Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#121

Post autor: Wojtek »

wydra pisze:
17 sty 2018, 10:23
Wojtek mam kolejny plus mojego rozwiazania ty masz wkladke ustawiona na 100k i 100pf w moim przypadku mozesz sobie sprawdzic jak zagra przy opciazeniu np 82k 75k 91k i wiele innych kupujac sobie worek rezystorow za 10zl mozesz sobie testowac najrozniejsze ustawy wydaje mi sie ze to jest opcja dobra.
Ty nadal nic nie rozumiesz...

Oczywistym jest że przy podejściu ze slotem można praktycznie uzyskać bardziej granularne ustawienie niż przy jakimś zamkniętym zbiorze.
Jestem tego świadom. Przypuszczam że inni również.

Tyle że to jest "plus" który nie przeważa "minusów" związanych z tym podejściem.
Przynajmniej wg mnie.

Ciągle obracamy się wokół tego samego.

Może jeszcze dopowiem dlaczego zaproponowałem takie, a nie inne nastawy dla sekcji MM...
Bo jak przyjdzie nam porównywać ze sobą zakresy mocno bliskie siebie, jak chociażby wspomniane "82k 75k 91k" to różnice są mocno trudne do wychwycenia. Coś jak tuning i fine-tuning. Przy budżetowym rozwiązaniu nie oczekiwałbym fine-tuningu na takim poziomie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#122

Post autor: wydra »

No ja to wszystko rozumiem, ciesze sie ze wy również rozumiecie moje podejscie :) Wychodzi ze kilka powyższych postów była poprostu nie potrzebna, a jesli rozmawiamy o budzetowych wkladkach to musisz sie zgodzic ze to co juz jest pewnie wystarczy dla takich wkladek, a góry czy srednicy wg mnie nie brakuje temu urzadzeniu nie nalezy do ciemnych i wolnych w brzmieniu, kupiłem sobie ostatnio jacksona i to co sie działo mnie zadowoliło.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#123

Post autor: Wojtek »

wydra pisze:
17 sty 2018, 10:58
No ja to wszystko rozumiem
Chyba jednak nie, niestety.
wydra pisze:
17 sty 2018, 10:58
a jesli rozmawiamy o budzetowych wkladkach
A rozmawiamy?
wydra pisze:
17 sty 2018, 10:58
to musisz sie zgodzic ze to co juz jest pewnie wystarczy dla takich wkladek
Nie, nie muszę, za to mogę się zgodzić że od dłuższego czasu ten wątek pokazuje że w przerażającej ilości kwestii nie masz bladego pojęcia o czym piszesz.
wydra pisze:
17 sty 2018, 10:58
a góry czy srednicy wg mnie nie brakuje temu urzadzeniu nie nalezy do ciemnych i wolnych w brzmieniu, kupiłem sobie ostatnio jacksona i to co sie działo mnie zadowoliło.
To zajebiście!

Tyle że w takim razie trzeba wrócić do meritum: Ty robisz preamp przede wszystkim dla siebie czy dla innych, skoro rozważasz sprzedaż?

To się ciągle powtarza przy tekstach typu "wydaje mi się, to wystarczy, więcej nie potrzeba, w sumie nie porównywałem ale brzmi zajebiście, nie odbiega od tego co znam, a znam bardzo mało, ja jestem zadowolony", itd.

Jeśli robisz sprzęt przede wszystkim dla siebie to wszelka dyskusja o sugestiach czy pomysłach od społeczności potencjalnych zainteresowanych nie ma najmniejszego sensu.
Z tym z pewnością muszę się zgodzić.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#124

Post autor: wydra »

