Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#106

Post autor: wydra »

uzasadnij bezsensowne działanie? mocno powiekszac płytka dla opcji wybranych przeze mnie które i tak w wiekszosaci nie beda użyte, a jesli ktos chce moze sobie dowolnie skonfigurowac taki filtr a koszt elementów jest nie duzy a kupi sie je w kazdym miesnym za rogiem...
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#107

Post autor: Wojtek »

Zdecydowanie wolę dopłacić do kulturalnych przełączników, jak biały człowiek, zamiast bawić się każdorazowo w lutowanie dodatkowych elementów... :) Ale to tylko ja. Może nie jestem targetem po prostu?

Wracamy do tego co już sam powiedziałeś wcześniej, czyli po co dodawać dodatkowe opcje skoro każdy teoretycznie sam może zmodyfikować preamp, jeśli ma sprzęt i potrafi? Tyle że wprowadzasz ułatwienie w postaci dodatkowego slotu.

To tak jakbyś zaproponował swojemu pracodawcy żeby wprowadził do oferty produkty w formie szkieletowej, a jak ktoś będzie chciał coś lepszego to niech se dorobi, po zakupach w mięsnym...
Żarcik :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#108

Post autor: wydra »

Ale nic tu nie bedzie do lutowania, raz zrobisz sobie filtr (kondensator/rezystor do goldpina) i bedziesz mogł sobie go wyjmowac i wkładac ile zechcesz, poniewaz na pcb beda odpowiednie pinheadery. Minus przełącznika jest taki ze jest on ograniczony mozliwosc wykozystania mojego pomysłu jest bardzo duza bo mozna i łaczyc elementy szeregowo/rownolegle jak tylko sie chce plusem jest to ze nie lutujemy nic w urzadzeniu, filtr robimy sobie spokojnie na biurku czy gdzie kolwiek a gdy jest gotowy mozna go wsadzić do preampu. Z takim rozwiazaniem spotkałem sie juz we wzmacniaczach samochodowych firmy steg byly tam jakies proste filtry i slot na filtr uzytkownika, mozna było kupic gotowy jakiej wartosci sie chciało lub polutowac samemu.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#109

Post autor: ahaja »

Ino ten co to sobie sam będzie wstawiać ten rezystor musi wiedzieć jaki ma wsadzić.
Jeśli zafiksowane będzie na stałe 47kohm to nie ma możliwości uzyskania wyższej impedancji. A zafiksowany (stały) jakiś musi być.
A wypadkowa po dołożeniu kolejnego rezystora musi być obliczona bo to co ktoś tam sobie wsadzi nie będzie miało żadnego związku z tym co chce uzyskać.
>> połączenie równoległe 2 lub więcej rezystorów
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#110

Post autor: wydra »

bedzie wbudowany switch który przełaczy na slot urzytkownika lub na filtr wbudowany, po przełaczeniu na filtr urzytkownika bedzie działac tylko gain, inaczej sie nie da zrobic i duzo myslałem jak zrobic zeby bylo wiecej niz 47k i inaczej sie tego nie da zrobic, ale ma to swoje zalety bo moze sobie skonfigurowac filtr wbudowany a jak przelaczy na urzytkownika to nic mu sie nie popsuje, poza tym własnie owe polaczenia szeregowe/ rownolegle by to wszystko psuło a tak to jaka sobie wartosc kupi taka bedzie miał, zaprojektowałem to tak ze jak nie wepnie zawsze bedzie dobrze, a jak zrobi zwarcie to poprostu nie bedzie grac. A pozostawione wejscie rozwarte nie uszkodzi nic tylko bedzie pewnie mocno zniekształcony i podbity dzwiek w górnym pasmie.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#111

Post autor: Zeroqll »

Wydra, ja jestem nietechniczny i każda opcja którą muszę wykonać/zrobić sam wygląda tak jakby takiej opcji nie było. Ograniczasz sobie docelowy target takim projektowaniem preampa.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#112

Post autor: Wojtek »

wydra pisze:
16 sty 2018, 09:26
Minus przełącznika jest taki ze jest on ograniczony
Ograniczony czym? Zaproponowałem już Tobie pewien określony zakres który zadowoli większość, nawet tych wybrednych :)
Tu nie chodzi o to by robić zakres nastawów konkurujący z Nudą czy Husarią przecie :P
Zeroqll pisze:
16 sty 2018, 15:47
Ograniczasz sobie docelowy target takim projektowaniem preampa.
On chyba tego nie widzi i patrzy w takich kategoriach że potencjalny target to sam konstruktor, itd. A to nie tak działa :(
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#113

Post autor: wydra »

Beda standardowe opcje, dla tych nietechnicznych :) nie chce robic wielkiego kombajnu poprostu, ale jest mozliwosc ustawienia filtru inaczej niz w standardzie. Wojtek wymieniłes kilka opcji dla wkładek MM a co z wkładkami MC dochodza kolejne opcje i kilometrowe sciezki zawijasy i inny a pozniej niedziwota ze brumi jak mam taka antene na wejsciu :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#114

Post autor: wydra »

