Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 575
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#181

Post autor: MDMA66 »

sivy33 pisze:
16 maja 2021, 15:38
Arkadyo pisze:
26 mar 2021, 12:28
Panowie czy te preampy gdzieś jeszcze są do użyczenia?
To ja też się podepnę pod to pytanie.
Mam Eara od Marka, kupiłem go jakiś czas temu, zapraszam.na odsłuch jak jesteś zainteresowany.
Rudinho
Posty: 606
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#182

Post autor: Rudinho »

Informuję, że EAR i Marantz wyruszyły dzisiaj w drogę do kolegi trafalgar.
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
Przemko
Posty: 78
Rejestracja: 17 sie 2020, 23:09
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Poznań

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#183

Post autor: Przemko »

Klon AN został dzisiaj wysłany do kolegi trafalgar ;)
Rudinho
Posty: 606
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#184

Post autor: Rudinho »

janek115 pisze:
24 cze 2021, 00:09
Klon AN został dzisiaj wysłany do kolegi trafalgar ;)
Za dużo tego będzie miał. Pomiesza mu się w uszach od dobrobytu 😁
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4065
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#185

Post autor: trafalgar »

Rudinho pisze:
22 cze 2021, 21:52
Informuję, że EAR i Marantz wyruszyły dzisiaj w drogę do kolegi trafalgar.
janek115 pisze:
24 cze 2021, 00:09
Klon AN został dzisiaj wysłany do kolegi trafalgar ;)
Potwierdzam.Wsystkie czy preampy (plus wzmacniacz) są u mnie na testach.
Rudinho
Posty: 606
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#186

Post autor: Rudinho »

trafalgar pisze:
25 cze 2021, 13:40
Rudinho pisze:
22 cze 2021, 21:52
Informuję, że EAR i Marantz wyruszyły dzisiaj w drogę do kolegi trafalgar.
janek115 pisze:
24 cze 2021, 00:09
Klon AN został dzisiaj wysłany do kolegi trafalgar ;)
Potwierdzam.Wsystkie czy preampy (plus wzmacniacz) są u mnie na testach.
Chwal się 😉
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4065
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#187

Post autor: trafalgar »

Rudinho pisze:
26 cze 2021, 20:34
trafalgar pisze:
25 cze 2021, 13:40
Rudinho pisze:
22 cze 2021, 21:52
Informuję, że EAR i Marantz wyruszyły dzisiaj w drogę do kolegi trafalgar.
janek115 pisze:
24 cze 2021, 00:09
Klon AN został dzisiaj wysłany do kolegi trafalgar ;)
Potwierdzam.Wsystkie czy preampy (plus wzmacniacz) są u mnie na testach.
Chwal się 😉
Nie mam na razie czym,ale z racji tego że jestem uziemiony w domu przez dwa tygodnie(kontuzja kolana) przetestuje wszystko w tydzień ok.3-4 07 mogę oddać dalej.Najlepiej odbiór osobisty.
Przemko
Posty: 78
Rejestracja: 17 sie 2020, 23:09
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Poznań

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#188

Post autor: Przemko »

Jak coś to jeden EAR w czarnej obudowie przebywa w Poznaniu 8-)
Twistman
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2021, 20:27

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#189

Post autor: Twistman »

cześć,
Może trochę "odgrzewany kotlet" w sensie wieku tego wątku ale co tam, postanowiłem coś napisać.,
Powodem tego jest sam kolega Marek Misse, do którego postanowiłem napisać niedawno ws. jego preampów.
Marek - szacunek za podejście do świeżaków (którym niewątpliwie jestem w temacie gramofonów) przez rozmowy z Tobą dowiedziałem się więcej praktycznych i przydatnych rzeczy niż wszystko co wyczytałem do tej pory.
Dziękuję też za propozycję wypożyczenia do osłuchu dwóch Twoich preampów: Marantza i EARa.
Na początku nie bardzo mogłem zrozumieć... Jak to ? Gość którego dopiero poznałem i to przez telefon, spakuje mi sprzęt, który posiada przecież swoją wartość i wyśle tylko po to abym się z nim osłuchał??? Mało tego Marek zachęcał mnie żebym się z odsłuchem nie śpieszył. Co ciekawe zero ale to absolutne zero jakichkolwiek nacisków na sprzedaż, nie bardzo pamiętam aby padła w rozmowie nawet taka sugestia.
Oczywiście chciałem posłuchać i oczywiście się zgodziłem.
Paczka przyszła kurierem solidnie spakowana. Nie było mowy o tym aby coś mogło ulec uszkodzeniu (no chyba że kurier bardzo mocno by się postarał)
W razie czego otworzyłem wieka sprzętu (po uprzedniej konsultacji z Markiem ) i sprawdziłem czy nic się nie obluzowało i czy lampy siedzą w swoich gniazdach - nic takiego na szczęście nie miało miejsca.
Klocuszki i jakość ich wykonania - dla mnie bomba. Tak jak lubię minimalistyczny design, staranne wykonanie i waga wzbudzająca zaufanie do sprzętu.
Co do grania..
Dałem się obu nieco powygrzewać, oba pograły u mnie po min kilkanaście godzin.
No i... mniej polubiliśmy się z EARem, który w moim torze grał za mocno skrajnymi pasmami, szczególnie eksponując basy.
Z Marantzem za to polubiliśmy się od razu. Sprzęt gra naturalnie nie faworyzując zbytnio żadnego pasma. Nie jest to może demon szybkości i słuchając szybkiego rocka, miałem wrażenie że mogło by być bardziej szczegółowo i dynamicznie ale przy damskich wokalach, które słucham, klubowym bluesie i jazzie.. ech to zupełnie inna historia. Miód malina, niesamowite brzmienie i klimat.
Tego Preampa już Markowi nie odesłałem... oczywiście już został u mnie, nabyty drogą kupna :-)
Dokładnie przemyślałem sobie sprawę i podjąłem decyzję, że wart jest każdej wydanej złotówki. Plany byłuy takie żeby znależć jak najlepszego praeampa to toru, którym dysponuje w określonym budżecie ale jak to zwykle w życiu bywa plany się pozmieniały i preampy będą dwa.
Marantz i w niedalekiej przyszłości szybki tranzystorowiec, zapewne ze stajni Ahaji.
Klocek został już przeze mnie nieco przerobiony.. Chciałem żeby był hmm bardziej wyjątkowy, a że zależało mi na tym aby widać było ciepłe światło lamp w jego wnętrzu dostał sferyczne okno. Grawery które wykonałem (wiem że nie każdemu się spodobają lub niektórzy uznają że sa bez sensu w sensie opisu Console itd,) chciałem żeby w prostej linii nawiązywały do dawcy układu klona wykonanego przez Marka, czyli Marantza 7.
Dzięki Marek za takie możliwości. Polecam skorzystanie z takiej formy prezentacji tego sprzętu każdemu, który szuka własnej drogi w świecie analogowego audio.