No coz jesli bym szedl twoim tokiem myslenia czyli duzo opcji dla wkladki i sterowanie z frontpanela. Ekstra sprawa tylko zeby to bylo po mojemu musialbym dac przekazniki i to duzo gdyz jest to konstrukcja dual mono, dodac procesor do tych przekaznikow i koszta i wielkosc plytki znacznie rosna wiec i potencjalnych klientow jest mniej, i tak za sama plytke zeby mi sie to oplacalo bede musial brac 400zl za mniej to gra nie warta swieczki. Opcja dwa duzo dipswitchy dla duzej ilosci nastawow ale zaraz nietechniczni beda krzyczec ze co ja mam uzyc srubokreta? I znowu rosnie plytka koszty napewno mniejsze niz w pierwszej opcji ale jednak. Sama opcja MM fajnie ktos ma MM chcialby MC i juz lipa trzeba drugie urzadzenie lub isc do konkurencji gdzie maja wszystko. I uwierz mi ze wiem jak to wszystko dziala chce znalesc zloty srodek. Ale moze warto te rozmowy i krecenie nosem zostawic jak sie jednak to poslucha. Wiem ze wszeflem tutaj z butami ze swoim pre gdzie jest tutaj kilka urzadzen zrobionych przez forumowiczow i maja sie dobrze i sa same ochy i ahy. Ale wiekszosci z was w parade raczej nie wchodze bo oferujecie pre lampowe a widze ze ludzie co lubia lampy to nic poza tym nie istnieje wiec raczej tutaj duzej konkurencji nie robie. Pozdrawiam.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#125

Post autor: zbyszek1982 »

wydra pisze:
17 sty 2018, 12:33
Ale moze warto te rozmowy i krecenie nosem zostawic jak sie jednak to poslucha.
Cały czas czekamy na ten prototyp.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#126

Post autor: Wojtek »

wydra pisze:
17 sty 2018, 12:33
i koszta i wielkosc plytki znacznie rosna wiec i potencjalnych klientow jest mniej
O kosztach i rozmiarach już pisaliśmy, ale założenie że "im większy koszt tym mniej potencjalnych klientów" jest arcy-zabawny jeśli bierzemy pod uwagę że ten większy koszt wiąże się z większą uniwersalnością rozwiązania. Uniwersalnością, po którą można sięgać komercyjnie dopiero przy zupełnie innej półce cenowej.
wydra pisze:
17 sty 2018, 12:33
i tak za sama plytke zeby mi sie to oplacalo bede musial brac 400zl za mniej to gra nie warta swieczki
No i słusznie, całkiem spoko.
wydra pisze:
17 sty 2018, 12:33
Sama opcja MM fajnie ktos ma MM chcialby MC i juz lipa trzeba drugie urzadzenie lub isc do konkurencji gdzie maja wszystko.
Wszystko zależy od tego czy chcesz oferować coś porządnego czy małpować konkurencję.
Jak ktoś świadomie idzie w MC to przecież nie tylko o preamp musi się martwić :)
A biorąc pod uwagę ceny wkładek MC to czy naprawdę problemem jest to czy nasz tani preamp jest "do wszystkiego" czy tez nie?
Kwestia mocno dyskusyjna IMHO.

Oczywiście pomysł na rozdzielenie MM i MC na oddzielne produkty to też tylko sugestia.
wydra pisze:
17 sty 2018, 12:33
I uwierz mi ze wiem jak to wszystko dziala chce znalesc zloty srodek.
Nie widać właśnie żebyś wiedział jak to wszystko działa. Z jednej strony chcesz robić po swojemu, a z drugiej robić to co inni, a jak rozmawiamy o kwestii trzeciej, by przy okazji zapchać pewną lukę na rynku to już jest ciężko :)
wydra pisze:
17 sty 2018, 12:33
Ale moze warto te rozmowy i krecenie nosem zostawic jak sie jednak to poslucha.
To jest kwestia poboczna.
wydra pisze:
17 sty 2018, 12:33
Wiem ze wszeflem tutaj z butami ze swoim pre gdzie jest tutaj kilka urzadzen zrobionych przez forumowiczow i maja sie dobrze i sa same ochy i ahy. Ale wiekszosci z was w parade raczej nie wchodze bo oferujecie pre lampowe a widze ze ludzie co lubia lampy to nic poza tym nie istnieje wiec raczej tutaj duzej konkurencji nie robie.
Jeśli szczerze tak myślisz to Ty serio nic nie rozumiesz... :( Aż się płakać chce.

