Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#76

Post autor: charliez88 »

Ja wczoraj posłuchałem na swojej OM30, w moim torze - a właściwie w testowanym EAR nie wgrał się zupełnie w moje gusta - bas niski, ale kluchowaty, generalnie brzmiał trochę tak jakby była zachwiana w nim za bardzo równowaga tonalna- no zdecydowanie to nie to co tygryski lubią! Przynzam sie bez bicia, ze grał krótko , może się nawet nie nagrzał, ale od pierwszych taktów to nie było to

Natomiast z Marantzem się całkiem polubiłem. Fajny detal, niezła scena, basu mnie tam absolutnie nie brakowało, mimo, ze OM30 nie należy do wkładek grających nisko. Może czasami na saksofonie mogłoby byc ciut gęściej, ale to było juz całkiem do przyjecia granie.

W każdym razie u mnie jeszcze za daleko do tego, żeby takie pre wybierać (czyli wpinasz do toru i musi grać!) , to jest niewąpliwie zaleta konstrukcji Ahaji, natomiast jak już będę blizej gotowego toru to może wznowimy temat ;)
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#77

Post autor: darkman »

Tylko dla doprecyzowania informacji - EAR, który był u mnie jest wygrzany już zdecydowanie i po jakimś czasie było to wyraźnie słychać, grałem na nim ponad 3 tygodnie mając go cały czas w torze jako podstawowy.
Misse cały czas mnie napominał, że mam się nie spieszyć,hehe.
Wersja z toroidem - nie wiem czy lampy już ułożone? No Myszor trochę słuchał zapewne.
Awatar użytkownika
werbus
Posty: 66
Rejestracja: 11 lip 2017, 01:20
Lokalizacja: Śląsk

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#78

Post autor: werbus »

@Darkman, zakładam że ten EAR Classic trafił do mnie i już ze mną pozostał :)

Dla mnie, dzięki uprzejmości Marka, był to pierwszy kontakt z lampą. Zapewne ta odmienność dźwięku oraz brak innych lampowych punktów odniesienia zauroczyła mnie na tyle aby kontynuować dalej moje eksperymenty w tym kierunku :dance:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#79

Post autor: darkman »

Gratulacje Werbus@, no wiem coś mniej więcej o ładnej okolicy :) , poza tym ...będzie mu dobrze zapewne.
To powiem tyle, bańki masz wygrzane i ułożone lege art, bez wyłączania i ponownego włączania przed ostygnięciem czy walcowania dużymi mocami na zimno. Klasyka gatunku, miałem dużo czasu i atencji dla niego bo to dobra robota po prostu.
Trochę.. hm.. eh.. myślałem o nim pod siebie, no ale Klin@!.. kolegujemy się cholera. Inna sprawa Klin@ nie lubi Dark Side Of The Moon. Czy te oczy zatem, mogą kłamać?
(Michał pozdrawiam! :) )
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41543
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#80

Post autor: Wojtek »

darkman pisze:
23 paź 2017, 10:46
Nie kierować się tym co ja, Myszor czy Klin i Wojtek napisali o EAR, a przeczytać alternatywną opinię Charliego w innym wątku. Jemu bardziej przypasowało brzmienie Marantzoildane. Każdy gra inaczej, jak w życiu.
W sumie to edytowałem swoją rozpiskę bo skoro dane pre grało mi lepiej z wkładkami X, a drugie z Y to ciężko mówić mi o ulubionym preampie skoro nie mam jednej ulubionej wkładki :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#81

Post autor: charliez88 »

Dzisiaj dałem drugą szansę EARowi.
Powiem tak: w tym torze (bardziej lampowym) EAR zagrał potwornie klimatycznie - w pokoju pachniało dymem papierosowym, aż chciało nalać się Whisky. Niezwykle klimatycznie i przyjemnie. ALE mankament w tym torze był jeden, który czuć było i ostanio - tj. bardzo duży spadek dynamiki.
Coś za cos ;)
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#82

Post autor: Myszor »

Ty się tak nie ciesz bo teraz ciąży na tobie obowiązek przekazania ich dalej :lol:
Chyba że nikt nie chce to zawiozę je do Pawelca w listopadzie.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#83

