Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#271

Post autor: Myszor »

Tarcza zegarka.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#272

Post autor: wydra »

No to sporo. Wlasnie odpalaja sie programy i licze gainy wersji starej i nowej od poczatku. Moze sie gdzie faktycznie walnalem bo pozniej juz MC nie sluchalem na nowej wersji plytki.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#273

Post autor: wydra »

No to zrobilem tak zwanego buga... W starej wersji mialem gaina dla MC 60.119dB dla MM 40.836, zas w nowej wersji dla MC 54.189dB i MM 41.52dB. Myszor czy to jest bardzo uciazliwe w odsluchu? Oczywiscie poprawie to. 2 rezystory trzeba zmienic by to zachowalo sie dalej tak jak teraz przy MM.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#274

Post autor: Myszor »

Uciążliwe jest przy przełączaniu źródeł.
Spoko. Gra sobie całkiem przyjemnie.
Posłucham parę dni to skrobnę coś o dziwęku.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#275

Post autor: Myszor »

Zaznaczam, że to są tylko moje subiektywne wrażenia i nie powinny być traktowane jako jakiś „werdykt” bo ja nie Pacuła i tyle doświadczenia nie mam.
Zacznę od budowy. Bardzo zgrabnie Ci to wyszło Wydra. Szczególnie osoby mające mało miejsca na szafce będą wdzięczne bo pre idzie w długość a nie w szerokość. No i jeden klocek jest wygodniejszy niż dwa.
Wspólne wejście dla MM i MC moim zdaniem to lekkie ograniczenie ale na tym poziomie cenowym nie wybrzydzam.
Denerwował mnie guzik „power”. Fajnie wygląda i się świeci na zielono ale jest mało praktyczny bo ciężko tam wepchać palucha. Szczególnie wyłączenie mnie denerwowało bo wtedy guzik schowany jest w tym kołnierzyku.
Po rozkręceniu widać, że robił to ktoś, kto się na tym zna. Wszystko ładnie uporządkowane, kabelki pozwijane, termokurczki we wrażliwych miejscach. Bardzo alegancko. Teraz dźwięk.
Słuchałem tylko wkładek mc bo mm nie posiadam obecnie.
Tak jak wspominałem sygnał wyjściowy jest ciut za słaby. Powinieneś coś z tym zrobić bo trza dokładać na wzmaku drugie tyle mocy by uzyskać poziom identyczny np. z odtwarzaczem CD.
Do samego dźwięku nie mam uwag, co jest generalnie wielką pochwałą , bo moja filozofia hifi jest taka, że sprzęt ma nie przeszkadzać w słuchaniu muzyki . Dźwięk jest przyjemny, nic nie buczy, nie szumi , nic nie sprzęga się. Zestrojone jest to neutralnie, żadne pasmo nie jest podbite. Tak jak lubię. Nie jest zmulony czy zbytnio przerysowany. Scena jest taka jak ma być. W sam raz, nie nadmuchana ani nie zawężona. Instrumenty i wokale brzmią wiernie.
To tyle pochwał. Ale żeby ci nie odbiło to porównam na koniec do tego co używam czyli do accuphase c230, nudy mini i husarii. Wiem, że to niesprawiedliwe porównanie ale może odbierzesz to jako jakąś drogę dalszego rozwoju i nowych konstrukcji.
BU ustępuje im głównie dynamiką. Myślę że to przez dość kompaktowe zasilanie. Oczywiście jest ono dużo lepsze niż w preampach z zasilaczem wtyczkowym jak od komórki ale kto wlutował do nudy worek elektrolitów ten wie co to jest porządne zasilanie.
Po prostu nie ma tego błyskawicznego pierdolnięcia, tej mikrodynamiki , tej rezerwy mocy, tej szybkości która daje poczucie rzeczywistości.
Jak słucham na husarii to czuję się jak na koncercie, przejście na BU to powrót do pokoju. Jest muzyka ale mnie tak to nie angażuje. Wiem , że to „leci z nagrania”. Husaria reaguje na każdy najdrobniejszy dźwięk jak doberman na złodzieja i gryzie do kości (no ale trza za nią dać worek złota więc się nie przejmuj) . BU reaguje jak golden retriever. Granie BU bardzo przypomina mi LARa.
Podsumowując – uważam że to bardzo fajna konstrukcja i jak ją dopracujesz to będzie naprawdę spoko. Gratulacje dla Ciebie Wydra.
Mam wysłać Merrickowi czy chcesz bym ci odesłał do poprawki tę głośność? Bo Merrick też chyba MC używa głównie
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#276