Darujmy już ten temat modyfikacji bo widać że nie zajedziemy. Nadajemy na innych falach.
Ja tylko dzielę się pomysłami. Jak najbardziej możesz je olać i nie będę miał Tobie za złe :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#127

Post autor: wydra »

Wojtek powiem tak, głównym sekretem tutaj jest opamp, dlatego tak bronie tego urzadzenia, polozyłbym obie rece ze nawet nikt o takim nie slyszał, szybkosc 2500V/us gdzie opa627 ma ich chyba 40 a opa604 20 znam i osobiscie testowałem mase innych chwalonych po forach, uzyty przeze mnie opamp , ok jest drogi ale nie dosc ze jest szybki czyli czuły na kazde najmniejsze drgnienie igły do tego brzmi bardzo dobrze , do tego ma niskie szumy słabe przesłuchy ale dlatego jest dual mono wzglednie dobre pssr dlatego jest tam tyle kondensatorów róznych wartosci. sadze ze nie opcjami a brzmieniem sie obroni, poprostu... dotego sam układ jest dosc innowacyjny wymuszona klasa A kazdego opampa i do tego bufor jfetowy by nieobciazac pradem wejsciowym igly i nie robic w niej elektromagnesu wartosc pradu wejsciowego to pA :) Ja Wojtku nie mam nic za złe tobie czy komus innemu reakcja jest jaka jest tylko i wylacznie ze nie mozemy sie dogadac, a oczywistym jest ze za wszelkie sugestie i rady jestem wdzieczny, inaczej nie powstała by opcja 100p/220p i slot urzytkownika. Ja poprostu tego rodzaju filtry traktuje jak equlizer gdyz producent pomierzyl te wkladki i przy dajmy na to 47k i 100p jest najbardziej liniowa a wszelakie zmiany bodbijaja lub obnizaja skrajne pasma i modeluja ich koniec. Wiem ze moze to byc wykorzystane jako wypychanie dziury w systemie.
zbyszek1982 pisze:
17 sty 2018, 13:22
wydra pisze:
17 sty 2018, 12:33
Ale moze warto te rozmowy i krecenie nosem zostawic jak sie jednak to poslucha.
Cały czas czekamy na ten prototyp.
Czekam na recenzje osub co kupiło prototyp bo udało mi sie sprzedac wszystkie. jesli opinie obcych ludzi beda dobre zapudszczam wersje druga która jeszcze sie rysuje i wprowadzam skrupulatnie zmiany przez was sugerowane :)
Wojtek pisze:
17 sty 2018, 13:32

wydra pisze:
17 sty 2018, 12:33
Wiem ze wszeflem tutaj z butami ze swoim pre gdzie jest tutaj kilka urzadzen zrobionych przez forumowiczow i maja sie dobrze i sa same ochy i ahy. Ale wiekszosci z was w parade raczej nie wchodze bo oferujecie pre lampowe a widze ze ludzie co lubia lampy to nic poza tym nie istnieje wiec raczej tutaj duzej konkurencji nie robie.
Jeśli szczerze tak myślisz to Ty serio nic nie rozumiesz... :( Aż się płakać chce.
nie ma co plakac bo tak to troche wyglada z mojej perspektywy
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#128

Post autor: dale »

wydra pisze:
17 sty 2018, 14:02
Wojtek powiem tak, głównym sekretem tutaj jest opamp, dlatego tak bronie tego urzadzenia, polozyłbym obie rece ze nawet nikt o takim nie slyszał, szybkosc 2500V/us .....
Cyferki nie grają... współczesne kolumny też mają fajne pasma itp. a klasyk z epoki o parametrach gorszych obiekywnie, rozkłada je na łopatki... Mnie nie przekonuje :)
wydra pisze:
17 sty 2018, 14:02
zbyszek1982 pisze:
17 sty 2018, 13:22
wydra pisze:
17 sty 2018, 12:33
Ale moze warto te rozmowy i krecenie nosem zostawic jak sie jednak to poslucha.
Cały czas czekamy na ten prototyp.
Czekam na recenzje osub co kupiło prototyp bo udało mi sie sprzedac wszystkie. jesli opinie obcych ludzi beda dobre zapudszczam wersje druga która jeszcze sie rysuje i wprowadzam skrupulatnie zmiany przez was sugerowane :)
Mnie, jako potencjalnego kupca, taka recenzja nie przekona, mało kto się przyzna że kupił coś, z czego do końca nie jest zadowolony, bo jeszcze będzie próbował sprzedać? No chyba że to ktoś ze starej gwardii forum, wtedy można zaufać, ale oni byle czego nie firmują własnym Nickiem :).

