Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM - Technicznie

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#331

Post autor: wydra »

Moim zdaniem sa tez dobre wbudowane i slabe zewnetrzne, zalezy od ukladu i zasilania. Wojtek chyba tez na codzien slucha wbudowanego we wzmacniaczu ;)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
nadzorca2
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2018, 22:00
Gramofon: YAMAHA PX-3
Lokalizacja: Kutno

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#332

Post autor: nadzorca2 »

Ja dla przykładu słuchałem wiele lat wbudowanego preampa RIAA w Sony F870 ES porządny z porządnym zasilaniem i ... byłem zadowolony do czasu kiedy przeszedłem na końcówkę lampową. Wtedy zacząłem ponownie szukać dobrego RIAA. Mam teraz Nudamini dlatego będę mógł w miarę obiektywnie porównać bo się z Nudamini osłuchałem i wiem jak gra... a gra ładnie, przejrzyście i z dobra dynamiką
Yamaha PX-3, PrimaLuna DiaLogue Premium HP, WLM Diva, WLM Duo 15 Activ, Beyerdynamic T-1 ver.2
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#333

Post autor: Zeroqll »

Merrick pisze:
27 maja 2018, 14:09
Zeroqll pisze:
17 gru 2017, 20:15
Jeżeli dodasz do tego fakt, że zazwyczaj już najtańsze zewnętrzne preampy są lepsze niż te wbudowane to zrozum moje rozczarowanie
A ja mam pre wbudowane w przedwzmacniacz. I myślisz że moje phono jest do d....y w porównaniu z zewnętrznymi wzmacniaczami RIAA?
Nie znam twojego przedwzmacniacza, natomiast uważam że preampy wbudowane we wzmacniacze zintegrowane wyprodukowane w latach 1990-obecnie są generalnie słabe. Nie maiłem na myśli sekcji phono ze wzmacniaczy z ery kiedy królowała czarna płyta, bo te generalnie są dobre. Ta wypowiedź odnosiła się do sprzętów, z którymi Wydra porównywał swoje phono.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#334

Post autor: Merrick »

Zeroqll pisze:
27 maja 2018, 18:33
Nie znam twojego przedwzmacniacza, natomiast uważam że preampy wbudowane we wzmacniacze zintegrowane wyprodukowane w latach 1990-obecnie są generalnie słabe
W moim przedwzmacniaczu na linii phono są tylko parowane tranzystory Toshiba J-FET 2SK170. Co do wzmacniaczy z lat 90 to prawda. Księgowych i pogoń za zyskiem słychać w głośnikach :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
nadzorca2
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2018, 22:00
Gramofon: YAMAHA PX-3
Lokalizacja: Kutno

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#335

Post autor: nadzorca2 »

W tym moim Sony F870 ES nie widać raczej pogoni księgowych za zyskiem, jest solidnie zrobiony na elementach dość drogich w tamtych czasach. Ten wzmak nie jest przeznaczony raczej dla tych co kable głośnikowe trzymają na izolatorach porcelanowych i kupują za 68EUR urządzenia do rozmagnesowania płyt CD...
Yamaha PX-3, PrimaLuna DiaLogue Premium HP, WLM Diva, WLM Duo 15 Activ, Beyerdynamic T-1 ver.2
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#336

Post autor: Merrick »

nadzorca2 pisze:
27 maja 2018, 22:54
Sony F870 ES
W serii ES nigdy nie oszczędzali. Sony i wiele innych marek z Japonii mieli o tyle dobrze że wszystko co najlepsze do produkcji doskonałego audio mieli na wyspach. Po za tym etos pracy w Japonii jest inny niż np. w Chinach czy Korei. Dla Japończyka ważna jest precyzja a dla Chińczyka i Koreańczyka szybkość wykonania. Japończyk podnieca się dobrym wykonaniem Chopina a Chińczyk exportowym disco polo z Polski :lol:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#337

Post autor: wydra »

Z tych co wymienilem to Sansui c2101 ma mocno rozbudowane pre na elementach dyskretnych wszystko ladnie poukladane i do tego ekranowany toroid i masywny zasilacz. W moim PM80 od Marantza pre tez nie jest takie mizerne dwu stopniowe pierwszy stopien na tranzystorach drugi na opampie zasilacz to potezna plytka na panelu czolowym. Do tego gdy szukalem inspiracji ogladajac rozne implementacjie w topowych modelach to rowniez marantz pm95 potezne pre z transformtorami dla sekcji MC, denon w preampach serji PRA6000 to pojechal rowno, bateria jfetow na wejsciu zero opampow, sekcja RIAA wyglada jak potezna koncowka mocy, mozna tak wymieniac a gdzie tu sie klasuja te smieszne kostki na jednym opampie z zasilaczem na kablu od anteny? A na allegro takich pelno.
...
Udało mi się ogarnąć sekcje MC. Jednak jak się tworzy coś swojego a nie kopiuje internety to się błędy popełnia, przyczyną były kondensatory ograniczający górne pasmo gdyż te bardzo szybkie opampy łatwo się wzbudzają, więc trzeba było to ograniczyć stosując lokalne pętle. Relacja tych kondensatorów razem z globalną NFB tworzyło jakiś filtr dolnoprzepustowy, i w miarę zwiększania wzmocnienia ten filtr miał niższe pasmo. podniosłem częstotliwość tych lokalnych pętli i jest równiutko. Doszedłem do tego odpinając kondensatory z globalnej pętli robiąc zwykły wzmacniacz 80dB, i moim oczom ukazał się filtr dolno przepustowy na ok 2khz, pomyślałem już o słowach Ahaji, no ale zacząłem ściągać dalej i ściągnąłem te kondensatory ograniczające z pętli lokalnych i o dziwo się wszystko wyrównało, pomiar robiłem do 25k dalej nie wiem co się działo. porobiłem symulacje i teraz jest super. dodałem jeszcze kilka kondensatorów na poprawę TIM w pierwszym stopniu. więc 4 wersja też jest w porządku :)
...
Po testach odsłuchowych zmian poprawiających błędy które blokowały sekcje MC okazało się że te błędy również odcisnęły piętno na sekcji MM teraz dźwięk się otworzył i nabrał dynamiki, rozmachu, brzmi to teraz tak jak bym oczekiwał po tak szybkich i dobrych opampach. myślę że warto by demówki do mnie wróciły przed dalszymi testami.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#338