Post autor: MISSE »

no i chyba brak chętnych :shock:

może jeszcze ktoś jeszcze się obudzi
Awatar użytkownika
aarset
Posty: 529
Rejestracja: 04 cze 2015, 10:25
Gramofon: Scheu
Lokalizacja: Opole

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#84

Post autor: aarset »

MISSE pisze:
29 paź 2017, 16:18
no i chyba brak chętnych :shock:

może jeszcze ktoś jeszcze się obudzi
Obudziłem się :). Jeśli jest jeszcze taka opcja to chętnie przetestuję EAR'a.
Scheu Premier mkII -> Ikeda IT-407 (Scheu Classic mkII) -> Transfiguration Axia (Lyra Kleos) -> ASR Basis Exclusive -> ASR Emitter II -> Klipsch Forte IV
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#85

Post autor: Hiper86 »

Ja tam się nie znam i nie śmiem się wypowiadać, ale tylko chciałem napisać że w przyszłym tygodniu będę jechał do Wawy, a i tak mam coś do odebrania od Pana Darka.. :oops: :)
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#86

Post autor: MISSE »

Witam wszystkich
Ostatnio słabo śledzę moje klocki ale zakładam że są we Wrocku u Charliez88 ???
Ponieważ jest kilka zapytań to proszę kolegę Aarset o kontakt jak klocki do nie go dotrą 8-)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#87

Post autor: Myszor »

MISSE pisze:
02 lis 2017, 08:14
zakładam że są we Wrocku u Charliez88
TAK
Awatar użytkownika
aarset
Posty: 529
Rejestracja: 04 cze 2015, 10:25
Gramofon: Scheu
Lokalizacja: Opole

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#88

Post autor: aarset »

MISSE pisze:
02 lis 2017, 08:14
Witam wszystkich
Ostatnio słabo śledzę moje klocki ale zakładam że są we Wrocku u Charliez88 ???
Ponieważ jest kilka zapytań to proszę kolegę Aarset o kontakt jak klocki do nie go dotrą 8-)
Oczywiście odezwę się natychmiast po ich otrzymaniu. Dzięki za możliwość przetestowania.
Scheu Premier mkII -> Ikeda IT-407 (Scheu Classic mkII) -> Transfiguration Axia (Lyra Kleos) -> ASR Basis Exclusive -> ASR Emitter II -> Klipsch Forte IV
chelek
Posty: 29
Rejestracja: 03 paź 2016, 22:14

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#89

Post autor: chelek »

Miałem (a w zasadzie mam) dzięki uprzejmości MISSE i przy współpracy z Darkman możliwość przetestować 2 pre "marki MISSE" :) Ogólnie to szukałem ocieplenia brzmienia swojego zestawu bez wymiany kolumn. Dostałem do sprawdzenia pre Shure i Shermann. To moje pierwsze doświadczenia z lampami, więc na początek podłączyłem małego Shure'a. Powiem krótko: słychać polepszenie brzmienia całości, słychać, że to dobry jakościowo sprzęt, ale nie wydobył z mojego zestawu tego czego potrzebuję. Po podłączeniu Shermanna (spory sprzęcik) usłyszałem w końcu to czego chciałem. Ciepły bas, trochę uciął wysokich tonów (ale to dobrze, bo były aż za bardzo uwydatnione). Aa i wzmacniacz nie dochodzi nawet do godziny 9 ;) tak więc zapas mocy to ma. Jedyna wada dla mnie na tę chwilę, że nie mieści mi się w miejscu, gdzie mógłby stać (wystające 2 trafo czynią go dosyć wysokim). Gdyby nie to - myślę, że już bym go sobie zostawił. A tak - czekam jeszcze aż dotrze EAR do Darkmana i jeszcze jemu dam szansę. Jak nie wyjdzie - będę kombinował gdzie tego postawić :) Dzięki MISSE za możliwość testowania i Darkman za umożliwienie i miłą pogawędkę :)
Awatar użytkownika
Cyberbob
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2012, 13:24
Gramofon: Thorens TD160
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#90

Post autor: Cyberbob »

Co trzeba zrobić aby przetestować ten zacny sprzęcik?
Thorens TD160, AudioTechnica AT150MLX, JVC A-X9, Pioneer HPM40 / Dual 1229, AudioTechnica AT440MLa, Pioneer SA-8800, B&W DM302
ODPOWIEDZ