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#31

Post autor: wydra »

MISSE pisze:
15 gru 2017, 23:28

Co do obciążenia wkładki to mam inne zdanie. I wg mojej opinii Ortofon o impedancji 1-3R nie dociązony(100R) nawet nie może równać się z tanimi MM. Jeśli zaś ma ciężko to będzie śpiewał jak aniołek :violin:
Nie wiem czy cie dobrze zrozumialem ale w moim pre Dla MC jest do wyboru impedancja 100R i 300R brak jest natomiast pojemnoscii rezystora szeregowego ograniczajacego prad. Dla MM jest 47k i 220pF pojemnosci. Na pierwszej stronie umiescilem specyfikacje ktora udalo mi sie pomierzyc
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#32

Post autor: Wojtek »

wydra pisze:
16 gru 2017, 00:18
Tu nie ma samozachwytu
No jak? Przecież od początku piszesz że wyszedł Ci spoko preamp i w ogóle super, a to co inni piszą to "oj tam oj tam nie przesadzajcie, tyle wystarczy, jak czegoś brakuje to pokręćcie sobie volume" :D
wydra pisze:
16 gru 2017, 00:18
gdyby to byl przecietny dzwiek lub slaby raczej bym nie zawracal sobie glowy
No dobrze, ale jeśli tylko Ty (autor) to oceniasz no to wiesz... wartość takich opinii jest nieco ograniczona.

Coś jak przedstawianie renomy firmy na podstawie opinii prezesów tejże firmy :morda:
wydra pisze:
16 gru 2017, 00:18
Nie wazne nie ma tu samozachwytu ani nic chcialem zglosic sie ze swoim urzadzeniem do ludzi osluchanych w analogu. Poprostu.
Ty tak w ogóle wiesz co piszesz? Radzę jeszcze raz zerknąć na swoje słowa, od początku :)

Swoją drogą, chyba pominąłeś moje pytanie o ten "firmowy" preamp i firmę dla której pracujesz.
Przypuszczam że specjalnie :morda:
wydra pisze:
16 gru 2017, 00:18
A ze ze mnie slaby marketingowiec to wyszlo jak wyszlo ze od poczatku wypadlem slabo z wizerunkiem. No coz jestem w firmie od myslenia a nie od sprzedazy :P
Jak dla mnie to jesteś chyba generalnie słabo rozgarnięty... :( Piszesz dość chaotycznie.
wydra pisze:
16 gru 2017, 00:23
Skoro juz ktos wspomnial ze 520 z nowej serii to gniot
To ja wspomniałem że nie byłby to najlepszy ruch, ale nigdzie nie napisałem że to gniot.
wydra pisze:
16 gru 2017, 00:23
to moze ml440 bedzie krokiem w przod
No raczej...
Możesz też rozważyć zmianę igły po prostu, na ATN440 czy też ATN150.
wydra pisze:
16 gru 2017, 00:23
W robocie mamy audiotechnike F2 i jakiegos ortofona bialego ten ortofon jest strasznie glosny w porownaniu do audiotechniki ale moim skromnym zdaniem at120 gra lepiej niz f2 tak mi sie wydaje. Jest jeszcze jakas zlota ktorej uzywaja na targi ale na tej nie testowalem.
Generalnie, znowu pisząc takie rzeczy pokazujesz że chyba niespecjalnie ogarniasz rynek dostępnych preampów czy wkładek, jeszcze...
Wiedza ogólna nt. wkładek też niespecjalna, skoro sam nie wiesz właściwie w którym kierunku dobrze by było iść przy zakupie kolejnej wkładki ani który model jest wyżej, a który niżej...
A skoro tak to tym większe mam obawy co do "super preampa".
Przynajmniej mogę zakładać że na AT120 szwagra Ciebie zadowala.

Bez urazy.

Pozostaje czekać na skończony projekt :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Petro
Posty: 682
Rejestracja: 19 cze 2017, 20:44
Gramofon: PS-X75, SL-1600
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#33

Post autor: Petro »

"słowo pisane" rządzi się swoimi prawami, często jest odbierane inaczej, niż zamysł autora. W rozmowie na żywo jest o wiele łatwiej, jest przekaz pozawerbalny. Mamy na forum bardzo dużo osób z ogromną wiedzą nt. audio i dużo potrafiących wspaniale o tym pisać. Niektórzy ( np. Ty wydro) piszą o wiele gorzej i chaotycznie, co dodatkowo utrudnia zrozumienie. Ale coś zbudowałeś i bardzo to doceniam, myślę,że jak wszyscy tutaj. Sugestie kolegów dotyczące stworzenia gotowych pre i "puszczenie" ich na odsłuchy uważam za bardzo dobry pomysł i tak naprawdę jedyny możliwy. Sam zapisuję się w kolejkę. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w pracy i w dyskusjach na forum, bo ja uważam je (te dyskusje) za bardzo twórcze i konstruktywne.
PS-X75, SL-1600mk2//AT33E LC-OFC//AT440Mla-VMN50SH//Accu E-406V//Quadral Vulkan
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#34