Post autor: Myszor »

No widzisz. Warto rozmawiać :)
A Merrick umarł ?
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#339

Post autor: Merrick »

Myszor pisze:
01 cze 2018, 22:21
A Merrick umarł ?
Chyba się stęskniłeś za mną :D Zapewne chcecie wiedzieć coś o Buphone. Powiem tylko tyle... jest dobrze :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#340

Post autor: wydra »

Po zmianach jest jeszcze lepiej nawet w sekcji MM :) nic juz go nie blokuje ;) przy MC czestotliwosc ciecia byla na 1k!!! A przy MM ok 12k... Nie wiem jak to mozliwe licze te filtry na rozne sposoby i mi nie wychodzi... A gdy sie nakladalo na to filtr riaa to nie wygladalo to zle ale faza byla do dup... Wiec stad pewnie malo dynamiczne brzmienie. Nie wiem. No i na mc lekki spadek pasma. Przy audio zachodzi duzo ciekawych zjawiskelektronicznych hehe... Rozmawiac trzeba to prawda Myszor gdyby nie forumowicze to pewnie buphono zakonczylo by sie na wersji 2. A tak to powstaje juz 5 wersja mimo ze nie byla to wina zasilacza to i tak bedzie lepszy. Do tego jeszcze stabilne zrodlo pradowe zamiast rezystora i bedzie chyba juz bardzo dobrze ;)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#341

Post autor: wydra »

Myszor pisze:
01 cze 2018, 22:21
No widzisz. Warto rozmawiać :)
A Merrick umarł ?
Dochodzi do siebie po procesji prowadzonej przez ksiedza w kabriolecie :P
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#342

Post autor: Merrick »

wydra pisze:
02 cze 2018, 00:33
Dochodzi do siebie po procesji prowadzonej przez ksiedza w kabriolecie
Tak szybko jechał tym kabrioletem że nie nadążyłem za nim z tym wielgachnym krzyżem co mi dali :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#343

Post autor: Myszor »

wydra pisze:
02 cze 2018, 00:29
Po zmianach jest jeszcze lepiej nawet w sekcji MM :) nic juz go nie blokuje ;) przy MC czestotliwosc ciecia byla na 1k!!! A przy MM ok 12k... Nie wiem jak to mozliwe licze te filtry na rozne sposoby i mi nie wychodzi... A gdy sie nakladalo na to filtr riaa to nie wygladalo to zle ale faza byla do dup... Wiec stad pewnie malo dynamiczne brzmienie. Nie wiem. No i na mc lekki spadek pasma. Przy audio zachodzi duzo ciekawych zjawiskelektronicznych hehe... Rozmawiac trzeba to prawda Myszor gdyby nie forumowicze to pewnie buphono zakonczylo by sie na wersji 2. A tak to powstaje juz 5 wersja mimo ze nie byla to wina zasilacza to i tak bedzie lepszy. Do tego jeszcze stabilne zrodlo pradowe zamiast rezystora i bedzie chyba juz bardzo dobrze ;)
To dobrze. Choć z drugiej strony nie popadaj w obłęd. Kiedys trza to zakończyć.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#344

Post autor: wydra »

No masz racje zakonczy sie gdy wszystko bedzie dobrze dzialac :) no i wyzej czegos tez sie nie podskoczy bo to juz zacznie byc inne urzadzenie ;) tesowalemtez rozne ekrany i bede mogl sie pozyb tez niezbyt estetcznej blachy ze srodka :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
akamel
Posty: 170
Rejestracja: 04 mar 2018, 15:19

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy BUphonoAMP MC/MM

#345

Post autor: akamel »

Merrick pisze:
02 cze 2018, 01:15

Tak szybko jechał tym kabrioletem że nie nadążyłem za nim z tym wielgachnym krzyżem co mi dali :D
Coś kręcisz... Nawet w Pszczynie krzyż idzie przed kabrioletem ;-)
Edit. Swoją drogą, testujący jakoś bardzo oszczędni w opiniach :-(
ODPOWIEDZ