wydra pisze:
17 sty 2018, 14:02
Wojtek pisze:
17 sty 2018, 13:32

wydra pisze:
17 sty 2018, 12:33
Wiem ze wszeflem tutaj z butami ze swoim pre gdzie jest tutaj kilka urzadzen zrobionych przez forumowiczow i maja sie dobrze i sa same ochy i ahy. Ale wiekszosci z was w parade raczej nie wchodze bo oferujecie pre lampowe a widze ze ludzie co lubia lampy to nic poza tym nie istnieje wiec raczej tutaj duzej konkurencji nie robie.
Jeśli szczerze tak myślisz to Ty serio nic nie rozumiesz... :( Aż się płakać chce.
nie ma co plakac bo tak to troche wyglada z mojej perspektywy
Widzę że starasz się obronić teorią spiskową. Miej jaja i weź produkt na klatę, wpadnij do jednej czy drugiej osoby - poświęcisz trochę czasu ale będzie wiadomo z czym to się je. Skoro uważasz że produkt się obroni, to niech się obroni sam. Albo choć wyślij gotowy egzemplarz do Myszora, Darkmana, Pawelca czy Wojtka, poproś o ocenę ... Nie bój się, "pies go nie zje po drodze". Ręczę za te osoby.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#129

Post autor: wydra »

Tak jak obiecałem to i dotrzymam słowa i bedzie demo napewno :) wiekszosc rzeczy mam. Co do parametrów to wiem ze nie graja bo miałem opampy ktore mialy thd o rzedy mniejsze niz ten co proponuje pssr lepsze szumy sporo mniejsze a graja sporo gorzej np lme49710 piaszczysta góra jakos bez wyrazu, opa 627 suchy bardzo, opa604 mile granie ale brakuje mu drugiej sceny i wydzwieku, ad823 ok ale czegos mu brakuje, opa2134 szit tl072 szit ne5532 slaby, osłuchałem sie mnóstwa opampów wiekszosci nie pamietam nawet wiec jakas podstawe mam. robiłem tez swoja analogówke do cedeka czy daca w oparciu o opamp i bufor w klasie A+B(nie AB) i grało to fajnie takie polaczenie szczegołów i miekkosci klasy A i dynamiki klasy AB.
dale pisze:
17 sty 2018, 15:27
wydra pisze:
17 sty 2018, 14:02
Wojtek powiem tak, głównym sekretem tutaj jest opamp, dlatego tak bronie tego urzadzenia, polozyłbym obie rece ze nawet nikt o takim nie slyszał, szybkosc 2500V/us .....
Cyferki nie grają... współczesne kolumny też mają fajne pasma itp. a klasyk z epoki o parametrach gorszych obiekywnie, rozkłada je na łopatki... Mnie nie przekonuje :)
Ciekawe o jaki parametr ci chodzi bo moc czy spl to zaden parametr a stare kolumny moga byc bardziej liniowe i lepiej zgrane fazowo niz nowe gdzie sie nie przykladaja do robienia zwrotnic.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#130

Post autor: Wojtek »

wydra pisze:
17 sty 2018, 14:02
Ja poprostu tego rodzaju filtry traktuje jak equlizer gdyz producent pomierzyl te wkladki i przy dajmy na to 47k i 100p jest najbardziej liniowa a wszelakie zmiany bodbijaja lub obnizaja skrajne pasma i modeluja ich koniec. Wiem ze moze to byc wykorzystane jako wypychanie dziury w systemie.
To prawda że loading to taki rodzaj EQ (w uproszczeniu), ale nie jest prawdą że wszystkie wkładki MM/MI są strojone tak by najlepiej pracować pod 47k ohm i jak najmniejszej pojemności. Ba, nawet powiedziałbym że przytłaczająca większość by tego nie spełnia i w rzeczywistości dla w miarę płaskiej krzywej (o ile taki jest nasz cel) potrzebujemy na wejściu innych parametrów, odbiegających od standardu 47k ohm (przy czym dla pojemności jest to jeszcze bardziej umowne, typu 100-400pf w zależności od producenta układu preampa).
wydra pisze:
17 sty 2018, 14:02
Wiem ze moze to byc wykorzystane jako wypychanie dziury w systemie.
No chociażby. Bez konieczności zmiany wkładki czy igły, której charakter nam się podoba.