Post autor: darkman »

;; pisze:
16 gru 2017, 02:25
ani nic chcialem zglosic sie ze swoim urzadzeniem do ludzi osluchanych w analogu. Poprostu.
Nikt nie krytykuje Twojej socjotechniki prezentacji sprzętu, to Twoja sprawa. Raczej chcemy ją ukierunkować i pomóc, czasem brutalnie dość, ale sam generujesz owe wnioski niekoniecznie będące pochlebstwem.
tutaj chłopaki, którzy się zajmują projektowaniem i DIY wzajemnie sobie doradzają itd.. wspomagając siebie. Jeśli chcesz wyłącznie autorsko i "Zosia Samosia" to też popieramy.

Natomiast nie możesz oczekiwać, że przy takim, a nie innym kierowaniu swojego projektu unikniesz opinii ludzi osłuchanych. nawet jesli się zastrzegasz, że od nich nie chcesz opinii. Takie życie. Na to już nie możesz mieć wpływu.
Petro pisze:
16 gru 2017, 10:08
Ale coś zbudowałeś i bardzo to doceniam, myślę,że jak wszyscy tutaj.
Oczywiście. Ja też.
Petro pisze:
16 gru 2017, 10:08
konstruktywne.
To na pewno. Oby się przydały.

Pytanie z mojej strony czy z czymś porównywałeś brzmienie swojej konstrukcji? Jeśli tak to z jakim/mi phono pre amplifikatorami? Proszę o podanie.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#35

Post autor: wydra »

Na tych wkladkach ktore mialem zagralo calkowicie inaczej niz dotychczas slyszalem. Ja jako tworca zawsze bede mowil ze jest spoko to normalne :P
Ja krytyke przyjmuje bardzo chetnie, bardziej niz pochwaly, bo dzieki temu powstalo to co powstalo bo zawsze ktos marudzil i mowil co mu nie pasuje to ja probowalem dojsc do perfekcji. Ale poki co czuje sie atakowany a nikt nie sluchal :P
To co sluchalem
Marantz PM80Mk2
Denon AVR 3803
Denon PMA900V
Yamaha dsp AX1
Yamaha dsp 2070
Onkyo tx-ds939
Pioneer a339
Sansui c2101
Brooklyn DAC
Brooklyn plus DAC
Manhattan 2 DAC
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#36

Post autor: wydra »

O do lamp no to mam podstawy zeby twiwrdzic ze jest slabo gdyz wzmacniacze lampowe o wzmocnieniu powiedzmy 10 maja ok 1% znieksztalcen. To co sie dzieje gdy wzmacniaja 1000 czy 10000 razy? Bo tyle razy musi wzmocnic sygnal zeby go pozniej odfiltrowac nie? U mnie znieksztalcenia wyszly mniej niz 0.01% i jak widac na wykresach sa zarowno parzyste i nieparzyste mniejwiecej na tym samym poziomie. Szum przy MM jest mniejszy niz niejedna karta muzyczna w konputzerze czy sredniej klasy CD. Parametry scalakow nic nie mowia o brzmieniu ale parametry tego scalaka juz w aplikacji cos tam moga powiedziec.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#37

Post autor: zbyszek1982 »

Jak przychodzi co do czego, to parametry nie grają. :lol:

Już niejeden wyznawca sprzętów ze zniekształceniami na trzecim miejscu po przecinku ledwo przeżył zderzenie z pędzącym pociągiem o nazwie dobra lampa.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#38

Post autor: wydra »

Naprawde chcialbym w koncu zmienic zdanie co do lamp :) moze ktos kto ma pre lampowe zechce sie wymienic na odsluchy z moim pre? ;)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#39

Post autor: darkman »

A widzisz, to żartujemy dalej.. :)
wydra pisze:
16 gru 2017, 13:49
moze ktos kto ma pre lampowe zechce sie wymienic na odsluchy z moim pre? ;)
Myślę, że nie jest to niemożliwe. Będzie tylko kłopot z tą kaucją o której wpominałeś, bo Twoja konstrukcja z kwot, które podałeś to 190 pln + 100 zarobku, no i powiedzmy obudowa jeśli będzie i i .. te 15V od Myszora :D pożyczone. To w sumie jakoś 300-350 pln jak na razie.
Pre lampowe to średni koszt 1400 - 1600, a te 3 stówy to tam kosztuje samo specjalizowane trafo Haiku, Toroidy lub Lachowski. Seryjnie troszkę taniej, ale to nie są trafo seryjne :o
W tych lampowcach, które miałem prawdziwą przyjemność testować, to nie były zwykłe trafo z seryjnej produkcji ale robione pod zamówienie..odczepy.., nie wdając się w szczegóły.
Jak żyć zatem? ;)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#40

Post autor: wydra »