Post autor: Merrick »

BUphone :clap: :clap: :clap: Wydra :clap: :clap: :clap:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#277

Post autor: wydra »

To jak wraca do mnie czy sluchasz na MM tylko Merrick? Zdradze ze pracuje wlasnie nad zasilaniem ;) Wiec moze bedzie lepiej. Bardzo dziekuje za opinie Myszor i ciesze sie ze widac go na tle super klockow ,moze troche z daleka ale jednak widac :D sekcja MC bylo robione troche po macoszemu bo niestety nie mam wkladki MC w domu zeby posluchac i ewentualnie dopiescic bo gdy ktos robil preamp z filtrem aktywnym to wie ze przy wiekszym wzmocnieniu jednak ta krzywa RIAA troche sie splaszcza, udalo mi sie temu troche zapobiec ale sprawdzalem to tylko na symulacjach niestety. Ogolnie to mordka sie cieszy :) dzieki jeszcze raz za opinie i poswiecony czas ;)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#278

Post autor: Merrick »

wydra pisze:
23 maja 2018, 22:24
To jak wraca do mnie czy sluchasz na MM tylko Merrick?
Niech wyślę do mnie. Ja mam dużo wkładek MM a tylko jedną MC
wydra pisze:
23 maja 2018, 22:24
Zdradze ze pracuje wlasnie nad zasilaniem
Zasilacz ważna rzecz. Warto aby do takie porządnego sprzętu był bardzo dobry zasilacz
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#279

Post autor: Myszor »

Oki Panowie. Wysyłam zatem do Merricka. Adres mam. Tracking na pw.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#280

Post autor: wydra »

A ty Myszor chyba masz te SUTy? Albo mi sie cos pomylilo a teraz znalesc nie moge, moze sprawdzilbys jeszcze na tym bo sekcja MM jest dopracowana :) napewno latwiejszym rozwiazaniem bylo by zrobic dwa uradzenia jedno do MM i drugie do MC i wtedy filtr bylby dopasowany do MC i bylo by wieej opcji nastaw to dobry czy zly pomysl? Ten filtr przy MC to trudna sprawa by to zgrac usiadlem teraz do tego przyjzalem sie lepiej no i niestety przy MC jest ciszej wzgledem MMod ok 2khz... Ehhh...
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#281

Post autor: Myszor »

Nie posiadam sut. Sorry.
Kiedyś chciałem kupić sut ortka ale po naradzie z ahają odpuściłem.
Dobry sut to też worek talarów :)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#282

Post autor: wydra »

Musialem cie z kims pomylic moze byl podobny nick a znalesc tematu nie moge. Wybacz. ;) Ogolnie jest jeszcze gdzie sie bawić ;)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#283

Post autor: Myszor »

Spoko. Pare osób na forum ma suty.
Ale u ciebie to nie jest rozwiązanie.
Musisz po prostu poprawić sekcję mc bo to cię dyskfalifikuje obecnie.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#284

Post autor: wydra »

Racja. Chciałem czysto doświadczalnie byś porównał na SUTach bo myślałem że je masz :) Sekcja MC jest napewno do poprawy, nowy zasilacz znalazłem fajny stabilizator, no i badam teraz kwestie prestabilizacji o której była mocna dyskusja na innym forum i różnice są mierzalne co mnie mocno zdziwiło :) moze jeszcze gdzies upchne dodatkowo jakąś pojemność :) Zobaczymy jak jeszcze wypadnie u ludzi z wkładkami MM, ale ja na laurach nie usiadłem działam dalej :) 5 wersja napewno powstanie
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#285

Post autor: Wojtek »

Ja testuję głównie pod kątem MM, ale może też jakąś MC podepnę na koniec ;)
Niemniej na Twoim miejscu wydra ogarnąłbym sobie jakąś MC LO, bo takie strojenie bez możliwości nausznego testu to trochę lipa.
Coś jak strojenie silnika i zawieszenia, ale bez opon na aucie i w konsekwencji bez możliwości przetestowania na torze :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