Ale tu nie chodzi by tłumaczyć "po co". Chodzi o to czy ktoś taki ficzer chce :)
wydra pisze:
17 sty 2018, 14:02
nie ma co plakac bo tak to troche wyglada z mojej perspektywy
No i w tym jest problem. Że Tobie tak to wygląda, mimo że rzeczywistość jest inna.
Mi np. bardzo daleko do lubienia lamp, a mimo to dyskutuję z Tobą tak, a nie inaczej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#131

Post autor: wydra »

Ja oczywiscie twoje wypowiedzi Wojku traktuje mocno merytorycznie. Dlatego dyskutujemy na temat tych filtrow i kazdy znas ma odmienne zdanie na temat ich wygladu ale ogolnie chodzi nam o to samo by byly i byla mozliwosc ich wykorzystania taka czy inna

Popelnilem blad wyzszy opis tyczyl sie opa637 nie 627, opa627 graja calkiem spokoale moj opamp ma bardziej dynamiczny bas i bardziej melodyjna gore. No i niestety cena oryginalnych opa627 jest duza chinczyki za 30zl graja slabo i maja kupe znieksztalcen na fft
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#132

Post autor: darkman »

Swoją drogą ciekawa nazwa tego ustrojstwa: 'Bufon amp'. :)
Sam bym lepiej wymyślił. :lol: Masz Pan fantazję :character-cookiemonster:

Skonkretyzuj swoje zamierzenia. Pokaż/zaprezentuj gotowy, zrealizowany produkt.
Szykuj Pan Bufona do słuchania dla ludzkości i tyle. Koniec ściemniania, bo czytać hadko.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#133

Post autor: wydra »

Fajnie ze ci sie podoba :) czekam na chociaz jeden odzew od obcych i zapuszczam plytke, moze jeszcze cos przez ten czas sie zmieni, a moze ci co to wzieli cos zaproponuja
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#134

Post autor: Wojtek »

Strasznie głupkowate podejście, to czekanie na obcych co kupili prototyp, no ale wydra to wydra ;)

W sumie byłoby tak niepoważnie, że aż śmiesznie, gdyby pojawił się negatywny odzew od płacących ludków, a wydra po całej tej "bufononowej" dyskusji nie zniósł krytyki i wywalił wszystko na śmietnik :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#135

Post autor: Zeroqll »

Wydra masz podejście typowe dla każdego konstruktora, jesteś przekonany o słuszności wszystkich twoich założeń i ciężko Cię przekonać, że niektóre proponowane przez Ciebie opcje mogą się nie sprawdzić u użytkownika końcowego. W fazie testów powinieneś sprawdzać nie tylko co ludzie myślą o brzmieniu, ale również o użyteczności urządzenia oraz opcjach (chociaż jeżeli masz w fazie projektu feedback że coś może się nie sprawdzić to też warto to mocno rozważyć). Proponuje Ci prosty test sprawdzający twoje pomysły: zrób dwa urządzenia wydmuszki, najlepiej w obudowie, jedno z możliwością wymiany rezystorów na slocie użytkownika, a drugie z dipami, przełącznikiem itp, napisz do nich instrukcję i daj kilku osobom nietechnicznym, koledze, koleżance, mamie, tacie. Powiedz że jedno jest tańsze i ma nieskończone możliwości co do zmiany brzmienia poprzez wymianę elementów, a drugie jest droższe i oferuje tylko kilka ustawień zmiany brzmienia. Wręcz im instrukcje i poproś, żeby zmienili ustawienia, zobacz co robią, nie podpowiadaj, nic nie pokazuj. Na końcu poproś ich o opinie, zapytaj które by kupili i dlaczego.
ODPOWIEDZ