PS. To mój pierwszy post u Was, bo do tej pory tylko czytałem. Więc witam wszystkich.
3.jpg
2.jpg
1.jpg
tor analog1: Technics SL 1210 mkII - Goldring 1042 - pre phono WAXWING Parks Audio - preamp GAMUT - monoblocks DYNACO MkIII na KT88 - Harbeth HL1 mk4
tor analog2: MicroSeiki DD-1 - OM10- Marantz 7 clone - Yamaha 803d - B&W602 s3
Awena
Posty: 317
Rejestracja: 10 maja 2020, 22:33

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#190

Post autor: Awena »

Też jestem ofiarą Marka :D
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1924
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#191

Post autor: kukiz 30 »

Nie ty pierwszy jesteś :mrgreen: i nie ostatni. Marek to świetny gość, a że robi świetne rzeczy to nie dziwne że pozbywa się swoich klocków.
PS. Witamy na pokładzie 🤪
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#192

Post autor: Latro »

Twistman pisze:
22 wrz 2021, 11:29
. zero ale to absolutne zero jakichkolwiek nacisków na sprzedaż, nie bardzo pamiętam aby padła w rozmowie nawet taka sugestia.
A po co miał Ci coś sugerować? Jak tylko zacząłem czytać Twój post od razu wiedziałem, że wpadłeś 🤣🤣
Marek to fajny gość 👍 Sam miałem podobnie. Dwa wzmaki lampowe, trzy pre gramofonowe i też nie musiałem nic kupować...tiaaa😁
Fajnie dopieściłeś swoje nowe cacuszko
:clap:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Twistman
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2021, 20:27

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#193

Post autor: Twistman »

Latro pisze:
22 wrz 2021, 12:53
Twistman pisze:
22 wrz 2021, 11:29
. zero ale to absolutne zero jakichkolwiek nacisków na sprzedaż, nie bardzo pamiętam aby padła w rozmowie nawet taka sugestia.
A po co miał Ci coś sugerować? Jak tylko zacząłem czytać Twój post od razu wiedziałem, że wpadłeś 🤣🤣
Marek to fajny gość 👍 Sam miałem podobnie. Dwa wzmaki lampowe, trzy pre gramofonowe i też nie musiałem nic kupować...tiaaa😁
Fajnie dopieściłeś swoje nowe cacuszko
:clap:
Dzięki, też mi się podoba :-)
Co do Marka, wychodzi na to że jest mistrzem sprzedaży bez nacisku na sprzedaż. To prawdziwy dar zasiać w swoim "Kliencie" taką incepcję i czekać aż sam dojrzeje do tego, że sprzedawany produkt jest mu potrzebny.
Mi tam się podoba taki model "sprzedaży" - jeżeli o to w tym chodziło, tym bardziej, że da się tak zrobić tylko z produktami które same się bronią jakością.
tor analog1: Technics SL 1210 mkII - Goldring 1042 - pre phono WAXWING Parks Audio - preamp GAMUT - monoblocks DYNACO MkIII na KT88 - Harbeth HL1 mk4
tor analog2: MicroSeiki DD-1 - OM10- Marantz 7 clone - Yamaha 803d - B&W602 s3
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10461
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#194

Post autor: Myszor »

Twistman pisze:
22 wrz 2021, 11:29
Grawery które wykonałem
Spoko ci wyszło :)
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#195

Post autor: ebola1972 »

Pre generują przekaz lampowy podprogowy. Potem już samo idzie :D
Super te grawery.
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
ODPOWIEDZ