Słabo rezygnowac z czegos bo ktos moze nie byc techniczny i nie bedzie umiał wpiac dwóch drucików w dwie dziurki bo przeciez lutowac juz mu nikt nie kazde bo ja bede mogł wysyłac juz gotowe filtry jesli ktos bedzie chciał rezem z płytka/preampem. Do wersji demo dla forum zrobie zestaw jakis filtrów zeby kazdy kto bedzie chciał wypozyczyc nie bedzie musiał kupowac sobie elementów.
A jesli ktos bedzie miał wiedze taka zeby umiec włożyć dwa druciki w dwie dziurki i przylutowac drucik do drucika to moze sobie kombinowac z konfuguracjami do woli nic go nie ogranicza chce miec 100k i 150pF kupuje sobie dwa rezystory przewlekane 1% 100k i dwa kondensatory 150pF styroflex wima nie wazne jaki chce i do tego 4 goldpiny 2 pinowe zlutowuje ze soba dwie nóżki w dwa goldpiny (te elementy nie maja polaryzacji) i juz wklada w gniazda i działa, znudzi mu sie i chce miec 75k i 100pF kupuje takie elementy plus znowu nowe 4 goldpiny zlutowuje analogicznie wyjmuje poprzedni filtr wklada nowy i znowu gra, i miedzy tymi konfiguracjami moze sobie juz zaglowac do woli bez zadnego lutowania.
Tak by wygladal gotowy przykladowy filtr uzytkownika dla jednego kanalu
Załączniki
20180116_164250.jpg
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#115

Post autor: ahaja »

Wejścia nie zostawia się nieobciążonego.
Kondy obciążenia w sekcji MC - albo wcale albo zupełnie inne wartości trza zastosować.

Może nie tyle 'kombajn' ile cały ambaras zasadza się na wymiarach pcb ... które w Mandżurii są w cenie łyżki ryżu.
Rób jak uważasz.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#116

Post autor: wydra »

Ale nie obciazone bedzie tylko gdy ktos przelaczy na filtr uzytkownika i nic tam nie umiesci, po wlaczeniu urzadzenia zorientuje sie po dzwieku ze cos jest nie tak. Przy wlaczeniu filtra wbudowanego bedzie domyslnie 47k lub dolaczane 300R lub 150R dla 100R. Pojemnosci dla MC w fabrycznym filtrzenie przewiduje, bedzie switch wylaczajacy kondensatory. Dla MM bedzie 47k i pojemnosci 100p i 200p. Prócz tego bedzie switch gaina 40 i 60dB. Mi glownie chodzi o wymiary zalozenie jest takie ze ma byc male i przyjazne wymiary obudowy to 130 na 250mm. W tym bedzie trafo podwojnie ekranowane wlacznik sieciowy z ledem gniazdo AC z filtrem i DC blocker dla polepszenia pracy transformatora, zlacza i tyle. Chce dodac gniazdo urxytkownika zeby ktos kto to bedzie mial nie byl uwiazany do tych ustawien zawartych na pcb. Wczesniej umiescilem screena pcb tam juz miejsca nie ma na dodatkowe switche i elementy bierne, i tak jak wspominalem nie chce robic kilometrowej anteny na wejsciugdyz ma to wplyw na prace wkladki i zaklocenia zbierane przez sciezki. Chciaz tak patrzac metalizowane 1% melfy i wimy wcale tanie nie sa :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#117

Post autor: Wojtek »

wydra pisze:
16 sty 2018, 15:57
Beda standardowe opcje, dla tych nietechnicznych :) nie chce robic wielkiego kombajnu poprostu
Nie to nie.
wydra pisze:
16 sty 2018, 15:57
Wojtek wymieniłes kilka opcji dla wkładek MM a co z wkładkami MC
MC to inny temat. Jak dla mnie mógłbyś równie dobrze robić preampy MM i MC jako osobne produkty, a nie wszystko w jednym.
wydra pisze:
16 sty 2018, 15:57
dochodza kolejne opcje i kilometrowe sciezki zawijasy i inny a pozniej niedziwota ze brumi jak mam taka antene na wejsciu :)
Zaczynasz niepotrzebnie świrować teraz.
Podałem Tobie konkret propozycję, zamknięta ilość nastawów, a teraz odbijasz się od ścian mówiąc że można opcji wymyślać w nieskończoność.
Tyle że nikt tutaj tego po Tobie nie oczekuje.

Jeśli pomysł/sugestia Ciebie przerasta to nie ma co drążyć tematu dalej :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#118

Post autor: wydra »

Nie przerasta tylko wychodzi poza moje założenia, gimnastykowałem sie na wszystkie strony i tak nie pomieszcze tego. Policzyc impedancje czy pojemnosc szeregowo/równolegle to zaden problem tyle ze kazda z nastaw potrzebuje switcha a na to nie ma miejsca poprostu,
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#119

Post autor: Wojtek »

Przecież już pisałeś o tym że wymagałoby to większej budy i płytki. Chyba wszyscy zrozumieli za pierwszym razem ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#120

Post autor: wydra »

Po przemysleniach doszedlem do wniosku ze przy filtrze uzytkownika bedzie mozna uzyc kondensatorow juz wbudowanych. Czyli jesli bedziemy chcieli ustawic sobie wkladke na 100pf i 100k wystarczy tylko dolozyc rozystor 100k do slotu. Wojtek mam kolejny plus mojego rozwiazania ty masz wkladke ustawiona na 100k i 100pf w moim przypadku mozesz sobie sprawdzic jak zagra przy opciazeniu np 82k 75k 91k i wiele innych kupujac sobie worek rezystorow za 10zl mozesz sobie testowac najrozniejsze ustawy wydaje mi sie ze to jest opcja dobra.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ODPOWIEDZ