Przeciez byla rozmowa ze bez kaucji czyz nie? Na forum bedzie wiadomo kto pozyczyl i kto testuje najwyzej jak nie odda bedzie lincz :P :P wlasnie te wspomniane trafa najbardziej mnie zniechecaja do lamp :P ciezko cos w rozsadnych pieniadzach zrobic zeby gralo powyzej 10khz :P i nie robilo lasu harmonicznych :) no chyba ze ktos to lubi ze odtwazana muzyka jest tylko polem do popisu dla wzmacniacza aby mogl ja sobie po swojemu ubarwic i podkolorowac :P szczerze mam nadzieje ze ktos na odsluchy mi udostepni owa lampe ;) budujmy zaufanie :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#41

Post autor: wydra »

Ja mieszkam pod warszawa wiec moge sie z kims ustawic czy u mnie czy u kogos :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#42

Post autor: MISSE »

wzmacniacz SE powiedzmy na 300B ma tak duże zniekształcenia przy połowie mocy, że porównując go ż monolityczną kostką o zniekształceniach poniżej 0,001% można domniemać iż konstruktor został gdzieś 5 dekad w lesie :lol:

A poważnie to jak posłuchasz to zrozumiesz dlaczego bez hipoteki na dobra lampę niema co podchodzić :drool:
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#43

Post autor: Zeroqll »

wydra pisze:
16 gru 2017, 12:24
Na tych wkladkach ktore mialem zagralo calkowicie inaczej niz dotychczas slyszalem. Ja jako tworca zawsze bede mowil ze jest spoko to normalne :P
Ja krytyke przyjmuje bardzo chetnie, bardziej niz pochwaly, bo dzieki temu powstalo to co powstalo bo zawsze ktos marudzil i mowil co mu nie pasuje to ja probowalem dojsc do perfekcji. Ale poki co czuje sie atakowany a nikt nie sluchal :P
To co sluchalem
Marantz PM80Mk2
Denon AVR 3803
Denon PMA900V
Yamaha dsp AX1
Yamaha dsp 2070
Onkyo tx-ds939
Pioneer a339
Sansui c2101
Brooklyn DAC
Brooklyn plus DAC
Manhattan 2 DAC
Cały ten zachwyt nad brzmieniem, a potem taka lista odniesienia? Nie chcę być niemiły, ale to wielkie rozczarowanie, żadnego zewnętrznego prephono, nawet najtańszego. Skojażyło mi się z gadką Sławomira na temat idealnego auta w telewizji śniadaniowej ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#44

Post autor: Wojtek »

wydra pisze:
16 gru 2017, 12:24
Na tych wkladkach ktore mialem zagralo calkowicie inaczej niz dotychczas slyszalem.
Ja to samo mogę powiedzieć o każdym preampie :(
wydra pisze:
16 gru 2017, 12:24
Ja jako tworca zawsze bede mowil ze jest spoko to normalne :P
Mało krytyczne bym powiedział :morda:
wydra pisze:
16 gru 2017, 12:24
To co sluchalem
Marantz PM80Mk2
Denon AVR 3803
Denon PMA900V
Yamaha dsp AX1
Yamaha dsp 2070
Onkyo tx-ds939
Pioneer a339
Sansui c2101
Brooklyn DAC
Brooklyn plus DAC
Manhattan 2 DAC
:(
wydra pisze:
16 gru 2017, 13:49
moze ktos kto ma pre lampowe zechce sie wymienic na odsluchy z moim pre? ;)
Powtarzam po raz trzeci, bo widzę że nie dociera, jak do zakutej pały - POCZYTAJ DZIAŁ DIY!
Natkniesz się na preampy lampowe których odsłuch możesz sobie zorganizować.
wydra pisze:
16 gru 2017, 17:29
ciezko cos w rozsadnych pieniadzach
Mam nieodparte wrażenie że "rozsądne pieniądze" mają w tym wypadku bardzo, ale to BARDZO niską granicę :morda:
Zeroqll pisze:
16 gru 2017, 23:49
Skojażyło mi się z gadką Sławomira na temat idealnego auta w telewizji śniadaniowej ;)
Coś w tym jest :morda:

No dobra, nie ma co krzyżować kolegę, niech skończy i jedziemy z testami.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#45

Post autor: wydra »

Wy tak powaznie? Czy ja na serio musze osluchaj nie wiadomo ile preampow zeby slyszec czy dany ulubiony kawalek gra dobrze na czarnej plycie? Mam odtwarzacz cd ,mam dacki slucham bardzo duzo muzyki czy w domu czy w pracy, mam wiekszosc kawalkow i na czarnej plycie i w formie cyfrowej i slysze ze owe urzadzenie odtwarza czarna plyte dobrze. Nigdzie nie napisalem ze moj pre gra najlepiej na swiecie tylko ze gra dobrze, prawda? Nie rozumiem po co te ataki i lapanie za slowa. Duzo czasu spedzilem na lepieniu czegos swojego a nie na zaglowaniu sprzetem, coz takie zycie jak sie kasy niemialo a chcialo sie sluchac fajnie :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ODPOWIEDZ